Матеріал для проведення виховної години у 7 класі.
Мета : розвивати у дітей вміння вирішувати конфліктні ситуаціїї в класі мирним шляхом, формувати акторські здібності,вміння відстоювати свою думку, виховувати лояльність, відповідальність, терпимість у стосунках дітей.
Міністерство освіти і науки України
Департамент освіти Дніпропетровської облдержадміністрації
Відділ освіти Васильківської райдержадміністрації
Як вирішити конфліктну ситуацію у класі?
Година спілкування у 7 класі Великоолександрівського НВК
Класний керівник Козельська І.М.
Тема : Як вирішити конфліктну ситуацію у класі?
Мета: Вчити вмінню вирішувати конфліктні ситуації мирним шляхом, поважати особисте «я» кожної людини, виховувати культуру мовлення та спілкування.
Запис на дошці : Жити – значить мати проблеми.
Вирішувати їх – значить рости інтелектуально.
Дж.Гілфорд, психолог.
«Спілкування людей - це найбільша розкіш у світі»- так стверджував відомий французький письменник Антуан де Сент – Екзюпері. Спілкування - нелегкий процес, цьому треба навчитися, а іноді процес може тривати все життя. Ми вчимося спілкуватися один з одним , здобуваючи певний досвід, переживаючи розчарування. І , на жаль, часто ми потрапляємо в неприємні конфліктні ситуації. Чи часто трапляються в нашому житті конфліктні ситуації? Як розпізнати і попередити їх? Про це ми і поговоримо сьогодні.
Бесіда.
Хвилинка рольової гри.
Перерва у школі. Проходячи повз парту однокласника, дівчинка зачепила книгу. Книга упала. Дівчинка пройшла повз і не вибачилася, не підняла книгу.
Хлопчик. Ти що сліпа? Не бачиш, куди йдеш?
Дівчинка. Що тобі треба? Чого причепився?
Хлопчик. Підніми книгу, бо зараз кину твою.
Дівчинка. Ану спробуй.
Хлопець хапає її книгу і кидає її на підлогу. Дівчинка намагається відібрати книгу , після короткої суперечки книга розривається.
Аналіз ситуації за запитаннями:
Однокласник просить у товариша списати задачу. Той відмовляє.
Аналіз ситуації за запитаннями:
Конфлікт складається з :
Слово вчителя. У психологів існує такий термін «конфліктна особистість». Як би ви визначили риси характеру такої особистості? Після обговорення визначаємо риси конфліктної особистості(«Дерево рішень»)
Запитання до класу.
Слово вчителя.
Вчені довели, що конфліктна ситуація ніколи не минає безслідно для організму, може привести навіть до стресу. А стрес значно скорочує життя людини. Людина переживає стрес, хвилювання, ,зникає апетит, настрій, . Кілька конфліктів – і життя скорочується. Тож чи варто витрачати його на сварки?
Д.Карнегі говорив : « У суперечці не можна перемогти. Якщо ви програли, то програли. Якщо перемогли, то теж програли,Чому ці слова правильні?
Бо навіть коли ви перемагаєте, то приносите розчарування товаришеві. А це теж неприємно. Тож найкращий спосіб уникати конфліктної ситуації – це уникати її і вирішити її мирним шляхом.