Виховний захід: "Один вдома"

Про матеріал

Мета:

  • -розширити в учнів уявлення про безпеку і небезпеку;
  • -формувати вміння та навички, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома під час відсутності батьків;
  • -виховувати сміливість, самостійність, обережність.
Перегляд файлу

Навчально-виховний комплекс № 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виховний захід:

«Один вдома»

 

 

 

 

                                                               Вихователь ГПД

                                                                                  Предеїна Любов Дмитрівна

                                                    спеціаліст

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Енергодар

2018

Мета:

  • розширити в учнів уявлення про безпеку і небезпеку;
  • формувати вміння та навички, які допоможуть уникнути небезпечних ситуацій вдома під час відсутності батьків;
  • виховувати сміливість, самостійність, обережність.

Форма проведення:виховний захід.

Метод проведення:дискусія,інсценування,самостійна творча робота.

Місце проведення:класна кімната №40.

Обладнання:мультимедійна презентація,телефонні апарати.

 

Хід заняття:

I. Організаційна частина.

1. Кому із вас доводилось залишатись дома одному?

2. А чи знаєте ви як треба себе поводити?

Отже зараз ми з вами про це поговоримо.

II. Основна частина.

Вірші "Один вдома"

1.Кошенятко чеше вуса

Лапками двома.

На базар пішла матуся,

В хаті я сама.

Вмиюсь чисто, вмиюсь біло

І тоді візьмусь за діло.

Підмету гарненько в хаті,

Молока дам кошеняті.

Своє ліжко застелю,

Квіти в горщику поллю.

Заплету я кіски русі

І чекатиму матусю.

 

2. Сьогодні мама зранку

 Пішла у магазин,

 А синові сказала:

 Побудеш сам - один.

 А ще тебе прошу:

 Помий, будь ласка, посуд,

 І яблука в корзинку

 Склади й постав під стінку.

 Закрий у ванній кішку,

 Щоб не було біди,

 І по обіді в ліжко

 Сестричку поклади.

 Отак сказала мама

 І десь пішла собі,

 А в сина переплуталось

 Усе у голові.

 Він посуд склав під стінкою,

 Накрив його корзинкою.

 Гарячою водою всі яблука помив,

 Сестричку, бідолашку, у ванній зачинив.

 І вкрай намучив кішку, заштовхуючи в ліжко.

 Так, справді дуже важко, коли ти сам-один,

 Коли надовго мама іде у магазин.

Чи добре поводили себе діти?

Розкажіть, чим ви займаєтесь, коли залишаєтесь вдома самі (діти коротко відповідають).

 Вихователь робить висновок. Так зоставшись наодинці, ви можете читати, малювати, розфарбовувати розмальовки, гратися ляльками, машинками, чи м’якими іграшками. Але треба знати і пам’ятати про різні небезпеки, які можуть підстерігати вас.

Чи є у вас дома місце для ігор?

Небезпека №1. Місце для ігор вдома.

(Слайд…)

 

Правила: (Слайд…)

  • Вибирай для ігор та розваг безпечні місця.
  • Грайся дитячими іграшками.
  • Не грайся на балконі.
  • Не перехиляйся через перила або відкрите вікно.
  • Не бери без дозволу дорослих небезпечні предмети.

 

Небезпека №2. Гострі, колючі та ріжучі предмети.

Загадки:

1.Ходжу з краю на край, ріжу чорний коровай.(Ніж)

2.Іншим шиє, сама гола.(Голка)

3.Два кінці два кільця, а посередині-цвях(Ножиці)

4.Їла,їла дуб-дуб, поламала зуб-зуб.(Пилка)

Як можна назвати ці предмети? (Слайд…)

 

Гострі, колючі та ріжучі предмети. Відповіді дітей. Це – ножі, ножиці, голки, спиці, виделки, сокири, кнопки, цвяхи, тощо. Все, що ріже, коле, або може вдарити, травмувати є небезпечним.

Правила: (Слайд…)

  • Намагайтеся працювати у присутності дорослих або порадьтеся з ними перед роботою.
  • Ніколи не користуйтеся незнайомими інструментами.
  • Ріжте завжди в напрямі від себе.
  • Усі гострі предмети та ті, що колють та ріжуть потрібно обов'язково класти на свої місця.
  • І завжди пам’ятати, що порядок у домі не тільки для краси, але й для безпеки.

 

Небезпека №3. Ліки і побутова хімія.

(Слайд…)

 

У кожному домі є ліки. Вони допомагають хворому швидше одужати. Проте різні хвороби лікують різними ліками. Якщо замість одних ліків прийняти інші – це може зашкодити людині,тому не можна самим брати ліки, якщо ви навіть захворіли.

 

Побутова хімія – це пральний порошок, шампунь, лак, засоби,для миття, відбілювання

Правила: (Слайд…)

  • Не бери ліків і предметів побутової хімії без дозволу дорослих.
  • Це стосується також і термометра,бо всередині нього міститься надзвичайно отруйна речовина – ртуть.
  • Не можна самостійно відкривати різні балончики, пляшки, чи упаковки, кидати їх у полум’я – вони можуть вибухнути, спалахнути або спричинити опіки.

 

Небезпека №4.

  1. Вам подзвонили у двері . (Слайд…)

Правила: (Слайд…)

  • Завжди(навіть коли вдома є дорослі) треба запитувати "Хто там?" і дивитися у вічко дверей.
  • Не можна відкривати двері, якщо вам дзвонить незнайома людина.
  • На всі питання і прохання треба відповідати – НІ.
  • Якщо незнайомець намагається силоміць відкрити ваші двері, треба подзвонити в міліцію за телефоном 102
  • Стукати по батареях кликати на допомогу через відчинене вікно.

 

  1. Розмови по телефону. (Слайд…)

 Сценка-діалог з незнайомцем по телефону.

 Дитина. — Алло.

 Незнайомець. — Хто говорить?

 Д. — А хто вам потрібен?

 Н. — Це яка квартира?

 Д. — Це наша квартира. А яка вам потрібна?

 Н. — Це який номер телефону?

 Д. — Який вам потрібен?

 Н. — Дорослі вдома є?

 Д. — Зараз всі зайняті. Ніхто підійти не може. Залишіть свій номер або зателефонуйте пізніше.

 Н. — Зараз підійде співробітник міліції. Відчини йому двері.

 Д. — Зверніться до сусідів. Я не відчиню.

Чи правильно розмовляла по телефону дитина?

Які висновки можна зробити з цього діалогу?

 Правила спілкування телефоном з незнайомцями: (Слайд…)

 — Не називайте домашньої адреси.

 — Не називайте номер телефону.

 — Ніколи не говоріть, що дорослих немає вдома.

 — Не вступайте у розмови з незнайомими, навіть якщо вважаєте тему розмови дуже серйозною.

Важливо знати:

  • Обов’язково детально розкажи батькам або близьким людям про усі підозрілі телефонні дзвінки та візити.
  • Складіть з батьками список телефонів, куди ви можете звернутися по допомогу. Тримайте цей список завжди біля телефону.
  • Не забудьте в кінці дописати номер свого телефону та домашню адресу.        Це потрібно на випадок, якщо розгубитеся.

 

Небезпека №5. Електричні прилади.

Діти приготували загадки про електричні прилади:

 

 • Є у нас в квартирі робот,

 Має він великий хобот.

 Любить робот чистоту

 І гуде, як лайнер, "Ту". (Пилосос)

 • В нашій кухні кілька літ

 Він воркоче, наче кіт,

 І ховає справжню зиму

 За надійними дверима. (Холодильник)

  Суп, морозиво, ковбаси,

Сало, м'ясо, яйця, кваси...

Все в животику ховає

І свіженьким зберігає.(Холодильник)

 •У животі лазня,

 у носі сито;

 на голові ґудзик,

 одна рука,

 і та на спині. (Чайник)

 • Без язика живе,

 не їсть і не п'є,

 Говорить і співає,

 та все показує. (Телевізор)

 

Де кого нагородили,

Де супутник запустили,

Фільми ,казочки ,новини

Нам транслює щохвилини.(Телевізор)

 

   Не людина, а говорить і співає,

Всім новини сповіщає. (Радіо)

 

Всю білизну позбирає

І старанно покупає

Буде знову вся чистенька,

Незабруднена,гарненька.(Пральна машина)

 

Дуже любить вона тканини,

Сукні,светрики,гардини,

Всі їх складочки знайде!

Розізлиться - пара йде!(Праска)

Кілобайти, гігабайти,

Папки, файли, блоги, сайти...

Знань чимало різних має,

Цілий світ про нього знає. (Комп'ютер)

 

Може моркву покришити,

Свіжий сік для нас зробити.

Непотрібно йому рук -

Має функцій безліч штук. (Кухонний комбайн)

 

Розморожувати вміє.

Що потрібно розігріє.

Піцу зробить за хвилину.

Нагодує всю родину. (Мікрохвильова піч)

 

Хоч і голосу не має,

Але голосно гукає.

Щоб могли порозмовляти

І про все на світі знати. (Телефон) (Слайд…)

 

Зараз в кожному домі є багато електричних приладів, це телевізор, праска, пральна машина, комп’ютер, холодильник та інші прилади. Тому дуже важливо знати правила безпеки користуючись ними.

І це вас застереже!

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ЕЛЕКТРОПРИЛАДАМИ: (Слайд…)

1.Вимикати електроприлади взявшись за вилку, а не тягнути за дріт.

2.Включати електроприлади тільки у справну, а не в пошкоджену розетку.

3.Електроприлади не залишати без нагляду.

4.Не перевантажувати розетку великою кількістю приладів.

5. Не братися за вимикач мокрими руками.

6. Коли ідеш з дому, вимикати всі прилади з розетки.

7. Не всувати в розетку сторонні предмети.

8. Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі.

 

 Загадка:   

 Що дім освітлює щоднини,

 Без полумя вечерю зварить,

 Працює в електромашинах,

 А необачних сильно вдарить?  (Струм)

А навіщо нам потрібен струм?

Звідки береться електроенергія? (Слайд…)

В Україні електричних станцій є багато.

Головна у них мета-струм нам виробляти.

Світло, щоб було в домівках,

Тепло в школах, дитсадках.

Хліб, щоб спікся запашненький,

Борщик, щоб смачненький пах.

Кожна станція така певну силу має.

І напругу необхідну людям посилає.

Тож людина уже звикла

Все включати в одну мить:

Праску, фен, електрочайник,

Телевізор теж кричить.

І ось станція гуркоче від перенапруги,

Іще трішки і не витримає такої напруи.

Струму більше вже не в змозі

Вона виробляти,

І від цього починає

Світло пригасати.

Лампочка тускніє миттю,

Довго чайник закіпає.

І трамвай іде повільно,

Хто ж про це подбає?

Хто подбає про лікарню,

Для якої струм-це сила,

І про квітку у теплиці,

Щоб вона розквітла, мила?

Людям треба, як зіницю

Струм важливий берегти.

Не включати зайві речі,

Щоб напругу не тягти!

Йде мирно струм по дротах.

Працюють справно електропобутові речі,

І так комфортно нам,

І так буде завжди, коли правил дотримуємось ми.

Ви їх усі запам'ятайте,

Вони врятують нам життя.

Небезпека №6  Газ.

Загадка:

 Що зараз майже в кожнім домі

 Є необхідним безперечно,

 Бо варить їжу всім без втоми?

 Хоч він отруйний, небезпечний,

 Ним користуємось щораз ...

 Вже здогадалися? Це ... ( Газ)

(Слайд…)

В квартирі існує ще одна небезпека, на яку наражають себе неуважні. Цю небезпеку не можна побачити, а ні почути. Але можна відчути на запах. Правила: (Слайд…)

Якщо чути запах газу:

  • Відкрити в помешканні вікна і двері, викликати газову службу за телефоном - 104.
  • Категорично заборонено! Вмикати чи вимикати світло, запалювати свічку чи запальничку.
  • Памятай! Як що приміщення загазоване, то від найменшої іскорки може статися вибух.

 

Не створюй небезпеку: не залишай без нагляду чайник чи каструлю, яка стоїть на вогні.

 

Небезпека №7  ВОГОНЬ

Відгадайте загадки.

  • Паличка – черкалочка,

Головою черкне – вогонь спалахне. (Сірник)

  • Що за гість, що сам себе їсть? (Вогонь).

 

Неправильне використання електроприладів дуже часто може

призвести до пожеж. (Слайд…)

Вогонь - сила, яка може зігріти та нагодувати. Проте, з вогнем треба поводитися обережно. Твоя необачливість може призвести до пожежі, пожежа - до тяжких наслідків: втрати майна, загибелі людей.

- Так може нам взагалі треба відмовитись від вогню? Людині вогонь потрібен? Навіщо?

• Якщо холоди настали —

Допоможе нам вогонь.

Він розтопить піч у хаті,

Але ти стій осторонь.

• Якщо раптом світло гасне,

Свічку ми запалимо.

В цьому випадку вогню

Ми подякуємо.

• На вогні готують їжу,

Пиріжки мама пече.

В кухні ти, малюк, не грайся —

Вогонь миттю припече

 

Без вогню людині жилося б важко. Вогонь став людям у великій нагоді. Жодного дня ми не можемо обійтись без нього.

Правила: (Слайд…)

Не можна гратися з сірниками .          

• Не можна користуватися газовими та електрични¬ми приладами без дозволу  дорослих…. Не можна.

• Електроприлади після користування слід обов'язково …..вимикати.

•Користуватися легкозаймистими та вибухо¬небезпечними речовинами (петарди,хлопушки,бенгальські вогоні) можуть тільки ….дорослі .

• Неправильне використання електроприладів дуже часто може призвести до пожежі.

Запам'ятай,номер телефону пожежної частини- 101.                                                                  

 Вогню боятися не треба,

 Якщо порядок в домі в тебе,

 Магнітофони, праски, печі,

 І телевізор, й газоплита –

 Пожежа в дім не завіта.ебезпека

 

Якщо підете в гості з дому

Надовго  до своїх знайомих                                                                                                               

 Про газ та струм не забувайте:

 Ретельно все перевіряйте

 І прилади всі вимикайте.

III. Підсумок. Рефлексія.

Отже, діти, ми з вами сьогодні розмовляли про дуже важливі речі.

1. Що ви запам'ятали і про що дізналися на заході?

2. Що вам найбільше сподобалося?

Молодці, діти, гарно попрацювали.

Сподіваюсь, ви запам'ятали, як себе потрібно поводити вдома, коли ви залишаєтесь без нагляду дорослих.

Памятайте і дотримуйтеся всіх цих правил.

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Верпека Валерия
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
16 березня 2018
Переглядів
6332
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку