Тема: Будьмо знайомі
Мета: Познайомитись з дітьми, з новими навчальними предметами; адаптувати п'ятикласників до нової системи навчання; створити сприятливу атмосферу в класі, сформувати гарну думку про свій класний колектив..
Хід уроку
Шановні діти, я вітаю вас з початком навчального року. Сьогодні ви переступили поріг середньої школи і стали учнями 5 класу. А я, переступивши шкільний поріг цього року, стала вашим класним керівником. У нас попереду багато років шкільного життя разом. Я сподіваюся, що наш клас буде здоровим, дружнім і згуртованим, як одне ціле, нас чекають багато цікавих справ. Але наше головне завдання створити та зберегти наш колектив, щоб кожний почував себе в ньому впевнено, безпечно і зручно.
Шкільне життя - ніби сходи знань. Ви піднімаєтеся вище і вище - від однієї сходинки до іншої, більш складної. Я сподіваюся, що ми подолаємо всі труднощі разом. Ми будемо вивчати не тільки науки, але також будемо продовжувати навчатись дружити. Найбільш важливо те, щоб кожен з вас став хорошою, доброю, надійною людиною.
Сьогодні ви - п'ятикласники! І не просто п'ятикласники - ви учні середньої школи. Ви вже багато чого вмієте, багато чому навчилися в початковій школі. Можливо хтось з вас здогадається, що означають цифри написані на дошці :
1.09-день нашого першого знайомства, яке напевне вам і мені запам'ятається надовго.
2018 рік є роком, який познайомив нас і, сподіваюся, подружив.
2025 рік є роком, в якому ви закінчите школу.
Це буде рік наших останніх шкільних зустрічей. Можливо, якщо ми станемо друзями, ми зустрічатимося з вами, і після середньої школи, але це так ще далеко. Попереду 7 років, протягом яких ми зустрічатимося з вами кожен день і будемо намагатися зробити так, що при зустрічі ми посміхалися один до одного, тішились із того, що ми разом.
У 5 класі на вас чекають нові предмети, нові вчителі. Не завжди буде легко, не все виходитиме одразу. Але я хотіла б, щоб кожний із вас, відчув, що він не один, що на допомогу прийдуть друзі, однокласники, батьки, вчителі і звичайно я.
Клас, де ви перебуваєте прямо зараз, це наша класна кімната. В ній будуть проходити деякі уроки, класні години, свята. На декілька років ця класна кімната стане для вас шкільною домівкою. Ви стаєте господарями цього шкільного кабінету. А справжній господар повинен берегти шкільне майно, підтримуватиме чистоту і порядок.
Гра "Така різна посмішка"
Класний керівник: Кожен з вас, напевно, добре пам'ятає слова з дитячої пісеньки: "Ну а дружба розпочинається з посмішки". Так, у більшості випадків знайомство розпочинається з посмішки, адже посмішка нічого не коштує, але цінується дуже дорого. Посмішка триває мить,а в пам'яті залишається назавжди. Великий письменник Вільям Шекспір вважав, що посмішкою можна добитися більше, ніж мечем. Хочете завоювати друзів посміхайтеся. Озирніться навкруги: які різні посмішки вас оточують! Підраховано, що в творах Л.Н. Толстого згадується 97 відтінків посмішки. Можливо, сьогодні ми з вами зможемо придумати більше? Давайте спробуємо!Наприклад: сліпуча, ангельська, мрійлива. (Учні по черзі називають епітети до слова "посмішка". Можливі варіанти відповідей : винувата, питальна, виразна, відкрита,чергова, доброзичлива, безглузда, люб'язна, ніжна,схвальна, розгублена, сором'язлива, втомлена, холодна,ясна, кінська, таємнича, розгублена) А тепер я хочу щоб ви вибрали ту посмішку яка вам до душі і спробувати зобразити одну з вибраних посмішок
Гра "Имя-имечко"
Класний керівник: Сьогодні у нас день знайомства. А щоб краще упізнати один одного, давайте трохи пограємо. Гра називається "Имя-имечко". Послухайте умови гри. Кожен учасник, починаючи з мене, повинен встати і голосно назвати своє ім'я і додати до нього прикметник, який відбиває позитивні якості його характеру. Прикметник повинен розпочинатися з першої букви імені. Наприклад, Галина - гарна. Знайомство з посмішки розпочинається, а триває представленням один дному. Умови гри зрозумілі? Тоді приступимо. (Діти називають своє ім'я і додають до нього прикметник. Можливі варіанти: щирий, цікавий,інтелектуальний, грайливий; славний, симпатичний,сонячний, смішний, сильний; мила, мудра, модна; чарівна,весела, ввічлива, уважний, вірний; єдина; красива,кокетлива, креативна; юморная; мудрий, милосердний;приємний, привабливий; акуратна, артистична;
Гра "питання відповідь».
Ну що продовжуємо наше знайомство?
Діти, вам, безумовно, цікаво дізнатися щось про мене. І я в свою чергу хочу дізнатися про вас більше. Я пропоную, вам пограти в гру "питання відповідь". Я проходитиму між рядями з магічною коробочкою. Для кожного учня, там є питання, ви повинні витягнути картку з питанням і відповісти на нього. Після вашої відповіді ви задаєте мені будь-які питання, і я постараюся відповісти на нього.
1. Яке морозиво ви любите?
2. Яка квітка вам найбільше подобається?
3. Ваш улюблений колір. Чому?
4. Коли ваш сусід святкуватиме день народження?
5. Який подарунок ви хотіли б отримати від ваших друзів?
6. Хто сидить на третій парті біля вікна?
7. Скільки учнів у нашому класі?
8. Ваш улюблений день тижня?
9.Який шкільний предмет вам більше подобається.
10. Який шкільний предмет тобі найбільше не подобається.
11. Найбільш важкий день тижня для тебе?
12. Скільки хлопчиків у нашому класі?
13. Скільки дівчаток в класі...
14. Головний документ школяра?
15. Ваш кращий друг?
16. Тварина, яку ти хотів б мати удома?
17. Як звали учителем у початковій школі?
18. Найбільше цікава подія, яка вам запам'яталася у четвертому класі?
19. Ваша улюблена книга?
20. Ваше захоплення.
21. Як ви проводите вільний час?
22. Як ви провели літні канікули?
23. Коли ваш день народження?
24. Ваша улюблена їжа?
Молодці.
Я гадаю, що під час довгої відсутності в школі по "поважливій причині», ви не втратили всі свої знання.
Я хочу запропонувати вам комічні тести:
Великий будинок в селі стоїть,
Та завжди, як вулик бджолиний, шумить.
Як чаша, він повний знаннями,
Ласкавий будинок цей з нами.
(Школа)
Він великий, світлий, чистий
Сяють вікна променисто
Парти в три ряди стоять
Діти вчаться тут чудово
Хто вгадав уже із вас
Ну звичайно, це - ….(наш клас)
Біла грядка -
Чорні зернятка.
Посіяла по порядку
Та й маю загадку.
Хто зернятка знає,
Той відгадає.
(Аркуш, літери)
Я негарно написала,
А вона усе злизала.
Олівців моїх сусідка,
Ця вертлява-буквоїдка.
(Гумка)
Хутко стрибне на папір,
І, хоч вір, а хоч не вір,
Враз напише нове слово.
Ось і речення готове.
Вправно пише у руці,
Бачать всі старання ці.
(Ручка)
Дерев'яний та довгенький,
Маю носик я гостренький.
На білому слід лишаю
І всіх діток потішаю.
(Олівець)
Всім про все вона розкаже
І малюночки покаже.
Усіх розуму навчить,
Хоч сама завжди мовчить.
(Книга)
Що ти, донечко, шепочеш?
І чому це ти не спиш?
- Я, матусю, спати хочу,
Але треба вивчить …
(Вірш)
Книжечки маленькі,
Аркуші біленькі.
В них вчимося ми писати,
І складати, і віднімати.
(Зошит)
На уроках, в книжці, в школі
Почерпнеш ти їх доволі.
І назавжди у житті
Стануть друзями тобі.
(Знання)
А у мене є торбинка,
Зошитам й книжкам хатинка,
Ще й пенал туди кладу,
Як до школи я іду.
(Ранець)
Учитель: Молодці, не забули, що необхідно для работи на уроках.
Гра "Рецепт приготування 5-го класу"
Класний керівник: Діти, скажіть мені будь ласка а чи знайоме вам слово"рецепт"? Що воно означає?
Рецепт - це склад продуктів,які потрібні для приготування смачного і незабутнього блюда. Приведіть мені, будь ласка, рецепт вашого улюбленого блюда. Як ви думаєте, чи можна слово"рецепт" використати стосовно класу? Яким має бути рецепт дружного класу? Давайте спробуємо скласти рецепт нашого класу. (На дошці в хаотичному порядку розташовані слова: доброта, дружба, пустощі,допитливість, сміливість, інтерес, відповідальність, узяти,додати, приправити, розмішати, влити, остудити,прикрасити. Звучить музика, діти записують рецепт. Ті, що бажають зачитують.
Можливий варіант рецепту: « Узяти великий клас, додати доброти і дружби, приправити відповідальністю, влити допитливості, остудити пустощі, прикрасити сміливістю і відповідальністю».
Гра"Правила дружби"
Класний керівник: А як ви думаєте, що треба для того, щоб клас був дружним? (Діти відповідають)Давайте спільно з вами визначимо, що серед друзів може бути дозволено, а що має бути заборонене
Дозволено
Заборонено
Допомогати один одному
Говорити неправду
Радіти успіхам один одного
Заздрити один одному
Підтримувати в скрутну хвилину.
Радіти горю іншої людини
Переживати за невдачі один одного
Кривдити і давати образливі клички
Говорити правду
Сміятися над невдачами
А як повинен жити дружній клас? ( весело, цікаво, незвично і т.д.). Ви цього бажаєте? Ви про це мрієте?
Загадувати бажання прийнято в новорічну ніч. Але 1 Вересня - це також перший день нового року, Нового Навчального Року. Отже, і в цей день можна щось побажати самому собі на майбутнє. Причому, зробимо ми це організовано. Ось у мене коробка бажань і багато маленьких листочків. На листочках кожний з вас, подумавши, напише 1, 2 або 3 головних бажань,вони можуть стосуватися тільки навчального процесу. Потім ми їх згорнемо і помістимо в коробку, і сховаємо її, а в конці навчального року, на останній виховній годині перевіримо, чи збулися ваші бажання. Отже почали ...
І на останок я хочу щоб ви пам’ятали завжди що наш п'ятий клас слухняний, культурний і ввічливий, тому він буде вести себе дуже добре і не шумітиме.
1