2 березня о 18:00Вебінар: Як казка допомагає навчати образотворчому мистецтву учнів 5-7 класів

Виховний захід "Життя і творчість Лесі Українки"

Про матеріал
Виховна година з учнями 3 класу присвячена 150 річниці дня народження Лесі Українки. Дана розробка формує уявлення дітей про Лесю Українку, як особистість. Виховує патріотизм.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Виконала: вчитель початкових класів. Палаус Т. А.

Номер слайду 2

Життя і творчість Лесі Українки

Номер слайду 3

Леся Українка–це псевдонім, а справжнє ім`я Лариса Петрівна Косач. Народилась вона 25 лютого 1871 року в місті Новограді-Волинському, тепер Житомирської області, в літературній» родині Косачів. Батько – Петро Антонович Косач був людина освіченою , мати, відома як письменниця під псевдонімом Олена Пчілка. Батьки багато уваги приділяли вихованню дітей , котрих було шестеро, Леся була другою дитино в сім`ї.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Духовний наставник Лариси Косич. Її дядько Михайло Драгоманов

Номер слайду 6

Діти скажіть, коли народилася Л. Українка? -Хто з батьків був письменником? -Що названо ім.`ям поетеси ?

Номер слайду 7

Ще з дитинства Леся полюбила український одяг, невід’ємним елементом якого є вінок. І це ми можемо побачити на фото. Тут ви можете побачити Лесю Українку в українському одязі – це вишита сорочка і віночок зі стрічками. - У 4 роки вона добре читала, а в 5 батьки купили їй фортепіано. Вона не тільки успішно вчилась грати, а й сама бралася складати музичні твори.  

Номер слайду 8

Коли Лесі виповнилося 10 років сталося велике горе. На свято Водохреща вона пішла, щоб подивитися як святять воду. Вона намочила ноги, бо понад годину простояла в холодній воді. Після цього у неї почала боліти права нога, згодом рука. Леся Українка захворіла на туберкульоз кісток.

Номер слайду 9

У віці дев’яти років вона написала свій перший вірш «Надія»Ні долі, ні волі у мене нема,Зосталася тільки надія одна: Надія вернутись ще раз на Вкраїну,Поглянути ще раз на рідну країну,Поглянути ще раз на синій Дніпро, –Там жити чи вмерти, мені все одно;Поглянути ще раз на степ, могилки,Востаннє згадати палкії гадки…Ні долі, ні волі у мене нема,Зосталася тільки надія одна.

Номер слайду 10

Коли дівчині було 13 років, з’явився перший друкований вірш «Конвалія». Вірші до друку відсилала її мати – Олена Пчілка. Цей твір з’явився під псевдонімом «Леся Українка», який запропонувала її мати.

Номер слайду 11

Творчість Лесі Українки асоціюється з українською піснею, вона сповнена музики й кольорів, бо саме її життя було пов'язане з музикою, але жорстока доля обділила обдаровану дівчину здоров'ям і вона повинна була покинути гру на фортепіано. З приводу цього вона написала вірш «До мого фортепіано", під час читання якого чуєш сумну, тиху, плавну мелодію.

Номер слайду 12

До мого фортепіано. Елегія. Мій давній друже! мушу я з тобою. Розстатися надовго… Жаль мені!З тобою звикла я ділитися журбою,Вповідувать думки веселі і сумні. Коли я смуток свій на струни клала,З’являлась ціла зграя красних мрій,Веселкою моя надія грала,Далеко линув думок легкий рій. Розстаємось надовго ми з тобою!Зостанешся ти в самоті німій,А я не матиму де дітися з журбою…Прощай же, давній, любий друже мій! [15 березня 1890 p.]- Як Леся Українка зверталась до фортепіано у вірші?

Номер слайду 13

А зараз ми познайомимося з дуже відомим віршем Лесі Українки «Як дитиною бувало…»Як дитиною, бувало,Упаду собі на лихо,То хоч в серце біль доходив,Я собі вставала тихо.«Що, болить?» – мене питали,Але я не признавалась –Я була малою горда, –Щоб не плакать, я сміялась. А тепер, коли для мене. Жартом злим кінчиться драмаІ от-от зірватись маєГостра, злобна епіграма, –Безпощадній зброї сміху. Я боюся піддаватись,І, забувши давню гордість,Плачу я, щоб не сміятись. 2.02.1897

Номер слайду 14

Гра «так – ні».-Я буду ставити запитання, коли треба буде відповісти «так» –то ви будете плескати в долоні, коли «ні»- то потрібно сидіти тихо. Матір’ю поетеси була письменниця Олена Пчілка. Леся Українка прекрасно грала на фортепіано. Свій перший вірш Леся Українка написала у 13 років. Леся Українка не знала жодної іноземної мови. Протягом усього життя Леся боролася з важкою недугою. Справжнє ім’я Лесі Українки – Лариса Петрівна Косач. Псевдонім «Лесі Українки» вибрала її мати Олена Пчілка. Молодці! Ви гарно впоралися із завданням.

Номер слайду 15

Найвищим мистецьким здобутком Лесі Українки є «Лісова пісня». Цей шедевр вона написала всього лише за три тижні в м. Кутаїсі (Кавказ). Леся дуже сумувала за Батьківщиною, крім того, знову загострилася її хвороба. Ідея створити «Лісову пісню» була навіяна спогадами дитинства. Леся Українка в листі до матері писала: «Мені здається, що я просто згадала наші ліси та затужила за ними. А то ще я й здавна тую Мавку1 “в умі держала”, ще аж із того часу, як ти в Жабориці мені щось про мавок розказувала, як ми йшли якимсь лісом із маленькими, але дуже рясними деревами. Потім я в Колодяжно- му в місячну ніч бігала самотою в ліс (ви того ніхто не знали) і там ждала, щоб мені привиділася мавка».

Номер слайду 16

За жанром «Лісова пісня» — драма-феєрія (таке визначення твору дала сама Леся Українка).

Номер слайду 17

Померла Леся Українка 1 серпня 1913 року Прожила всього лише 42 роки і 33 з них плідно працювала на літературній ниві. Останні роки свого життя прожила Грузії. Похована вона на Байковому кладовищі в Києві.

pptx
Додано
22 лютого
Переглядів
212
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку