Оріхівська гімназія №1 «Сузір’я»
Запорізької області
Виховний захід до Дня соборності України:
зустріч з волонтерами Оріхівщини
« Славні захисники суверенності України»
Підготували і провели:
класні керівники 9-А та 9-Б класів
Сєліванова Оксана Василівна,
Дибко Світлана Анатоліївна
Виховний захід до Дня соборності України:
зустріч з волонтерами Оріхівщини « Славні захисники суверенності України».
Мета: Поглибити знання учнів з історії виникнення свята Соборності України. Виховувати патріотичні почуття та повагу до України, познайомити учнів із поняттям «волонтер», створити умови для виховання небайдужого ставлення до людей, які потребують допомоги; стимулювати пізнавальний інтерес.
Обладнання: проектор, ноутбук, виставка матеріалів про військовослужбовця Герасименко Д.Д.,
мультемидійна презентація, відеокліпи.
( У залі лунає пісня «Україна – це ми» у виконанні Катерини Бужинської (відео кліп)).
Ведучий 1: Дорогі друзі! Сьогодні наша година спілкування «Славні захисники суверенності України» присвячена Дню Соборності України . (Слайд 1) Разом з нами у залі представники волонтерської групи «Оріхів-Армії» Дегтяренко Ольга Іванівна, Герасименко Тамара Іванівна та Дмитро Іванович.
Ведучий 2: (Слайд 2) 22 січня Україна відзначає чергову річницю з дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Акт Злуки, закріплений в Універсалі Директорії Української Народної Республіки, унормовував омріяні попередніми поколіннями ідеали української соборності, визначивши:
«Збулися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.»
Розповідь гімназистів :
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Соборність України - основа державності! (Слайд 3)
Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою і неймовірно складною. Соборність для України – це єдність багатоманітності, об’єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, українська ідентичність. (Слайд 4)
1 грудня 1918 р. у Фастові був підписаний “Передвступний договір” про об’єднання УНР і ЗУНР, у якому було заявлено про непохитний намір в найкоротший строк створити єдину державу. 3 січня 1919 року Національна Рада УНР у місті Станіславі (Івано-Франківськ) схвалила закон про об’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Народною Республікою в Народну Республіку. . (Слайд 5)
Проголошення злуки було призначено на 12:00 годину 22 січня 1919 року, тобто першу річницю проголошення четвертого універсалу про повну незалежність України. (Слайд 6)
22 січня було проголошено всенародним і державним святом. Київ був прикрашений національними синьо-жовтими прапорами, гербами. О 9:00 годині ранку в усіх церквах відправляли богослужіння. (Слайд 7,8)
Ведучий 1: Ми навчаємося в гімназії , і вже багато років гімназія славиться своїми випускниками. Одним з таких відомих випускників є Дмитро Герасименко, який закінчив нашу гімназію 20 років тому, (Слайд 9) а сьогодні - це комбат 23-го окремого мотопіхотного батальйону майор Дмитро Дмитрович Герасименко. Випускник Оріхівської гімназії № 1 «Сузір’я» Дмитро навчався у Вищому училищі Нацгвардії, а після того як цей підрозділ було розформовано, 12 років служив у внутрішніх військах в Мелітополі та Запоріжжі.
Ведучий 2: Коли на Донбасі почалися бойові дії, він прийшов у військкомат добровольцем. І з тих пір на передовій. Спочатку командував ротою, згодом 36- річний Дмитро Герасименко став командиром батальйону. В жовтні Дмитра Дмитровича нагороджено орденом Б . Хмельницького ІІІ ступеня за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, зміцненні обороноздатності та безпеки України. Зверніть увагу,отримати такий орден може тільки людина , яка бездоганно виконує свої службові обов’язки, та є патріотом України. Отже, Дмитро Герасименко – справжній українець. Давайте переглянемо матеріал про Дмитра. (презентація (Слайди 10-29)).
Учениця розповідає вірш. (звучить музика)
СЛОВА СОЛДАТА
Гуркіт, крики, звук гармат,
Холод, голод… як же так?
Щоб на цій,
Моїй Землі!?
З ворогами йшли у бій?
Не здамося, не впадем,
А у бій вперед підем...
Кулі, бомби, звук нестерпний…
Подолаєм - ми ж разом!..
Заспівавши гімн душевний,
І промовивши слова:
"Я люблю тебе, Вітчизно,
і для тебе все,… сповна!"
Та, згадавши рідну неньку,
«Обіцяю!
Я додому повернуся,
Та матусю обійму!»
Але часто так буває:
Брат за брата помирає!
Швидко так життя минає...
Цінуй життя, подякуй Богу,
І сонцю кожен раз всміхнись,
А Україні – поклонись! (Гавло Романія)
Ведучий 2: Напевно, більше за Дмитра можуть розказати його батьки. Просимо до слова Дмитра Івановича і Тамару Іванівну. (виступ батьків) (Слайд 29)
В 1997 Дмитро вступив до Військового інституту Національної Гвардії України. Потім президент Ющенко відмінив Нацгвардію і Дмитро вже закінчував Інститут Внутрішніх Військ при МВС України. Протягом 12 років Дмитро служив у ВВ в різних містах: Павлоград, Мелітополь, Донецьк та с. Новобогданівка, демобілізувався в званні капітана і 5 років цивільного життя працював в приватних охоронних структурах.
Коли почалися події на Сході, не роздумуючи пішов до військкомату і в кінці березня 2014року призвався.Тоді був створений 23-й Запорізький батальйон територіальної оборони «Хортиця» і командиром 2-ї роти став син. Протягом місяця проходили злагодження на полігоні «Близнеці» під Запоріжжям і в кінці квітня батальйон двинув на Схід: спочатку на блокпости під Куйбишево, Розівку, Маріуполь. Коли 24 серпня почалося сторження російських військ, то 5 вересня під с. Комінтернове батальйон прийняв бій. Під час вибуху боєзапасу син отримав контузію. Пізніше за цей бій Дмитро був нагороджений орденом Б . Хмельницького ІІІ ступеня, який вручив президент Петро Порошенко в Києві. Під час цього бою загинули п’ятеро бійців батальйону.
В кінці листопада 2014 р. батальйон вивели на ротацію, потім знову - на Донбас. Після року служби – демобілізація, але син підписав контракт на продовження служби. Зараз наш син – майор, комбат 23-го окремого мотопіхотного батальйону.
Зараз 23-й окремий мотопіхотний батальйон входить до складу новоствореної 56 окремої механізованої бригади ЗС України. Тепер у особовому складі батальйону відмобілізовані бійці зі всієї України. Цей батальйон займає позиції між Маріуполем і Волновахою, тримають свій участок фронту,щоб не пустити «нечисть» далі по Україні. Щоб ми з вами мирно жили, не ховаючись по підвалах без світла і тепла, щоб не гинули люди і не руйнувалися будинки.
В грудні 2015 року батальйон успішно форсував річку Кальміусі зайняв селища Піщевик і Павлопіль в сірій зоні.
Влітку 2015 Дмитро вступив до Київської Академії Збройних сил України на заочне відділення.
А ми, чим можемо, допомагаємо батальйону. Починаючи з квітня 2014 року я стала передавати передачі синові і бійцям 2-ї роти, спочатку на блокпости , а потім і на фронт. Далі підключилась Ольга Іванівна Дегтяренко – організувала підприємців ринку, виставили скриньки для збору коштів, розширили розміри допомоги. Ольга Іванівна, в силу своїх організаторських здібностей і активної патріотичної позиції стала «Добрим Янголом»23-го батальйону. Неодноразово син дякував їй за допомогу від імені бійців і командування по телефону. Після того як пізніше була створена волонтерська група(ВГ) «Оріхів-армії», ми змогли допомогти усім нашим землякам в зоні АТО та іншим воякам.
Велике спасибі всім Вам – учням гімназії, за листи, малюнки, книги, подарунки – все що ви зібрали для воїнів АТО, а ми доправляли на фронт. Безмежна подяка вашим вчителям, які виховують вас такими патріотами, вчать любити нашу Україну. Ще Бісмарк сказав, що війну виграють не гармати , а проста сільська вчителька.
Вірш В. Баранова «До українців».
Я запитую в себе, питаю у вас, у людей,
Я питаю в книжок, роззираюсь на кожній сторінці:
Де той рік, де той місяць, той проклятий тиждень і день,
Коли ми, українці, забули, що ми — українці?
І що в нас є душа, повна власних чеснот і щедрот,
І що є у нас дума, як ще од Байди нам в’ється,
І що ми на Вкраїні — таки український народ,
А не просто юрба, що у звітах населенням зветься.
І що хміль наш — у пісні, а не у барилах вина,
І що щедрість — в серцях, а не в магазинних вітринах.
І що є у нас мова, і що українська вона,
Без якої наш край — територія, а не Вкраїна.
Я до себе кажу і до кожного з вас: — Говори!
Говорімо усі, хоч ми й добре навчились мовчати!
Запитаймо у себе: відколи, з якої пори
Почали українці себе у собі забувати?
Запитаймо й про те, як ми дружно дійшли до буття,
У якому свідомості нашій збагнути незмога,
Чом солодшим од меду нам видався чад забуття
Рідних слів, і пісень, і джерел, і стежок від порога?
Українці мої! То вкраїнці ми з вами — чи як?
Чи в «моголах» і вмерти судила нам доля пихата?
Чи в могили й забрати судилось нам наш переляк,
Що розцвів нам у душах смиренністю «меншого брата»?
Українці мої! Як гірчать мені власні слова…
Знаю добре, що й вам вони теж — не солодкі гостинці.
Але мушу казати, бо серце, мов свічка, сплива,
Коли бачу, як люто себе зневажають вкраїнці.
Українці мої! Дай вам Боже і щастя, і сил.
Можна жити й хохлом, і не згіркне від того хлібина.
Тільки хто ж колись небо нахилить до ваших могил,
Як не зраджена вами, зневажена вами Вкраїна?..
Дякуємо вам за увагу. Вам жити в Україні – єдиній соборній державі, прекрасній і незалежній!
Нагороди комбата 23-го окремого мотопіхотного батальйону 56ої окремої механізованої бригади ЗС України майора Герасименко Д.Д. (Слайд 30)
Учні задають питання.
Ведучий 2: У 2015-2016 н.р. пошукові групи 9-А класу взяли участь в обласному заочному конкурсі пошукових робіт «Сила, мужність, честь» у номінації «Військові та цивільні будні героїв-земляків», виготовили інформаційні буклети про воїнів АТО та посіли ІІІ місце.
( Презентація буклету 9- А класу, гімназисти дарують буклет батькам Дмитра).
Ведучий 1: Все більше людей долучається до волонтерської справи, все більше молоді свій вільний час віддає іншим. Хто ж такі волонтери? (Слайд 31)
(Учень читає вірш Галини Гайвась «Волонтер»)
Посланцями від Бога сьогодні
Є мільйон добровільних людей.
І без них ми були б в безодні,
Все на плечах твоїх, ВОЛОНТЕР,
Ти солдату знайшов черевики,
Каску, ліки, бронежилет.
Він" спасибі“ промовив велике.
Ти готовий знайти й кулемет.
І шукаєш, шукаєш, шукаєш...
Все, що треба для наших солдат.
Відпочинку ніколи не знаєш.
Ти, як ангел, то дух, то птах.
Від утоми складаєш крила
І питаєш у Бога: “За що? “
Десь на тата чекає дитина.
ВОЛОНТЕР, як не ти, то хто?
Піднімайся, прошу, мій друже,
Бог не лишить тебе в біді.
Ти потрібен нам, дуже - дуже,
Нашим хлопцям і нашій землі…
Ведучий 2: Випускниця нашої гімназії, а сьогодні волонтер Ольга Іванівна Дегтяренко часто буває в гімназії. І сьогодні вона з нами. (Слайд 32) Запрошуємо Вас , Ольго Іванівно, до слова. (виступ)
Питання учнів.
Презентація книги «Вірш солдату». (Слайд 34)
Ведучий 1: Уже готується до друку друга збірка і наша гімназистка Маланіна Ксенія теж написала свій вірш, який ми сподіваємось увійде до цієї збірки. Вірш називається «Подяка захиснику.»
(Ксенія читає вірш).
Подяка
Ви – у серці українці і в душі патріоти,
Ви – справжні герої, ви дужі й сміливі,
Готові боротися за Україну,
За неньку нашу,
І вам нічого не страшно…
Дякую вам, воїни АТО,
За те, що несете мир і тепло.
Дякую вам, воїни сміливі,
За те, що за нас свою кров пролили.
Учениця: Шановні Тамаро Іванівно і Дмитро Івановичу! Просимо вас передати Дмитру не лише подяку, а й речі, які зібрали гімназисти 9-х класів. Від щирого серця прийміть їх.
Ведучий 2: Ось і завершується наша зустріч. Дякуємо за увагу. (гімназисти вручають квіти волонтерам)
Звучить пісня Катерини Бужинської «Солдат України»