Використання інтерактивних технологій на уроках англійської мови

Про матеріал
Сучасний стан міжнародних зв’язків України, вихід її до Європейського та світового простору зумовлюють розглядати іноземну мову як важливий засіб міжкультурного спілкування.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Використання інтерактивних технологій

на уроках англійської мови 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                               З досвіду роботи вчителя

                                                                    Хоміч Тетяни Сергіївни 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зарічне, 2024

 

 

 

                        

Опис досвіду роботи

Використання інтерактивних технологій  на уроках англійської мови

Вступ

Сучасний стан міжнародних зв’язків України, вихід її до Європейського та світового простору зумовлюють розглядати іноземну мову як важливий засіб міжкультурного спілкування.

Програма з англійської мови чітко визначає орієнтацію на потреби учня. Таке поняття, як автономія учнів за рахунок відповідності віку та інтересам, дозволить інтенсифікувати і покращити процес викладання. Оскільки результатом навчання учнів іноземної мови є формування у них навичок та умінь користуватися мовою як засобом спілкування, ключовим тут є принцип комунікативної спрямованості, головна функція якого полягає у створенні умов комунікації, відповідного психологічного клімату. Необхідно забезпечити дуже високу позитивну мотивацію учнів, стійкий інтерес до оволодіння англійською мовою. Знання іноземних мов є важливою передумовою для особистих культурних, професійних та економічних контактів.

Мета досвіду – розглянути інтерактивні технології як одну з ефективних форм стимулювання учнів до вивчення іноземної мови. Процес оволодіння учнями іноземною мовою, на відміну від оволодіння рідною, цілеспрямований, оскільки вчитель самостійно вибудовує його за навчальним планом та реалізує під час спілкування на уроках. Навчати учнів спілкуватися іноземною мовою необхідно з перших уроків, коли у школярів ще не накопичений запас мовних засобів. Основною метою навчання іноземної мови є формування в учнів комунікативної компетенції, яка передбачає вміння використовувати іноземну мову як засіб спілкування у різноманітних сферах життя. Сьогодні у шкільну практику активно впроваджуються інтерактивні технології, які ефективно сприяють засвоєнню матеріалу, оскільки впливають на свідомість учня, на його почуття та волю, формують творчу особистість, що здатна доцільно й ефективно застосовувати набуті знання, уміння й навички у практичній діяльності в будь-якій сфері суспільного життя. Для успішного виконання завдань, що стоять перед сучасною школою, важливо створити ситуацію, за якої вчитель і учень стануть повноправними суб'єктами системи освіти, а основою навчання буде рівноправний діалог між тими, хто навчає, і тими, хто навчається [8,с.28]. У зв’язку з цим, підвищення ефективності навчання безпосередньо залежить від доцільності використання різноманітних, найбільш адекватних навчальній темі методів навчання, а також від активізації всього навчального процесу.

Проблемам застосування в навчальному процесі інтерактивних методик присвячені роботи О.Пометун, Л.Пироженко, Г.Сиротенко та ін. Інтерактивний (від англ. interaction - взаємодія) – той, що базується на взаємодії; означає наявність зворотного зв'язку між педагогом та учнями. Інтерактивне навчання – це такий вид діяльності, що передбачає взаємодію учня з навчальним середовищем, яке слугує джерелом засвоюваного ним досвіду [7, с.7].

Актуальність досвіду: формування компетентної особистості учня, як громадянина демократичного суспільства; відсутність внутрішньої мотивації учнів до вивчення іноземної мови та не цікавість навчання в школі; складність забезпечення необхідного рівня сформованості в учнів знань до предмету. 

Готуючись до уроків англійської мови, я ретельно продумую кожний етап уроку, підбираючи відповідну до теми наочність, цікаві форми роботи.

На мою думку, урок не може існувати без сучасних інноваційних технологій. Тому на своїх уроках я використовую різні інтерактивні форми роботи. Інтерактивне навчання – це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності, яка має конкретну, передбачувану мету – створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність. Суть інтерактивного навчання у тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної, активної взаємодії всіх учнів.

Вже декілька років я впроваджую на своїх уроках інтерактивні технології.  На уроках іноземної мови  використовую прийоми ситуативного моделювання та опрацювання дискусійних питань, технології колективно – групового та кооперативного навчання. Звичайно, що для забезпечення практичного володіння предметом намагаюся використовувати такі, важливі, компоненти як:  - запам’ятання учнями певної кількості матеріалу, що подається в системі;

-   розвиток навичок оперування мовним матеріалом;

-   розвиток комунікативних вмінь;

 Я намагаюся будувати урок так, щоб максимально надати учням можливість розмовляти іноземною мовою, створити такі умови, за яких говоріння за заданою темою було б природно мотивованим, можливість висловлювати думки та обговорювати їх. Вважаю, що необхідно надавати важливого значення створенню в класі клімату взаємосприйняття, акцентування позитивного, запобігання негативному, створення почуття довіри, поваги до кожного для найновішої реалізації кожним своїх можливостей.  На уроці важливо створити атмосферу загальної релаксації і взаємної довіри. В невимушеній атмосфері учень відчуває себе вільним і рівноправним партнером, учні не повинні відчувати страх за неправильність сказаного.  Недаремно слово “інтерактив” (пер. з англійської “inter” – “взаємний”, “act” – діяти) означає взаємодіяти. Суть інтерактивного навчання і полягає в тому, що навчальний процес відбувається за умови постійної активної взаємодії всіх учнів. За умови використання інтерактивних технологій на уроці підвищується результативність навчання, стимулюється вивчення мови, розумова та творча активність учнів, підвищується цікавість до вивчення іноземної мови. тощо. 

Дослідники теорії інтерактивного навчання стверджують, що для роботи за інтерактивними технологіями вчителеві необхідно змінити свої особисті підходи до навчання. Тому для роботи за даними технологіями вчителеві необхідна певна підготовка (дидактична, моральна) та учням, як і вчителеві, треба звикнути до них. Свою роботу вчителеві слід починати з простих інтерактивних технологій - робота в парах, малих групах - і переходити до більш складних. Коли у вчителя й учнів з'явиться досвід подібної роботи, то уроки проходитимуть набагато легше, цікавіше, а підготовка до них не забиратиме багато часу.

image

З групового (кооперативного) навчання на своїх уроках найбільше використовую роботу в парах, "Два - чотири - всі разом", "Карусель", роботу в малих групах, "Акваріум". Для забезпечення швидкого та ефективного включення учнів в інтерактивну діяльність пропоную їм пам'ятки, які містять опис алгоритму діяльності (послідовний перелік дій, які вони мають здійснювати у тій чи іншій навчальній ситуації).

 

Під час роботи в парах можна виконувати так вправи: обговорити завдання, короткий текст; взяті інтерв'ю, визначити ставлення (думку) партнера до того чи іншого питання, твердження і т.д.; зробити критичний аналіз роботи один одного; сформулювати підсумок теми, що вивчається тощо.

З фронтальних технологій інтерактивного навчання надаю первагу таким :  "Мікрофон", незакінчені речення (поєднується з вправою "Мікрофон"), "Мозковий штурм" ,"Навчаючи - вчуся", "Дерево рішень" та ін.

Найбільш вдалими формами парної і групової роботи вважаю:

·        внутрішні (зовнішні) кола (inside/outside circles);

·        мозковий штурм (brain storm);

·        обмін думками (think-pair-share);

·        парні інтерв’ю (pair-interviews) та інші .

 

 

Тема : 

Стиль життя

Мікрофон 

 Цей прийом дає можливість сказати щось швидко по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію.

Уявіть, що у вас мікрофон і ви на сцені. Послухайте прислів’я.

Чи згодні ви із ним? Відповідь аргументуйте.

Н-д  :  A man is known by the company he keeps.             

A cat in gloves catches no mice.

Тема : Я, моя сім’я

та мої друзі 

 

 

Мозковий штурм

На дошці вивішується плакат „Правила проведення мозкової атаки".

1.          Записуй кожну ідею, яка спала тобі на думку.

2.          Придумай якнайбільше ідей.

3.          Не суди, не оцінюй жодної ідеї.

4.          Тільки записуй. 

У кожного учня конверт з реченням : 

     The most important qualities in a friend are ….

 Коли всі учні записали свій варіант , виймають картки із конверта і знайомляться із запропонованими ідеями.

 

Вивчення неправильних

дієслів

 

 

 

 

 

 

 

 

Граматика

Навчаючи – вчуся

Готую картки з трьома формами неправильних дієслів, ділю учнів на групи ( пари) .  Якщо робота проходить в групах, лідер групи повинен навчити всіх учнів своєї групи і за командою по часовій стрілці переходить в іншу групу. Таким чином за 15 хвилин всі  групи учнів знайомляться зі всіма словами. Для посилення мотивації використовую оцінні листи, в які кожен лідер виставляє учаснику групи оцінку. Можна організувати таку роботу в парах, де кожен учень навчає свого сусіда. Все залежить від мети уроку, часу та можливостей класу. 

Учні обирають на свій розсуд позицію. Після цього вчитель просить кожного пояснити, чому він зайняв саме цю

 

позицію.При цьому кожен наступний учень повинен пояснювати свою позицію, приймаючи чи коректно заперечуючи аргументи свого попередника. Коли кожен висловить своє ставлення до проблеми, вчитель просить їх ще раз прочитати її і, якщо вони вважають за потрібне, якщо попередня дискусія і аргументи товаришів їх у чомусь переконали, змінити свою позицію. 

І                   ІІ                         ІІІ

Кожному учневі роздаю картку з певною формою дієслова. Пропоную зайняти позицію. 

 

Дерево рішень - клас ділиться на 3 або 4 групи з однаковою кількістю учнів. Кожна група обговорює питання й робить записі на своєму «дереві» (аркуш ватману), потім групи міняються місцями і дописують  на деревах сусідів свої ідеї.

 

 

 Апелюючи висловлюванням Конфуція  «Скажи мне – и я забуду; покажи мне – может быть, я запомню; вовлеки меня – и я пойму», я переконана, що інтерактивний урок – це оптимальный досвід  активної співпраці вчителя та учня. Кожен вчитель повинен чітко формулювати цілі уроку та підбирати ті технології, які підвищать мотивацію, пізнавальну активність саме його класу!  

Висновок. Отже, інтерактивні методи сприяють інтенсифікації та оптимізації навчального процесу. На інтерактивних уроках учні мають змогу: - аналізувати навчальну інформацію та творчо підходити до засвоєння навчального матеріалу; - формувати власну думку, правильно її висловлювати, доводити власну точку зору, аргументувати й дискутувати; - моделювати власний соціальний досвід через включення в різні життєві ситуації; - розвивати навички творчої та проектної діяльності, самостійної роботи. Використання інтерактивного навчання – не самоціль, а лише засіб для досягнення тієї атмосфери в класі, яка найкращим чином сприяє співробітництву, порозумінню і доброзичливості, дозволяє у повній мірі реалізувати особистісно орієнтоване навчання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Україна. Загальні відомості.

Тип уроку: введення нового матеріалу, розвиток мовленнєвих умінь учнів.

Мета: навчальна: ознайомити учнів з поняттям «патріотичність» на прикладі фактів  біографії Т.Г. Шевченка; здобути та розширити знання учнів про

країну; 

           розвиваюча: розвивати навички аудіювання з метою отримання основної інформації з прослуханого тексту; розвивати навички парної та групової роботи; розвивати пізнавальні інтереси, пам’ять, логічне мислення, вміння працювати  в різних режимах; 

           виховна: виховувати патріотичні почуття, ввічливе ставлення один до одного.

Обладнання: підручник з англійської мови Карп’юк О. Д. для 6 класу, карта  світу, карта Європи, слайди про Україну, листівки та малюнки з видами України, портрет Т. Г. Шевченка, книга «Кобзар», картки із завданнями, магнітофон.

 

                                                  Хід уроку І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

  1. Greeting. Привітання. Організаційна бесіда з черговим.

  Т: Good morning, children! I’m glad to see you healthy and in good mood.    Ps: Good morning, teacher! We are glad to see you to!

   T: Who is on duty today? What day is it today? What date is it today?

   P: I am on duty today. It is Monday today. It is the eighteenth of March.    T: Who is absent today?

   P: All are present.

 

2. Aim. Повідомлення теми та мети уроку

T: You study English for the six year and you know how to tell about yourselves     and your daily life in English, about seasons and nature, your friends and the games you play etc. But today we’ll speak about our native country. So, the topic of our today’s lesson is “Ukraine. Key-facts”.

 

3. Warming up. Уведення в іншомовну атмосферу.

Вчитель на карті світу та карті Європи показує Україну.

T: Look at the map. It is our Motherland - Ukraine. Ukraine is a state located in the centre of Europe. The geographic centre of Europe is near the city of Rakhiv in Zakarpattia . But what can you say about the present and the past of your country and about its famous sons and daughters? Do you know the meaning of the word “patriotic”? Let’s listen to the poem by Yevhen Polishchuk “Ukraine”.

   Вчитель включає магнітофон і діти слухають вірш.

 

                                 Yevhen Polishchuk “Ukraine” Blue sky and yellow field of grain Is on the flag of my Ukraine.

Its emblem speaks to all the world

With FREEDOM-such a lovely word.

Bread-salt will give to friendly guest

Ukrainian people without request.

They work and sing the songs of praise

To God who’s able from ash to raise. Ukraine rejoices in the Lord Reviving from His mighty Word

Forever lives who’s born again.

Long live and pray, my land Ukraine!

 

 

II. Основна частина уроку

1.     Reading. Вчитель пропонує учням переглянути слайди та прочитати тексти про визначні місця України з метою отримання інформації та відтворення у пам’яті знань про головні історичні місця Батьківщини. Вчитель демонструє слайди на комп’ютері, а учні читають тексти.

T: Look at the computer slides. You’ll see and read about Ukraine on it. 

image

image

 

2.     Listening.  Аудіювання тексту “Taras Shevchenko-one of the Ukrainian patriots”.

a)  Pre-listening. Vocabulary practice. Фонетичне відпрацювання  слів:

   free, freedom, founder, patriot, to publish, to entitle, testament.

 

В режимі Т→ Рs вчитель читає слова. Учні повторюють та перекладають.       T: Listen to me attentively. Repeat after me and translate the words.

 

b)While- listening. Вчитель демонструє портрет Т. Г. Шевченка, книгу «Кобзар» і читає текст . Учні уважно слухають і виконують післятекстове завдання.

      T: Listen to the text “Taras Shevchenko-one of the Ukrainian patriots” and do following  activity(Додаток 1). 

         

                    Taras Shevchenko-one of the Ukrainian patriots

      The history of Ukraine knows its own “Byron”- Taras Shevchenko, whose poems are full with love to his Motherland. At the time of Shevchenko’s life Ukraine was not free and the great Ukrainian poet dreamt about the freedom and happy life of his people in future. But he understood that Ukrainian people would need to fight for freedom. In 1840 he published his first book of poems entitled “Kobzar”. In his famous “Testament” he wrote:

                                     

                     And in a great new family,

                     The family of the free,

                     With softy spoken, kindly words,                      Pray, men, remember me.

  

      The “Testament” ended on a hopeful note that one day Ukraine would become free. Taras Shevchenko was the founder of the new Ukrainian literature. He established Ukrainian as the national language. He showed the world its beauty and forse.        T.G.Shevchenko was a real patriot of his Motherland.

 

c) Post-listening. Choose the right word combination in columns and complete the following sentences according to the text:

 

       The history of Ukraine knows the name of…(Byron; Shevchenko; “Kobzar”).

 

       The poet understood the Ukrainian people would…(need to be free; need to live in freedom; need to fight for freedom).

 

       Shevchenko hoped that his Motherland would…(become free; show the beauty and force of its language; dream about a happy life in future).

 

  3. Work in small groups. Робота в малих групах.

   T: Let's form four small groups and each group has to do some tasks.

       Take a sheet of paper and fill in a grid. Remember your knowledge in Geography, please. I know you like this school subject.

 

                 Key-facts about Ukraine

 

    Name:

   Official language:

   The head of the state:

   Territory:

   Capital:

 

  The largest cities:    Main river:

 Who’s the first? Check on.

 

4. Speaking. 

1)Work in pairs.

  T: Choose  a partner. Ask and answer the questions using your key-facts about Ukraine.

    

    For example:

   P1. What is the territory of Ukraine?

   P2. Its territory is 603,700 sq km.

   P1. Who is the head of the state?

   P2. The President is the head of the state.

 

2) Pupils’ reports about key-facts of Ukraine

 

   For example:

 P: I live in Ukraine and I speak Ukrainian. The head of our state is the President. Our territory is about 604,000 sq km. The population of Ukraine is 48 mln people. The capital of Ukraine is Kyiv. I know such large cities as Kharkiv, Lviv, Odesa, Dnspropetrovsk and others. The main river of Ukraine is the Dnieper. I love my native land.

 

III. Заключна частина уроку 

 1.Homework. Домашнє завдання

  Підготуватись до прес-конференції . Підготувати усні повідомлення про державні символи України.

  T: Prepare reports about the state symbols of Ukraine.

 2. Summarizing. Підведення підсумків уроку. 

T: 1. Was it difficult for you to make up questions?

     2.Did you like to work in small groups?

 

Додаток  

Find out if the facts are true or false:

1.     T.Shevchenko’s poems are full with love to his Motherland.

2.     At the time of his life Ukraine was free.

3.     He established Ukrainian as the national literary language.

4.     In 1850 he published his first book of poems entitled “Kobzar”.

5.     In 1840 he published his first book of poems entitled “Testament”.

 

 

Тема: Національні символи України.

Тип уроку: прес-конференція.

Мета:     навчальна:         ознайомити          учнів з        новим         матеріалом       щодо теми,           формувати навички монологічного мовлення з використанням засвоєних структур і лексичних одиниць на рівні зв’язного говоріння з опорою на текст; прищеплювати навички проведення прес-конференцій; поглибити знання учнів про державні символи України; 

           розвиваюча:розвивати в учнів фонематичний слух та слухову пам’ять,           уміння самостійної роботи з різноманітними засобами навчання; 

           виховна: виховувати почуття гордості за власну країну, повагу та    шанобливе ставлення до її символіки.

Обладнання: підручник з англійської мови Карп’юк О. Д. для 6 класу, ключові слова на дошці, плакат «Державні символи України», прапор України, магнітофон,        запис           гімну          України,      роздавально-дидактичний      матеріал, кольорові кружечки, бейджики.

                                                 Хід уроку

 

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

  1. Greeting. Привітання. Організаційна бесіда з черговим.

Т: Good morning, dear friends! Take your seats and be ready to have your lesson. I don’t see Maria. What’s the matter with her?

  2.Aim. Повідомлення теми та мети уроку

Т: The aim of the lesson is to improve our knowledge, to learn new words and expressions, to broaden our outlook and to play a game. So, the topic of our lesson is Ukrainian national symbols. We’ll have not an ordinary lesson today. It’ll be like a press- conference.

3. Warming up. Уведення в іншомовну атмосферу.

Game “Jigsaw sentences”

A set of jigsaw sentences is for each pair of group of four pupils. The task is tо make up four sentences. Which group will be the first one?(The cards are mixed)

A long history 

 

 

Ukraine

has got

of our flag

 

are blue and yellow

the colours

state emblem

 

the Trident

is our

“She        lives     in

Ukraine”

our

the ancient anthem of Ukraine

was written in the 19th century

 

II. Основна частина

1. Vocabulary practice.Робота з ключовими словами на дошці (читання, відпрацювання, запис у зошит)

painter V. Krychevsky February 19, 1992 «Ukraine Has Not Yet Perished» journal «Meta» Pavlo Chubynsky - Halycian composer Myhailo Verbytsky

patriotic text and catchy melody

1917, 1996

2. Organization of the pupils.Організація класу для проведення пресконференції

The aim of the lesson is to improve our knowledge, to learn new words and expressions, to broaden our outlook and to play a game.

The winners will get a prize.

Some of you will beforeign correspondents and these badges are for you, some will be politicians, some — historians and some — musicians. Put on your badges, please.

  3.The press-conference .Проведення прес-конференції Correspondent 1. What are the state symbols of Ukraine?

Politician 1. The state symbols of Ukraine are the national flag, the national emblem and the national anthem. They root deeply in ancient times and have symbolic meaning.

Correspondent 2.Would.youlike to tell us about your national flag?

Politician 2. Our flag consists of two horizontal fields: blue and yellow. They seem to remind that there are two very important things for people: the peaceful blue sky and stands of yellow ripened wheat, as the symbol of welfare of our nation.

Correspondent 3. And what about the history of your flag?

Politician 3. The combination of the blue and yellow colours dates back to preChristian times. They predominated on the flags of the Kyiv Rus and were prominent during the Cossack age.

Correspondent 4. What can you say about the national emblem?

Historian 1. The oldest archeological findings of the Trident on the Ukrainian lands take their origin into the first century A.D. It might be a symbol of the tribe, which lived there. It perhaps was a symbol of Prince’s power in Kyiv Rus.

Historian 2. And the revival of historical traditions started at the beginning of the XX century. The author of the Trident’s projects was the painter V. Krychevsky. The Trident was printed on the banknotes of the Ukrainian Republics.

Politic 4. On August 24, 1991 Ukraine was proclaimed independence. And on February 19, 1992 the Supreme Council confirmed the Golden Trident on the Blue Shield as the national emblem of Ukraine.

Correspondent 5. I’m fond of music. And I like Ukrainian anthem very much. But I didn’t know much about it.

Musician 1. The national anthem “Ukraine Has Not Yet Perished” has also its history. In 1863 the Lviv Journal “Meta” published the poem by Pavlo Chubynsky. In the same year it was set to music by the Halycian composer Mykhailo Verbytsky. This song with its catchy melody and patriotic text became popular among the Ukrainians. In 1917 it was officially adopted as the anthem of the Ukrainian State. In 1996 the Supreme Council defines the State Anthem of Ukraine.

Musician 2. Let’s listen to the National Anthem of Ukraine. (Звучить один куплет і приспів гімну.) And now let’s work with the English equivalent of it:

She lives on, our Ukraine, Her freedom and glory.

Let us trust that once more fortune May illumine her story. Like the dew before the sunshine, Our foes disappearing.

We shall rule, oh youthful brethren, Our land nothing fearing.

Soul and body sacrificing.

For our cherished freedom,

   We shall show we are descendants-      Of mighty Kozak knights.

 

Now listen to the anthem once and fiil in the blanks:

 

She lives on, оur..., Неr ... and glory.

      Let us trust that ... fоrtunе

      Мау illumine hег....       Like the dew before the...,

      ... foes disарреагiпg.

 

     We shall rulе, olr ... brеthrеn,

     Оuг land .,. fearing.

     Soul and ... sacrificing.

     Fоr  оur cherished...,

     We shall ... we аrе descendants     Of mighty... knights.

 

Те а с h е r. Thanks all of  уоu fоr уоur participation. You wеrе excellent.

 

4. The game"Who is the fastest?". Гра-змагання

 

T: Let's form three teams (rеd, yellow and green). Each team has to discuss the nаmе, do some tasks and get as mоrе mаrks as possible.

 

Конкурсна програма

 

1) Сrеаtе! (Захистити команду, ви конуючи творче завдання; пiсню, вiрш, танок.)

 

Перша команда – вiрш Є.Полiщука «Укpaiнa» англiйською мовою

 

Blue sky and yellow field of grain Is on the flag of my Ukraine.

Its emblem speaks to all the world

With FREEDOM-such a lovely word. Bread-salt will give to friendly guest Ukrainian people without request.

They work and sing the songs of praise

To God who’s able from ash to raise.

Ukraine rejoices in the Lord Reviving from His mighty Word

Forever lives who’s born again.

Long live and pray, my land Ukraine!

 

Друга команда - вiршi про Українy

 

Yоu may choose а fгiеnd and а brоthеr.

But you can nеvеr choose уоur native land!

You mау choose everything in the world.

But you can nеvеr choose your Motherland! Beautiful, gеnегоus is our native land And the language is like nightingale.

Love, respect and take саге of everything That is called - Ukraine!

 

Третя команда - пiсня "Червона рута" англiйською мовою

 

Can you tell mе the truth?

Whеrе you'ye got such а magic,

I have been all these days

In the spirit of sadness,

Мау bе sоmеwhеrе in the woods Yоu have looked fоr the spell hеrbs, you have found the sunrut And have сhаrmеd mе with magic.

Don't look fоr the ruta,

You don't look fоr it in evenings.

Yоu аге the only mу love,

You аrе rеаllу оnе,

Cause of your beauty That looks like сlеаr wаtеr Quick shiny wаtеr

Frоm mountain hills.

 

2) Аnswеr the questions.

1.       What Ukrainian national symbols do you knоw?

2.       What does the Ukrainian flag consist of?

3.       What do these colours mеаn?

4.       What is the national emblem of Ukrаinе?

5.       What had it symbolized since Chгistianity?

6.       Was it the dynastic coat of аrms?

7.       When did the rеvivаl of historical traditions start?

8.       Who was the author of the Trident's projects?

9.       When was it accepted as the еmblem of ukraine?

10.   What is the national anthem?

11.   When and where did Р. Chubynsky publish his роеm?

12.   Who was the соmроsеr of this anthem?

13.   Which was this anthem?  Did it bесоmе рорulаг?

14.   When did the Supreme Rada define the State Anthem of Ukraine?

 

T: All of you wеrе good today. Thank you very muсh.

 

III. 3аключна частина уроку

 

 1.Homework. Домашнє завдання

T: Now we’ll form three so-called "home groups" in different colours: red, yellow and green and you have to prepare some tasks. And you have the numbers for the further work. Red group will prepare some information about geographical position of Ukraine. Green group will prepare some facts about the national symbols of Ukraine. Yellow group will prepare some information about Kyiv

 

2.  Summarizing. Пiдсумки  уроку T: What lesson do we have today?

     What were we talking about?

     Which activities do you like best?

 

 

Тема.Наша Батьківщина – Україна.

Тип уроку: узагальнення знань.

Мета:навчальна: узагальнити та систематизувати знання лексичного і граматичного матеріалу, удосконалити навички спілкування в діалогічній та груповій формі; проконтролювати рівень вивченої лексики з теми; розширювати загальний та філологічний світогляд учнів у межах теми;              

          розвиваюча:розвивати в учнів культуру спілкування в ситуаціях, логічне мислення, вміння робити висновки та узагальнення; 

          виховна: виховувати патріотичні почуття, почуття гордості за власну     країну та повагу до інших країн світу, любов до вивчення англійської мови, повагу один до одного.

Обладнання: підручник з англійської мови Карп’юк О. Д. для 6 класу, карта  України, карта Києва, листівки з видами Києва, плакат «Державні символи України», магнітофон, піктограми,  тести, кольорові кружечки, номерки.

Хід уроку

 

І. І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення

  1. Greeting. Привітання. Організаційна бесіда з черговим.

T: Ні! Nice to meet you! Take your seats and get ready for the lesson. How are you? (pictogrammes) Oh, I see you are in high mood today, am I right?

2) The dialogue of duty pupils about the weather. Діалог чергових учнів про погоду           What does it look like outdoors today? Has it stopped snowing?

                       Yes, but there’s bitter cold wind.

                       I didn’t hear today’s forecast over the radio but there must be hard frost.

                       It feels like 10degrees below zero.

                       I don’t mind cold weather.

                       But there is sleet today and it’s slippery in the street.

                       How beautiful! Everything is covered with hoar-frost.

                       I am afraid there will be hard frost and my apple-tree will get frost bitten.

                       Stop being pessimistic.

 

2.Aim. Повідомлення теми та мети уроку.

T:  Dear friends! We have finished learning some material about Ukraine, Kyiv, its sights and some facts from the history of our land. Today we’ll summarize this material. If you are active, if you all take part, it will be interesting here. According to our plan by the end of the lesson you should be able:

                       to operate some facts about the geographical position of Ukraine; to talk about the national symbols of Ukraine;

                       to make around Kyiv tour and don’t forget about our native town;

                       to speak about some of Kyiv’s places of interest;

                       to learn something about some outstanding people of Ukraine;

                       to have a quiz about Ukraine and revise grammar that you may need to do all these things.

So, the theme of our lesson is “Ukraine is Our Motherland”.  3. Warming up. Уведення в іншомовну атмосферу.

     1) Song “On my way to school...”

On my way to school I see the sun in the sky. On my way to school.

On my way to school I see the birds in the trees. On my way to school.

On my way to school I smell the bread from the shop. On my way to school.

On my way to school I see the clouds in the sky. On my way to school.

2)Робота над висловлюванням Дж. Байрона

“Не, Who Loves Not His Country, Can Love Nothing.”

George Byron (1788—1824) Бесіда з учнями за змістом висловлювання

• Who was George Gordon Byron? Read and translate it.    What does it mean?

II. Основна частина

1. Check up. Перевірка домашнього завдання

a)Об’єднання в групи. Робота за технологією «Ажурна пилка»

b)As my memory doesn't fail me, we have learnt a lot about Ukraine and Kyiv. Last week you have formed so-called "home groups" and you had to prepare some tasks. You have three "home" groups in different colours: red, yellow and green. And you have the numbers for the further work.

Now, you have two minutes to discuss your hometask. First think, and then talk. Think out everything carefully before you begin. Are you ready? Let's start. Say as much as you can.

Red. What have you done for today?

(We have prepared some information about geographical position of Ukraine, we want to work with the map and the pointer.)

Ukraine is one of the largest countries of Eastern Europe. It covers an area of 600,000 sq km. Ukraine borders on Russia, Bielorusia, Moldova, Czech Republic, Poland, Slovakia, Hungary and Romania. On the south it is washed by the Black Sea and the Sea of Azov. The major part of Ukraine is flat and only 5 % ofthe whole territory is mountainous.

The two mountainous areas in Ukraine are the Carpathians and the Crimean Mountains, but they are not high. The main rivers are the Dnieper, the Dniester, the Bug, the Donets and others.

The climate is mild and soft in the west and in the centre, warm and dry in the east and hot in the south. The flora of Ukraine is rich in a great variety of plant species, which number up to 16,000. The animal life is also unusual and specific.

The population of Ukraine is 47 mln people. Many nationalities inhabit our country: Ukrainians, Russians, Jews, Poles, Byelorusians, Moldovians, Bulgarians, Hungarians, Czechs, Greeks and others.

Green. What were you given to prepare?

(We were given to prepare some facts about the national symbols of Ukraine, may we come to the blackboard?)

The state symbols of Ukraine are the national flag, national emblem and national anthem. They root deeply in ancient times and have symbolic meaning.

The Ukrainian Flag consists of two horizontal fields: blue and yellow. They seem to remind that there are two very important for people: the peaceful blue sky and stands of yellow ripened wheat, as symbol of welfare of our nation.

The national emblem of Ukraine is a gold trident on an azure background. In ancient times it was the dynastic coat of arms ofthe Kyivan princes.

In 1992 after the restoration of Ukrainian independence, the Supreme Rada of Ukraine accepted the trident as the main element ofthe official emblem of our state.

The national anthem "Ukraine Has Not Yet Perished" has also his history. In 1863 the Lviv Journal "Meta" published the poem by Pavlo Chubynsky. In the same year it was set to music by the Halycian composer Mykhailo Ver-bytsky. This song with its catchy melody and patriotic text became popular among the Ukrainians. In 1917 it was officially adopted as the anthem of the Ukrainian State. In 1996 the Supreme Rada defines the State Anthem of Ukraine.

T. What was you hometask?

(Our hometask was to prepare some information about Kyiv, we want to work with the map of Kyiv and the pictures.)

Kyiv, the capital of Ukraine, is one of the oldest cities of Eastern Europe. It was founded 15 centuries ago and it was the capital of ancient Rus.

There is a legend about its foundation. Once there were three brothers — Kyi, Schek and Khoriv and they had a young sister Lybid. They founded the city on one of the hills above the Dnieper and called it Kyiv after the eldest brother.

Kyiv is one of the largest and most beautiful cities in Europe. It is situated on both banks ofthe river Dnieper. The bridges over the Dnieper are marvellous. Kyiv's population is more than 3 million inhabitants.

Kyiv is very green city. Parks and gardens cover one half of its territory. In summer when the trees are in full leaf, the city looks like a huge park. The main street in Kyiv is Khreschatyk with famous chestnut trees. It is also the heart ofthe city. The traffic is very heavy in it. Kyiv is a historic, religious and cultural centre of Ukraine.

Kyiv's monuments ofthe past look well with modern buildings — attractive hotels, cinemas, theatres, metro station.

Kyiv is a big scientific centre. There are many institutes, hundreds of schools and the Academy of Sciences in it.

There are many museums, cinemas and theatres to visit in Kyiv.

Kyiv is also a centre of political life of Ukraine. All important political events take place here.

The President of Ukraine lives and works in Kyiv.

The inhabitants ofthe capital are proud of their city very much.

Who wants to add and work with the map of Kyiv?

PI. I want to tell you about the Golden Gate. It's one of the most ancient historical monuments. The Gates were built in 1037 by Yaroslav the Wise. They were used on special occasions when the armies of the Prince left for or returned from military campaigns, or when honoured guests.

P2. St Sophia's Cathedral was built in the 11th century. Nowhere else in Europe does one find so many frescos and mosaics. The Cathedral is surrounded by monastery buildings that date from the 17th century. The Cathedral's interior has been touched by very few changes. The iconostasis dates from 18th century and cast-iron plates on the floor from the 19th century.

P3. It seems to me that Kyiv-Pechersk Lavra is a spiritual and cultural treasury ofthe Ukrainian people. On its territory there are more than 80 buildings, among them 37 monuments ofthe 11th and later centuries, the caves ofthe La vra Monastery are a unique creation of nature and human hands. And now let's have a rest.

2.  Physical activity. Фізкультхвилинка. "Head and Shoulders"

Head and shoulder, knees and toes. Knees and toes, knees and toes. Head and shoulder, knees and toes. Knees and toes, knees and toes. Eyes and ears and mouth and nose, Head and shoulder, knees and toes. Knees and toes, knees and toes.

3.Reading. Пред’явлення для читання тексту " Outstanding People of Ukraine" (див.

додаток 1)

T:  please, read the text "Outstanding People of Ukraine". I'll give you some minutes. Time is out.

Now I want to break down your groups into the "expert" groups. Please, numbers "1" take these seats; numbers "2" take those seats, numbers "3" take these seats; numbers "4" take those seats. You should discuss the text you have just read. You may ask and answer the questions, discuss your train of thoughts.

After it you should discuss it with your friends in the "home" groups and help each other to understand the material.

T:  I'll check on your knowledge. Translate the sentences from Ukrainian into English.

Видатний історик Михайло Грушевський був першим президентом Української Народної Республіки.

Українські науковці зробили свій внесок у світову науку.

Микола Лисенко був засновником української школи композиторів.

В оперних театрах багатьох країн з теплотою приймають українських співаків.

Імена українських видатних людей будуть жити у серцях та пам'яті справжніх патріотів України.

4.   Гра «Брейн-ринг» (див. додаток 2)

Now let's see if are you able to take part in the following task.

Let's play the game "Brain-ring" on topic "All about Ukraine".

I'll ask you some questions about Ukraine and you should answer as quickly as possible. If your answer is right, rise your pictogrammes and you get one point. If it is wrong the turn is for the other team. The winner is who will have more points. Do you understand the rules? Let's start.

 

ІІІ. Заключна частина уроку 1.Homework.  Домашнє завдання

T: Open your day-books and write down your hometask for Monday. It will be to make up either poems or crosswords about Ukraine, Kyiv. 

2. Summarizing. Підсумки уроку

T: I see you are trying very hard. I'd like to thank for your work at the lesson. But I want you to put points yourselves, that's why turn over your quiz-list and fill in the card. Show me, please, how you are now. I'm very glad.

Let's sum up.

You have some coloured leaves in front of you: red, yellow and green. Write your attitude to the lesson:

Green — what you like at the lesson; Yellow — your wishes and propositions; Red — what you don't like.

After it stick them on our sum-up tree on the blackboards.

The bell is ringing. Stand up. The lesson is over.

I really appreciate your work during the lesson.

You may relax.

Додаток 1

OUTSTANDING PEOPLE OF UKRAINE

 

   Ukraine has given the world many brilliant names in literature, science, art, etc.

Ukrainian culture is famous for its rich and ancient traditions. The names of Taras Shevchenko, Hrygory Skovoroda, Ivan Franko, Lesia Ukrainka, Mykhailo Kotsiubynsky are known in the whole world. Due to them the Ukrainian language is considered to be one of the most soft and musical languages.

   Such prominent Ukrainian historians as Mykhailo Hrushevsky, Mykhailo Drahomanov and Ivan Krypiakevych made great contribution to the world historical science.    Mykhailo Hrushevsky was the first President of the Ukrainian People's Republic.    The scientific activity and life of many world famous scientists such as Vemad-sky, Zabolotny, Bohomolets, Paton, Sklifosofsky, Filatov are closely connected with Ukraine.

   The founder of the Ukrainian national composer school was Mykola Lysenko. His operas "Taras Bulba", "Natalka Poltavka", "Eneida" are still staged at the world's opera houses.

   Ukrainian opera singers are warmly received in many countries. The best known soloists are Yevheniya Mirosh-nichenko and Dmytro Hnatiuk. Ukraine takes an active part in the world culture.

Додаток 2

1.     "All About Ukraine".

2.     How do we call in one word Russians, Byelorusians and Ukrainians?

3.     Who is the head of Ukraine?

4.     Name the two mountainous areas which are situated in Ukraine.

5.     What is the title of the first book of poems by T. Shevchenko?

6.     Where is the cultural, social ai political centre of Ukraine?

6.     Who was the founder of the Ukraii ian School of Composers?

7.     What seas is Ukraine washed by?

8.     What holiday do we celebrate twit in Ukraine?

9.     Who established Ukrainian as tr national literary language?

10.   What is the number of populatio of Ukraine?

11.   Name the main rivers of Ukraine.

12.   What part of Europe does Ukrain occupy?

13.   Who is Mykhailo Drahomanov?

14.   What was the name of organizatioi which was formed in the 16th cen tury in Ukraine?

15.   What is the national Ukrainiar currency?

16.   What is the name of the anciem Slavic state?

17.   Does Sweden border on Ukraine?

18.   What does the word "Sophia" mean in Greek?

19.   How many inhabitants live in Kyiv?

20.   Whom do we call the "Ukrainian Byron"?

21.   Where are the Golden Gates situated?

22.   Name all the countries Ukraine borders on.

23.   What does the word "cossack" mean?

24.   Name the three first princes of Kyiv Rus.

25.   What are the names of the heroes from the legend about Kyiv's foundation?

26.   Who brought the Christianity to Ukraine?

27.Who was the first  President of Ukrainian People's Republic?

28.   Who is Volodymyr Vernadsky?

29.   Who is the author of "Testament"?

30.What are the colours of the national flag of Ukraine?

31.   What is the name of the central street in Kyiv?

32.   Who was Ivan Sirko?

33.   Did our ancestors believe in one god or in many gods?

34.   Name the best-known operas by Mykola Lysenko.

35.   What holiday do we celebrate on the 24th of August?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“St. Valentine’s Day”.

День святого Валентина.

Позакласний захід для учнів старших класів.

Мета заходу: 

      ознайомити учнів зі звичаями країни, мова якої вивчається.

      розвивати соціокультурну компетенцію учнів з використанням матеріалу, пов’язаного з історією, святами та традиціями Великобританії;

      розвивати мовленнєві навички та логічне мислення;

      розвивати творчі здібності та естетичне сприйняття навколишнього світу.

      на основі змагань розвивати вміння та навички працювати в парах; виховувати інтерес до вивчення традицій англомовних країн.

Обладнання: плакати, мультимедійна дошка, картки для проведення конкурсів та змагань,  кольорові кульки, фонограми пісень.

                      Хід заходу

T: Good evening teachers, pupils and our guests. It's lovely to meet you here.

 Love! Happiness! Beauty! Today we pronounce these pleasant words because today is a special day! Do you know what it's called? 

Учні. It's called St. Valentine's Day!,  You are right. 

Welcome to our St Valentine's party!     

Що то є за днина,                                                                                                                                   

Що то є за свято,                                                                                                                

Що сюди зійшлося                                                                                                                           

Людей так багато. Знаю, що за днина,

всім варто це знати —                                                                                                                 Свято Валентина!                                                                                                                             

Закоханих свято!      P1

More them 17 centuries people who love, celebrate this holiday.

Ось уже 17 століть закохані люди святкують День  

Святого Валентина.                                                                                       

      День Святого Валентина став традиційним днем для обрання коханих та обміну люб’язними посланнями. Способи пошуку коханих у День Святого Валентина були різними в різних місцях та в різні часи: від забавних ігор до серйозного кроку, пов’язаного з весіллям. Численні покоління молодих людей знають святого Валентина як друга та заступника закоханих.

 

P3                                                               Legend 2

Інша легенда каже, що святий Валентин був добрим другом дітей. Він був християнином і не поклонявся римським богам. За це його посадили в тюрму. У той час, коли Валентин сумували за ним. Вони приносили записки, в яких висловлювали свою любов до Валентина. І навіть у в'язниці Святий Валентин показав свою любов до кожного. У тюремного надзирача була молода дочка. Вона була сліпою. Валентин зробив диво. Він вилікував її від сліпоти, якраз перед своєю смертю, 14 лютого. Того дня Валентин надіслав їй прощального листа «Від вашого Валентина». І цей день назвали Днем Святого Валентина.

P4

А чи знаєте ви, що всі подарунки на День Святого Валентина повинні нести любовну символіку?

Прийнято дарувати або таємно надсилати червоні троянди, Валентинки, шоколад. У США, Англії, Японії в цей день ви не зустрінете жодної жінки без квіточки чи букета.

       P5                                            

Квітковою емблемою свята святого Валентина є Червона троянда. Стверджують, що початок цієї традиції поклав Людовик XVI, який подарував у цей день Марії Антуанетті червоні троянди.

P6

За легендою, вони з'явилися завдяки Афродиті, богині кохання та краси. Поспішаючи до свого коханого, вона наступила на кущ білих троянд, уколола ногу шипами, і її божа кров пофарбувала їх у червоний колір.

P7

The rose was the flower of Venus, the Roman goddess of love.  Red is a color that stands for strong feelings. This is why the red rose is a flower of love.

Троянда – була квіткою Венери, богині кохання. Червоний колір виражає сильні почуття. Ось чому червона троянда – це квітка кохання.

 

Цікаві факти про троянду.

    The rose is a symbol of secret, silence and love. The largest rosebush is the size of a football field.

    The buds of the smallest rose are the size of a перебував у тюрмі, діти, яким він допомагав, grain of rice.

    People use roses to make parfume. You can make jam, jelly and candy from roses.

    A white rose means "You are wonderful". A red rose says — "I love you!"

    A pink rose "Please, believe me!" A rose without thorns means love at the first sight.

P8

Але Червона троянда — не єдина емблема Дня закоханих. Існують інші символи свята День Святого Валентина.

P9

Розповсюдженим символом у наш час є «Валентинки». До речі, найстаріша «Валентинка» зберігається в Британському музеї в Лондоні. Вона підписана Герцогом Орлеанським у 1415 році своїй улюбленій дружині. «Валентинки» — маленькі записочки один одному, в яких пишуть тільки добрі слова, сердечні привітання і найкращі побажання. За традицією, така листівка не підписується, але має бути адреса, щоб адресат зміг дізнатися, хто її автор.

       P10                                                               

В XVI ст. картки-листівки стали популярними і         більш          декоративно оформленими. У 1797 році в Англії було популярне видання «Інструкція для молодого чоловіка з написання Валентинок», яке містило багато віршів, для тих, хто сам не міг нічого придумати.  I’m making a pretty card To give to my love.

I’ll neatly write, “I love you!”

Or “Won’t you be mine?”

Я роблю листівку Тому, кого люблю,

І з ніжністю напишу:

      «I love you!»                 

Sure as the grapes grow on the wine, So sure you are my Valentine.

Ростуть для вина грони винограду, А ми – один для одного. Ти –  мій Валентин, Любов нам – нагорода.

The roses are red, violets are blue, The honey is sweet and so are you.

Троянди рожеві, фіалки – голубі, Мед – солодкий, солодкий, як ти.

      I have a little valentine                                    

That someone send for me

It’s pink and red and white and blue And pretty as can be.

Forget-me-not are round the edge And tiny roses too.

And such a lovely piece of lace The very palest-blue.

And in the center there is a heart As red as red can be,

And on it’s written all in gold

“To you with love for me”. Отримала я валентинку, Хто ж її прислав мені? Така яскрава, кольорова Дуже мила і чудова.

На ній незабудки й троянди, як у день погожий Малюнок на ніжне мереживо схожий.

А в центрі – серце, велике й червоне.

І золотом слова горять: «Кохана – ти чудова!»

P11

І третім атрибутом є, як не дивно, шоколад. Люди дарують його один одному.

P12

До речі, у багатьох країнах по-різному святкують День Святого Валентина. В Італії італійці вважають своїм обов'язком дарувати своїм коханим солодощі. Цей день так і називають — «Солодкий». А ось у романтичній Данії прийнято надсилати поштою засушені білі квіти.

P13

Але є такі країни, в яких особливо відрізняється святкування цього свята. 

Н-д, в Японії це свято суто чоловіче. Вітають тільки чоловіків. Вважають, що коли підлегла не привітає начальника зі святом, завтра вона буде звільнена.

P14

А Саудівська Аравія  є єдиною у світі країною, де це свято офіційно заборонено. Всім магазинам країни категорично    заборонено торгувати «Валентинками» та різною символікою, яка стосується цього    свята. А квіткові магазини в цей день не продають червоних троянд. Тож нам із вами    дуже поталанило, що ми не живемо в Саудівській  Аравії  та  можемо  вітати  своїх близьких у цей день.

P15

День Валентина — це день, коли можна поділитися коханням з друзями та рідними. Він також відомий як свято закоханих. Бажаю, щоб ви відчули любов і дружбу своїх однокласників, батьків та вчителів у цей день. А також, щоб  вашу любов та дружбу відчув кожен, кого ви зустрінете. 

А на прощання 9 клас подарує вам пісню ”I live you”

Конкурсна програма Teacher:

А тепер, після таких чудових слів про кохання та поринання в історію виникнення свята, ми розпочинаємо нашу конкурсну програму. Я запрошую на сцену наших Валентин і Валентинів. 

We've got four pairs, and we shall see which pear knows more about the holiday. 

У нас є чотири пари і ми побачимо, яка з них найбільше знає про свято, і яка з них є найбільш творчою та талановитою.

Let's start our holiday. I wish you good luck!

 

Конкурс 1 “Guess proverbs”                      «Відгадай прислів’я»  

 

1.     Love is conquers all.                          A)  Кохання і кашель неможливо приховати.

2.     Where there is love, there is life.        B) Не везе в коханні – повезе у грі.

3.     Love and cough cannot be hid.          C) Кохання сліпе.

4.     Love cannot be compelled.                D) Насильно милим не будеш.

5.     Love is blind.                                      E) Де кохання, там – життя.

6.     Love is never without jealousy.          F)  Кохання перемагає все.

7.     Unlucky in love, lucky in play.           G) Не має кохання без ревнощів.

Key:  1 – F,  2 – E,  3 – A,  4 – D,  5 – C,  6 – G,  7 – B.

(За кожну правильну відповідь - 1 бал)

 

Конкурс 2 “Find the words”  «Знайди слова»   

Here are two hearts with many words on them. Which words can be connected with the holiday? Your task is to put a circle around these words when you find them in the big heart. You may start now!

 

image

 

(За кожну правильну відповідь - 1 бал)

Конкурс 3 “What do you think about?”  «Про що ти думаєш?»  

T. Sometimes we can't just talk about what we want we must show it! So, try to pantomime these wishes to your Valentine so that he can name them. 

Дівчата показують свої бажання пантомімою, а хлопці повинні відгадати, що вони хочуть.

(Команди отримують серця з бажаннями, які вони повинні показати своєму Валентину)

1.   I want to dance with you.

2.   I want to kiss you.

3.   I want a cake.

4.   I want to sing with you.

(Максимальна оцінка – 3 бали. Враховується артистизм, взаєморозуміння)

Конкурс 4.   “Do you know the things girls and boys are made of?”                       «Ти знаєш  з чого зроблені хлопці та дівчата?»            T.

There are some tables with words. The pupils should choose the right on for boys and girls.

Учні вибирають назви речей з опорою на конструкцію:

“Girl (boys) today are made of … “

Таблички містять наступні слова: 

cakes,   football,    flowers,   blouses,  skirts,   dresses,   trousers,  cars,   ribbons,  ties,  

dolls,  shirts,   catapults,  chocolate, butterflies,   fishes,   computers games,  perfume.  

Key:  

Girls today are made of:                          Boys  today are made of:

cakes                                                        football   flowers                                                      trousers  blouses                                                     cars skirts                                                         ties dresses                                                     shirts ribbons                                                      catapults dolls                                                          football                      perfume                                                    computers games

(За кожну правильну відповідь - 1 бал. Максимальна кількість балів -16)

 

Конкурс 5.      “Words about love ” «Слова про кохання»  

T. Well, don't you think that it's time to talk about your love? For this task we need a boy from each pair. My dear boys take these hearts and you'll have some minutes to think of what you'll say to your sweethearts!

Завдання для хлопців. Візьміть серця і подумайте, що ви скажете своїй коханій.

 

image

 

 

image

(За кожну правильну відповідь - 1 бал. Максимальна кількість балів -5)

 

Конкурс 6.      “A portrait of a dream girl”    «Портрет дівчини-мрії»  

Т. Each boy should draw a portrait of a dream girl. But you won't see what you are drawing. 

(Гравці із зв'язаними очима малюють на дошці портрет.)

(Оцінюється творчість та оригінальність. Максимальна кількість балів – 3)

Конкурс 7.      “Find the sentence”       «Розшифруй речення»  

A-l,   B-2,  C-3,  D-4,   E-5,   F-6,   Q-7,   H-8,   I-9,    J—10,    K-ll,    L-12,   M-13,    N-14,   O-15, 

P-16,  Q-17,  R-18,    S—19,    T-20,    U-21,    V-22,    W-23,    X-24,     Y-25,   Z-26,   ’-27,  !-28

9,      12, 9, 11, 5,      22, 1, 12, 5, 14, 20, 9, 14, 5, 27, 19,        4, 1, 25, 28

(I like Valentine's Day!) 

(Пара, яка перша закінчила завдання отримує 4 бали, друга – 3 бали, третя - 2 бали, четверта – 1 бал)

 

Конкурс 8.      “Find a pair”       «Знайди пару»

 

Eva and

Margaret

Mother and

Pencil

Teacher and 

Water

Juliet and

Othello

Blackboard and

Chair

Pen and

Son 

Spoon and

Father

Desdemona and

Brother

Master and

Romeo

Cat and

Fork

Table and

Adam

Daughter and

Pupil

Fire and

Chalk

Sister and

Dog

 

Mother and Father

Pencil

Teacher and Pupil

Water

Juliet and Romeo

Othello

Blackboard and Chalk

Chair

Pen and Pencil

Son 

Spoon and Fork

Father

Desdemona and Othello

Brother

Master and Margaret

Romeo

Cat and Dog

Fork

Table and Chair

Adam

Daughter and Son

Pupil

Fire and Water

Chalk

Sister and Brother

Dog

 

Eva and Adam

Margaret

(За кожну правильну відповідь - 1 бал. Максимальна кількість балів -14) Конкурс 9.  “Loving Heart”       «Закохане серце»  (Д/з) Серце – символ кохання.

Кожна пара виготовила на цей конкурс свої закохані серця.

(Оцінюється творчість та оригінальність. Максимальна кількість балів – 5)

Т.  Dear friends thank you very much for this nice holiday!                                                          Our party is over. But remember – Love is one of the best feelings. So let’s love and be loved by others and our earth will become more beautiful and kinder.

And now let's listen to what our jury can say about our pairs...

Жюрі присвоює титули:  Супер-пара, Романтична пара, Оригінальна пара, Приваблива пара.

                    

(Прощальний танець пар)

Додатки

Конкурс 1

1.     Love is conquers all.                         

2.     Where there is love, there is life

3.     Love and cough cannot be hid.          

4.     Love cannot be compelled.                

5.     Love is blind.   

6.     Love is never without jealousy.          

7.     Unlucky in love, lucky in play.           

 

 Кохання і кашель неможливо приховати.

 Не везе в коханні – повезе у грі.

     Кохання сліпе.

     Насильно милим не будеш.

 Де кохання, там – життя.

     Кохання перемагає все.      Не має кохання без ревнощів.

 

 

 

Конкурс 2

 

 

image

 

 


 

Бібліографічний список використаних джерел

 

1.Бублій О.А. Розвиток творчих здібностей учнів /О.І. Бублій. Нива знань. 2005. -N3.с.30 - 32.

2. Волощук І. С. Методи розвитку творчих здібностей учнів молодшого  шкільного віку. - К.: Інститут педагогіки АПН України,1998 р. 3.Державна національна програма «Освіта» (Україна ХХІ ст.)  –К.: Райдуга. 1994  – с.6.

4. Литвин С. В. Система вправ для навчання писемного спілкування учнів старших класів середньої загальноосвітньої школи / С. В. Литвин // Іноземні мови. – 2001. – № 1. – С. 4-9.

5.Дівакова І. Інтерактивні технології навчання у початкових класах.  Тернопіль: Мандрівець 2008 р.

6.                 Досяк І.М. Нестандартні уроки з використанням інноваційних технологій.1-4 класах/І.М. Досяк. - К.:Вид.гр. «Основа», 2007 р.

7.                 Пометун О., Пироженко Л. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання / О. Пометун, Л. Пироженко. – К. : А.С.К., 2005. – С. 192

8.                 Редько В. Інтерактивні технології навчання іноземної мови / В. Редько // Рідна школа. – 2011. – № 8-9. – С. 28-36.

9.Коваль Л.В. Сучасні навчальні технології в початковій школі. -Л.В. Коваль. -Д.: ТОВ «Юго-Восток», 2006 р.

10.Максимова Н.Інтерактивні методи навчання : Крок у майбутнє /Н.  Максимова, Л.Порох.-Рідна школа -2008 р. No12.

11. Національна доктрина розвитку освіти. –К.: шкільний світ, 2001. 12.Пометун О.І. Інтерактивні методи та системи навчання. / О.І. Пометун,  Л.В. – К.: 2007р.

13. Пометун О.І. Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання. Науково – методичний посібник / О.І. Пометун, Л.В. Пироженко. За ред. О.І. Пометун  –К.: Видавництво А.С.К., 2004р.

14.Савченко О.Я. Розвивай свої здібності . Навчальний посібник для молодших школярів. -К.: Освіта, 1998 р.

15.             Савченко О.Я. Сучасний урок у початкових класах. – К.:Магістр–5, 2007,с.255.

16.             Сухомлинський В.О. Школа і природа. /В.О. Сухомлинський // Вибр. Тв..: У 5 т. – К.: Радянська школа, 1977.- Т 5, -549с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                         

 

            30        31

pdf
До підручника
Англійська мова (6-й рік навчання) 6 клас (Карпюк О.Д.)
Додано
15 лютого
Переглядів
204
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку