Виховний захід: «День Героїв»
Мета: належне вшанування пам’яті полеглих захисників України;
утвердження української національної та громадянської ідентичності на основі суспільно-державних (національних) цінностей України, зокрема соборності, самобутності, волі, гідності.
Ведучий 1. 23 травня українці відзначають День Героїв – щорічне свято, запроваджене на честь усіх захисників нашої країни, які боролись та продовжують боротись за рідну землю протягом не одного століття. Передусім це свято лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.
Ведучий 2. Вшануємо пам'ять всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України.
Хвилина мовчання
Ведучий 1. День Героїв відзначають понад сімдесят років. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.
Ведучий 2. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму.
Ведучий 1. Чому саме травень обрано для вшанування Героїв? В травні віддали своє життя у визвольній боротьбі такі кращі сини України XX століття:
Ведучий 2. 3 травня 1924 року – головний ідеолог державної самостійності України початку XX століття, один із співавторів ідейних засад українського націоналізму Микола Міхновський був повішений більшовицькими агентами, видавши це за самогубство;
Ведучий 1. 25 травня 1926 року в Парижі від кулі більшовицького агента загинув головний провідник української національно-визвольної боротьби 1917-21 років Симон Петлюра;
Ведучий 2. 23 травня 1938 року в Роттердамі вибух бомби, підкладеної агентом НКВС, обірвав життя організатора українського націоналістичного руху, засновника та першого Провідника УВО та ОУН полковника Євгена Коновальця.
Ведучий 1. Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали на захист рідної неньки-України.
Учень 1 В тім краю, де все співає вранці,
І шумлять закохано ліси,
За Вкраїну билися повстанці-
Прометеї волі і краси.
Боронили землю від фашистів,
Від поляків і більшовиків,
Щоб ніколи у селі і в місті
Не затих народу вільний спів.
Учень 2Та високі мрії не збулися,
І злетіть соколи не змогли.
Ворогам поганим не здалися,
І в холодні ями полягли.
Прийде час - нащадки їх прославлять,
Й полетять пісні, як журавлі.
Збережемо, браття, світлу пам'ять
Про героїв нашої землі!
.
Ведучий 2. Зараз переглянемо відео Українського інституту національної пам’яті «Люди Свободи»:
https://www.youtube.com/watch?v=iv-EdeRpfkc – Микола Міхновський
https://www.youtube.com/watch?v=mk6ItGI0kQs – Євген Коновалець
Мамо, не плач (Оксана Максимишин-Корабель)
Учень 3Мамо, не плач, Мамо, не плач,
Я повернусь весною.
Прийду на світанні в садок із росою.
А, може, дощем на поріг упаду.
Учень 4Голубко, не плач, так судилося, ненько.
Вже слово, матусю, не буде моїм.
Прийду і попрошуся в сон твій тихенько.
Розкажу, як мається в домі новім.
Учень 5Мені колискову ангел співає.
І рана смертельна уже не болить.
Ти знаєш, матусю, й тут сумно буває.
Душа за тобою, рідненька, щемить.
Учень 6Мамочко, вибач, за чорну хустину.
За те, що віднині будеш сама.
Тебе я любив. І любив Україну.
Вона, як і ти, була в мене одна.
Ведучий1 Герої Небесної сотні та сучасної російсько-української війни є нащадками одвічних борців за Україну. Одним з таких Героїв є Андрій Кизило. Історія Героя України Андрія Кизила, який загинув у бою за Авдіївку на початку 2017 року, маючи лише 23 роки і семимісячного сина, стала основою потужної пісні «Настав час», що нагадує українцям про війну:
Я ж приречений на війну,
Але це не моя провина.
Я ж воскресну, та не прощу,
Що не я виховую сина…
Пісня «Настав час»
https://www.youtube.com/watch?v=a953tNiw6Go – Андрій Кизило
Ведучий 2 У смертельній боротьбі з окупантом 31 березня 2023 року біля села Авдіївка Покровського району Донецької області, загинув уродженець села Верхнє Висоцьке, житель села Красне Стрийського району Львівської області - Лях Михайло Іванович.
Відданий військовій присязі на вірність Українському народу, мужньо виконав військовий обов'язок. Вічна пам'ять та вічна слава Герою.
Ведучий 1 07.05.2023 року у бою за свободу та незалежність України загинув мешканець села Верхнє Висоцьке – ГРОМИК Євген Романович.
Воїн Євген загинув поблизу н.п. Новоандріївка Запорізької області, внаслідок мінометного обстрілу. Відданий військовій присязі на вірність Українському народу, мужньо виконав військовий обов'язок. Вічна пам'ять та вічна слава Герою.
Покладання квітів до могил полеглих воїнів
Учень 1 Дякуємо вам за наші життя! Ви б’єтеся за те, чому нема ціни у всьому світі – за Батьківщину. Висловлюємо велику вдячність та повагу усім захисникам, які сьогодні мужньо захищають честь і гідність рідної країни.
Учень 2 Сердечно дякуємо кожному , хто ризикуючи власним життям, з честю і гідністю виконує свій громадянський і військовий обов’язок. Ми всі низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися до рідних домівок. Вони тримають небо над нами й назавжди залишаться в наших серцях. Вічна їм пам’ять!
Ведучий 2 Пам’ятаємо! Слава Україні! Героям слава!
Пісня Skofka «Чути гімн»