Виховний тренінг " Право дитини на здоров'я"

Про матеріал
Матеріал можна використовувати в виховній роботі,на уроках з курсу " Я досліджую світ".
Перегляд файлу

 

 

Виховний  тренінг

«Право дитини на здоров’я»

 

Мета. Повторити й закріпити знання дітей про права дитини,

            згідно з Конвенцією ООН і Конституцією України.

            Розвивати у дітей дбайливе відношення до свого здоров’я.

            Прищеплювати бажання бути здоровим та вести здоровий

            спосіб життя, усвідомлювати не тільки свої права, а й

            обов’язки.

            Виховувати піклування про своє здоров’я, повагу до рідних,

            турботу про ближнього, співчуття до людей, які потребують

            уваги та допомоги від інших.

Обладнання. Презентація, м’яка іграшка « Здоровчик», плакат та човники до

                         технології « Очікування», плакати « Шлях здоров’я» та « Храм

                         здоров’я», статті № 23 та №24 з Конвенції ООН, листи до дітей

                         « Путівник здоров’я» та « Здоровий спосіб життя»

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід заходу

 

I Організація класу (Діти сидять по групах)

а)Психофізичний настрій (Тиха музика)

 

Сіли всі на свої місця, « неправильно» обійняв стілець ногами.

 Заплющили очі. М’язи спини ненапружені, розслаблені.

Уявили білу маленьку  кульку у себе в голові… Вона повільно

опускається до серця і  заспокоює його… Тепер повільно опускається

в ноги та заходе в землю.           

Глибокий вдох, відкрийте очі.

 

б) Налаштування на гарний настрій та доброзичливе відношення.

Візьміться за руки і посміхніться один одному.

 

II  Основна частина тренінгу

 

1.Девиз нашого заняття

Зрозуміло, всім відомо,

Що приємно будь здоровим,

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

 

2.Технологія « Здоровчик»

 

Діти стають в коло.

  •          Познайомтесь - це Здоровчик (м’яка іграшка)
  •          Побажайте Здоровчику і всім присутнім через нього здоров’я як ви

його розумієте. ( Їсти побільше фруктів, своєчасно відпочивати,гуля

ти на свіжому повітрі, займатися спортом)

 

 3. Технологія « Очікування»

- Займіть свої місця, візьміть свої « човники» і напишить на них чого ви

 очікуєте від сьогоднішнього заняття.

  •          Командири груп причепить їх до берега надій.

( Дошка поділена на є «Берег реалізованих сподівнь» та « Беріг надій»)

 

 

 

 

 

 

 

4. Кросворд

 

 

 

 

 

з

і

р

 

 

 

 

 

 

 

 

д

о

п

о

м

о

г

а

А

й

б

о

л

и

т

ь

 

 

 

 

 

ф

р

у

к

т

и

 

 

 

 

 

 

о

в

о

ч

і

 

 

 

 

 

 

в

і

т

а

м

і

н

и

 

 

М’

я

з

и

 

 

 

 

 

 

 

1.Хай в тебе буде гострим, як в орла.( Зір)

2.Те, що ти чикаєш від лікаря при хворобі. ( Допомога)

3. Як звали найвідомішого лікаря, що лікував тварин? ( Айболить)

4.Дуже корисна їжа, що росте на деревах і кущах.( Фрукти)

5. Не менш корисна їжа, що росте на городі.( Овочі)

6.Те, що міститься  у корисній та смачній їжі.( Вітаміни)

7.Вони зміцнюються, якщо вживатимеш багато того, що міститься

   в їжі коли займаєшся спортом.

8. Що найважливіше для людини? ( Здоров’я)

 

5.Повідомлення теми

 

Сьогодні ми з вами проводимо виховний тренінг, який присвячується

повторенню прав дитини на здоров’я, згідно з Конвенцією ООН про   

права дитини у світі та Конституцією України.

   Майбутнє кожної нації – це діти. Якими вони виростуть- таким і буде

майбутнє. Виростити і захистити дитину, зберегти ії здоров’я, виховати

в злагоді і мирі- це значить для дорослих- забезпечити щасливе,

спокійне та стабільне майбутнє.

   Ми з вами повторимо права та пригадаємо про свої обов’язки.

 

6. Технологія « Мозковий штурм»

 

  •          Як ви розумієте, що таке здоров’я? Подумайте в групах.

Командири сформулюйте думку своєї групи.

 

Флип –чарт або дошка

 

Відкрийте свої папки. Прочитайте визначення поняття ЗДОРОВ’Я.

Визначення Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, скорочено

ВООЗ.

 

Здоров’я – це стан повного фізичного,

 духовного та соціального благополуччя,              

 а не тільки відсутність хвороб

або фізичних вад.

 

( Визначення ВООЗ)

 

А у Конвенції ООН про права дитини є стаття № 24. Прочитаймо її.

 

 

 

Стаття № 24: Охорона здоров’я

Дитина має право на послуги системи охорони здоров’я і на засоби

лікування хвороб та відновлення здоров’я, а також на поступову

заборону традиційних засобів лікування, які негативно впливають 

на здоров’я дитини.

 

  •          Як ви вважаєте , які фактори впливають на формування здоров’я

    людини?

  •          Подивиться на таблицю.

 

ФАКТОРИ, ЩО ВПЛИВАЮТЬ

НА ФОРМУВАННЯ ЗДОРОВ’Я

 

 СПАДКОВІСТЬ – 20%

                       РІВЕНЬ МЕДИЦИНИ - 10%

                                          ЕКОЛОГІЯ - 20%

                               СПОСІБ ЖИТТЯ – 50%

 

Висновок: Найважливішим для людини є її здоров’я і її обовязок

зберегти його якомога довше. І дбати про своє здоров’я людина

повинна з дитинства.

 

7. Складання « Квіточки – семибарвиночки»

 

-Складіть із частин Квіточку –семибарвиночку, вона чарівна і

розповість нам про складові нашого здоров’я.(На кожній пелюстці

написані складові здоров’я: настрій, правила гігієни, оточуюче  

 середовище…)

 

-Що ви можете зробити, щоб зберегти своє здоров’я?

 

8. Вірш

 

           Головне — здоровим бути

           Головне — здоровим бути —
           Це потрібно всім збагнути!
           Бо як є здоров’я й сила,
           То весь світ людині милий.
           Й думка в неї веселенька,
           І тоді вона жвавенька.
           Все їй хочеться робити,
           І сміятись, і радіти.
           А як тільки захворіє —
           Зразу й сонечко тускніє.
           Тому це запам’ятай
           Й про своє здоров’я дбай!

 

Але буває так, що дитина народжується з фізичними вадами або в

наслідок якоїсь події стає інвалідом. Такі люди потребують

ще більшого піклування та підтримки зі сторони держави та близьких

й оточуючих їх людей. В Конвенції ООН з прав дитини передбачена 

відповідна стаття № 23.Прочитаймо її.

 

Стаття №23: Діти – інваліди

 

    Діти – інваліди мають право на особливе піклування та

освіту, щоб мати змогу вести в суспільстві гідне і                   

повноцінне життя.

 

Діти, які мають якісь фізичні вади, теж хочуть вчитися,

гратися, спілкуватися з друзями. Чи маємо ми відвертатися або не 

звертати увагу на таких людей?

  •          Чому?

 

Висновок: Люди, які мають вади зовсім не відвертаються від здорових

людей. В них такі ж інтереси, думки, ідеї.

Кожна людина – це ціла планета: цікава та велика.

 

  •          Є спеціальні школи для дітей з фізичними недоліками. Держави роблять так, щоб ці люди не відчували себе самотніми,відрізаними від життя: дають їм роботу, яку вони можуть виконувати, виплачують їм пенсії. Дуже  часто люди з фізичними вадами стають ведомими поетами, вченими, композиторами –навіть беруть участь у спортивних змаганнях це всім відомі Олімпійські ігри для інвалідів.

 

  •          Наш гість ( Здоровчик) приніс для кожного з вас подарунок. Я зараз

роздам вам від  Здоровчика його поради. Використовуйте їх у своєму

житті і ваше здоров’я буде з вами дуже довго.

 

9. «  Шлях здоров’я»

 

  •          Візьміть  кольорові  « сліди» і напишить на них те, що, як ви вважаєте приведе вас до « Храму здоров’я»

 

-Командири, причепить « сліди « на шлях.

 

III  Рефлексія заняття.

 

  •          Кожна група, поміркуйте зараз чи прийшли ваші човники до берега реалізованих сподівань? Якщо так ,то представник від групи нехай човник приведе до цього берега.

 

 

 

docx
Додано
20 жовтня
Переглядів
58
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку