Виховний захід Тема: «Розкажи про Україну!»

Про матеріал
Виховний захід Тема: «Розкажи про Україну!»Мета: - розвивати в учнів патріотичну свідомість, почуття вірності своїй Вітчизні; - прищеплювати моральні якості: гуманізм, гордість, бажання берегти і примножувати багатства рідної держави; - розширити знання учнів про Україну, її красу, традиції нашого народу: - формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання спілкуватися українською мовою; - виховувати любов до рідної мови, до національної культури, прагнення бути справжніми українцями;
Перегляд файлу

Барбанягра Валентина Анатоліївна,

вчитель початкових класів,

Лисичанський ліцей №30

Виховний захід

Тема: «Розкажи про Україну!»

Мета: - розвивати в учнів патріотичну свідомість, почуття вірності своїй Вітчизні;

- прищеплювати  моральні якості: гуманізм, гордість, бажання берегти і примножувати багатства рідної держави;

- розширити знання учнів про Україну, її красу, традиції нашого народу:

- формувати громадянську і загальнокультурну компетентності, бажання спілкуватися українською мовою;

- виховувати любов до рідної мови, до національної культури, прагнення бути   справжніми українцями;

Форма проведення : віртуальна подорож.

Обладнання: мультимедійні презентації, музичне оформлення, слайд-шоу, станції для мандрівки потягом, загадки, анаграми, вірші.

Використані джерела:

Відео « 10 цікавих фактів про Україну!»  - https://www.youtube.com/watch?v=IbyZd5n-PNk

Пісня «Розкажу про Україну» (муз. О.Злотника, сл.Вратарьова) – https://www.youtube.com/watch?v=2Zs089a7qOc&list=RD2Zs089a7qOc&start_radio=1

Пісня-маніфест «Жовто-блакитне серце» у виконанні Артема Пивоварова - https://www.youtube.com/watch?v=g9EUQ4vdebQ

Хід заходу:

Вчитель: ( привітання)-    Доброго ранку, сонечко ясне!

      Доброго ранку, земле прекрасна!

                                             Доброго ранку, ліси і поля,

    Доброго ранку, планета Земля!

           Доброго ранку, пташки галасливі!

  Доброго ранку, діти щасливі!

                 Всім присутнім зичу здоров'я і добра!

              А зараз до роботи братись нам пора.

Вчитель: - Вітаю всіх учнів і гостей на нашій виховній годині! Щоб дізнатися, про що сьогодні буде наше спілкування, відгадайте мою загадку-добавлянку:

                                           На ріднім полі шепчуть колоски.

Я рад би знати тихі їх думки…

    Я слухав, чув, як кожна колосина

 Шепоче тихо слово… (Україна)

Вчитель: - Так, діти сьогодні мова піде про нашу рідну країну, а тема спілкування «Розкажи про Україну!».

- А що кожен з вас знає про нашу державу? На уроці мистецтва ми познайомились з піснею «Розкажу про Україну». Пропоную ще раз її прослухати і переглянути відео з картинами про Україну. Після цього кожен скаже, що він знає про Україну.

(слухання пісні, перегляд картин).

Вчитель: - Отже зараз ми пограємо в гру «Я знаю...». Цими словами учень починає своє речення-повідомлення про Україну. Граємо ланцюжком.

Вчитель: - Діти, як ви вважаєте, чи багато знаєте про Україну? (відповіді учнів)

- Кожна людина має завжди пам’ятати хто вона, звідки родом, де її коріння. Кожна людина повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати. Кожна людина повинна берегти, охороняти і захищати свою землю. Тому я запрошую вас у віртуальну подорож, мандрівку Україною, щоб поповнити і збагатити свої знання про нашу Батьківщину.

                                             І. Cтанція «Пізнавальна»

Вчитель: -Пропоную до вашої уваги відео «10 цікавих фактів про Україну», після перегляду з'ясуємо, що ще цікавого про нашу Вітчизну дізнались? – Який факт був несподіваним для вас?

                              (перегляд та обговорення відеоматеріалу)

                                     

ІІ. Cтанція «Шифри»

Вчитель: - Діти, зараз ви проживаєте в різних містах і містечках України. Назвіть своє місто (відповіді дітей ланцюжком). – А тепер спробуйте розшифрувати мої міста, які записані за допомогою анаграми (картки):

НИГІВЧЕР             ТОЖИРИМ            КІВРАХ           ЇВКИ

ВІЛЬВ            ГАНСЬЛУК            ДОРУЖГО

( Чернигів, Житомир, Харків, Київ, Львів, Луганськ, Ужгород).

- А яке місто України є нашим рідним, звідки ми з вами? (Лисичанськ).

- Розкажіть, що ви знаєте про Лисичанськ. (відповіді учнів)

 

                                         

                                      ІІІ. Cтанція «Загадкова»

Вчитель: -Діти, у мене є п'ять загадок про Україну. Вони написані на жовто-блакитних сердечках. За правилом піднятої руки я буду викликати учня, він обирає номер загадки, а відгадувати можемо разом.

  1. Знак держави головний

Всі його повинні знати.

Воля, слава, сила в нім

То ж ти спробуй відгадати. (Герб, Тризуб).

  1. Синє небо, жовте жито

Цю святиню знають діти. (Прапор).

  1. Коли звучить він- всі встають,

До серця руку прикладають

І вголос, й подумки співають,

І Україну прославляють. (Гімн).

  1. По ньому ми живем із вами -

Це головний Закон держави. (Конституція України).

  1. Гарненька сорочка в узорах,

В орнаментах кольорових.

Її я гордо буду носити,

Як оберіг мені буде служити. (Вишиванка).

Вчитель: - Діти, розкажіть, що ви знаєте про кожне слово-відгадку. - Які з цих відгадок є державними символами, а які народними?

-Діти, запам'ятайте, що вишиванка- наш генетичний код! Перегляньте відео з вашими однокласниками у вишиванках. Носіть вишиванку не тільки на свята!

                                   ІV. Станція «Відпочинок. Руханка»

Вчитель: -На цій станції ми з вами виконаємо патріотичну руханку « Ми-українці!». Встаємо і рухаємося під музику разом з учасниками відео.

                                   V. Станція «Лінгвіст»

Вчитель: -Діти, в нашій країні проживає більше ніж 100 народностей, у кожної є своя мова, культура. А яка мова їх всіх об’єднує, яка мова є державною? (українська мова).

-Що визнаєте про нашу мову? -Яка вона? Дайте відповіді прикметниками . Почнемо так: наша мова… (рідна, барвінкова, чудова, кольорова, мелодійна…)

 Вчитель:- Ні для кого не є секретом, що наша мова співуча, посідає за мелодійністю друге місце після італійської. Але на цій станції ми з вами дізнаємось дещо нове, неймовірне про українську мову. Хочу привести приклад з одним випадком, який яскраво засвідчує багатство нашої мови.

                                   (Розповідь вчителя)

У купе вагона першого класу потяга Львів – Відень їхало четверо пасажирів-інтелектуалів: англієць, німець, італієць, четвертим був відомий львівський юрист. Розмова точилася навколо різних тем. Нарешті заговорили про мову: чия краща, багатша, досконаліша і якій бути провідною у світі. Звісно, кожен почав вихваляти свою рідну.

Першим заговорив англієць:

- Англія – країна великих завойовників і мореплавців, які поширили славу англійської мови, рознесли по всьому світу!

- Ха-ха – Німецька мова – то мова двох великих імперій – Великонімеччини й Австрії, які займають більше половини Європи!

Тут усміхнувся італієць і стиха мовив:

- Панове, ви обидва не маєте рації. Бо італійська мова – це мова сонячної Італії, мова музики і кохання.

Львівський юрист довго думав і нарешті промовив:

- Ви ж бо, по суті, нічого не сказали про багатство і можливості ваших мов. Чи могли б ви, скажімо, своїми мовами прочитати невеликий твір, у якому всі слова починалися б з однакової літери?

- Ні, ні, це неможливо!

- Ось вашими мовами це неможливо, а українською зовсім просто. Назвіть якусь букву.

- Хай буде «ес».

- Гаразд, вірш називається

          «Самотній сад»

Сипле, стелить сад самотній

Сірий смуток – срібний сніг.

Сумно стогне сонний струмінь,

Серце слуха скорбний сміх.

Серед саду страх сіріє,

Сад – солодкий спокій – спить.

Сонно сипляться сніжинки,

Струмінь стомлено сичить.

Стихли струни, стихли співи –

Срібні співи серенад.

Стиха стеляться сніжинки –

Спить самотній сонний сад.

 

- Геніально! Неймовірно!

Потім усі замовкли. Говорити вже не було потреби.

Вчитель: -Отже зробимо висновок за допормогою гасла:

«УКРАЇНСЬКА - ЦЕ МОДНО!
  УКРАЇНСЬКА - ЦЕ КРУТО!
  ЄДИНІЙ І РІДНІЙ МОВІ - БУТИ!»

                              VI. Станція «Ерудит»

Вчитель: - Діти, сподіваюсь, що ви стали ще більше знати про Україну, її традиції та мову. На цій станції ми пограємо у гру «Чудова п’ятірка». У мене є дві долоньки (синя і жовта). На кожній з них є по три завдання, по три «п’ятірки». Умова гри: учень обирає колір долоньки та номер завдання (1, 2, 3). Дає відповідь. Всі інші учні ставлять вподобайки.

Синя долонька:  1).Назвати 5 міст України;

                             2).Назвати 5 українських імен дівчат;

                             3). Назвати 5 українських страв.

Жовта долонька: 1).Назвати 5 річок України;

                             2). Назвати прізвища 5 видатних українців;

                             3). Назвати 5 українських свят.

Вчитель: - Молодці!

 

                               

                               VII. Станція «Кінцева»

Вчитель: - Друзі! Наша віртуальна подорож добігає кінця. Але я сподіваюсь, що кожен з вас продовжить вивчати цікаві факти про Україну, буде вивчати її минуле і піклуватися про її сьогодення. Адже саме зараз, у цю хвилину захисники нашої держави виборюють незалежність країни. І завершити наше спілкування я хочу піснею-маніфестом «Жовто-блакитне серце», яку виконує сучасний співак Артем Пивоваров. Її я присвячую всім патріотам України, волонтерам, захисникам і захисницям нашої держави. (Звучить пісня).

Вчитель: - Дякую всім присутнім за увагу! Слава Україні!

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 червня
Переглядів
53
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку