ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ «День Святого Валентина»

Про матеріал
Цікава ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ «День Святого Валентина». Для школярів 10-11 класу , в допомогу класному керівнику
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ «День Святого Валентина»

Номер слайду 2

14 лютого світ відзначає День Святого Валентина, або День всіх закоханих. Але не всім відомо, як з’явилось свято та як його проводять у різних країнах світу. День всіх закоханих – це свято романтики, кохання та ніжності. У цей день прийнято дарувати коханим і дорогим людям квіти, цукерки, повітряні кульки та інші приємні подарунки Невід’ємний атрибут свята – «валентинка» – невелика листівка із зізнанням у коханні. Валентинки, як правило, роблять у формі серця і прикрашають трояндочками, ангелами, голубками або кошенятами, які цілуються.

Номер слайду 3

ЛЕГЕНДИ ПОХОДЖЕННЯ ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА У 269 році імператор Клавдій II заборонив військовим одружуватися, вважаючи, що сімейне життя заважає набору воїнів. Священик Валентин таємно вінчав пари, за що був засуджений до смерті. У в'язниці він закохався в сліпу дочку тюремника, яку зцілив, і залишив їй прощальне послання як «Твій Валентин». Після страти, Валентин був канонізований, а у 496 році папа Геласій I оголосив 14 лютого Днем святого Валентина, що стало початком традиції святкування Дня закоханих і обміну валентинками.

Номер слайду 4

Згідно з іншою легендою, День Святого Валентина вшановує пам'ять про римського патриція і таємного християнина Валентина, який вінчав своїх слуг, внаслідок чого всі троє були заарештовані. Валентин міг уникнути покарання, але замість цього вирішив підтримати своїх слуг, написавши їм листи у формі червоних сердець як символ християнської любові. Він вмовив варту відпустити слуг, пропонуючи в обмін своє життя. Незадовго до страти, Валентин передав свій останній лист сліпій дівчині, яка після цього прозріла та стала дуже гарною. ЛЕГЕНДИ ПОХОДЖЕННЯ ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА

Номер слайду 5

СВЯТКУВАННЯ В ІНШИХ КРАЇНАХ Майже у всіх країнах в День святого Валентина прийнято дарувати коханим подарунки і валентинки. А ще в цей день люблять влаштовувати весілля і вінчатися. Але потрібно відзначити, що День святого Валентина популярний все-таки не скрізь. Наприклад, в Саудівській Аравії це свято взагалі заборонений. В країні навіть існує спеціальна комісія, яка ретельно стежить за тим, щоб День закоханих ніхто не відзначав.

Номер слайду 6

АМЕРИКА На початку XIX століття у американців з'явився звичай - у День святого Валентина дарувати коханим фігурки з марципана. А марципани в ті часи вважалися великою розкішшю! І ще у американських дітей у цей день прийнято дарувати подарунки хворим і самотнім людям.

Номер слайду 7

АНГЛІЯ В Англії раніше вирізали дерев'яні «ложки любові» і дарували їх своїм коханим. Їх оздоблювали сердечками, ключами й замковими щілинами, що символізувало: шлях до серця відкритий. Є дуже гарна легенда про те, як Афродіта наступила на кущ білих троянд і зачервонила троянди своєю кров'ю. Так з'явилися червоні троянди. Вважається, що родоначальником традиції дарувати коханим саме червоні троянди виступив Людовик XVI, який підніс такий букет Марії-Антуанетті. Ще в Англії є повір'я - перший чоловік, якого побачиш в цей день, і є твій суджений. Тому незаміжні дівчата стають в цей день раніше і біжать до вікна - видивлятися судженого.

Номер слайду 8

ФРАНЦІЯ У День закоханих французи проводять різні романтичні конкурси. Наприклад, дуже популярний конкурс на найдовшу серенаду - пісню про кохання. А ще саме у Франції вперше було написано послання-чотиривірш. І звичайно, прийнято дарувати в цей день коштовності.

Номер слайду 9

ЯПОНІЯ Це свято в Японії святкується з 30-х рр. минулого століття. Цікаво, що в Японії День святого Валентина вважається виключно чоловічим святом, тому подарунки на це свято дарують в основному чоловікам, як правило, шоколад (в основному у вигляді фігурки святого Валентина), а також всілякі одеколони, бритви і т. п. І якщо жінка подарувала чоловікові таку шоколадку, то рівно через місяць, 14 березня, він підносить їй подарунок - білий шоколад. Так що 14 березня у японців знову настає свято, яке називається «Білий день». А ще японці проводять конкурс на найгучніше і яскраве любовне послання. Юнаки та дівчата вилазять на поміст і звідти кричать про свою любов.

Номер слайду 10

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

pptx
Додано
21 лютого
Переглядів
24
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку