Виховна година “Здоров'я -це скарб”. ознайомити учнів з формулою здоров'я, сформувати бажання бути здоровим і застосовувати знання в реальному житті.
Вчитель Іванова К.О. 5 клас
Виховна година
“Здоров'я -це скарб”
Тема: Здоров'я — це скарб.
Мета та завдання: ознайомити учнів з формулою здоров’я, сформувати бажання бути здоровим і застосовувати знання в реальному житті.
Методи і прийоми: інформаційний, наочний, практичний.
З’ясувати рівень обізнаності учнів щодо проблем здоров’я.
Розглянути квітку здоров’я і заповнити її схематично (робота у групах):
|
Духовне — що ти найбільше цінуєш і чого прагнеш, як ставишся до себе та інших людей. Емоційне — як ти розумієш свої почуття і виявляєш їх, як долаєш невдачі та стреси. Інтелектуальне — як ти набуваєш і застосовуєш свої знання, як умієш приймати виважені рішення. Соціальне — як ти ладнаєш з різними людьми, умієш дружити і працювати у команді. |
Складові фізичного здоров’я: (робота у групах)
Питання для групи №1.
Питання для групи №2.
Питання для групи №3.
Проведення “хвилинки здоров’я”.
Вправа “Ковпак”
Викладач пропонує повторювати за ним: «Ковпак ти мій трикутний. Трикутний мій ковпак. А якщо ти не трикутний, то це не мій ковпак».
Відтак він пропонує повторити сказане, але замість слова «ковпак» двічі поплескати себе по голові, не вимовляючи цього слова. Потім студенти заміняють жестами інші слова. Слово «трикутний» показують, роблячи трикутник пальцями. Слово «не» — відповідний рух головою, а замість слів «це», «ти», «мій» показують пальцем на щось, на когось, на себе.
Питання для всіх.
Відпочинок буває активний й пасивний. Об’єднай види відпочинку за видами:
Очі втомлюються від будь-якої діяльності. Найбільш поширеними є фактори, що включають погану освітленість, роботу за комп’ютером, тривале читання, діяльність, під час якої очі змушені перебувати в стані фокусування довгий час.
Регулярні вправи для очей, допомагають зняти напругу і втому, зберегти, і навіть у якійсь мірі, поліпшити зір та уникнути багатьох різних очних захворювань.
Проведення гімнастики для очей.
Назвіть приказки, прислів'я, вислови про здоровий спосіб життя (робота у групах).
Релаксація допомагає відновитися після навчального дня, зняти стрес, втому, звільнитися від важких думок. Які ви знаєте способи релаксації? Чи застосовуєте їх?
Ефективні способи релаксації:
Дана вправа ґрунтується на наступній фізіологічної закономірності: при вдиху тонус м'язів підвищується, при видиху - знижується, м'язи розслаблюються. Встановлення міцного зв'язку між диханням і розслабленням допомагає краще управляти процесом релаксації.
Ця практика базується на методах візуалізації. Нею приємно займатися, особливо під відповідну музику для медитацій.
Для початку треба знайти свої образи, що допомагають відчути розслаблення (ви знаходитесь у теплій ванні, на березі моря, на м'якій хмарі та ін.). Навіть швидкоплинне «занурення» в приємну ситуацію цілюще впливає на наше самопочуття.
Цю методику ще називають аутогенним тренуванням або самонавіюванням. Вона дуже добре підходить тим людям, що довіряють тільки логіці.
Дана вправа базується на наступній фізіологічної закономірності: після інтенсивної м'язової напруги автоматично настає м'язова релаксація.
Слід зазначити, що дана техніка підходить не кожному. І якщо вона викликає у вас неприємні відчуття, то виберіть собі інший спосіб розслаблення.
Тренінг: “Австралійский дощ”.
Учасники стають у коло. Викладач запитує: «Чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Ні? Тоді давайте разом послухаємо який він. Зараз по колу ланцюжком ви будете передавати мої рухи. Коли вони повернуться до мене, я передам наступні. Будьте уважні».
В Австралії піднявся вітер (ведучий тре долоні).
Висновки: