Виховний захід "Один вдома"

Про матеріал
Цей виховний захід поглиблює знання учнів про небезпечні ситуації для людини; спонукає учнів до виконання правил поведінки вдома; виховує в дітей обережність, уміння діяти розсудливо в різних життєвих ситуаціях
Перегляд файлу

 

План-конспект виховного заходу для учнів 1 – 2 класів

Тема: Сам удома.

Мета:  Формувати ключові компетентності: вміння вчитися (організовувати своє робоче місце, орієнтуватися у часі та берегти його, планувати свої дії, доводити роботу до кінця); здоров’язбережувальну компетентність (виховувати бажання у дітей вести здоровий спосіб життя; розвивати вміння відстоювати власні переконання, оцінювати свої вчинки і приймати рішення відносно ситуації, виховувати в учнів здатність протидіяти небезпечним ситуаціям); соціальну компетентність (вчити дітей продуктивно співпрацювати з різними партнерами у групі, виявляти ініціативу, пізнавальну активність). ознайомити учнів із правилами небезпечної поведінки вдома; формувати вміння і навички, що допоможуть уникнути побутових небезпек за відсутності батьків;

Формувати предметні компетентності: поглиблювати знання учнів про небезпечні ситуації для людини; спонукати учнів до виконання правил поведінки вдома; виховувати в дітей обережність. Уміння діяти розсудливо в різних життєвих ситуаціях

Тип уроку: засвоєння нових знань

    Обладнання. Мультимедійна презентація, записи музики для 

    фізкультхвилинок, робочий зошит, прислів’я. ілюстрації до теми уроку, малюнки учнів, ілюстрації до казок « Вовк та семеро козенят», «Котик і півник», таблиця « Правила безпеки у побуті», пам’ятки з правилами безпечної поведінки вдома.

Хід уроку

І. Організаційний момент  (Слайд №1)

1. Привітання. 

 

        2. Аутотренінг (Слайд №2)

- Сядьте рівненько, заплющте оченята. Повторюйте за мною:

Я прийшов до школи вчитися…

У мене все вийде…

Треба бути уважним…

Треба бути спокійним… 

 

Люблю я свій розум,

Увагу та пам'ять.

Працює мій мозок.

І вчусь я старанно.

Сприймаю все нове

І мислю логічно.

Учителя слово

Здійсню практично.

3. Девіз творчих та винахідливих (Слайд №3)

- Давайте разом прочитаємо девіз над яким ми працюватимемо на уроці:

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь!

3. Створення емоційного фону уроку

- Діти. Я сьогодні хочу подарувати вам цікавий урок, але цікавим і продуктивним він буде лише за вашої допомоги мені, активної участі кожного із вас. Чи згодні ви на спільну працю? (Так)

- Отож розпочнемо нашу незвичайну виховну годину.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності (Слайд №4)

  • Послухайте уважно вірш і скажіть, про що сьогодні ми будемо говорити на уроці.

                                        Один вдома

                 Сьогодні мама зранку

                 Пішла у магазин,

                 А синові сказала:

                 - Побудеш сам – один.

                 А ще тебе прошу:

                 Помий, будь ласка, посуд,

                 І яблука в корзинку

                 Склади й постав під стінку.

                 Закрий у ванній кішку,

                 Щоб не було біди,

                 І по обіді в ліжко

                 Сестричку поклади.

                 Отак сказала мама

                 І десь пішла собі,

                 А в сина переплуталось

                Усе у голові

                Він посуд склав під стінкою,

                Накрив його корзинкою

                Гарячою водою всі яблука помив,

                Сестричку, бідолашку, у ванній зачинив,

                І вкрай намучив кішку, заштовхуючи в ліжко.

                Так, справді дуже важко, коли ти – сам - один,

                Коли надовго мама іде у магазин .

 

     -  Про що сьогодні ми будемо говорити на уроці?

 - Діти, хто з вас залишається вдома сам?

 - Отже, я бачу, що багато хто з вас буває вдома сам.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. (Слайд №5)

  • Сьогодні ми поговоримо про  будинок, де живе кожен з нас, і про звичайні речі в нашій оселі. А також зустрінемося з героями казок, простежимо за їхніми діями і вчинками, навчимося приймати правильне рішення, коли немає вдома дорослих. і всі разом складемо правила безпечної поведінки вдома.

Наша зустріч з казкою  відбудеться у чарівній країні Здоров’я, жителі якої вже чекають на нас. Вони веселі й життєрадісні, дотримуються правил гігієни, займаються спортом. Вони – здорові. Отож і нам час вирушати в країну Здоров’я. «Сідаймо у поїзд» з піснею: (Слайд №6)

Наш поїзд рушає,

Вагони біжать,

В країну Здоров’я малята спішать...

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Інформаційне повідомлення вчителя

- Тут затишно, спокійно, адже допомагає підтримувати порядок Світлофор Моргайко. (Слайд №7)

- Пригадайте, як він упорядковує рух на дорозі? (За допомогою кольорів)

- От і сьогодні нам у пригоді стануть його чарівні кольори. Подивіться, а чия це хатинка поблизу лісу? Діти розглядають ілюстрацію до казки «Вовк і козенята» (Слайд №8)

- Так, це хатинка Кози.

2. Бесіда за малюнками

  • Пригадайте, що ж трапилося з козенятами, коли вони залишилися вдома самі?
  • Якої помилки припустилися звірята?
  • Чи послухалися вони свою маму?
  • А як би вчинили ви? (Метод «Мікрофон»)

Висновок: Так, дії козенят були неправильні. Яким кольором світлофора ви б їх зобразили? Чому?

  • А чи правильно вчинили герої казок «Котик і півник», «Семеро козенят»? (Слайд №9)
  • Що наказував Котик йдучи до лісу?
  • Чи послухав його Півник?
  • А ви слухаєте своїх батьків?
  • Як би вчинили ви, якщо до вас постукає незнайомець?
  • Чи врятував Котик Півника?
  • Яким кольором світлофора ви б зобразили дії Півника?

Учні розглядають ілюстрації до казок, роблять висновки про дії персонажів.

  • Діти, згадайте,що вирішив Колобок сидячи на підвіконні?(Слайд №10)
  • Чим закінчилася його подорож?
  • Чому не можна дітям гуляти в недозволених місцях?
  • Яким кольором світлофора ви б зобразили дії Колобка?
  • Кого зустріла Червона шапочка йдучи через ліс до бабусі?(Слайд №11)
  • Що не можна було робити дівчинці?
  • Яким кольором покажемо дію дівчинки?
  • Яку помилку допустило Зайченя? ?(Слайд №12)
  • Чому не можна відчиняти двері незнайомцям?

Правило 1.     Якщо ви самі вдома,

                         То запам’ятайте:

                          Ви людину незнайому

                          В дім свій не пускайте!

 - Який висновок можна зробити?

     - Яке перше правило безпечної поведінки  вдома можна скласти.

НЕ ВІДЧИНЯЙ ДВЕРІ НЕЗНАЙОМИМ ЛЮДЯМ!   (Слайд №13)

Пропоную переглянути мультфільм «Корисні підказки» (Слайд №14)

  •  
  • Я гадаю, що ви ніколи не відчинете двері незнайомцям.

Правило 2.

3. Робота за прослуханим віршем

    - Наступне  правило, як поводитися вдома, ви спробуйте назвати самі, прослухавши вірш!

    Ліфт відкрився, як завжди.           Посміхається тобі:

    Ти хотів зайти туди                        - Гей малюк, заходь сюди!

    Та побачив, молодчина,                 - Ні, - кажи, - я почекаю,

    Там стоїть чужий мужчина,          Тато слідком поспішає.

 

    - Покажіть на LEGO, чи правильно вчинив хлопчик, коли відмовився зайти в ліфт, де стояв чужий чоловік?

    - Чому не можна заходити в ліфт з незнайомими людьми?

    - Яке правило поведінки потрібно пам’ятати? (Слайд №15)

НЕ ЗАХОДЬ У ЛІФТ РАЗОМ ІЗ НЕЗНАЙОМИМИ ТОБІ ЛЮДЬМИ

Правило 3.

4. Бесіда

  • Я знаю, що у вас друзів?
  • Чи бувають вони у вас в гостях?
  • Чи знають їх ваші батьки?
  • А чи можна запрошувати додому незнайомих дітей?

Ви з товаришем спочатку

Познайомте маму й татка,

І тоді, будь ласка, в гості

Кожен день його приводьте…

Тільки друзів й знайомих

Ви запрошуйте додому.

  • Отже, кого можна запрошувати додому?
  • Який висновок ми зробимо? (Слайд №16)

НІКОЛИ НЕ ПРИВОДЬ ДОДОМУ НЕЗНАЙОМИХ ДІТЕЙ

Правило 4.

- Діти, а чи можна про все розповідати незнайомим людям?

У ч е н и ц я.                         Дуже рада наша Ната,

                                              Що її рідненький тато

                                                   Вже купив магнітофон,

                                                   «Відік», супертелефон…

                                                    Телевізор і годинник,

                                                    Ще й новенький холодильник.

                                                    Дівчинка до подруг милих

                                                    Полетіла як на крилах.

                                                    Щоб швиденько у дворі

                                                    Розповісти дітворі,

                                                    І дорослим і малечі

                                                    Про такі чудові речі.

                                                    Злодії не зволікали:

                                                    Того ж дня їх обікрали. (Матяж Анастасія)

 

  • Тож який висновок з цього всього ми можемо зробити для себе? (Слайд №17)

НЕ РОЗПОВІДАЙ, ЩО ВДОМА Є ЦІННІ РЕЧІ І ГРОШІ

- Уявіть таку ситуацію. Ти залишився вдома один. Куди потрібно дзвонити, якщо у вашу квартиру хоче потрапити злодій? – так, дійсно, у поліцію, до батьків, до сусідів.

 - Який номер телефону поліції?   (102) (Слайд №18)

 - Що потрібно повідомити, коли зателефонували в службу охорони?

- А запам’ятати всі ці правила вам допоможе мультфільм «Корисні підказки». Тож вмощуйтесь зручненько і уважно дивіться.

5. Перегляд мультфільму «Корисні підказки» (Слайд №19)

6. Гра «Викликаю поліцію»

Діти розігрують ситуацію «поліція - потерпілий», повідомляють адресу, де проживають, набирають номер 102 на іграшковому телефоні.

Фізкультхвилинка під музику «Голова, плечі,коліна, пальці) (Слайд №20)

- Отже ми з вами відпочили, двері чужому ви не відчинили, тому берімося за улюблену справу.

-  А чим ви любите займатися вдома, коли залишаєтесь самі? Вдома нас оточує безліч предметів, які приховують у собі небезпеку. А тому й поводитися з ними потрібно обережно.

7. Відео урок від Тітоньки Сови «Уроки обережності» (Слайд №21)

- Зараз я вам пропоную переглянути відео урок від Тітоньки Сови, який називається «Уроки обережності».

 - Так від чого ж нас застерігала тітонька Сова?

 - Ще небезпеку становлять ігри на балконі, підвіконні горищі. Тому раджу вам не зачиняти на не відчиняти самостійно вікна, не сідати на підвіконня, не перехилятися через нього. Чому?

 - Ні в якому разі не варто будь-що викидати через відчинене вікно чи з балкона.

- Як ви думаєте чому?

- Тож давайте складемо ще одне правило

НЕ ГРАЙСЯ НА ПІДВІКОННІ ТА НА БАЛКОНІ - ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!

- Ще одну з небезпек становить річ, яка саме ви дізнаєтеся коли відгадаєте загадку:

Дерев´яний і маленький

В капелюшику темненькім,

До роботи малюк звик,

Упізнали? Це – сірник.

Та ось тільки малі діти

Не повинні з ним дружити.

 

  • То чи можна гратися сірниками? Чому?
  • Який колір світлофора символізує про небезпеку від сірників?
  • Куди потрібно дзвонити, якщо виникла пожежа?

Хто знає номер пожежної частини? (101) (Слайд №22)

Правило 5.   Сірники – не іграшка

                       Має кожен знати.

                       Будеш з ним необережний –

                          Може трапитись пожежа.

  • Що потрібно повідомити, коли телефонуємо в пожежну частину?

9. Гра «Викликаю пожежників»

Діти розігрують ситуацію «пожежник - потерпілий», повідомляють адресу, де виникла пожежа, набирають номер 101 на іграшковому телефоні.

Що зараз майже в кожнім домі

Є необхідним безперечно,

Бо варить їсти без утоми,

Хоч він отруйний, небезпечний.

Ним користуємось щораз,

Вже здогадалися? Цеж газ!

  • Яку користь приносить газ?
  • Як з ним поводитись?

Правило 6  Це правило хай знає кожен з вас:

                      Будьте обережні, коли включили газ!!!

 

  • Якщо ти відчуєш запах газу потрібно телефонувати за номером 104

(Вчитель прикріплює цифри 104 – газ)

  1. Гра «Викликаю газову службу» (Слайд №23)
  • Про газову небезпеку нам сигналізуватиме жовтий колір світлофора, адже він закликає нас до поміркованих дій. Перш ніж включити газ, обов’язково подумай!
  • А,  іноді виникають ситуації, коли потрібна медична допомога

Нагадайте, будь ласка, який номер потрібно набирати (103)(Слайд №24)

  •  І що будемо говорити?
  •  Виходячи з дому не забудь!!! (Слайд №25)

ЗАЧИНИ ВІКНА, БАЛКОННІ ДВЕРІ, ПЕРЕКРИЙ КРАНИ ВОДИ І ГАЗУ, КОЛИ ВИХОДИШ З ДОМУ

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

  • Відгадайте загадку.

Що прозоре, прохолодне,

Напува кого завгодно

Вмиє дуже-дуже чисто

Малюка, машину, місто.    (Вода)

Правило 7   Крани міцно закривай!

                      Воду просто так не випускай!

  1. Опрацювання листа від Незнайка. (Слайд №26)
  • Мені на телефон прийшло повідомлення від Незнайка. Здається він нам написав листа. Встаньте і приготуйтесь сигналізувати:
  • якщо дія правильна – стаємо на носочки і піднімаємо руки вгору;
  • якщо неправильна –  присідаємо.
  • Любі діти, я дуже люблю гратися у ванній кімнаті і на кухні.
  • Включаю газ щоб було тепло,
  • відкриваю воду і пускаю кораблики.
  • Полюбляю ігри з сірниками.

Обговорення

  • Що ми порадимо цьому бешкетнику Незнайкові?
  • Де потрібно гратися?
  • Чи берете ви до рук сірники?
  • Включаєте газ?
  • Відкриваєте воду без потреби?

V. Підсумок уроку (Слайд №27)

  • Ось ми з вами і доїхали до чудової країни Здоров’я, в якій порядок підтримує справедливий і уважний світлофор Моргайко.
  • Тож давайте пригадаємо з якими героями сьогодні зустрілися?
  • Назвіть помилки, яких припустилися герої казок?

- Який висновок можна зробити?

  • У кого вдома є телефон?
  • Які номери телефонів люди повинні пам’ятати постійно? (Слайд №28)
  • Розгляньте пам’ятку, обговоріть у групах куди потрібно телефонувати в такій ситуації?

В ч и т е л ь. Звичайно, кожному з вас я бажаю лише добра і хочу, щоб не приходилось викликати вам службу допомоги. Але про всякий випадок кожному я дарую правила безпечної поведінки вдома, та номери телефонів служб порятунку.

У ч е н ь.             Діти, телефон завжди

                             Гарний засіб від біди.

                          Ці важливі номери

                             Добре вивчи й повтори.

101 - пожежна охорона

102 –поліція

103 – швидка допомога

104 – аварійна служба газу

ЗАПАМ’ЯТАЙ

1.Не відчиняй двері незнайомим людям.

2.Не заходь у ліфт разом із незнайомими людьми.

3.Ніколи не приводь додому незнайомих дітей.

4.Не розповідай, що вдома є цінні  речі і гроші.

5.Зачини вікна, балконні двері, перекрий крани води і газу, коли

    йдеш з дому.

6.Запам’ятай необхідні номери телефонів і свою домашню адресу.

 

1

 

docx
Додано
3 лютого 2022
Переглядів
956
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку