Виховна година на тему:``Жити здорово - престижно``(Шкідливі звички)

Про матеріал
Виховна година на тему:``Жити здорово - престижно``(Шкідливі звички) Архів включає в себе: план до уроку, презентацію до уроку
Перегляд файлу

 

Виховна година на тему: Жити здорово - престижно ”.

Мета. Формувати   позицію   протидії  всім   небезпечним   для здоров’я  та життя явищам:  наркотикам,  алкоголю,  палінню; пропагувати здоровий спосіб життя; виробляти активну життєву позицію в молоді.

Обладнання: розвішені по класу плакати з висловлюваннями про негативний вплив шкідливих звичок, буклети про здоровий спосіб життя, комп*ютерні презентації.

 

Підготовчий етап

Приклади плакатів:

„Від вина гине краса, через вино скорочується молодість”

Горацій

„Треба підтримувати міцність тіла, щоб зберігати міцність духу”.

В.Гюго

Ніякі напасті й злочини не знищать стільки народу і народного багатства, як пияцтво”.

Ф. Бекон

 

ХІД ЗАХОДУ

1. Слово вчителя.

— Сьогоднішня наша зустріч присвячена найактуальнішій проблемі  сучасності – здоровому способу життя. Давайте поміркуємо, на яких засадах формулюється здоровий спосіб життя?

2. „Мозковий штурм”. Складові здорового способу життя. . Учні називають складові здорового способу життя

Це можуть бути:                       

1) відмова від куріння;                             

 2) відмова від алкогольних напоїв;

3) відмова від наркотиків;

4) заняття фізичною культурою та спортом;

4) відсутність будь-яких захворювань;

6) здорове харчування.                                                     

Наше здоров’я залежить від таких основних чинників (учитель показує картку, яку потім прикріпляє на дошці):

 • спадковість –20%;
 • рівень медицини – 10%;
 • екологія – 20%;
 • спосіб життя – 50%.

Сьогодні ми поведемо нелегку розмову про підступних ворогів – тютюн, алкоголь, наркотики.

Почнемо з шкідливої звички багатьох людей – паління.

. Виступ експерта.

Одного разу троє друзів сперечалися: паління корисне чи все-таки шкідливе? Оскільки вони не могли знайти правильної відповіді, то вирішили звернутися за порадою до Мудреця.

Як ви гадаєте, що відповів Мудрець?

Він сказав: „Паліть, бо ті, що палять, завжди молоді; їх ніколи не покусає собака; їх ніколи не обкрадуть злодії”.

Друзі покинули Мудреця, однак їх здивувала і занепокоїла його відповідь. Вони почали шукати справжнє значення сказаних слів.

Паління –одна з найбільш розповсюджених звичок, яка роками була прийнята суспільством, але тепер відомо, що це – яд, вбивця!

 • Саме паління – це єдина причина смерті, якій можна запобігти. За даними незалежних соціологічних досліджень, в Україні курять більше половини чоловіків, 30% жінок, 40% дітей та підлітків. З 1950 року вбито 62 млн. чоловік палінням і це є більші жертви ніж у другій світовій війні.

Класний керівник: Як саме тютюн завоював весь світ?

Учень 1:

 

 Куріння тютюну має майже 500-річну історію. Відкриття Христофором Колумбом в 1492 році Америки пов’язано з відкриттям європейцями багатьох нових для них рослин, серед яких був і тютюн. Незважаючи на заборону великого мореплавця, деякі з його моряків таємно привезли листя та насіння тютюну в Європу. Згодом воно потрапило до сусідніх європейських країн, і в період Великих географічних відкриттів морськими і караванними шляхами його доставляли практично в усі куточки земної кулі. Швидкому поширенню тютюну сприяла його дивовижна властивість виробляти в людини потяг до паління, який дуже важко перебороти. Цій рослині приписували незвичайні якості. Наприклад, вважалося, що тютюн цілющий, його дим відганяє хвороби, злих духів тощо. Це зілля вважали стимулюючим і заспокійливим засобом, його листя використовували як лікувальну речовину.

Куріння тютюну, а також застосування його як ліків (у вигляді настоїв, екстрактів, пілюль) часто спричиняло тяжкі отруєння, що нерідко закінчувалися смертю. Це змушувало уряди різних країн вести боротьбу з курінням. У ряді країн застосовували досить жорстку

 • кару за використання тютюну. Наприклад, в Італії тютюн оголосили «забавкою диявола». Римські папи навіть пропонували відлучати від церкви тих, хто нюхав або курив тютюн. Для науки потомству п’ятьох ченців, що піймалися на курінні, замурували живцем у монастирській стіні. В Англії, за указом Єлизавети 1, курців прирівнювали до злодіїв і водили вулицями з мотузкою на шиї. У Росії цар Михайло Федорович, дід Петра, звинувачених у курінні вперше, карав 60 ударами палиць по ступнях , удруге – відрізали ніс або вуха. Після спустошливої пожежі у Москві у 1634 році, причиною якої було куріння, його заборонили під страхом смертної кари. І все ж через півстоліття у 1697 році за царювання Петра 1 в Росії дозволено торгівлю тютюном. Петро 1 сам став запеклим курцем і дозволив вільно ввозити тютюн з-за кордону, наклавши на нього високе мито. Ось так широкою ходою тютюн завоював увесь світ.

Що містить в собі цигарка?

Учень 2: У тютюновому димі міститься біля 4000 хімічних компонентів, такі як нікотин; смоли; подразнювальні засоби, які негативно впливають на організм людини

 • Яку шкоду організму приносить паління?

 

Учень 3: Споживання тютюну сильно впливає на стан здоров’я людини. Негативний вплив, як наслідок різкого звуження кровоносних судин і збільшення рівня адреналіну в крові, полягає у збільшенні частоти серцевих скорочень , підвищенні артеріального тиску , уповільненні периферичного кровообігу, що спричиняє зниження температури верхніх і нижніх кінцівок. Нікотин як такий, не відіграє провідної ролі у розвитку захворювань, однак з ним пов’язано виникнення залежності від нікотину, яка підтримує споживання тютюну і перешкоджає відмові від куріння.

 

 • Смертність від серцево-судинних захворювань серед курців у два рази вища, ніж серед тих, хто не курить. Куріння зумовлює смертність від ішемічної хвороби серця на 30-40%. Куріння спричиняє 30% усіх випадків смерті від онкологічних захворювань і 90% усіх випадків захворювання на рак легенів. Куріння жінок під час вагітності спричиняє не тільки збільшення частоти ускладнень вагітності і випадків внутріутробної смерті плода, зростання ризику викиднів і зниження маси тіла новонароджених, але й позначається на здоров’ї дитини протягом перших 7-9 років життя, відставання психічного і фізичного розвитку. Кумулятивним впливом хронічної тютюнової інтоксикації є зменшення очікуваної тривалості життя: 35-річна жінка, котра курить, проживе на п’ять років менше, а 35-річний чоловік, що курить, – на сім років менше, ніж їх однолітки, які не курять.

 

Класний керівник: Чому ж люди палять?

 

Учень 4: Молоді люди вважають, що виглядають дорослішими, коли тримають цигарку. Деякі курці культивують цю звичку, щоб схуднути, замінюючи їжу цигаркою. Іноді стрес штовхає людей до цієї звички.

 • Люди курять, щоб заспокоїтися, компенсувати невдачу, нудьгу чи незадоволення.

 

Класний керівник: У нас в країні починають палити діти в віці від 10 до 17 років. Ця цифра зростає з кожним роком, так за останні 15 років число паліїв зросло вдвічі. Приблизно 16% підлітків сигаретами ще тільки «бавляться», палять рідко, 12% вже втягнулись та стали заядлими паліями. «Епідемія» паління кожного року забирає 120 тисяч українців, але кожного року їх місця поповнюються новими курцями з числа молоді.

 

 Курці зазвичай обманюють себе, кажучи, що куріння не так вже й шкідливе, але сумна статистика захворювань та смертей говорить протилежне. Дим,

який вони вдихають містить багато шкідливих речовин, тому курці завжди страждають від дефектів дихальних шляхів, гастритів, серцево-судинних захворювань.

 

Проаналізувавши інформацію, друзі знову пішли до Мудреця і запитали, чому він дав їм таку відповідь. Мудрець пояснив:

 •       Ви будете завжди молодими, бо курці, як правило, помирають раніше, ніж ті, хто не палить.
 •       Вас не обкрадуть злодії, бо курці постійно кашляють і злодії побояться залізти у будинок, коли почують, що вдома хтось є.
 •       Вас не покусають собаки, бо у курців розвивається кульгавість унаслідок недостатнього постачання кінцівок киснем, який переноситься кров’ю, тому їм часто доводиться ходити з ціпком. А собаки, як відомо, бояться людей, в руках у яких ціпок.

Друзі зробили свій вибір. Як ви гадаєте, який? А що обираєте ви? (Відповіді учнів.)

А зараз, поговоримо про алкоголь.

 

Як ви вважаєте алкоголь - це добро чи зло? Очікується відповідь учнів

Кожний в більшій чи меншій мірі знає про його споживання: п'ють знайомі, батьки, однолітки. Хто більше, хто менше. Батьки намагаються не дозволяти споживати алкогольні напої дітям. Їх рекламують і тут же пишуть, що це шкодить здоров'ю. Спирт для медицини, спирт для парфумерії, спирт в побуті і житті. То де ж правда? Ось давайте спробуємо вияснити істину.

Що ви знаєте про історію виникнення алкогольних напоїв?

Учень 5: З давніх-давен алкоголь називають викрадачем розуму. Про п’янкі властивості спиртних виробів люди знали ще близько 10 тисяч років тому. Відомий мандрівник Міклухо Маклай спостерігав за папуасами Нової Гвінеї, які не вміли ще добувати вогонь, але вже володіли прийомами виготовлення хмільних напоїв. Історія не зберегла для нащадків ім’я першої людини, яка відкрила світу алкоголь. Але ті, хто відкрили спирт, напевне, були настільки вражені його надзвичайними властивостями, що дали йому постійну назву алкоголь («ніжний», «благородний»). Деякі алхіміки охрестили його «водяною водою» і «водою життя», оскільки людина у стані алкогольного сп’яніння ставала веселою, рухливою. Але скоро прийшло розчарування – «вода життя» дуже жорстоко жартувала з людиною: свідомість її одурманювалась, а насолода була не справжньою, а уявною. І тоді вчені та лікарі перейменували алкоголь у «аква-мостіс», тобто «вода смерті».

Класний керівник: Чим же приваблює підлітків алкоголь?

 

Дехто вважає, що небезпечні тільки міцні напої і тому зловживають пивом. Але пиво – це теж своєрідна отрута. Встановлено, що два кухлики пива – це 100 грамів горілки. Пиво діє повільно і підступно. У людей, які зловживають пивом, порушується обмін речовин, розвивається хвороба «бичаче серце», руйнується печінка.

Алкоголь чужий природі всього сущого на землі і, крім людини, його не вживає жодна істота. Навіть зерна пшениці, які пролежали понад 3 тис. років у гробницях фараонів, сходять і колосяться, у той час як зерно, змочене в горілці, ніколи не проросте. Проблема вжитку алкоголю дуже актуальна у наші дні. Зараз споживання спиртних напоїв у світі характеризується величезними цифрами. Від цього страждає все суспільство, але в першу чергу під загрозу ставиться підростаюче покоління: діти, підлітки, молодь, а також здоров'я майбутніх матерів. Адже алкоголь особливо активно впливає на організм , що не сформувався, поступово руйнуючи його.

Шкода алкоголю очевидна. Доведено, що при попаданні алкоголю усередину організму, він розноситься по крові до всіх органів і шкідливо діє на них аж до руйнації.

При систематичному вжитку алкоголю розвивається небезпечна хвороба – алкоголізм.

 

: Головним гальмом прогресу на всіх етапах розвитку людського суспільства був і залишається ворог - алкоголізм! Це універсальна отрута, яка діє на весь організм людини.

Зберігається алкоголь у головному мозку до 90 днів. Якщо випити 20-40 г спиртного, то функції мозку повністю відновлюються лише на 12-20 день. При тяжкому отруєнні алкоголем гине 10 млн. клітин сірої речовини головного мозку, які не відновлюються. У людини приблизно 17 млрд. клітин, отже не важко порахувати, скільки років потрібно напиватися до безтями, щоб втратити людський вигляд. Алкоголізм небезпечний для здоров'я людини, але він виліковний, як і інші хвороби.

Але головна проблема складається в тому, що велика частина алкогольної продукції, що випускається недержавними підприємствами, містить велику кількість отруйних речовин. Недоброякісна продукція нерідко призводить до отруєнь і навіть смертей. Все це завдає великої шкоди суспільству, його культурним цінностям.

 

 

Отже, побачивши такі страшні наслідки алкоголю, давайте постараємось дати відповідь на запитання: «Чому підлітки починають вживати алкоголь?» Учні дають відповідь на запитання.

 

Класний керівник: Перейдемо до найстрашнішої та найболючішої проблеми нашого суспільства – наркоманії. Далеко в минулому з історії людства залишились: епідемії віспи, чуми, які забирали цілі міста, села, округи. Та переступила поріг століття «біла смерть» - наркоманія, яка продовжує забирати життя мільйонів людей. Зараз молодь знаходиться під загрозою проблеми ХХІ століття – наркоманії. Один два рази вони пробують цигарку з наркотичними речовинами, потім заміняють це ін'єкціями і день за днем, стають повністю залежними від цієї смертельної звички. Молоді люди шукають незвичайних переживань, задоволення і щастя, приймаючи наркотики, і навіть не помічають, як швидко вони перетворюються в наркоманів, залежних від наркотиків.

Що таке наркоманія?

 

Учень 6: Наркоманія – захворювання, викликане вживанням наркотиків з метою зміни свого психічного стану, важке захворювання, що характеризується зміною обміну речовин під впливом наркотику і хворобливим звиканням до нього.

Як виникли наркотики?

Учень 7: Перші наркотики рослинного походження застосовувались в релігійних ритуалах, при лікуванні важких захворювань, застосовувалися ці засоби і для лікування психічних розладів. Опіум одержували із зелених стебел маку, гашиш і марихуану – із квіток конопель, кокаїн – із листя коки. Але коли людина забула міру – ліки стали ворогом, вони перетворилися на страшне зілля, що вбиває людину. З розвитком хімії стали з’являтися замінники рослинного наркотику. Так, наприклад, морфін уперше був отриманий в 19 ст. німецькими хіміками, але виявилося, що він викликає більшу залежність, ніж опіум. Пізніше історія повторилася з героїном. Спочатку він рекламувався як порошок від кашлю. Лише через певний час відкрилися його справжні властивості. Тепер він вилучений з медичного вживання, а його виробництво і поширення переслідується законом. У наш час створена величезна кількість новітніх препаратів, які впливають на нервову систему і формують наркотичну залежність. Наприклад, ЛСД – лізеринова кислота, яка викликає стан шизофренії.

Ситуація із вживанням наркотиків серед молоді в Україні дуже складна. За останніми даними вона просто катастрофічна. Результати досліджень доводять, що існує стійка тенденція до значного і постійного росту вживання наркотиків з одночасним стійким зниженням віку молоді, які почали їх вживати. Сьогодні, враховуючи насамперед вік наркоманів (13 – 25) під загрозою опинилося майже все нове покоління країни. За останні 10 років число смертей від уживання наркотиків збільшилося в 12 разів, а серед дітей – у 42 рази. Переважна більшість наркоманів не доживає до 30 років. Середня тривалість життя після початку вживання наркотиків 4 – 4,5 років. Виліковуються (тобто витримують без наркотиків більше року) всього 5 – 6%

наркоманів. (Слайд 12)

 

 

Класний керівник: Які ж наслідки вживання наркотиків?

Перш за все наркотики руйнують мозок та нервову систему людини, серце, печінку, систему травлення, кістковий мозок, полові органи. Вживання наркотиків лишає людину свободи.

 

 

Та найстрашнішим проявом наркоманії є Синдром Набутого Імунного Дефіциту (СНІД), який прийшов до нас із глухого африканського поселення.

Адже, постійним супутником пияцтва і наркоманії є розпуста, що приводить до венеричних захворювань, СНІДу.

 

5. Інтелектуальна гра „Що? Де? Коли?”

Запитання для гри:

 1.       Назвіть батьківщину тютюну. (Америка.)
 2. Як і коли тютюн потрапив до Європи? XV ст.  після відкриття
  Америки Колумбом, який і завіз його до Європи.)
 3.       Найцінніше, що є в людини. Його тривалість у курців скорочується в середньому на 17 років. (Життя.)
 4.       Як   називається   процес   формування   наркотичної   залежності   через поступове збільшення дози наркотичної речовини? (Звикання.)
 5.       Велика червона квітка, з листків і стебел якої отримують дуже сильний
  наркотик, а насіння якої вживається в їжу. (Мак.)
 6.       Одна з головних складових тютюну. Дуже небезпечна отрута, від однієї
  краплі якої гине кінь. (Нікотин.)
 7.       Як стародавні греки називали людину, що страждає на заціпеніння?
  (Наркоманом, від грецької паrке – заціпеніти, mania потяг.)
 8.       На думку А. П. Чехова, горілка, хоч і біла, робить червоним ніс. А що вона чорнить? (Репутацію.)
 9.       Халдфан  Маєр,   колишній  директор  Усесвітньої організації  охорони здоров’я, вважає, що це – найпоширеніша із причин різних захворювань, якої можна запобігти. Що це? (Паління.)
 10. Смертельна   хвороба   печінки,   яка   виникає,   як   правило,   у   процесі
  зловживання алкогольними напоями. (Цироз.)
 11. А. П. Чехов говорив: „Цілувати жінку, яка палить, все одно, що...”. Продовжте його вислів. (... Цілувати попільничку.)
 12. Що, відповідно до однієї народної китайської мудрості, приносить сто печалей і одну радість? (Алкогольні напої.)
 13. Діяльність спеціалістів спрямована на зміну поведінки, що, в свою чергу,
  може   знизити   бажання   палити,   вживати   алкоголь   чи   наркотики.
  (Профілактика.)
 14. Дуже важливий, внутрішній орган, який більше за інші потерпає від
  паління. (Легені.)
 15. Набутий синдром, який викликається вірусом імунодефіциту людини.
  (СНІД.)
 16. Смертельна хвороба дихальних шляхів, яка серед курців зустрічається в
  30 разів частіше, ніж серед тих, хто не палить. (Рак.)
 17. Що сьогодні є об’єктом загального осуду за кордоном і причиною того,
  що тих, хто зловживає цим, не беруть на роботу до деяких організацій?
  (Паління.)
 18. Зловживання лікарськими препаратами, продуктами побутової хімії з метою одурманю вальної дії на організм. Веде до ураження серця, легенів, нирок, пепінки, мозку та інших органів. (Токсикоманія.)

 

Молоді люди! Радість, щастя - у ваших руках. Перед вами вибір: здоров’я, краса, мудрість, кохання чи наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління. Вибирайте. І якщо ви все зважили, все зрозуміли, то вирішіть ніколи не торкатися сигарети, пити алкогольні напої, пробувати наркотики. Адже, навколо вас існує безліч цікавих речей, які більш варті вашої уваги. Погляньте на слайд та прочитайте пам’ятку про небезпеку, пов’язану з тютюнопалінням, вживанням алкоголю та наркотиків.

 

Зараз ви попрацюєте в групах. (Учням пропонується обговорити і відповісти на проблемні запитання про наркотики. Після цього заслуховуються виступи груп і проводиться дискусія.

1. Які причини можуть підштовхнути юнаків попробувати наркотики?

2. Вам пропонують попробувати наркотики. Назвіть 4-5 аргументів, які можливо використати для відмови.

3. Твій друг вживає наркотики. Як ти повинен поводитися з ним?

 

А) боротися з його привичкою; Б) продовжиш спілкуватися з таким, яким він є; В) Припиниш спілкуватися з ним.

4. Чи потрібно проблемою наркоманії займатися на державному рівні, чи це проблема самої людини і її близьких? Учні ведуть дискусію, відповідають на проблемні запитання.  

 

 ІІІ Підведення підсумків

Ми сьогодні ознайомились з негативними наслідками вживання наркотиків, алкоголю, тютюну та з причинами зараження вірусом СНІД. Ви побачили негативний вплив нікотину, алкоголю, наркотиків на організм людини. Я думаю кожен з вас зробив свій вибір. Тож який вибір ви зробили?

 

 

 

 

Учні: Наш вибір (всі разом): Алкоголю – НІ! СНІДу – НІ! Наркотикам – НІ! Палінню – НІ! МИ ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ!!!

Класний керівник: Дуже хочеться, щоб йдучи із нашої зустрічі, у вашій пам’яті залишався останній слайд «Я вибираю Життя ! », де світить ясне сонце, де вирує справжнє життя, життя без тютюну, наркотиків та алкоголю!

Нехай вам щастить! До наступної зустрічі. C:\Users\Admin\Desktop\TSvetochnaya-polyana.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хочу  багато  досягти  в  житті

 

Хочу  довго  жити

Хочу  бути  гарною  мамою

Хочу  здорових  дітей

 

Я  справжній чоловік

Хочу  бути  гарним  татом

 

Здоров‵я

важливіше

Хочу  красиву  посмішку

 

Я  вільна  людина

Хочу  бути  успішною

 

Хочу  бути  сильним
 

Беру  приклад  з  батьків

 

Я-ВЧИТЕЛЬ

 

Я  НЕ   МАЮ

 

ШКІДЛИВИХ

ЗВИЧОК

 

ТОМУ ,ЩО

 

 Наше здоров’я залежить від таких основних чинників :

 •                   спадковість –20%;
 •                   рівень медицини – 10%;
 •                   екологія – 20%;
 •                   спосіб життя – 50%.

здоров’я, краса, кохання наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління

 

1

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Шкідливі звички

Номер слайду 2

Куріння Куріння – найпоширеніша шкідлива для організму людини звичка. Паління спричиняє багато захворювань, скорочує життя, призводить до смерті.

Номер слайду 3

Дим цигарок забирає життя людей в 15 разів більше ніж дорожньо-транспортні пригоди.

Номер слайду 4

Коротка історія розвитку куріння.

Номер слайду 5

Смола закупорює і подразнює верхні дихальні шляхи і легені і приводить до таких захворювань, як хронічний бронхіт і рак легенів; Нікотин сильна наркотична речовина, яка діє на нервову систему, підвищуючи частоту серцевих скорочень, є ризик розвитку аритміїї серця; Окис вуглеводу знижує здатність еритроцитів поставляти кисень до клітин організму і таким чином посилює прояв різних хвороб кровоносної системи. Склад тютюнового диму:

Номер слайду 6

Негативні впливи шкідливих звичок на організм людини і боротьба з ними

Номер слайду 7

НАСЛІДКИ

Номер слайду 8

Дим сигарет забруднює легені, спричиняє кашель. Курці частіше хворіють на рак. Здорові легені Легені курця

Номер слайду 9

Чому ж людина палить?

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Викрадач розуму – так іменують алкоголь із давніх часів.

Номер слайду 13

Підлітковий алкоголізм виникає і при надмірному вживанні пива Згідно із сучасними дослідженнями, пиво - це перший легальний наркотик, що прокладає шлях іншим, більш сильним нелегальним наркотичним засобам. Саме вживання пива є першопричиною скалічених життів мільйонів людей.

Номер слайду 14

Всесвітня організація охорони здоров'я провела опитування школярів у 41 країні світу, чи вживають вони спиртне. Україна в списку перша. 40 відсотків дітей в Україні вживають алкоголь. 9 із 10 українських підлітків заглядали у чарку. А кожен п'ятий зізнався соціологам, що його друзі напиваються мінімум раз на тиждень.

Номер слайду 15

Алкоголізм Алкоголізм – часте вживання спиртних напоїв. Спричиняє розвиток тяжкого і небезпечного захворювання – хронічного алкоголізму. Алкоголізм – руйнівник зростаючого організму. Хронічне, невиліковне, смертельне захворювання.

Номер слайду 16

Номер слайду 17

Від алкоголю страждають усі внутрішні органи, особливо мозок. Майже всі алкоголіки страждають на цироз печінки, туберкульоз легень.

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Алкоголізм спричиняє розвиток тяжкого і небезпечного захворювання – хронічного алкоголізму. Це, як правило, супроводжується суттєвим фахового і професійного рівня, спотвореним життєвих пріоритетів і орієнтирів, руйнуванням особистості і, врешті – решт, соціальною, духовною і психічною деградацією, яка опускає людину на “дно” суспільства і неминуче призводить до загибелі особи. Близько 5% підлітків які почали вживати алкогольні напої в цьому віці, закінчують життя в наркотичному диспансері, психіатричній лікарні або “на вулиці”.

Номер слайду 20

Запам’ятайте! Найкращий спосіб не стати алкоголіком - не вживати спиртного.

Номер слайду 21

„Живи швидко, помирай молодим” – вислів наркотиків

Номер слайду 22

Наркоманія Наркоманія – ненормальний стан організму, викликаний вживанням певних речовин (наркотиків). Суттєвими ознаками наркоманії є: непереборна тяга до прийому наркотиків, тенденція підвищення кількості прийнятої речовини.

Номер слайду 23

Номер слайду 24

Номер слайду 25

наслідки

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Здоров’я - то найбільший в світі дар, Його цінуємо, коли втрачаємо… Молитви шлемо вище хмар, Бо повернути як, не знаємо… Говорять, що купити все на цьому світі можна, Кар’єру, дачу, «Део» у кредит. Ти купиш книгу – та не розум. І тільки їжу, а не апетит, Прикраси найдорожчі – не красу, Як ліжко купиш – про безсоння не забудеш, Придбаєш дім – та не тепло, І тільки ліки, бо здоров'я ти не купиш!

Номер слайду 29

zip
Додано
23 лютого 2019
Переглядів
590
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку