14 лютого світ відзначає День Святого Валентина, або День всіх закоханих. Але не всім відомо, як з’явилось свято та як його проводять у різних країнах світу. День всіх закоханих – це свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні подарунки Невід’ємний атрибут свята – «валентинка» – невелика листівка із зізнанням у коханні. Валентинки, як правило, роблять у формі серця і прикрашають трояндочками, ангелами, голубками або кошенятами, які цілуються.
Номер слайду 3
ЛЕГЕНДИ ПОХОДЖЕННЯ ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА У 269 році імператор Клавдій II заборонив військовим одружуватися, вважаючи, що сімейне життя заважає набору воїнів. Священик Валентин таємно вінчав пари, за що був засуджений до смерті. У в'язниці він закохався в сліпу дочку тюремника, яку зцілив, і залишив їй прощальне послання як «Твій Валентин». Після страти, Валентин був канонізований, а у 496 році папа Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина, що стало початком традиції святкування Дня закоханих і обміну валентинками.
Номер слайду 4
Згідно з іншою легендою, День Святого Валентина вшановує пам'ять про римського патриція і таємного християнина Валентина, який вінчав своїх слуг, внаслідок чого всі троє були заарештовані. Валентин міг уникнути покарання, але замість цього вирішив підтримати своїх слуг, написавши їм листи у формі червоних сердець як символ християнської любові. Він вмовив варту відпустити слуг, пропонуючи в обмін своє життя. Незадовго до страти, Валентин передав свій останній лист сліпій дівчині, яка після цього прозріла та стала дуже гарною. ЛЕГЕНДИ ПОХОДЖЕННЯ ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА
Номер слайду 5
СВЯТКУВАННЯ В ІНШИХ КРАЇНАХ Майже у всіх країнах в День святого Валентина прийнято дарувати коханим подарунки і валентинки. А ще в цей день люблять влаштовувати весілля і вінчатися. Але потрібно відзначити, що День святого Валентина популярний все-таки не скрізь. Наприклад, в Саудівській Аравії це свято взагалі заборонений. В країні навіть існує спеціальна комісія, яка ретельно стежить за тим, щоб День закоханих ніхто не відзначав.
Номер слайду 6
АМЕРИКА На початку XIX століття у американців з'явився звичай - у День святого Валентина дарувати коханим фігурки з марципана. А марципани в ті часи вважалися великою розкішшю! І ще у американських дітей у цей день прийнято дарувати подарунки хворим і самотнім людям.
Номер слайду 7
АНГЛІЯ В Англії раніше вирізали дерев'яні «ложки любові» і дарували їх своїм коханим. Їх оздоблювали сердечками, ключами й замковими щілинами, що символізувало: шлях до серця відкритий. Є дуже гарна легенда про те, як Афродіта наступила на кущ білих троянд і зачервонила троянди своєю кров'ю. Так з'явилися червоні троянди. Вважається, що родоначальником традиції дарувати коханим саме червоні троянди виступив Людовик XVI, який підніс такий букет Марії-Антуанетті. Ще в Англії є повір'я - перший чоловік, якого побачиш в цей день, і є твій суджений. Тому незаміжні дівчата стають в цей день раніше і біжать до вікна - видивлятися судженого.
Номер слайду 8
ФРАНЦІЯ У День закоханих французи проводять різні романтичні конкурси. Наприклад, дуже популярний конкурс на найдовшу серенаду - пісню про кохання. А ще саме у Франції вперше було написано послання-чотиривірш. І звичайно, прийнято дарувати в цей день коштовності.
Номер слайду 9
ЯПОНІЯ Це свято в Японії святкується з 30-х рр. минулого століття. Цікаво, що в Японії День святого Валентина вважається виключно чоловічим святом, тому подарунки на це свято дарують в основному чоловікам, як правило, шоколад (в основному у вигляді фігурки святого Валентина), а також всілякі одеколони, бритви і т. п. І якщо жінка подарувала чоловікові таку шоколадку, то рівно через місяць, 14 березня, він підносить їй подарунок - білий шоколад. Так що 14 березня у японців знову настає свято, яке називається «Білий день». А ще японці проводять конкурс на найгучніше і яскраве любовне послання. Юнаки та дівчата вилазять на поміст і звідти кричать про свою любов.