Виховна година на тему :«Безпека понад усе : маленькі рятувальники в дії»

Про матеріал
Програмовий зміст : ознайомити дітей з поняттям «цивільний захист» Поглибити знання учнів щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення. Ознайомити з правилами поводження під час надзвичайних ситуацій та способами захисту від надзвичайних ситуацій. Розвивати навички правильної реакції на сигнали цивільного захисту. Виховувати обережність , відповідальність за власну безпеку , дисциплінованість, відповідальність за свої дії та повагу до людей , які допомагають у складних ситуаціях.. Матеріал : Відео «Класифікація надзвичайних ситуацій» , плакат « Дії при пожежі» , Дид.гра : « Що потрібно пожежнику для роботи ?» , Знаки « Правила евакуації дітей» Гра «Тривожна валіза» Відео « Стихійні лиха та правила поведінки під час них» Гра з сигнальними картками « Оціни вчинок» Відео «Як поводитись при виявленні невідомих предметів?» Гра « Можна – не можна !» , Пам’ятки для дітей : « Що робити під час НС?» Хід заняття 1. Привітання та « Коло безпеки» : - Що таке безпека ? - Чи знаєте ви , як діяти у небезпечних ситуаціях ? - Які небезпечні ситуації можуть трапитися у школі, вдома , на вулиці? Сьогодні ми з вами поговоримо про цивільний захист. Що таке цивільний захист ? Уявіть , що наше місто – це великий дім . щоб усім у ньому було безпечно , існують спеціальні правила та люди , які допомагають у надзвичайних ситуаціях . Цивільний захист – це система заходів для безпеки людей під час надзвичайних ситуацій. - Тож які є надзвичайні ситуації ? 2. Класифікація надзвичайних ситуацій ( перегляд відео ) https://www.youtube.com/watch?v=VJ-FjxC1Yqw 3. Алгоритми дій в надзвичайних ситуаціях - Обговорення дій при пожежі Практичне завдання : Дид.гра : « Що потрібно пожежнику для роботи ?» 4. Сигнал «Повітряна тривога « Діти, що може означати сигнал сирени? (Для звернення уваги населення в екстрених випадках (надзвичайних ситуаціях) для передачі інформації включаються сирени, а також інші сигнальні засоби (гудки фабрик, заводів, кораблів), які тривають 5 хвилин. Цей сигнал означає: «Увага всім!» - Почув сирену – негайно йди в укриття . - Вдома – сховайся в безпечному місці ( ванна , коридор). - Візьми «тривожну валізу» Гра : «Тривожна валіза :що візьмемо?» https://wordwall.net/uk/resource/71770996/ 5. Стихійні лиха та правила поведінки під час них ( перегляд відео)https://www.youtube.com/watch?v=moeNWPW1CWo Гра з сигнальними картками « Оціни вчинок» 6. Небезпечні знахідки Як поводитись при виявленні невідомих предметів https://www.youtube.com/watch?v=DmtnGFlEgwo Гра « Можна – не можна ! 7. Підсумок . Створення плакату « Дії в НС» Вручення Пам’яток « Що робити під час НС ? «
Перегляд файлу

Смолінський ліцей №2

Смолінської селищної ради Кіровоградської області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виховна година на тему :

«Безпека понад усе : маленькі рятувальники в дії»

 

 

 

                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала і провела

Вихователь ГПД  1- х класів

Чижевська Н.В

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Квітень, 2026 р.

Програмовий зміст : ознайомити дітей з поняттям «цивільний захист»

Поглибити знання учнів щодо надзвичайних ситуацій, їх типів, причин виникнення.

Ознайомити з правилами поводження під час надзвичайних ситуацій та способами захисту від надзвичайних ситуацій.

Розвивати навички правильної реакції на сигнали цивільного захисту.

 Виховувати  обережність , відповідальність за власну безпеку ,

дисциплінованість, відповідальність за свої дії  та повагу до людей , які допомагають у складних ситуаціях..

Матеріал : Відео «Класифікація надзвичайних ситуацій» , плакат « Дії при пожежі» , Дид.гра : « Що потрібно пожежнику для роботи ?» ,

 Знаки « Правила евакуації дітей» Гра «Тривожна валіза»

Відео « Стихійні лиха та правила поведінки під час них»

Гра з сигнальними картками «  Оціни вчинок»

Відео «Як поводитись при виявленні невідомих предметів?»

Гра « Можна – не можна !» , Пам’ятки для дітей : « Що робити під час НС?»

Хід заняття

  1. Привітання та « Коло безпеки» :
  •          Що таке безпека ?
  •          Чи знаєте ви , як діяти у небезпечних ситуаціях ?
  •          Які небезпечні ситуації можуть трапитися у школі, вдома , на вулиці?

Сьогодні ми з вами поговоримо про цивільний захист.

Що таке цивільний захист ?

Уявіть , що наше місто – це великий дім . щоб усім у ньому було безпечно , існують спеціальні правила та люди , які допомагають у надзвичайних  ситуаціях . Цивільний захист – це система заходів для безпеки людей під час надзвичайних ситуацій.

  •          Тож які є надзвичайні ситуації ?
  1.  Класифікація надзвичайних ситуацій ( перегляд відео ) https://www.youtube.com/watch?v=VJ-FjxC1Yqw
  2. Алгоритми дій в надзвичайних ситуаціях
  •          Обговорення дій при пожежі

Практичне завдання :

Дид.гра : « Що потрібно пожежнику для роботи ?»

  1.  Сигнал «Повітряна тривога «

Діти, що може означати сигнал сирени? (Для звернення уваги населення в екстрених випадках (надзвичайних ситуаціях) для передачі інформації включаються сирени, а також інші сигнальні засоби (гудки фабрик, заводів, кораблів), які тривають 5 хвилин. Цей сигнал означає: «Увага всім!»

  •          Почув сирену – негайно йди в укриття .
  •          Вдома – сховайся в безпечному місці ( ванна , коридор).
  •          Візьми «тривожну валізу»

 

Гра : «Тривожна валіза :що візьмемо?»

https://wordwall.net/uk/resource/71770996/

 

  1. Стихійні лиха та правила поведінки під час них ( перегляд відео)https://www.youtube.com/watch?v=moeNWPW1CWo

Гра з сигнальними картками «  Оціни вчинок»

 

  1. Небезпечні знахідки

Як поводитись при виявленні невідомих предметів

https://www.youtube.com/watch?v=DmtnGFlEgwo

Гра « Можна – не можна !

  1. Підсумок . Створення плакату « Дії в НС»

Вручення Пам’яток « Що робити під час НС ? «

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
17 квітня
Переглядів
152
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку