З Україною в серці
(перший урок 2021-2022 навчального року)
Мета: систематизувати знання учнів про Батьківщину , уявлення про Україну як незалежну європейську державу;
формувати в учнів ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави; розширити знання учнів про державні і народні символи України; виховувати патріотичні почуття, національну свідомість, гордість за приналежність до українського народу, повагу до традицій українців.
Обладнання: зображення герба, прапора, записи пісень про Україну, фотозона з елементами національної символіки , відеофільм до 30-річчя незалежності України.
План проведення заходу:
І. Організаційний момент.
1. Вступне слово вчителя
Довго йшла до волі наша ненька – Україна. Великих свят для держави, як і справжніх друзів у людини, не може бути багато. День незалежності – свято із свят Української держави. Воно величне, як дух сивої і славної давнини, і тепле, і сучасне, як святкування дня народження для кожної людини.
Цьогоріч це свято особливе , адже ми відзначили 30-у річницю незалежності України. Це свято особливе, як унікальні ті події, що відбувалися у 1991 році.
Вдумаймося, скільки поколінь українців боролися за незалежність України, віддали за неї своє життя, скільки людей мріяли про цей день.
Я пропоную вам переглянути зворушливе відео, в якому відбито увесь тернистий шлях України до незалежності (перегляд відеофільму «Екранізація історії України до 30-річчя незалежності))
2. Обговорення основних лейтмотивів фільму
Треба вірити, що прийде час, коли наше життя наповниться щастям, спокоєм, теплом, хлібом і квітами, сподіванням і радістю, працею і відпочинком – тим, що робить життя людським.
Щоб кожен з гордістю міг сказати:
„Я – громадянин України!”. Для цього сьогодні потрібно головне – впевненість в силах народу і своїх власних, дружня робота і віра в її успіх, у майбутнє України.
Нема життя без України, бо Україна – це доля, яка випадає раз на віку, бо Україна – це мати, яку не вибирають як і долю, бо Україна – це пісня, яка вічна на цій Землі.
І де б у світі ти не був
Куди б не занесла Тебе життя рутина
Завжди пишайся і гордись,
Що ти родивсь й живеш на Україні!
ІІ. Мотивація виховної діяльності.
ІV. Основна частина.
Поділ класу на групи за фразами «Україна», «30 років незалежності».
Робота в групах.
1.Державні та рослинні символи України( аргументація)
2.Прислів*я та приказки про Україну (за 1 хвилину)
3.Цікаві факти про Україну, її національні традиції, героїчне минуле, сьогодення .
ІІІ. Узагальнення і систематизація набутих знань.
VI. Підведення підсумку.