Тема. “Світ професій”
Мета: ознайомити учнів із різноманіттям професій та їх особливостями, розширити знання про зміст праці людей різних спеціальностей, сформувати уявлення про вимоги до професій (навички, освіта, якості). Виховати повагу до праці та людей різних професій, розвивати пізнавальний інтерес до світу професій, комунікативні навички, мислення та уяву.
Обладнання: презентація, відео, платформа LearningApps.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
“Валіза професій”
«Речі, які належать різним професіям. Спробуйте вгадати, хто ними користується».
Картинки:
журнал → вчитель
шприц→ лікар
каструля → кухар
пожежна машина → пожежник
2. ПРИВІТАННЯ
Вітаю вас, дослідники майбутнього!
Сьогодні ми вирушаємо у подорож світом професій. Ви дізнаєтеся, які існують професії і чим вони важливі, бажаю вам бути уважними, активними та сміливими у своїх відповідях!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Що таке професія?
Чи можна сказати, що є «важливі» і «неважливі» професії? Чому?
ІІІ. Повідомлення теми і мети заняття.
А - аптекар
Б - бібліотекар
В - лікар
Г - гончар
Д - доярка
Е - електрик
Ж - жонглер
З - закрійник
І - історик
К - кондуктор
Л - льотчик
М - маляр
Н - нотаріус
О - офіціант
П - продавець
Р - редактор
Т - товарознавець
У - учитель
Ф - фотограф
Х - художник
Ц - циркач
Ш - шофер
Ю - юрист
ІV. Основна частина.
1. Загадки
Тобі задачі заважкі —
терпляче пояснив.
Зчепились в класі хлопчаки
— він їх розборонив. (Учитель)
Ще всі навколо міцно сплять,
а він вже встати встиг,
аби духмяним калачем
ти смакувати зміг. (Пекар)
Він такий же, як і ми,
непомітний між людьми.
А в театрі грає ролі:
нині — вчителя у школі,
завтра буде інша роль —
то бідняк він, то король. (Актор)
Хто в лікарні по палаті
ходить в білому халаті?
Хто людей з біди рятує,
хто хвороби всі лікує?... (Лікар)
Він, як лікар Айболить,
Знає що і де болить,
Кличуть фермер і свинар,
— Порятуй… ВЕТЕРИНАР!
«Я хочу стати…, тому що…»
Імітація професій.
V. Підсумок заняття. Рефлексія.
1. Вікторина «Так чи ні»
Учитель читає твердження, учні відповідають:
Лікар лікує людей (так)
Кухар будує будинки (ні)
Вчитель навчає дітей (так)
Пожежник готує їжу (ні)
Рефлексія. Вправа «Світлофор настрою»
Учні обирають колір: