23 липня о 18:00Вебінар: STEM-освіта без гендерних стереотипів – запорука успішного майбутнього школярів

Використання соціальних мереж у навчально-виховному процесі

Про матеріал

Використання соціальних мереж у навчально-виховному процесі може дозволити налагодити зворотній зв'язок, не вимагаючи від втомлених батьків їхати в школу після роботи. У віртуальних групах можна обговорювати плани, ділитися важливими матеріалами і повідомляти про зміни в розкладі.

Перегляд файлу

Соціальні мережі у  навчально-виховному процесі

 

Соціальні мережі стали частиною нашого життя. 

Чому б не інтегрувати їх і у навчально-виховний процес?

 

Поки найпопулярнішими каналами комунікації з батьками залишаються записи в щоденнику і збори. Звичайно, цього мало: дорослі повинні активніше брати участь у вихованні дітей - наприклад, в Німеччині це навіть обумовлено законодавством. На щастя, соціальні мережі дозволяють налагодити зворотній зв’язок, не вимагаючи від втомлених батьків їхати в школу після роботи. У віртуальних групах можна обговорювати плани, ділитися важливими матеріалами і повідомляти про зміни в розкладі. Офіціозу при цьому менше, шуму - теж.

 

У соціальних мережах не тільки обмінюються смішними картинками і рецептами - бувають місця, де можна дізнатися про blended learning або адаптивне навчання більше, ніж з товстих книжок. Підписуйтесь на знаменитих педагогів-новаторів, підключайтеся до спільнот для просунутих вчителів, відстежуйте нові освітні програми. Можна навіть пошпигувати: Віталік сказав, що хворів цілий тиждень, але на сторінці його мами виявилися фотографії всієї родини з Єгипту.

 

Уміння організувати продуктивну і високотехнологічну роботу з батьками принесе вам славу вчителя майбутнього. Ось побачите, скоро колеги попросять показати і розповісти, як вам це вдалося.

 

 

 

 

Тепер розглянемо окремі платформи та визначимо у чому полягає користь їх використання у навчально-виховному процесі.

 

Facebook 

На Заході сторінка Facebook - щось на зразок офіційного портфоліо, звідки можна дізнатися, де людина вчилася, в яких проектах брала участь і чим цікавиться. Посилання на акаунти в соціальних мережах завжди прикріплюють до резюме і до цього ставляться серйозно. Реєструємося на Facebook. Вказуємо дані про навчання, роботу, дипломи, роздаємо батькам посилання і залучаємо до мережі всіх, хто ще не долучився.

 

Можна розміщувати в хроніці посилання на корисні статті з психології та педагогіки, а потім обговорювати прочитане. Так вчитель зверне увагу до проблеми і зможе запобігти виникненню конфліктів, етично не вказуючи на конкретних дітей.

 

Результати творчих робіт краще публікувати там само, бажано з фотографіями. Кожному з батьків приємно стежити за успіхами дитини, особливо, коли можна похвалитися на власній сторінці.

 

В чатах і форумах можна обговорювати програми екскурсій або необхідність введення другої мови в першому класі. Ситуація, в якій хтось щось не дочув або не зрозумів, автоматично відпадає. Кожен з батьків може висловитися, навіть самі зайняті і тихі.

 

Варто підписатися на видатних викладачів і групи з педагогіки (вони виявляються шляхом простого пошуку за ключовими словами). Там ви не тільки знайдете цікаві ідеї, а й підтримаєте імідж сучасного вчителя.

 

Краще не коментувати фотографії і статуси батьків на їх особистих сторінках. Не забувайте, ваша сторінка - це портфоліо. Позбутися скутості в спілкуванні добре, але будьте коректні і тримайте дистанцію. Фотографії з пляжу можете викласти в закритому альбомі. 

 

Блоги

Може скластися враження, що блоги - досить застарілий і не доречний сучасному вчителю жанр, але взагалі-то це не так. Щоденники виглядають солідніше і довговічніше, ніж групи в соціальних мережах, іноді з них виходять і зовсім видатні проекти. Якщо ви не готові до самостійної підготовки платформи, можна вибрати Blogger, Blogspot, Tumblr, WordPress, SquareSpace або Typepad.

 

Публікуйте статті з різних джерел - можна зібрати цілу віртуальну бібліотеку по найважливішим питанням. Пишіть власні статті, ведіть методичну діяльність, діліться досвідом. Підпишіться на гідні тематичні блоги: звідти можна робити репости.

 

Instagram

На відміну від усього іншого, це не браузерний сервіс, а додаток. Тобто, щоб у повній мірі користуватися ним, потрібен планшет або смартфон. Викладаємо знімки шкільних свят і буднів - збираємо багатий альбом, який можна показувати батькам. До речі, є сервіси, які перетворять вашу стрічку в справжній випускний альбом - такого точно ні в кого не буде.

 

Можна публікувати невеликі відео, які легко монтуються прямо в додатку. Instagram - величезна скарбничка візуального матеріалу, в якій знайдуться ілюстрації для будь-якої теми. Спробуйте використовувати це на уроці.

Не забудьте зробити аккаунт закритим або обговорити використання Instagram з батьками. Раптом хтось не хоче, щоб фотографія дитини потрапила на простори інтернету.

 

Twitter

Серйозним людям мікроблоги можуть здатися марною тратою часу, хоча, при наявності фантазії, з них можна отримати чималу користь. Почніть з публікації смішних реплік і ляпів учнів (звичайно, без вказівки імен). Можна використовувати мікроблог як дошку оголошень, нагадуючи батькам, у скільки буде лінійка і звідки від’їжджає екскурсійний автобус. Twitter може легко стати частиною навчальної програми: на основі цієї мережі розроблені гри, а вчителі постійно винаходять нові.

 

Pinterest

Для роботи з картинками поки не придумали нічого кращого віртуальних дощок Pinterest. Автори сервісу відносяться з великою повагою до вчителів: рік тому запустили спецпроект для вчителів початкової школи, де можна ділитися планами уроків та ідеями прикрашання класу.

 

Збираємо колекції на всі випадки життя: це можуть бути кращі програми з математики, ідеї для випускного балу або фотографії улюблених учнів. Будь-яким набором можна поділитися з батьками і самими школярами.

Шукаємо круті матеріали освітньої тематики, яких щодня на Pinterest викладається близько півмільйона. Завантажуємо заготовки, з яких можна зробити мотиваційні плакати для оформлення класу, наклейки на папки або картки для уроків.

 

LinkedIn

Якщо вже на те пішло, портфоліо краще зробити в спеціально призначеній для цього мережі. Туди можна прикладати не тільки всі дані і резюме, а й сертифікати про проходження онлайн-курсів.

Реєструємося в діловій мережі: є платний аккаунт, але для початку підійде і базовий. Потім можна буде пропонувати потенційним роботодавцям посилання на сторінку як на частину портфоліо, що, безсумнівно, ефектний хід.

Зареєструвавшись, ви зможете переглядати профілі колег з інших країн і брати участь в групах по всьому світу.

Пишіть про себе по-англійськи і докладно - це допоможе працевлаштуватися за кордоном.

 

ASK.FM

Самим сором’язливим батькам знадобляться питально-відповідні сервіси, що дозволяють анонімно питати про що завгодно. Влаштуйте анонімне опитування серед батьків і колег - може бути, так вийде дізнатися, що дійсно їх турбує. Бережіться: тут прийнято ставити незручні питання, на які не всі готові відповісти. Якщо проігнорувати - автор може помітити і зайнятися нездоровим інтересом.

 

Наостанок зауважимо, що між соціальними мережами можна налагодити інтеграцію - публікувати в Twitter фото з Instagram і транслювати пости з блогу в Facebook. 

 

 

Белінський П. В.

pdf
Додано
2 серпня 2018
Переглядів
234
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку