Виховний захід «Свято цікавої фізики»

Про матеріал

Виховний захід «Свято цікавої фізики»

«Цей великий світ існує

незалежно від нас, людей,

і постає перед нами

як величезна вічна загадка,

доступна, однак, принаймні,

нашому сприйняттю

і нашому розумові».

А. Ейнштейн

Перегляд файлу

Відділ освіти

Старовижівської РДА

НВК «ЗОШ І-ІІІ ступеня – гімназія»

смт. Стара Вижівка

 

 

 

 

 

 

Л. Б. Фесенюк

 

7 клас

 

 

 

 

 

2018

Тиждень фізики

 Виховний захід

 «Свято цікавої фізики»

 

 «Цей великий світ існує

 незалежно від нас, людей,

 і постає перед нами

 як величезна вічна загадка,

 доступна, однак, принаймні,

 нашому сприйняттю

 і нашому розумові».

 А. Ейнштейн

Мета: Зацікавити учнів вивченням фізики, повторити та за­кріпити вивчений матеріал, вдосконалювати навички групової та індивідуальної роботи учнів; розвивати в учнів спостережливість, кмітливість, логічне мислення; виховувати доброзичливість, взаємо­розуміння, колективізм, почуття взаємної відповідальності, вміння відстоювати свою точку зору; прищеплювати інтерес учнів до знань.

    Плакат з епіграфом розміщено на стіні сцени.

Обладнання: комп’ютер, проектор, екран.

Хід заходу

Ведучий 1:

Фізика!

Яка тут місткість слова!

Фізика!

Для нас не просто звук.

Фізика – основа і опора всіх без винятку наук!

 

Ведучий 2:

Запрошуємо вас усіх на «Свято цікавої фізики». Запрошуємо на сцену королеву нашого свята…/всі аплодують/.

 

 Виходить на сцену « Фізика »:

Фізика

Всім добрий день вам, друзі, Великі і малі –

І учні школи нашої,

І їх учителі!

Ви - гості, я - хазяйка,

Тут фізика - наука,

Технічного прогресу                  Могутня запорука.

Наука ця чудова,

Сучасна й старовинна,

І нас веде до неї                    Сьогодні знань стежина.

Цікава фізика наука,

З її законами всі ми

В житті стрічаємось повсюди

У повсякденному бутті.

Чи завжди лід бува холодним? Смола тверда, а чи м'яка?

 Тече вода, а газ – ніколи, Побачить змоги в нас нема

Чому бувають ранком роси?

Чом по стерні не ходять босі? Для чого дідусю кожух?

Чому життя все наше - рух?

Як хочеш все це диво знати,

То треба фізику вивчати.

На всі чому? Коли? Відколи? Отримуй відповіді в школі!

Ведучий 1:

Справді, фізика - це дивовижна наука,  адже вона допомогла зрозуміти безліч явищ і закономірностей світу.

Фізика - це не єдина наука про неживу природу.

Фізика (від грецького - єство, природа) - наука про форми, властивості, будови речовини, матерії і найзагальніші фундаментальні закономірності руху та взаємодії. Фізика поділяється на Механіку,  Молекулярну фізику, Електромагнетизм, Оптику, Фізику атома, Ядерну фізику, Фізику твердого тіла тощо.

Фізика - одна з провідних наук природознавства і наукова основа техніки.

Ведучий 2:

Зупинись! Зупинись! Адже ми не на уроці. Сьогодні свято і хочеться чогось цікавого і не стандартного.

 

Фізика:

А й справді… Ви знаєте скільки про мене складено різних казок, віршів, приказок, легенд та загадок? Але спочатку, давайте перевіримо, чи учні люблять фізику і як вони готуються до уроків.

Ведучий 1:

У нас є можливість побувати у одного учня дома і подивитись як це відбувається.

 

(Учень сидить за столом, роздумує)

Учень:

              І що ці міністри собі думають?. Раніше вчили історію, письмо, арифметику, так ні – їм цього мало, вони ще й фізику придумали. Їм що – наказ видали й забули, а ми, бідні учні, вчись... Та якби щось цікаве, а то „Будова речовини”. А як її, ту будову, вивчиш? Воду он з склянки на стіл вилив, а воно – вода й  на столі вода, а всередині води теж вода. Ну, думаю, вивчу, що ж всередині крейди. Розламав її пополам,- а там теж крейда. А що ж там має бути? Це всередині огірка чи гарбуза насіння, а всередині речовини та ж сама речовина. От вам і будова. Оце ще гляну в підручник, може там щось написано. (листає підручник, щось бурмоче, схиляється до столу і засинає)  звучить музика, вибігають атоми,- танцюють і співають на мелодію „У лісі, лісі темному”)

    Ми, атоми, дрібнесенькі

 частинки речовин.

Всі різні ми за масою,

 і я, і він, і він.

    У дружбі дуже щирі ми,

 не любим самоти,

 в молекули поєднані

і він, і я, і ти.

   Чим швидше всі ми бігаєм, -

 тепліш  речовина,

 коли ж лиш коливаємось, -

 то холодніш вона.

   В трьох станах у природі є

 уся речовина,

чи твердеє то тіло,

 чи газ, чи рідина.

   Якщо стоїм шеренгами

 і з місця нікуда,

 лиш нахились чи обернись –

 речовина тверда.

   Якщо спокійно й зважено

 міняєм ми місця,

речовина вже рідина –

і приказка уся.

   Якщо безладно бігаєм,

 як на перерві клас,

 запам’ятайте просим вас, -

 речовина ця газ.

(учень, просинаючись)

 

 

Учень:

Ага...Речовина...Атоми...Молекули...Газ...А як це перевірить?  (засинає)

 

Атоми” (тихо) Дифузія...дифузія....дифузія.

 

(Появляється „ частинка”, голосно) І броунівський рух.

 

Учень (проснувшись) А ти хто? Ти чого кричиш?

 

„Частинка” Я невелика тверда частинка, що потрапила в полон цих атомів і тепер змушена підкорятись їх законам. Ще лікар Броун спостерігав мій рух. Я хочу спокою! Молекули, атоми не штовхайтесь! Невже ви не можете зупинитись?

„Атоми Ні.....Ні....Ні…

„Частинка А рухатись в одному напрямку?

„Атоми” Ні...Ні...Ні…

„Частинка” А як же ви рухаєтесь?

„Атоми” Хаотично – безперервно ( тричі)

„Частинка” То хаотично безперервно розбіжіться в різні сторони.

„Атоми” Ні… Ні...Ні...

Частинка” Що ж вам заважає?

„Атоми Сили притягання (тричі).

„Частинка” То зійдіться докупи і я вирвусь.

„Атоми” Ні... Ні…  Ні…

„Частинка” Що ж вам заважає?

„Атоми” Сили відштовхування (тричі).

          (Продовжуючи безладно рухатись, не випускаючи з свого оточення „частинку” „атоми” виходять)

Учень (просинаючись) Отже, речовина складається з атомів і молекул. Цікаво, а атоми дійсно найдрібніші і неподільні? Чи може й вони подільні? А, вивчу це на наступний урок. А зараз до друзів…М’яча грати…

 

( Назустріч один одному ідуть два учні)

  1. Ох, сили, сили, які ви? Скільки вас?
  2. Ти це про що?
  1. Та про сили...
  2. А!.. Це хто сильніший – Кличко чи Тайсон?
  1. Та ні! Я про фізичні сили...
  2. Ну, а які в них сили? Невже розумові? Та ні ж , билися не головами, а кулаками...
  1. Та я про урок фізики. Нам на завтра треба знати все про сили
  2. Які?

І  А я знаю? Хоч би хто підказав, які вони є...

2 Чекай. Я здається знаю...

І. Ну!

2. Що ну?

І. Називай...

2 Ну...сила розтягування..

І. Яка? Яка?

2. Ну, розтягування... Це коли двоє учнів чубляться, А черговий їх розтягує.

І. Ну до чого тут учні?

2. Як до чого? Учні – це ж сила!

І. Та які учні? Мені треба про ті сили, що в підручнику описані.

2. Ага, то це тобі про силу падіння.

І. Яку силу?

2. Ну, падіння. Адже всі, хто падає, завжди говорять: „Ох, з якою силою гепнувся!”

І. Слухай, а ти не переплутав?

2. Та ні, я сам не раз це чув. А знаєш, є ще батьківська сила. Я чув, як вчителька казала на зборах, що батькам заборонено прикладати силу до дітей.

І. Оце правильно!

2. То що, хватить тобі сил?

І. Думаю, так.. Слухай, а давай тепер підемо і м’яча поганяємо!

2. Оце сила!

 

Ведучий 1:

Ой! Ой! Не дуже ці учні любить фізику.

 

Ведучий 1:

Давайте не будемо розчаровуватись. Перевіримо, а як наші учні знають фізику.

Ото ж, дорогі учні, я пропоную вам знайти помилки у моїй розповіді:

ДОРОГОЮ ЗАГАДОК

У яскравий сонячний день хлопці вирушили в похід. Щоб не було дуже спекотно, вони одяглися в темні костюми. Спочатку дорога йшла по піщаному березі ріки. Пісок був сухим і чистим. Йти було легко. Далі мандрівники завернули на луки, і довелося зменшити крок.

Далеко попереду хлопці побачили людину, що рубала хмиз, її важко було роздивитися, тому що і людина, і оточуючі її кущі були видні неясно, контури розпливалися і, здавалося, начебто вони колишуться і тремтять. Підійшовши до дроворуба метрів на двісті, хлопці по­бачили, як він підняв й опустив сокиру на товстий сук. Однак удар  сокири вони почули не відразу.

На нічліг розташувалися на березі ріки. Надвечір стало свіжо,  але після купання хлопцям стало тепліше. На дні ріки лежав вели­кий камінь. Троє хлопців ледве підняли його у воді, зате легко викинули на берег.

Над багаттям повісили два чайники: круглий і циліндричний. У першому вода швидко закипіла.

Після заходу сонця на небі показався серп місяця. Його ріжки  були звернені вправо. Було дуже красиво.

 

Ведучий 2:

А хто з вас зможе відгадати загадку?

Загадка:

І корисне, і шкідливе,

Неповторне і важливе.

Нам завжди псує взуття.

Здогадались, це – … (тертя).

 

Ведучий 1:

А хто з вас зможе розгадати кросворд?

 

1. Властивість тіл мимовільно відновлювати вихідні розміри та форму після припинення зовнішніх впливів.

2. Прилад, який використовується для вимірювання сили.

3. Характеристика сили, як величини.

4. … тіл – причина зміни швидкості тіла.

 

П

Р

У

Ж

Н

І

С

Т

Ь

 

Д

И

Н

А

М

О

М

Е

Т

Р

 

Ч

И

С

Л

О

В

З

А

Є

М

О

Д

І

Я

 

 

Фізика:

Я уже спокійна. Таки люблять мене учні цієї школи.

Багато легенд складають про моїх вчених…Ось послухаємо одну з них…

Учень:

 Легенда про яблуко:

 

Сидів Ньютон собі в саду,

Відпочивав між ділом,

І от, на щастя, чи біду,

Тут яблуко злетіло.

Могло упасти на траву –

Нічого б не змінилось.

Та ні ж – на голову йому,

А потім вниз скотилось.

І от задумавсь Ісаак,

Хоч ще крививсь од болю,

Чому, і що, навіщо, як?

Ну, що ж поробиш – доля.

Легенда це, чи може сон,

А чи просте везіння.

Але на світ з’явивсь закон

Всесвітнього тяжіння.  

                         Т. Білецька

 

Фізика:

А давайте, пригадаємо, яких вчених фізики ви знаєте?

 

Ведучий 1:

 Фізика – нема на світі більш корисної науки, фізика завжди керує усі наші кроки.

           Фізика – це знайдені алмази, вугілля, золото і мідь.

           В руках людей могутній лазер і сотні зрошених угідь.

           Фізика – це атом, скорений людині, нові потужні русла рік,

           Дерзання й пошуки невпинні, це наш великий славний вік.

            Фізика  допомагає ракети в космос запускати

           І будувати всюдиходи, щоб грунт на Місяці вивчати.

            Для чого дідусю кожух? Чому життя все наше – рух?

Ведучий 2:

     Фізика! Одна лише вона може казку дійсністю зробити.

      І все, про що захочемо дізнатись, одна лиш фізика нам зможе пояснити.

Тому, дорогі учні, вивчайте фізику!!! Ви з нею зможете підкорити Світ.

 

Ведучий 1:

А свято наше закінчується і ми бажаємо вам лише хороших балів з предмету «ФІЗИКА»…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Сценарії
До підручника
Фізика 7 клас (Сиротюк В. Д.)
До уроку
Розділ 2. Механічний рух
Додано
6 березня 2018
Переглядів
3745
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку