Не за горами квітень та день цивільного захисту, кожен класний керівник буде проводити виховну годину, тому можете скористатися даною вікториною. Серед моїх матеріалів Ви зможете знайти розробку " День цивільного захисту. Надзвичайні ситуації", презентації "Надзвичайні ситуації техногенного характеру", "Герої-ліквідатори ЧАЕС", комп'ютерну гру-тренажер "Дії при аваріях на небезпечно хімічних об'єктах (НХО)" та інші відео- та аудіофайли.
Організація проведення вікторин з ЦЗ
— призначення журі з трьох осіб, які повідомляють питання й кількість балів за правильні відповіді;
— розподіл класу на команди.
Питання ставиться перед усім класом, охочий відповідає, облік ведеться як індивідуальний, так і командний. Для наочності й підняття духу змагання таблиця креслиться крейдою на дошці.
Інший варіант — питання вікторини готуються учнівськими командами самостійно до проведення вікторини і змагаються команди, оцінюються як рівень підготованого питання однієї команди, так і повнота відповіді іншої.
Усі питання вікторини не виходять за рамки навчальної програми. Учні, що показали в ході вікторин найбільш глибокі знання, можуть брати участь у шкільній олімпіаді, переможці якої удостоюються права представляти свою школу на загальноміській олімпіаді з ЦЗ, що проводиться міським відділом освіти.
Питання та відповіді вікторини з ЦЗ (початковий рівень)
1-ше питання. Які укриття належать до найпростіших захисних споруд? — З бали.
Відповідь. До найпростіших захисних споруд належать відкрита і перекрита щілини.
2-ге питання. Що таке укриття? — 8 балів.
Відповідь. Укриттями називають захисні споруди герметичного типу, що забезпечують захист людей, які вкриваються в них, від усіх вражаючих чинників ядерного вибуху, а також за необхідності від катастрофічного затоплення, СДОР, радіоактивних продуктів руйнації ядерних енергоустановок, високих температур і продуктів горіння у випадку пожежі.
3-те питання. Що таке протирадіаційне укриття? — 8 балів.
Відповідь. Протирадіаційним укриттям називають захисну споруду, що забезпечує захист людей від зараження радіоактивними речовинами та радіоактивного опромінення в зонах радіоактивного зараження місцевості.
4-те питання. Чи можна використовувати звичайний одяг для захисту шкіри від отруйних речовин ? — б балів.
Відповідь Звичайний одяг можна використовувати для захисту шкіри від радіоактивного зараження нетривалий час і тільки після просочування його спеціальним розчином — лужноолійною емульсією.
5-те питання. Що таке відкрита щілина? — 4 бали.
Відповідь. Відкрита щілина — Це вузька траншея глибиною 180— 200 см і шириною 100—120 см вгорі і 80—90 см насподі. З одного боку щілини під прямим кутом до траншеї зроблено вхід.
6-те питання. Як називалася організація, що займалася підготовкою населення до захисту від ЗМУ до створення системи ЦЗ? — 3 бали.
Відповідь. Підготовкою населення до захисту від ЗМУ (зброя масоваго ураження) займалася МППО (місцева протиповітряна оборона).
7-ме питання. Які споруди в сільській місцевості можна пристосувати під ПРУ? 10 балів.
Відповідь. Підвали, погреби, овочесховища, перші поверхи цегляних громадських будівель і приватних будинків.
8-ме питання. Яка бочка більш небезпечна — наповнена бензином або порожня з-під бензину ? — 5 балів.
Відповідь. Більш небезпечною є порожня бочка. Всередині неї може утворитися вибухонебезпечна концентрація парів бензину.
9-те питання. Що повинен знати з ЦЗ до кінця навчального року учень? — 5 балів.
Відповідь. Учень повинен знати:
10-те питання: Що повинен знати й уміти до кінця навчального року з ЦЗ?— 5 "балів.