Виховна година "Зоряна година": "Від мрії - до професії".

Про матеріал

Виховна година знайомить дітей із професіями. Вчить цінувати свою розумову працю. Надихає дітей на роздуми про свою майбутню професію. Захід проведено з метою - виховувати у дітей повагу до праці людей різних професій. У учнів формуються ключові компетентності.

Перегляд файлу

Гра «Зоряна година» -  

 

Тема «Усі професії важливі»

Мета:

  • Інформаційно ознайомити дітей із професіями;
  • Надихнути дітей на роздуми про свою майбутню професію;
  • Розвивати спостережливість, кмітливість;
  • Учити дітей цінувати свою розумову працю;
  • Виховувати у дітей повагу до праці людей різних професій.

 

Формування ключових компетентностей:

  • інформаційної
  • уміння вчитися
  • комунікативної
  • соціальної

 

Форма проведення : гра.

Хід заняття

 

І. Організація класу. Емоційне налаштування.

Любі діти, добрий час!

Зичу праці і розваг.

А ще, друзі, вам бажаю

Сил, натхнення на весь день.

 

ІІ. Ознайомлення з правилами гри.

  • Сьогодні гратимемо в гру «Зоряна година». Ви мате змогу продемонструвати свої знання, уміння, навички, ерудицію, кмітливість.

Уважно послухайте правила гри.

  • Гра складається з 4 турів.
  • Вирішальний конкурс капітанів.
  • За сигналом учителя слід піднімати сигнальну картку.
  • За кожну правильну відповідь – 2 бали.

 

ІІІ. Гра «Зоряна година».

  1. Представлення команд «Розумники», «Кмітливчики», «Мрійники».
  2. Слово ведучого:
  • У світі є багато професій. А яку з них обрати? Для того, щоб діти змогли відповісти на це питання, вони з малечку повинні володіти інформацією про професію. Бажано побачити наочно, як працюють люди цією спеціальності.

Саме тому ми сьогодні говоримо про професії. Щоб здійснити свої дитячі мрії про гарну, потрібну людям, професію, кожен із вас опановує необхідні знання і навички в школі.

  1. «Асоціативний кущ» (представники команд на дошці складають «кущ»)

 

 

 

                                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І тур.

 

  1. Відгадування ребусів.

Нудьгувати не для нас,

ребуси відгадувати час.

 

100ляр  ;      100рож  ;                       лка ;   3’енер ;       дуча      ;                                  ;                       

 

 

 

 

  1. Відгадування загадок.

 

Він приходить                          Випікає для малечі                      Одяг шиють нам кравці

у білім халаті.                          різні дуже смачні речі.               у цій справі вони митці.

Добрими ліками                       Печиво,торти і здобу                 Вбрання необхідне малечі

пахне в кімнаті.                      як звуть цю особу?           а хто продає його,діти,до речі?

      (лікар)                                              (кондитер)                                           (продавець)

 

Хто навчає футболістів          Хто розносить нам листи,        Машиною водій керує

фігуристі і штангістів,           телеграми і газети?                   а будівельник дім будує?

і від турнірів українських        ой, важка у нього ноша!       літак людині підкоряється.

веде до ігор Олімпійських?     Діти, хто він?                        Як ця людина називається?

      (тренер)                                         (листоноша)                                             (пілот)

 

  1. Конкурс «Відновіть прислів’я»

 

  • Труд, все, і, вміння, перетруть.
  • Праця, важка, їжа, то, як, твоя, буде, солодка, твоя.
  • Думай, що, без, діла, краще, робити, аніж, сидіти.
  • Вернуть, руки, гори, роботящі.
  • Не, хвались, трудись, силою, краще.
  • Роботи, нема, охоти, без.

 

  • Завершився тур. Підрахуємо бали.(роздаю зірочки)

ІІ тур.

 

  1. Конкурс «Допитлива ворона»
  • Кмітлива ворона заглядала в книжку і залишила в деяких словах своє «кар». Відгадайте ці слова.

Той, хто лікує людей – …кар

Фахівець, який працює на токарному станку  - …кар

 Той, хто знає багато казок - …кар

Фахівець, який працює в друкарні – …кар

Той, хто працює в аптеці   -  кар

Той, хто працює в бібліотеці - …кар

 

  1. Розгадування чайнвордів.

 

       1 команда:

Будує будинки …  Літає в космос… Водить трактор… Точить деталі на верстаті…

Ловить рибу…

       2 команда:

Смілива людина,яка бореться з вогнем…Той,хто смачно готує… «Ловець» риб…

Грає у кіно… Ремонтує машину…

       3 команда

Медом пригощає… Косить жито і пшеницю… Ремонтує машини… Все знає про собак… Шукає в землі копалини…

 Підсумки туру                                       

ІІІ тур

  1. Конкурс «Підкажи словечко».
  • Команду представляють 3 гравців. Вони отримують картку з певним словом (назва професії). Кожен із них називає ще одне поняття – слово, що, на його думку, тісно пов’язане із запропонованим і допоможе команді відгадати, що написано на картці.

1 команда

  • Лікар – одужання, таблетки, пацієнт
  • Бібліотекар – книжки, шафи,читання …
  • Кравець – одяг, ножиці, голка ...

2 команда

  • Художник – олівець, малювання, фарби …
  • Рибалка – риба, гачок, вудочка …
  • Листоноша – газети, телеграма, сумка …

3 команда

  • Слідчий – розслідування, злочин, арешт …
  • Водій – автомобіль, вантаж, колеса …
  • Регулювальник – дорога, перехрестя, транспорт …

 

  1. Конкурс «Відгадай професію за дією»

1 команда: перукар, музикант.

2 команда: двірник, тренер.

3 команда: водій, кухар.                                                            Підведення підсумків туру

IV тур

  1. Конкурс капітанів.

Компетентнісні завдання.

 

Капітан команди № 1 – Задача

  • На дні народження 12 гостей випили 12л соку. Скільки потрібно приготувати соку, якщо на свято запрошені 20 гостей?

 

Капітан команди № 2 – Задача

  • Яйце вариться 15 хвилин. Скільки треба часу, щоб зварити 3 яйця для улюбленого салату?

 

Капітан команди № 3 – Задача

  • Електричний самовар закипає за 15 хвилин. Кип’ятити  воду в ньому почали о 5 годині вечора. Коли можна запрошувати гостей до столу ? (О котрій годині ?)

 

Підведення підсумків туру і гри (поки журі підводить підсумки, діти виконують творчу роботу)

 

IV. Вироблення колажу «Від мрії - до професії».

(на ватмані діти малюють та приклеюють малюнки, ілюстрації, предмети до зазначеної професії)

 

V.  Підсумок гри.

 

Журі підрахувало бали. За кількістю зірок визначається переможець гри.

Вручення призів.

 

Слово вчителя:

  • Діти, про які професії ви сьогодні дізнались?
  • Які професії ви спробували опанувати на практиці?
  • Що потрібно для того, щоб стати спеціалістом в обраній професії?

 

Спитай тата чи у мами,

які професії у них …

Професій в світі є чимало –

сповна їх вистачить на всіх.

Та є одна поміж професій,

якої вчаться всі в життя.

Яка для кожного найкраща,

якої вчитиметесь ви.

 

Письменник, лікар чи геолог,

учитель, слюсар чи кресляр –

Всі називають головною

одну професію – школяр.

Бо всім відомо, що без школи,

без знань, що мусиш там набуть,

не станеш у житті ніколи

                                  тим, ким в дитинстві мрієш буть.        А.Костецький

docx
Додано
5 березня 2018
Переглядів
1234
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку