Тема. Вічний, бо з народу!
Мета: виховувати шанобливе ставлення до творчості Т. Г. Шевченка, поглиблювати знання про життєвий шлях Кобзаря, розуміти творчі здібності поета у його творах.
«Борітеся - поборете, вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»
Т. Г. Шевченко
Ведуча 1. І мене в сім»ї ,в сім»ї вольній, новій,
Не забудьте пом»янути незлим, тихим словом
Ведуча 2. В похилій хаті край села,
Над ставом чистим і прозорим
Життя Тарасику дала
Кріпачка-мати, вбита горем.
Ведуча 1. Т. Г. Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринцях, Звенигородського повіту, Київської губернії, в сім»ї селянина-кріпака. Рано втративши матір, а потім і батька, він з дитинства зазнав багато горя, відчув на собі весь тягар кріпацтва.
Ведуча 2.
Шевченко був середнього зросту, але міцної тілесної статури. Широкі плечі, широка талія і легка сутулість надавали його поставі особливого характеру. На смаглявому обличчі – ледь помітні сліди віспи. Русявий. На перший погляд , обличчя його видавалося звичайним, але кожного, хто хоч трохи приглядався до нього, чарували невеликі, але виразні очі, що світилися надзвичайним розумом і дивною добротою.
Ведуча 1
Він був напрочуд ласкавий, м»який і наївно довірливий до людей, в усіх знаходив щось добре.
Свої поезії писав з надзвичайною легкістю – наче жартома. Міг при цьому не тільки слухати розмови інших, а й сам брав у них участь.
Мав добрий слух, гарно співав соло. Окрім цього був талановитим декламатором.
Тут діти декламують поезію Великого Кобзаря:
Ведуча 2.
Кріпак з кріпаків, геній із геніїв – це він дочасно віддав своє життя, аби неправда і сваволя, кривда і глум над чесною людиною ніколи не приходили на нашу землю.
Ведуча 1.
Ми, нащадки великого Шевченка, завжди будемо пам»ятати його заклик:
« Борітеся!!!» - « Поборемо, нам Бог помагає!!!»