Виховна година "Мандрівка до країни Корисних продуктів"

Про матеріал
Поширити знання дітей про різноманітність продуктів харчування. Виховувати прагнення здорового способу життя та раціонального харчування, розвивати пізнавальні інтереси, уяву, творчий підхід до свого харчування.
Перегляд файлу

Мандрівка до країни Корисних продуктів

 

Мета: поширити знання дітей про різноманітність продуктів харчування; виховувати прагнення здорового способу життя та раціонального харчування; розвивати пізнавальні інтереси, уяву, творчий підхід до свого

харчування.

Обладнання: муляжі продуктів харчування різних груп, карта подорожі, рекламні буклети для створення колажу.

Хід заходу:

1.Вступне слово вчителя.

- Всі люди на Землі хочуть бути здоровими. Один мудрець сказав: «Здоровий бідняк щасливіший хворого короля». А що означає «бути здоровим»?

(відповіді дітей) Отже, дійсно, здоровою можна назвати ту людину, яка в тому числі правильно харчується. А чи знаєте ви, які продукти с корисними для здоровʼя людини, а які шкодять йому? Сьогодні ми здійснимо цікаву мандрівку до країни Корисних продуктів. Девізом нашої подорожі будуть такі слова:

Якщо здоровими прагнете бути, треба їсти корисні продукти!

Перед вами карта нашої мандрівки. Хто вміє читати, допоможе мені прочитати основні етапи нашої подорожі.

 

2.3упинка перша.

Село Вітамінне на нас вже чекає.

Своїми дарами нас пригощає.

В цьому селі наша перша зупинка. Тому, що основа здорового харчування - це овочі та фрукти. А які ж з овочів корисніші? Давайте подивимось сценку.

Ми на Овочевому полі. 

 

Диня.

Я на сонці сонцем сяю,

Родичів багато маю.

Гарбузова господиня -

Усі знають мене, диню.

Морква.

Сидить дівчина в коморі, А коса її надворі.

Коса в їжу не годиться,

З вітаміном «А» - Морквиця.

Огірок.

Що у нашому городі

Стає першим у пригоді,

Виростає щодоби,

Як у лісі гриби?

Картопля.

Дуже скромна я картопля,

непримітна з виду.

Та не зварите без мене,

друзі, ви обіду.

Учитель.

Вітаміни в нас смачненькі, 1 солодкі і кисленькі,

Їжте, діти, їх охоче,

Кожний, хто коли захоче,

Щоб були ви здоровенькі, І красиві й румʼяненькі.

Щоб росли міцні і дужі,

До хвороб були байдужі.

Без винятку, друзі, , овочі всі дуже корисні, і дуже смачні.

У кожного є вітаміни і смак, усі ми корисні, повірте, це так! 

 

3. Вчитель: А мешканці Фруктового саду не змогли прийти, адже сезон фруктів майже закінчився. Але вони надіслали для вас такі загадки:

                  Він солодкий, соковитий, сонцем півдня він налитий,.
Не росте цей фрукт у нас товстошкурий _ _ _ _ _ _. (Ананас)

                  На смак чудова, жовта, медова, ість її малий Павлуша.
Здогадались, що це? _ _ _ _ _. (Груша)

                  Солоденька, червоненька оця ягідка маленька.
Має кісточку тверду. Зʼїм її, коли знайду. (Вишня)

                  Сонечко маленьке, кисло -солоденьке. На частинки поділю своїх друзів пригощу. Здогадалися, що це? Корисне, з вітаміном "С"? (Апельсин)

                  Лист різний із оксамиту, соком ягідка налита.
А для хворої дитини кращі ліки – чай з _ _ _ _ _ _. (Малини)

                  Цього фрукту по шматку в чай добавлю для смаку.
Запашистий та кисленький, наче сонечко жовтенький. (Лимон)

                  Соковите, червоненьке, Круглобоке, солоденьке. (Яблуко)

 

Наче яблуко великий,

І смачний, і соковитий...

€ гладкий, є бархатистий,

Весь червоно-золотистий! Персик

Темно-сині карапузи

Сонцю виставили пузи.

На варення, в пироги,

Наминать за дві щоки... Слива(и)

Висновок: Овочі й Фрукти - найкорисніші продукти.

 

4. Вчитель: Щоб дізнатися, яка наступна зупинка, відгалайте загалку:

На сметану, масло, сир нам воно згодиться.

1 корисне, і смачне, тече, як водиця.

Колір в нього, наче сніг, пригощу їм вас усіх! (Молоко)

Молочна річка.

- Щоб подолати Молочну річку, треба назвати якомога більше корисних продуктів, що виготовляються з молока.

Висновок: Хто молочні продукти вживає, той прекрасне здоровʼя має.

 

5. Вчитель: З берегів Молочної річки ми потрапляємо на Хлібні гори.

      Хвалить його кожен, любить його кожен,

      І дня ми прожити без нього не можем. (Хліб)

      В землю закидалося, під сонцем гойдалося,

В печі гартувалося, запашним виймалося,

Нам з вами дісталося. Що це таке? (Хліб)

 

Він пахучий, він духмяний,

Пишний він, мʼякий, румʼяний,

Чорний він, бува і білий, А буває й підгорілий...

Що це? (Хліб)

 

І пухкенька, і смачна.

Із пшениченьки вона.

Зі здобного тіста, проситься, щоб зʼїсти. (Пампушка)

 

Круглий, мов сонечко,

щедрий, мов літечко, на черінь просунеться, стоїть — красується. 

З печі — на блюдо, їжте мене, люди,

на здоров'ячко. (Коровай)

 

Довго з тіста їх ліпили, у окропі поварили.

Потім дружно ласували,

ще й сметанки додавали. (Вареники)

 

Що на сковорідку наливають

Так вчетверо згинають? (Млинці)

 

Сидить у ложці,

Звісивши по ножці. (Локшина)

 

6. Це були загадки про хліб. А які прислівʼя про хліб ви знаєте?

"На чорній землі білий хліб родить"

"Зима із снігом - літо з хлібом".

"Хліб та вода - нема голода".

"Хліб - батько, вода - мати".

"Хочеш їсти калачі - не сили на печі"

"Як є хліб, то і до хліба буде".

"Хліб — усьому голова".

"Коли хліб на возі - не буде біди в дорозі"

"Посієш вчасно, збереш рясно".

"Поки зерно в колоску - не засиджуйся в холодку".

"Паляниця - хлібові сестриця".

Без хліба нема обіду.

Хліба край, так і під ялинкою рай.

Без солі - не смачно, без хліба - не ситно.

Аби хліб, а зуби знайдуться.

А які ще корисні продукти роблять із зерна? (відповіді дітей)

Висновок: Хліб та кашу споживай - здоровʼя й сили набирай. 

 

Вчитель. З хлібних гір відкривається чудовий красвид на мʼясні пагорби та

рибний ставок.

- В якому вигляді мʼясні та рибні страви найкорисніші? (вареному, печеному, тушкованому ).

- Які мʼясні продукти найменш корисні? (ковбаса, сосиски)

Висновок: Мʼясо і рибу Їсти корисно всім - і дорослим люлям, і діткам малим.

 

7. Розважальна пауза

Вірш «Як думала Оленка».

Думала Оленка так: щоб здоров'я мати,

Треба їсти їй буряк, пити чай із мʼяти,

Їсти супчики й борші, вареники з сиром,

І котлетки, й вергунці, але знати міру.

Прокидатись на зорі, зарядку робити,

Помагати у дворі, з дітьми в мирі жити.

Ще трудитися щодень, волю гартувати,

І завжди співать пісень, словом, не тужити!

Чемні говорить слова та людей вітати,

Добрії робить діла, менших захищати.

 

  • Чи правильно міркувала Оленка?
  • Чому треба привчатися до роботи?
  • Чому Оленка думала, щоб бути здоровою, то треба говорити хороші слова, вітатися.

 

Вчитель. Але є біля країни Корисних продуктів і небезпечні місця – Це Болото шкідливих напоїв, Яр сухариків та чіпсів, Галявина солодощів. Там дуже любила бувати Принцеса. Вона не любила кашу, овочі, фрукти, а їла лише солодощі, сухарики, чіпси, запиваючи все це газованими напоями.

 

 

Одного разу вона захворіла. У неї сильно болів живіт, її нудило, вона відчувала слабкість. Як ви думаєте, чому? Які поради ви можете дати Принцесі, щоб більше в неї не болів живіт?(«відкритий мікрофон»)

Висновок: Цукерки й тістечка щодня не слід вживать малятам. І колу з чіпсами також не варто купувати.

Зараз ми підемо до магазину і виберемо для Принцеси лише корисні продукти. Покупець буде говорити так: «Цей продукт корисний, тому що...»(«незакінчене речення)»

Рольова гра «У магазині».

 

8. Гра «Так чи ні?».

Хто отримує маркер (або інший предмет), той відповідає.

Корисно обʼїдатися цукерками та тістечками. Так чи ні?

Ви повинні їсти 16 разів на день. Так чи ні?

Ви повинні вживати корисну та свіжу їжу, яка зберігає ваше здоровʼя. Так чи ні?

Ви повинні їсти різноманітні продукти — мʼясо, рибу, молоко. Так чи ні?

Вам корисно їсти тільки макарони. Так чи ні?

Ви повинні їсти більше овочів та фруктів, тому що в них багато вітамінів.

Так чи ні?

Корисно їсти смажену масну їжу. Так чи ні?

 

9. Рефлексія.

 Діти створюють колаж «Корисні продукти» із рекламних буклетів.

- Як ви думаєте, які слова підходять для нашої подорожі: корисна, цікава,

сумна, весела? 

 

docx
Додав(-ла)
Камінна Ольга
Додано
17 березня
Переглядів
22
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку