Берегівський професійний ліцей сфери послуг
Розробка виховної години до Дня святого Валентина
Підготувала класний керівник:
Олена Коноплін
Берегове – 2021
Тема: Виховна година до Дня святого Валентина
Мета виховної години: організація дозвільної діяльності здобувачів освіти. Розвинути творчу активність, мову, мислення, пам'ять, увагу. Розширити кругозір здобувачів освіти. Виховувати почуття товариства, доброзичливість.
Обладнання та матеріали: розробка виховної години, презентація, дошка, крейда, ноутбук, проектор, мультимедійна дошка.
Хід заходу
Доброго дня, шановні здобувачі освіти та всі присутні! Сьогоднішня виховна година розпочинається темою, яка зацікавить усіх нас!
1. Повідомлення теми виховної години.
2. Поділ на команди. Я пропоную Вам такі назви команд «Серце» і «Голуби».
Символи Дня святого Валентина
Купідон – син Венери, богині кохання.
Вважається, що він може змусити людину
закохатися, поціливши стрілою із лука в її серце.
Троянда – улюблена квітка Венери. Червоний – колір сильних почуттів, а червона троянда – квітка кохання
Голуби – улюблені птахи Венери. Вони все життя не змінюють пару і разом піклуються про пташенят
Серце. Раніше люди вірили, що таке почуття як кохання знаходиться в серці. Згодом серце стало символом кохання.
Мереживо – символ любовних романів. В XVII – XVIII столітті жінки носили при собі мереживні хустинки. Якщо пані випускала хустинку, то чоловік, який знаходився поруч, зобов’язаний був її підняти. Інколи дівчина навмисно кидала хустинку, щоб познайомитися з хлопцем (чоловіком), який їй сподобався.
Каблучка. У день заручин закохані обмінювалися каблучками. В усі часи була популярна традиція влаштовувати заручини саме на 14 лютого.
Романтична легенда про святого Валентина
Християнського провідника Валентина посадили в римську в’язницю за віру і невдовзі засудили до страти. Сидячі під вартою, Валентин закохався у сліпу дівчину, дочку в’язничного наглядача. Користуючись своїми медичними знаннями, він зцілив її від сліпоти.
За іншою версією, сліпа дочка тюремника сама закохалася у Валентина. Той як священик, що дав обітницю безшлюбності, не міг відповісти на її почуття, але в ніч перед стратою (ніч проти 14 лютого) надіслав їй зворушливого листа, який підписав «твій Валентин».
У пам'ять про це тепер у День Святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» - вітальні листівки у вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони.
Також у цей день дарують коханим квіти (найчастіше червоні троянди – символи кохання), цукерки – сердечка, інші сувеніри у вигляді сердечок, амурів чи купідончиків пташок, що цілуються.
Перший конкурс «Склади слово». За допомогою букв, з яких складається назва свята «День святого Валентина» треба скласти якомога більше слів. На виконання завдання відводиться три хвилини. Хто складе більше слів, той і отримує більше балів за цей конкурс.
Другий конкурс «Знайди серце». У кабінеті заховані сердечка. Обидві команди обирають по одному шукачеві сердечок (дівчину і хлопця). Хто знайде більше сердець, відповідно і дістане більшу кількість балів. Сердечка можна ховати під столами, приклеюючи їх стрічкою, а також на підвіконнях. Краще уникати книжкових полиць і горщиків з квітами, щоб не наробити безладу.
Переможцем стає команда _________! Привітаємо оплесками!
Додаток 1
Команда «Серце» |
Команда «Голуби» |
|
|
Додаток 2
Використані джерела інформації: