Виховна година "Користь грибів"

Про матеріал
Виховний захід на тему “Користь грибів” для 2 класу . Мета: 1. Ознайомити учнів з різноманітністю грибів. 2. Розповісти про корисні властивості грибів. 3. Виховувати дбайливе ставлення до природи.
Перегляд файлу

Виховний захід на тему “Користь грибів” для 2 класу .

 Мета: 1. Ознайомити учнів з різноманітністю грибів.

 2. Розповісти про корисні властивості грибів.

 3. Виховувати дбайливе ставлення до природи.

                                         Хід заходу:

1. Вступ (3-5 хвилин) Учитель починає з запитання до учнів

• Що ви знаєте про гриби?

• Які гриби ви бачили у лісі чи на ринку? Потім учитель розповідає про різноманітність грибів: їстівні та неїстівні, про те, що деякі гриби можуть бути дуже корисними, а інші — небезпечними.

2. Розповідь про користь грибів (7-10 хвилин)

 Гриби — це не тільки їжа, але й ліки. Наприклад, багато грибів містять вітаміни та мінерали, що корисні для нашого організму.  Вони допомагають очищати ліс від мертвих рослин та інших органічних матеріалів.  Деякі гриби використовуються в медицині для виготовлення ліків, а інші — в косметології.

3. Гриби в народних казках.( можна розігати казку в ролях )

А зараз діти послухайте казку «Грибна подорож» . Колись, у густому лісі, де зеленіли високі дуби та сосни, жила маленька гриба на ім’я Опенька. Вона була дуже цікавою і завжди мріяла подорожувати. Якось вона вирішила вирушити в подорож по лісу і дізнатися, що відбувається в інших куточках лісу.

 — Як я давно мріяла побачити, що відбувається у лісі! — думала Опенька.

 — Можливо, я зустріну нових друзів і дізнаюся багато цікавого. І ось, коли вона вирушила в подорож, то на її шляху трапився великий Білий гриб. Він стояв, гордо піднявши свою шапку, і уважно дивився навколо.

— Привіт, Біленький! — радісно сказала Опенька.

 — Я вирушила в подорож, щоб дізнатися більше про ліс. Ти не хочеш йти зі мною?

 — Ой, я, на жаль, не можу подорожувати. Моя місія — допомагати людям, бо я дуже смачний і корисний. Люди часто мене збирають, щоб приготувати смачні страви. Я радо працюю для них, — відповів Білий гриб.

 — Як цікаво! — захоплено сказала Опенька. — Ти справжній герой для людей! Але я хочу дізнатися більше і побачити, як живуть інші гриби. Продовжуючи свій шлях, Опенька зустріла веселу Печерицю, яка росла біля доріжки. — Привіт, Печериці! Я вирушила в подорож, дізнатися, чим ти корисна для людей і лісу. Розкажи мені! — О, я дуже смачна та корисна! Люди часто готують з мене різні страви. Мене можна їсти навіть сирою! Я допомагаю людям бути здоровими, тому що в мені багато вітамінів і корисних речовин, — сказала Печериця з усмішкою. Опенька була вражена, але не зупинялася на досягнутому і продовжувала подорожувати лісом. Згодом вона натрапила на чарівну Лисичку, що ховалася під мохом.

— Привіт, Лисичко! Чим ти корисна для лісу і людей? — запитала вона.

 — Привіт, маленька Опенько! Я дуже рідкісна, але люди часто шукають мене в лісі. Я дуже корисна для природи, бо допомагаю очищати землю від мертвих рослин. Крім того, я дуже смачна і також можу лікувати деякі хвороби. Опенька була здивована та захоплена такими неймовірними розповідями про гриби. Всі гриби, яких вона зустрічала, були не тільки смачні, але й дуже корисні для природи та людей. Нарешті, повертаючись додому, Опенька зрозуміла важливу істину: «Гриби — це не просто їжа, це ще й допомога природі та людям!». І хоча вона мала маленький розмір, вона була дуже важливою частиною лісу. З того часу Опенька кожен день розповідала своїм друзям-грибам про користь, яку вони приносять, і про те, як важливо цінувати та охороняти природу. Кінець. Ця казка не тільки розповідає дітям про гриби, але й допомагає виховувати любов до природи та розуміння того, як важливо берегти навколишнє середовище.

4. Практична частина (5-7 хвилин)

А зараз ми з вами діти виготовимо грибочки грибочки з пінопласту

Для початку вирізаємо з пінопласту заготовки.За допомогою зубочисток приєднуємо шапку, ніжку гриба. Шапки можуть бути різними. Все залежить від того , які ви хочете зробити. Щоб фарба лягла на гриби потрібно обклеїти їх серветкою.

 5. Підсумок (5 хвилин)

  Чому гриби важливі для природи і для нас?

  Як треба правильно збирати гриби?

 Чому важливо вміти відрізняти їстівні гриби від неїстівних?

  Заключне слово (3 хвилини)

6. Пісня про гриби

Пісня «Грибочки»

 1 В лісі, в лісі грибочки ростуть,

 У траві їх багато знайдеш,

 Печериці, маслюки

— Грибочки весело ростуть!

 Приспів:

Грибочки, грибочки,

В лісі й на галявочці,

 Жовті, білі, червоні

— Всі на смак дуже смачні!

 2. Білий гриб — він великий та смачний,

Під дубом й сосною росте,

 Лисичка яскрава в лісі живе,

 Всі грибочки з нами дружать!

 Приспів:

 Грибочки, грибочки,

В лісі й на галявочці,

 Жовті, білі, червоні

— Всі на смак дуже смачні!

3. Але ми гриби не будемо брати,

 Якщо не знаєм, чи їстівні,

 Бо є й гриби, що не можна їсти.

docx
Додано
7 листопада
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку