«МАМА – перше слово, найголовніше слово в нашому житті»День Матері – загальне свято для всіх
Номер слайду 3
Можна у світі чимало зробити – Перетворити зиму на літо. Можна моря й океани здолати,Гору найвищу штурмом узяти,Можна пройти крізь пустелі та хащі,Тільки без мами не можна нізащо,Бо найдорожче стоїть за словами: В світі усе починається з мами! Анатолій Костецький
Номер слайду 4
Номер слайду 5
За день до свого народження дитина запитала у Бога: Я не знаю, навіщо я йду в цей світ. Що я повинен робити?
Номер слайду 6
Бог відповів: Я подарую тобі ангела, який завжди буде поруч з тобою. Він тобі все пояснить.
Номер слайду 7
- Але як я зрозумію його, адже я не знаю його мову?
Номер слайду 8
- Ангел буде вчити тебе своєї мови. Він охоронятиме тебе від усіх бід.
Номер слайду 9
- Як і коли я повинен вернутися до тебе? - Твій Ангел скаже тобі усе.
Номер слайду 10
- А як звуть мого ангела?
Номер слайду 11
- Неважливо як його звуть, у нього багато імен. Ти будеш називати його «Мама». МАМА
Номер слайду 12
Мама! Це слово, на перший погляд, таке просте. Але скільки в ньому добра, радості, тепла, віри та надії. Кожна людина у світі хоча б раз на день говорить це слово. Його розуміють і малі діти, і дорослі, і люди похилого віку. Бо хто може бути ріднішим за матусю? Вона і посварить, і пожаліє, і порадіє за тебе. Нема нічого прекраснішого, ніж мить, коли матуся усміхається. І навіть коли вона сердиться — все одно нема ріднішої людини. Мама вчить нас найголовнішим людським якостям: доброті, чесності та порядності. Мама допомагає не заблукати на життєвому шляху.
Номер слайду 13
День матері — особливе свято. Його відзначають навесні, коли оживає природа, розквітають квіти, зароджується нове життя, і це чи не найкраща метафора материнства.
Номер слайду 14
Історія свята сягає корінням у початок 20 століття. Ще в 1908 році молода американка Анна Джервіс, яка була родом з Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів. Цей день вона запропонувала у пам'ять про свою матір, яка передчасно пішла з життя. Анна Джевіс довго писала листи в різні державні установи, зверталася до відомих осіб з ідеєю один день у році присвятити вшануванню всіх матерів. Зусилля дівчини не були марними, і вже у 1910 році штат Вірджинія (США) першим визнав День Матері важливим офіційним святом. Згодом ця гарна традиція перейшла і в практику інших країн.
Номер слайду 15
В Україні мама з глибини століть вважається берегинею домашнього вогнища та людиною, яка є рідною для всіх нас. Хоча в Україні свято День матері офіційно святкують лише кілька десятків років, вшановують матір в нашій країні набагато довше.
Номер слайду 16
Історія свята Матері1914 Започатковане у США зусиллями молодої американки Анни Джарвіс1929 Свято Матері відзначив Союз українок у Канаді1930 Свято прийшло в Західну Україну1939 Свято заборонила Радянська влада. Свято повернулося на Україну1990
Номер слайду 17
Традиції святкування У США заведено навідуватися до батьківського дому, дарувати символічні подарунки матерям, дякувати за виховання й турботу. Дуже популярні родинні вечері, де за одним столом збираються декілька поколінь, а діти й чоловіки готують сюрпризи. Також американці полюбляють активний відпочинок на природі. За традицією цього дня сини й дочки мають примиритися з матерями, подолати всі непорозуміння, пробачити один одному, навіть якщо стосунки геть погані.
Номер слайду 18
В Австралії висловлюють подяку не лише мамам, а й усім жінкам, причетним до виховання — бабусям, няням, вчителям тощо. Матерям дарують листівки, приємні дрібниці, прикраси, квіти. Діти вчать тематичні вірші й готують подарунки своїми руками. До речі, у США і в Австралії у День матері на одяг чіпляють гвоздику:- кольорова (темна) означає, що мама жива;- білу прикріплюють у памʼять померлої матері.
Номер слайду 19
У Китаї також святкують День матері в другу неділю травня. Традиції схожі на європейські та американські. Інколи на свято накривають стіл зі смаколиками, запрошують до нього не тільки родичів, а й друзів і сусідів. У Японії довгий час заперечували значну роль жінки, матері у суспільстві, але з 1947 року встановлено особливий день її шанування. До подарунка японці прикладають червону гвоздику на знак вдячності за виховання й турботу.
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Таємні відповіді на питання1. Яка улюблена страва вашої мами? 2. Який колір подобається матусі? 3. Який колір очей у мами? 4. Коли день її народження? 5. Чи запам’ятали ви, в чому мама була одягнута у четвер, коли йшла на роботу? 6. Ким мама мріяла стати у дитинстві?7. Яку першу казку прочитала вам мама?8. Ким мріє стати ваша дитина?
Номер слайду 23
Назвіть лагідні слова матусі
Номер слайду 24
Номер слайду 25
Продовж прислів’я. Мама – …У дитини заболить пальчик, а …. На сонці тепло,а …Мати однією рукою б'є, а …Дитина плаче, а….
Номер слайду 26
Мама – вірна порадниця. У дитини заболить пальчик, а в матері – серце. На сонці тепло,а біля матері добре. Мати однією рукою б'є, а другою гладить. Дитина плаче, а матері боляче.
Номер слайду 27
Запишіть ім’я мами і на кожну букву її імені напишіть комплімент.