Виховна година розрахована на учнів 3-4 класів. Містить в собі ігри, багато пізнавальної інформації про навколишній світ. В додаток іде презентація, яка на мою думку, є обов'язковою.
Конспект виховного заняття №6
Тема: В гостях у Незнайки
Тип виховного заняття: подорож
Література: Т. В. Литвин «Про ложку» //Розкажіть онуку. – 2010. – №12. – С.12
Л. І. Харітонова «Звідки колиться колесо» //Розкажіть онуку – 2010. - №12. – С. 11
С. Шевчук «А чи правда, що…» Розкажіть онуку – 2014. - №11.- С. 61
Газета «Волинь» 19 грудня 2002р «Незвичайні пам’ятники»
Н. С. Звозник «Гіннес-шоу «Най-, най-…» Розкажіть онуку 2016. – 10. – С. 31-32
Хід роботи
І. Організація учнів до заняття;
Доброго дня, діти! Сідайте.
ІІ. Повідомлення теми;
Сьогодні наша виховна година буде доволі цікавою та розважальною, адже тема наша звучить так «В гостях у Незнайки».
ІІІ. Роз’яснення теми;
Отже, перша наша зупинка «Незвичайні пам’ятники»
«Гра на увагу»
Ведучий розставляє на столі велика кількість самих різних предметів і дає учасникам гри час, щоб запам'ятати їх, після чого прибирає і просити гравців відновити те, що було перед ними вголос.
Наступна наша зупинка «Дні тижня»
Упродовж віків людина примічала закономірності і зв’язок одних явищ з іншими. А зараз, діти, пригадайте в який день тижня ви народились та уважно послухайте, можливо дізнаєтесь про себе щось нове.
А зараз діти давайте пограємо в «Так чи Ні». Я буду зачитувати питання а ви будете давати відповідь «так» або ж «ні». Готові?
Наступна наша зупинка має назву «Важливі винаходи». Пройшовши цю зупинку ми дізнаємося історію створення таких винаходів як ложка та колесо які нам підготували ваші однокласники.
Колесо
Камінь і палицю первісна людина знайшла під ногами. А ось готового колеса не було і нема в природі. Колесо довелося винаходити і довго вдосконалювати. Вважається, що колесо винайшли на Давньому сході декілька тисяч років тому. Перші колеса були цілісними. Їх відпилювали від товстої колоди. Потім хтось здогадався збивати колесо з дощок. Вони виходили важкими і часто ламалися. Пройшли століття, поки додумалися замість суцільного диска робити обід із спицями. Таке колесо вже було схоже на нинішнє.
Ложка
Важко уявити, що люди колись обходилися без ложки. Так велося впродовж кількох тисячоліть. Навіть давні греки та римляни, відомі своєю майстерність та винахідливість, до такої простої речі як ложка не додумалися. Це мабуть тому, що не знали ні супів ні каш, а споживали м’ясо, рибу, хліб, овочі. І брали сою їжу руками. А хто вихованіший – кінчиками пальців. Згодом найзаможніші під час пишних бенкетів почали використовувати спеціальні рукавички. Перші ложки, як вважають учені, з’явилися близько п’яти тисяч років тому. Виготовляли їх з випаленої глини, дерева, каменю, кісток та рогів тварин, із морської мушлі. Минуло ще кілька тисячоліть, перш ніж з’явилися ложки, подібні до сучасних.
Гра «Кольори»
Наша наступна зупинка «Книга рекордів Гінесса» (роль Х’ю Бівера може виконати учень старших класів)
Х’ю Бівер. Я Х’ю Бівер, родом з Ірландії. Цю книгу я створив в 1955 році коли керував пивоварнею «Гіннес». Одного разу я подумав: а що, якби записати всі досягнення тварин, людей в одну книгу під назвою «Книга рекордів Гіннеса», а сталося це так: одного разу я пішов зі своїм товаришем на полювання, а полювали ми на сивку звичайну. Та нам не вдалося вполювати жодного птаха. Ввечері між нами розгорілась суперечка: чи є сивка звичайна найшвидшою птахою Європи? Та під рукою у чоловіка не виявилося довідника, який відповів би на таке здавалося б, просте запитання, і тому суперечка залишилася незакінченою. Ось тоді я, сер Х’ю Бівер вирішив створити довідник в якому люди могли б знайти інформацію про всі рекорди. І тому, кому цікаво дізнатися, хто є найшвидшим, найспритнішим, найсильнішим, най-, най-, у світі, може погортати сторінки такого довідника.
Вчитель: А сьогодні до нас в гості прийшли тварини-рекордсмени, занесені в «Книгу рекордів Гінесса». Зустрічайте їх.
Жирафа. Я – найвища тварина у світ. Мій зріст - 5,5 метрів.
Синій кит. Я – Найбільша тварина у світі. Моя вага – 90 тонн, а довжина 33 метри. За день я можу проковтнути до 4 мільйонів креветок.
Качконіс. Я єдиний отруйний ссавець у світі. Моя отрута схожа на зміїну.
Горила. Я – найбільша мавпа. Мій зріст сягає 2,5 метрів.
Крокодил. Я – найбільший крокодил, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса. Був спійманий в Африці. Мені тоді було понад 100 років, довжина тіла – 6 метрів, а вага – більше 1 тонни.
Собаки. Ми собачки японського цирку. Нас 13, і всі ми вміємо стрибати через скакалку одночасно.
Гра «Зозуля»
ІV. Підсумок.
Ну ось і підійшла наша виховна година до кінця. Я надіюсь, що вам було весело та пізнавально подорожувати разом зі мною. Дякую за увагу. До побачення.