Конкурс розробок «Вчительська десятка»
Розробки додавай – подарунки вигравай!

Виховна година "Традиційні зимові свята на Україні"

Про матеріал


Тема: «Традиційні зимові свята на Україні»

Мета: Ознайомити учнів з традиційними зимовими християнськими святами: Святого Миколая, Різдвом Христовим, Святого Василя, з обрядом колядування і щедрування.

Розвивати вміння черпати інформацію з книжок, журналів. Вдосконалювати вокально – хорові навички, артистичні здібності, почуття ритму. Збагачувати словниковий запас дітей історичною лексикою. Виховувати любов і повагу до національних традицій та обрядів рідної України.

Обладнання:
Зала святково прибрана, на дошці надпис « Щедрий вечір, добрий вечір!»; біля дошки вертеп з ялинкою, над вертепом – зірки і місяць; небо синього кольору, сніг – білий; інформаційна збірка « Народний календар»; різдвяна зірка для колядувальників; витинанки у вигляді янголят, ялиночок і т. д.
Тип заняття: година спілкування.

Хід заняття

І. Підготовча частина

Вихователь: В народі кажуть: «Добрий гість – дому радість». Сподіваюсь, що ви, як і я , раді нашим гостям. Привітайтесь.

Добрий вечір.

Вихователь:

Діти, сядьте всі зручненько,

Не шуміть, сидіть тихенько.

Урок буде незвичайний,

А для всіх для нас повчальний.

Сьогоднішню виховну годину я хочу розпочати з вірша Романа Завадовича.

Мене навчила рідна мати

Звичаї рідні шанувати,

І рідну мову, й рідний спів,

І славну пам'ять прадідів.
Вчитель. Діти, а яка зараз пора року? Правильно, зима! Давайте пригадаємо назви зимових місяців(Діти називають). А чим багата зима?(Святами) Шановні гості! Дорогі діти! Вітаю Вас з наступаючими святами. Бажаю Вам, щоб ці святкові хвилини залишилися з вами і в будень. Хай завжди в ваших сім'ях буде радість, взаєморозуміння, мир і злагода.

Слайд 2

Кожна людина має свою Батьківщину, яку любить над усе на світі. Бо Батьківщина, як рідна мати, її не можна ні купити, ні заслужити, вона одна у кожного і дається йому від народження. Слово Батьківщина має спільний корінь із словом батьки. Людський рід складається з поколінь батьків, дідів, прадідів. Ми поважаємо і шануємо старші покоління, але це не можливо зробити не дізнавшись про чудові народні свята, звичаї і обряди. Саме Вам, дорогі діти, зберігати, любити і продовжувати народні звичаї і обряди українського народу. Свято в українській народній традиції завжди займало провідну роль. Кожне з них має свої особливості, традиції та обряди.

ІІ. Основна частина

1. Повідомлення теми і мети заняття.

Отже тема нашої виховної години: «Традиційні зимові свята на Україні». Сьогодні ми дізнаємось про те, як у нас в Україні зустрічають новорічні свята: Святого Миколая, Різдва Христового, Святого Василя або старого Нового року та свято Водохреща.

2. Вихователь: Діти, а до якого свята ми з вами готуємося?

(До Святого Миколая)

Вихователь: А якого числа святкують це свято в Україні?

Слайд 3

У зимову ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускався з неба. Він заходив до кожної хати, розкладав подарунки. Він знає, що в цю ніч усі мають бути щасливі! І ті що роблять подарунки, і ті, кому їх роблять. Бо найбільше щастя в житті – це робити добро. За легендою, Святий Миколай живе у Раю на небесах і раз у рік спускається на землю, щоб прийти до діток і принести їм дарунки за хороше навчання, чемну поведінку, повагу до батьків та старших людей. Святий Миколай все знає про діток.

Слайд 4

Усе хороше і погане записане у нього у великій книзі, котру допомагають йому заповнювати ангели цілий рік.

Слайд 5

Якщо котрась дитина була нечемною чи не хотіла вчитися, то замість Святого Миколая у чарівну грудневу ніч до неї прийде чортеня Антипко. Воно залишить під подушкою непослуха пучок вербових різочок.

Діти, а які віршики ви вивчили до цього свята?

Ще ніхто його не бачив,
Та у ліжечка дитячі
Він кладе під подушки
Подарунки і книжки.

Хочу я побачить чудо
І сьогодні спать не буду.
Довго-довго я не спав:
Все чекав, чекав, чекав...

Починаю вже дрімати...
Миколай зайшов в кімнату,
Він схилився наді мною
І лоскоче бородою.

Щось тихесенько шепоче.
Хочу я відкрити очі,
Та не можу, мабуть, сплю.
Миколая я люблю!


Вихователь. Давайте переглянемо сценку.

СЦЕНКА І. « В ХАТІ».
Мама. Андрійку, підмети хату, будь ласка.
Андрійко. Я не маю часу.
Мама. Але ж і я не маю.
Андрійко. Я не можу замітати, бо я хлопець.
Мама. Але ж то ти насмітив.
Андрійко. То не я, а кіт. Хай він замітає.
Мама. Де ти бачив, щоб кіт замітав! А кіт, власне, чий?
Андрійко. Оксанчин.
Мама. Але ж чому ти з ним бавишся, коли він не твій? Я його більше бачу з тобою, ніж з Оксанкою. Отож, ти з ним бавився, дав йому цілу газету подерти, а тепер не хочеш прибирати.
Оксанка. Мамо, я замету. Я дуже – дуже люблю замітати. Тоді в хаті так гарно, чисто робиться!
Мама. Дякую, дорога донечко, а ти, Андрійко, недобре поводишся!

Вихователь. Діти, а чи є в нашій групі такі хлопчики, як Андрійко? (Відповідь дітей) А як ви готуєтесь до цього свята, чи всі були чемними, добрими, працьовитими на протязі року? (Відповідь дітей)

Вчитель. Діти, чого вчить нас Святий Миколай? ( Життя Святого Миколая дає нам важливий урок бути щирими, лагідними, працьовитими і милосердними).
(Діти співають пісню « Ходить по землі Святий Миколай..»).

3. Вихователь: Діти, а хто знає який перший місяць року? Так, січень – перший місяць року. Традиційно на нього припадає найбільше свят. Це пов'язано не тільки з новорічною обрядовістю. Зимовий період дозволив селянам відпочивати від важкої землеробської праці. Вільного часу було удосталь, тому його заповнювали різними формами дозвілля. Які зимові свята ви знаєте?

Слайд 6

Перше свято– Різдво Христове. Його відзначають 7 січня. Саме у цей час народився Ісус Христос.

Слайд 7

Різдво є найдавнішим святом, воно починається Свят-вечором. Це вечір останнього дня перед самим Різдвом. Напередодні тривав піст, а тому у Свят-вечір в Україні всі постяться, тобто не вживають м'яса, молока та яєць.

Слайд 8

Щойно на небосхилі з'являється перша зірка, всією родиною сідають за стіл, який звуть багатим, бо на ньому має бути дванадцять різноманітних пісних страв. Обов'язково повинна бути кутя.

Словникова робота.

Кутя- відварені у воді зерна пшениці або ячменю з медом. Традиційна ритуальна страва новорічно-різдвяного циклу.

Наш народ вірить, що на Свят – вечір усі померлі колись предки приходять знову на землю і йдуть до хати, до своїх дітей, внуків, правнуків. Вони з ними разом їдять святу страву – кутю.

Це дуже гарний звичай, якого нема ні у якого іншого народу. Цим тримається зв'язок між живими і давно померлими.

Вихователь. Діти, а скільки страв має бути на святковий вечір?( На святковий вечір має бути 12 страв).

- А чому?( Це тому, що в Ісуса було 12 учнів - апостолів).

- А яка головна страва?( Головна страва – кутя).

- А що таке кутя? ( Кутя – символ життя. Її варять з пшениці).

- Діти, а коли сідають вечеряти?( Вечеряють на заході сонця, коли на небі покажеться перша зірочка. За вечерею має бути вся родина).


Вихователь. У кожній хаті ще стоїть прикрашена ялинка. Біля ялинки дуже часто встановлюють вертепи.

Слайд 9

Словникова робота.

Вертеп – старовинний пересувний ляльковий театр, де ставили релігійні та світські п'єси. Це сцени з біблійних розповідей про народження Ісуса. Вони показують маленького Ісуса в яслах, Марію, волхвів, що принесли дари, та зірку над Віфлеємом.

Починаючи з вечора, усюди ходили христослави з "віфлеємською зіркою". Яка була прикрашена ліхтариками, паперовими гірляндами, іноді іконою Різдва, Спасителя чи Божої Матері, потім з цією зіркою співаючі різдвяні гімни обходили навколишні будинки. Такі відвідування називалися колядками, найчастіше для цього збиралися дітлахи, але нерідко брала участь і молодь.
Вихователь. Діти, а ви знаєте Що таке колядки? Колядки - величальні пісні, у яких славлять господарів дому, бажають їм здоров'я, щастя, щедрого урожаю, достатку, за що отримують нагороду).

Тоді поколядуйте, а ми послухаємо!

По цьому дому, по веселому,

Чи дозволите колядувати,

Колядувати, дім звеселяти?

Колядка «Добрий вечір»

Коляд, коляд, колядниця,

Добра з медом паляниця.

А без меду не така –

Дайте, дядьку, п'ятака.

А п'ятак не такий,

Дайте дядьку золотий.

Відчиняйте скриньку.

Та давайте сливку,

Відчиняйте сундучок,

Та й давайте п'ятачок.

4. Вихователь.

Слайд 10

Після Різдва наступає Новий рік. А ще зветься він святом Святого Василя. Василь приходив не сам, а з дівчиною Маланкою. Всі переодягалися в чудернацький одяг. Було дуже весело, навіть трішечки страшно, бо раптом, мов з-під землі, з'являлися волохаті ведмеді, рогаті чортики, князі з булатними мечами, старезна відьма і навіть Котигорошко з велетенською була­вою. Але не треба боятися, бо це наші колядники, перевдягнені в казкових героїв.

Вранці наступного дня колядники, знявши свою чудернацьку одежу, знову бігли від хати до хати. Кожен з них ніс мішечок, в якому були пшеничні зерна.

Вони сіяли зерна по хатах, примовляючи:

Сійся, родися жито, пшениця,

Жито, пшениця, всяка пашниця,

Коноплі по стелю, льон по коліна,

Щоб у вас, хрещених, голівка не боліла.

А хтось із вас знає якісь засівалки?

З Новим роком вас вітаю,

Щастя й радості бажаю!

Щоб вам весело жилося,

І у хаті все велося.

Щоб вас горе обминало,

А добро завжди вітало.

Сію, сію, посіваю,

З Новим роком вас вітаю!

Рано-вранці до схід сонця
Стукнув Ангел у віконце.
Він прийшов мені сказати,
Щоби Вам повінчувати.
Щоб були Ви всі здорові,
Врожаї збирали нові,
Кукурудзу, просо -
На багату осінь,
Щоб були Ви гарні, пишні,
Як весною вишні.
Сію, вію, посіваю,
З Новим роком Вас вітаю!
Не на рік і не на два,
А на многії літа!

Слайд 11

Різдвяно-новорічні урочистості за­вершувались святом Богоявлення, ві­домим в народі як Водохреща. Водохреща - це третє найбільше свято, яке завершує цикл Різдвяних свят. В цей день обов'язково ходили до церкви свя­тити воду. Цією свяченою водою почи­налася трапеза, нею ж кожний госпо­дар кропив усіх членів сім'ї, хату, інші будівлі.

Слайд 12

Кульмінаційний момент церковно­го свята Водохреща — занурення свяще­ником хреста у воду, після чого вона вважалась освяченою. За давньою тра­дицією, ця церемонія відбувалась під відкритим небом, на берегах річок. Зимові свята у народно-побутовому календарі завжди були та лишаються часом веселощів і до­звілля.
ІІІ. Заключна частина.

1. Підсумок заняття.

Незабаром Новий рік

Переступить ваш поріг.

Хай до вас він завітає з тим,

Що серце побажає!

Хай несе у вашу хату щастя, радості багато,

А здоров'я цілий міх покладе на ваш поріг!

З Новим роком Вас усіх!

Прощавайте, гості, Вам низький уклін,

Щастя вам бажаєм всі ми, як один.
І в вас, і в нас хай буде гаразд,
Щоб ви і ми щасливі були.

Слайд 13

Вихователь: І останнє. Дітки, давайте напередодні тих свят, про які ми розповідали, побажаємо всім людям, далеким і близьким, собі щастя, здоров'я, успіхів. А щоб наші побажання здійснилися, прочитаємо молитву Катерини Перелісної.

МОЛИТВА

Пошли нам, Боже,

Маленьким дітям,

Щастя , здоров'я

На довгі літа.

Щоб виростали

Розумні і сильні,

Душею чисті

І серцем вільні.

Щоб нам світила

Зіронька долі,

Щоб ми не знали

Лиха ніколи!

Перегляд файлу

Новожеланівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №39 Донецької обласної ради

 

 

 

 

 

Виховна година в 2 класі на тему

«Традиційні зимові свята на Україні»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Вихователь: Сорока К.С.

 

 

 

 

 

 

2016-2017 н.р.

 

 

Тема: «Традиційні зимові свята на Україні»

 

Мета:  Ознайомити учнів з традиційними зимовими християнськими святами: Святого Миколая, Різдвом Христовим, Святого Василя, з обрядом колядування і щедрування.

Розвивати вміння черпати інформацію з книжок, журналів. Вдосконалювати вокально – хорові навички, артистичні здібності, почуття ритму. Збагачувати словниковий запас дітей історичною лексикою. Виховувати любов і повагу до національних традицій та обрядів рідної України.

Обладнання:
Зала святково прибрана, на дошці надпис « Щедрий вечір, добрий вечір!»; біля дошки вертеп з ялинкою, над вертепом – зірки і місяць; небо синього кольору, сніг – білий; інформаційна збірка « Народний календар»; різдвяна зірка для колядувальників; витинанки у вигляді янголят, ялиночок і т. д.
Тип заняття: година спілкування.

Хід заняття

І. Підготовча частина

Вихователь: В народі кажуть: «Добрий гість – дому радість». Сподіваюсь, що ви, як і я , раді нашим гостям. Привітайтесь.

Добрий вечір.

 

Вихователь:

Діти, сядьте всі зручненько,

Не шуміть, сидіть тихенько.

Урок буде незвичайний,

А для всіх для нас повчальний.

Сьогоднішню виховну годину я хочу розпочати з вірша Романа Завадовича.

Мене навчила рідна мати

Звичаї рідні шанувати,

І рідну мову, й рідний спів,

І славну пам’ять прадідів.
Вчитель. Діти, а яка зараз пора року? Правильно, зима! Давайте пригадаємо назви зимових місяців(Діти називають). А чим багата зима?(Святами) Шановні гості! Дорогі діти! Вітаю Вас з наступаючими святами.  Бажаю Вам, щоб ці святкові хвилини залишилися з вами і в будень. Хай завжди в ваших сім’ях буде радість, взаєморозуміння, мир і злагода.

 

Слайд 2

 

Кожна людина має свою Батьківщину, яку любить над усе на світі. Бо Батьківщина, як рідна мати, її не можна ні купити, ні заслужити, вона одна у кожного і дається йому від народження. Слово Батьківщина має спільний корінь із словом батьки. Людський рід складається з поколінь батьків, дідів, прадідів. Ми поважаємо і шануємо старші покоління, але це не можливо зробити не дізнавшись про чудові народні свята, звичаї і обряди. Саме Вам, дорогі діти, зберігати, любити і продовжувати народні звичаї і обряди українського народу. Свято в українській народній традиції завжди займало провідну роль. Кожне з них має свої особливості, традиції та обряди.

ІІ. Основна частина

1. Повідомлення теми і мети заняття.

Отже тема нашої виховної години: «Традиційні зимові свята на Україні».  Сьогодні ми дізнаємось про те, як у нас в Україні зустрічають новорічні свята: Святого Миколая, Різдва Христового, Святого Василя або старого Нового року та свято Водохреща.

2. Вихователь:  Діти, а до якого  свята ми з вами готуємося?

(До Святого Миколая)

Вихователь: А якого числа святкують це свято в Україні?

Слайд 3

 У зимову ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускався з неба. Він заходив до кожної хати, розкладав подарунки. Він знає, що в цю ніч усі мають бути щасливі! І ті що роблять подарунки, і ті, кому їх роблять. Бо найбільше щастя в житті – це робити добро. За легендою, Святий Миколай живе у Раю на небесах і раз у рік спускається на землю, щоб прийти до діток і принести їм дарунки за хороше навчання, чемну поведінку, повагу до батьків та старших людей. Святий Миколай все знає про діток.

Слайд 4

Усе хороше і погане записане у нього у великій книзі, котру допомагають йому заповнювати ангели цілий рік.

Слайд 5

Якщо котрась дитина була нечемною чи не хотіла вчитися, то замість Святого Миколая у чарівну грудневу ніч до неї прийде чортеня Антипко. Воно залишить під подушкою непослуха пучок вербових різочок.

Діти, а які віршики ви вивчили до цього свята?

Ще ніхто його не бачив,
Та у ліжечка дитячі
Він кладе під подушки
Подарунки і книжки.

Хочу я побачить чудо
І сьогодні спать не буду.
Довго-довго я не спав:
Все чекав, чекав, чекав...

Починаю вже дрімати...
Миколай зайшов в кімнату,
Він схилився наді мною
І лоскоче бородою.

Щось тихесенько шепоче.
Хочу я відкрити очі,
Та не можу, мабуть, сплю.
Миколая я люблю!


Вихователь. Давайте переглянемо сценку.

 

СЦЕНКА І. « В ХАТІ».
Мама. Андрійку, підмети хату, будь ласка.
Андрійко. Я не маю часу.
Мама. Але ж і я не маю.
Андрійко. Я не можу замітати, бо я хлопець.
Мама. Але ж то ти насмітив.
Андрійко. То не я, а кіт. Хай він замітає.
Мама. Де ти бачив, щоб кіт замітав! А кіт, власне, чий?
Андрійко. Оксанчин.
Мама. Але ж чому ти з ним бавишся, коли він не твій? Я його більше бачу з тобою, ніж з Оксанкою. Отож, ти з ним бавився, дав йому цілу газету подерти, а тепер не хочеш прибирати.
Оксанка. Мамо, я замету. Я дуже – дуже люблю замітати. Тоді в хаті так гарно, чисто робиться!
Мама. Дякую, дорога донечко, а ти, Андрійко, недобре поводишся!

 

Вихователь. Діти, а чи є в нашій групі такі хлопчики, як Андрійко? (Відповідь дітей) А як ви готуєтесь до цього свята, чи всі були чемними, добрими, працьовитими на протязі року? (Відповідь дітей)

Вчитель. Діти, чого вчить нас Святий Миколай? ( Життя Святого Миколая дає нам важливий урок бути щирими, лагідними, працьовитими і милосердними).
(Діти співають пісню « Ходить по землі Святий Миколай..»).

3. Вихователь: Діти, а хто знає який перший місяць року? Так, січень – перший місяць року. Традиційно на нього припадає найбільше свят. Це пов’язано не тільки з новорічною обрядовістю. Зимовий період дозволив селянам відпочивати від важкої землеробської праці. Вільного часу було удосталь, тому його заповнювали різними формами дозвілля. Які зимові свята ви знаєте?

 

Слайд 6

 

Перше свято– Різдво Христове. Його відзначають 7 січня. Саме у цей час народився Ісус Христос.

Слайд 7

Різдво є найдавнішим святом, воно починається Свят-вечором. Це вечір останнього дня перед самим Різдвом. Напередодні тривав піст, а тому у Свят-вечір в Україні всі постяться, тобто не вживають м’яса, молока та яєць.

Слайд 8

Щойно на небосхилі з'являється перша зірка, всією родиною сідають за стіл, який звуть багатим, бо на ньому має бути дванадцять різноманітних пісних страв. Обов'язково повинна бути кутя.

Словникова робота.

Кутя- відварені у воді зерна пшениці або ячменю з медом. Традиційна ритуальна страва новорічно-різдвяного циклу.

Наш народ вірить, що на Свят – вечір усі померлі колись предки приходять знову на землю і йдуть до хати, до своїх дітей, внуків, правнуків. Вони з ними разом їдять святу страву – кутю.

Це дуже гарний звичай, якого нема ні у якого іншого народу. Цим тримається зв’язок між живими і давно померлими.

Вихователь. Діти, а скільки страв має бути на святковий вечір?( На святковий вечір має бути 12 страв).

- А чому?( Це тому, що в Ісуса було 12 учнів - апостолів).

- А яка головна страва?( Головна страва – кутя).

- А що таке кутя? ( Кутя – символ життя. Її варять з пшениці).

- Діти, а коли сідають вечеряти?( Вечеряють на заході сонця, коли на небі покажеться перша зірочка. За вечерею має бути вся родина).


Вихователь. У кожній хаті ще стоїть прикрашена ялинка. Біля ялинки дуже часто встановлюють вертепи.

Слайд 9

Словникова робота.

Вертеп – старовинний пересувний ляльковий театр, де ставили релігійні та світські пєси.  Це сцени з біблійних розповідей про народження Ісуса. Вони показують маленького Ісуса в яслах, Марію, волхвів, що принесли дари, та зірку над Віфлеємом.

Починаючи з вечора, усюди ходили христослави з "віфлеємською зіркою". Яка була прикрашена ліхтариками, паперовими гірляндами, іноді іконою Різдва, Спасителя чи Божої Матері, потім з цією зіркою співаючі різдвяні гімни обходили навколишні будинки. Такі відвідування називалися колядками, найчастіше для цього збиралися дітлахи, але нерідко брала участь і молодь.
Вихователь. Діти, а ви знаєте Що таке колядки?  Колядки - величальні пісні, у яких славлять господарів дому, бажають їм здоров’я, щастя, щедрого урожаю, достатку, за що отримують нагороду).

Тоді поколядуйте, а ми послухаємо!

По цьому дому, по веселому,

Чи дозволите колядувати,

Колядувати, дім звеселяти?

 

Колядка «Добрий вечір»

 

Коляд, коляд, колядниця,

Добра з медом паляниця.

А без меду не така –

Дайте, дядьку, п’ятака.

А п’ятак не такий,

Дайте дядьку золотий.

Відчиняйте скриньку.

Та давайте сливку,

Відчиняйте сундучок,

Та й давайте п’ятачок.

 

4. Вихователь.

Слайд 10

Після Різдва наступає Новий рік. А ще зветься він святом Святого Василя. Василь приходив не сам, а з дівчиною Маланкою. Всі переодягалися в чудернацький одяг. Було дуже весело, навіть трішечки страшно, бо раптом, мов з-під землі, з'являлися волохаті ведмеді, рогаті чортики, князі з булатними мечами, старезна відьма і навіть Котигорошко з велетенською була­вою. Але не треба боятися, бо це наші колядники, перевдягнені в казкових героїв.

Вранці наступного дня колядники, знявши свою чудернацьку одежу, знову бігли від хати до хати. Кожен з них ніс мішечок, в якому були пшеничні зерна.

Вони сіяли зерна по хатах, примовляючи:

Сійся, родися жито, пшениця,

Жито, пшениця, всяка пашниця,

Коноплі по стелю, льон по коліна,                     

Щоб у вас, хрещених, голівка не боліла.

 А хтось із вас знає якісь  засівалки?

З Новим роком вас вітаю,

Щастя й радості бажаю!

Щоб вам весело жилося,

І у хаті все велося.

Щоб вас горе обминало,

А добро завжди вітало.

Сію, сію, посіваю,

З Новим роком вас вітаю!

 

Рано-вранці до схід сонця
Стукнув Ангел у віконце.
Він прийшов мені сказати,
Щоби Вам повінчувати.
Щоб були Ви всі здорові,
Врожаї збирали нові,
Кукурудзу, просо -
На багату осінь,
Щоб були Ви гарні, пишні,
Як весною вишні.
Сію, вію, посіваю,
З Новим роком Вас вітаю!
Не на рік і не на два,
А на многії літа!

Слайд 11

Різдвяно-новорічні урочистості за­вершувались святом Богоявлення, ві­домим в народі як Водохреща. Водохреща - це третє найбільше свято, яке завершує цикл Різдвяних свят. В цей день обов'язково ходили до церкви свя­тити воду. Цією свяченою водою почи­налася трапеза, нею ж кожний госпо­дар кропив усіх членів сім’ї, хату, інші будівлі.

Слайд 12

Кульмінаційний момент церковно­го свята Водохреща — занурення свяще­ником хреста у воду, після чого вона вважалась освяченою. За давньою тра­дицією, ця церемонія відбувалась під відкритим небом, на берегах річок. Зимові  свята у народно-побутовому календарі завжди були та лишаються часом веселощів і до­звілля.
ІІІ. Заключна частина.

1. Підсумок заняття.

Незабаром Новий рік

Переступить ваш поріг.

Хай до вас він завітає з тим,

Що серце побажає!

Хай несе у вашу хату щастя, радості багато,

А здоров’я цілий міх покладе на ваш поріг!

З Новим роком Вас усіх!                                                    

 

Прощавайте, гості, Вам низький уклін,

Щастя вам бажаєм всі ми, як один.
І в вас, і в нас хай буде гаразд,
Щоб ви і ми щасливі були.

 

Слайд 13

Вихователь: І останнє. Дітки, давайте напередодні тих свят, про які ми розповідали, побажаємо всім людям, далеким і близьким, собі щастя, здоров’я, успіхів. А щоб наші побажання здійснилися, прочитаємо молитву Катерини Перелісної.

                                МОЛИТВА

Пошли нам, Боже,

Маленьким дітям,

Щастя , здоров’я

На довгі літа.

Щоб виростали

Розумні і сильні,

Душею чисті

І серцем вільні.

Щоб нам світила

Зіронька долі,

Щоб ми не знали

Лиха ніколи!

 

Станьте першим, хто оцінить розробку

Щоб залишити свій відгук, необхідно зареєструватись.

Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
docx
Додано
13 лютого 2018
Переглядів
3134
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку