Виховний захід на тему "Свято зошита"

Про матеріал

Зошит – це обличчя учня, це один із засобів викладати на папері свої думки, перевірити свої знання, свою загальну культуру, вихованість. Тому роботу в зошиті потрібно виконувати правильно та охайно. Спочатку треба подумати, пригадати правила, щоб не помилитись.

За класну та домашню роботу в зошиті учні отримують оцінки, а це показник результатів навчання. Тому важливо працювати в зошиті старанно, щоб отримати гарні оцінки. В щоденнику просто оцінки стоять, а в зошиті видно всю роботу і які були помилки.

Перегляд файлу

Тема. Свято зошита

Мета:  поглибити знання учнів про роль зошита в навчанні; важливість грамотного охайного ведення зошитів; сприяти розвитку ключових компетентностей, розвивати пізнавальний інтерес та творчі здібності учнів, їх ініціативність; виховувати любов до школи, до навчання, відповідальне ставлення до навчальної праці; виховувати бережливість, охайність, повагу до інших.

         Обладнання: оформлення «телестудії», плакати, виставка кращих зошитів, малюнки, зошит, ілюстрації розділових знаків. 

 

Хід заходу

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація

«Телеведучі»

  •                   Вітаємо всіх присутніх у нашій телестудії «Шкільний світ».
  •                   Сьогодні передачу ведуть учениця 4 класу
  •                   Та учениця 7 класу .
  •                   Пропонуємо вашій увазі «Свято зошита», яке підготували учні початкових та сьомого класів.
  •                   Є святкових днів немало на листках календаря, є особливо призначені учням початкових класів, наприклад: «Вшанування Букваря», «Свято книги». А наше «Свято зошита»- незвичне, але дуже необхідне, на нашу думку.

Хто що пише

Пише хвостиком лисиця

слід по росяній траві.

Пише дятел, гарна птиця,

дивні знаки на корі.

Щось таємне пишуть риби

плавниками у ставку.

Зайчик сонячний на шибі

пише казку золоту.

Пише в хмарі блискавиця,

пише трактор на лану,

що уродиться пшениця,

дощ напоїть ярину.

Зелен клен химерні тіні

пише в парку на стежках.

Віражі свої в промінні

пише голуб, мирний птах.

В небесах під час навчання

вправи пишуть літаки …

Діти, сповнені старання,

також пишуть залюбки.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  •                   Наш кореспондент провів опитування серед школярів:

  «Що таке учнівський зошит ? Яка його роль у навчанні? Навіщо учням зошити?»

Послухайте відповіді учнів:

«Мікрофон»

Учень 1 Навчальна робота тісно пов’язана із зошитом, адже учні виконують різноманітні завдання , показують свої знання у зошиті. Написане допомагає краще запам’ятати матеріал.

Учень 2 Зошит – це обличчя учня, це один із засобів викладати на папері свої думки, перевірити свої знання, свою загальну культуру, вихованість. Тому роботу в зошиті потрібно виконувати правильно та охайно. Спочатку треба подумати, пригадати правила, щоб не помилитись.

Учень 3 За класну та домашню роботу в зошиті учні отримують оцінки, а це показник результатів навчання. Тому  важливо працювати в зошиті старанно, щоб отримати гарні оцінки. В щоденнику просто оцінки стоять, а в зошиті видно всю роботу і які були помилки.

 

ІV. Сприйняття й засвоєння учнями виховного матеріалу.


        Сьогодні діти на наше свято прийшов ось такий Зошит. Я пропоную вам зробити невеличку подорож його сторінками. Як ви бачите обкладинка цього зошита чиста і дуже охайна, як у більшості наших учнів. 
           Отже, відкриваємо Зошит. (Стоїть хлопчик, тримає в руках великий зошит з цікавими записами на сторінках). 

  Перша  сторінка «Загадкова». 

Він нам як мама дорогий, 
Він хоче нас навчити 
Любити край чудовий свій 
Це мудрий наш …(учитель). 

Виводить букви і слова 
Ота цікава штучка, 
В руці виблискує здаля , 
Нова гарненька …(ручка). 

Ось до класу всіх скликає 
Голосистий наш дзвінок. 
І ми радо поспішаєм 
Не в садок, а на …(урок). 

Невеличка хатка, 
Там живуть малятка. 
Ми їх гостроносих, 
У портфелях носим(олівці). 

Дуже я потрібна всім – 
І дорослим і малим. 
Всіх я розуму учу, 
А сама завжди мовчу (книжка). 

Для письма сказати прошу, 
Що потрібно взяти?(Зошит) 

Кожен учень і щоденно 
На урок бере…(щоденник). 

  Друга сторінка «Розділові знаки». 

Крапки.(Разом) 
Ми – веселії дівчатка, 
А наймення наше крапки. 
Всім, щоб правильно писати, 
Де нас ставить, треба знати. 

Учениця. 
Ага, крапки! Зрозуміло! 

Знак Запитання 
Весь час запитую, звіряю, думаю. 
Від постійних думок голова стала такою важкою, що хилиться донизу. 

Учениця. 
То ти знак питання? А я думала, що ти звичайнісінький гачок!

-А ось він – Палка! (Показує на знак оклику.) 

Знак Оклику. 
Сама ти – Палка!

Я – швидкий, веселий, дзвінкий!

Радію і плачу, наказую і вчу.

А якщо хтось і не слухає, то ще й накричу! 

Учениця. 
Дивись ти! Знак Оклику! Чудасія! А що ж то за згорблена бабуська? 

Кома. 
Хоч я лише крапка з хвостиком, 
І невеличка зростом, 
Але в граматиці я незамінна 
І всім для читання потрібна. 
Тільки вийду на доріжку, 
Всім підставлю я підніжку. 

Учениця. 
Пхі! «Кома». А здається, ніби справжня королева! 

Кома. 
Хоч і не королева, та при письмі необхідна. 

Ведуча. 
Букви рядочками лягають, одна біля одної, ніби крапельки дощу сплітаються в тонке мереживо, в срібну павутину. Дитяча рука творить красу. Письмо – це мистецтво, творчість, краса. А щоб це дійсно було так, треба не лише красиво писати, а й вірно вживати розділові знаки. 

     Третя сторінка «Небилиць». 

1. 
Учень.(Декламує вірш) 
Зошит скаржився Мар’яні 
Я у тебе не в пошані 
Звідкіля це на мені 
Плями жирні та масні? 
Подивися он сторінка 
Намальована хатинка 
Під хатинкою маля 
І написано : «Це я». 
А за дві сторінки далі – 
Різні звірі небувалі: 
Сині, жовті та рябі 
Що й не снилися мені. 

2.Сценка. 

Учениця. Що це тут валяється? 
Підніму його мерщій. 
Зошит виявляється, 
Чий він, діти? Чий? 

Зошит. 
Я подертий, я потертий 
Я в обкладинці дірявій, 
Весь я чорний, у мастилі 
Ой, як боляче мені! 

Учениця. 
Чий це зошит, діти? 
Не мовчіть, кажіть?!... 

Мабуть з іншої ти школи 
Ненароком заблукав? 
Бо у нас таких немає 
Певно ти цього не знав. 

3. В класі хлопці розгулялись 
Зошитами розмахались 
Глянув Вітя «Ну й дива!» 
Зошит був, а стало два. 
Бідні зошити, на шматки 
Їх порвали хлопчаки! 
Ми пошлем вас до лікарні 
Лікарі там дуже гарні. 
Там вас бідних пожаліють 
І почистять і замиють 
І поклеять вас на славу 
І одягнуть у оправу. 
Вийшли зошити з лікарні 
Сторінки їх стали гарні. 

4. «Марійка й Галинка». 
(Учень і учениця декламують вірш) 

Сьогодні Марійка уроків не знала 
Домашнє завдання в Галинки списала. 
Зі школи додому вернулись дівчатка, 
І тут повторилось усе в них спочатку. 

Удома Марійка отак міркувала: 
- Сьогодні в Галинки уроки списала 
Чого ж я завдання робити спішу? 
І завтра його я в Галинки спишу! 

Галинка ж удома отак міркувала: 
- Сьогодні Марійка у мене списала. 
Чого ж завдання я робити спішу? 
Його у Марійки я завтра спишу. 

А ранком у школі зустрілися двоє 
Спочатку дівчатка зраділи обоє 
Та стала Марійка Галинку питати: 
- Чи можна іще раз у тебе списати? 
Галинка у сльози: 
- От бачиш яка ти! 
Я думала в тебе сьогодні списати!... 
До столу учителька їх запросила, 
І порівну двійку на двох розділила. 

5.Смішинки 
Учень. 
Вчитель бережно розправив зошита у Вови… 
- Чом ти знову не поставив знаки розділові? 
- Ставив, - глянув той смішливо, - як ви зошит брали! 
Та вони тоді, напевно, десь повипадали. 

Учениця . 
– Дай мені твоєю ручкою написати! 
– А хіба твоя зіпсувалася? 
– Та ні, вона робить багато помилок. 


Учениця.(Декламує вірш) 
Журливо риплять два лінивих пера 
У зошити хлопців нам глянуть пора. 
Тут букви хиткі, клишоногі 
Повзуть між рядки без дороги… 
Ось першого Саші затерпла рука 
Ось Саша зітхнув 
Каже так до дружка: 
- Ну як пояснити це диво, 
Що інші так пишуть красиво? 
Щоб рівно стояли ці букви трудні, 
То пера потрібні якісь чарівні! 
У другого Діми затерпла рука 
Ось Дмитрик зітхнув 
Каже так до дружка: 
«Я згоден з тобою, та дивно мені 
Де учні ці пера беруть чарівні? 
Бо є в нашім класі вони в тридцятьох 
А прості лишилися у нас тільки двох!» 

     Четверта сторінка «Перемоги». 
Учениця

         Перше відмінно

               Недавно – дуже дивно

               Здавалося мені:

               І як писати рівно

               Ці літери трудні?

               І навіть з паличками

               Не впораюсь – от гріх.

               Криві та з карлючками,

               Ну, просто, як на сміх,

               А далі знов рядочок

               Мов бублик, кругле «О».

               Мені аж серед ночі

               Ввижалося воно.

               Пишу – виходить криво,

               Неначе пада вбік.

               А потім я, на диво,

               Писала вже красиво.

               Старалась я не марно –

               Кривуль ніде нема,

               І ручка пише гарно,

               Виписує сама.

               І літеру, і коло

               Я можу написати,

               І вже несу додому

               «Відмінно»! Так тримати.



Учениця. 
Андрійко наш уже школяр 
Іде з портфеликом в руці, 
А в ньому зошити й буквар, 
Пенал і ручка й олівці. 
Андрійко добре вчить уроки 
Бо хоче вміти й знати все 
Додому йде веселим кроком 
«12» в зошиті несе. 

Учень 
Уроки виконав я вчасно 
І вивчив всі і прочитав 
І написав завдання «класно» 
Бо часу я не марнував. 
То ж щоб сумління чисте мати, 
Пиши як слід і не спіши 
Напишеш, можеш йти гуляти 
Зайнятись чимось для душі. 

   П’ята  сторінка «Народної мудрості» 

(Ознайомлення з прислів’ями) 

- Мудрим ніхто не вродився, а навчився. 
- Дерево сильне коріння, а людина - знанням. 
- Не кажи «не вмію», а кажи «навчусь». 
- Добре того вчити, хто хоче все знати. 
- Хочеш знати – не соромся питати. 

   Шоста сторінка «Кінцева». 
Учень. 
Бережи свою парту і зошит, 
Книгу, клас свій бережи, 
Бо затрачені тут кошти 
Немалі, що не кажи. 
Учениця. 
Нашу школу, парту, зошит – 
Все це нам дала держава. 
Берегти майно громадське – 
Наша це найперша справа. 
Учень. 
Щоб в житті щасливим бути, 
Треба добре потрудитись. 
Головне собі збагнути 
Й наполегливо трудитись. 

   Діти, ви знаєте, коли зошити всміхаються

Учні :    

- Зошити всміхаються:

Якщо з ними шанобливо поводяться;

- Коли на них одягнена обгортка;

- Коли вони правильно і охайно підписані;

- Коли в них виконуються всі домашні завдання;

- Коли в них пишуть чисто і каліграфічно правильно;

- Коли в них правильно виправляють помилки;

- Коли в них пишуть, думаючи над орфограмами;

- Коли в них дотримуються  вимоги єдиного орфографічного режиму.

 Виступ директора. (Нагородження переможців конкурсу «Зошити всміхаються»)

Телеведучі

•Поздоровляємо переможців  конкурс «Зошити всміхаються».

Сподіваємось, що наступного разу призерів буде більше. Бажаємо  успіхів.

Дякуємо всім, хто приймав участь у передачі.

На все добре!

До наступної зустрічі.

doc
Додано
1 квітня 2018
Переглядів
1507
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку