Вільні творити добро

Про матеріал

Формувати у дітей почуття доброти, любові до навколишніх людей, допомогти дітям усвідомити, що чуйного, доброзичливого ставлення потребують не лише люди, а й весь оточуючий світ; розвивати потребу робити добро, не чекати винагороди. Виховувати в учнів доброту, порядність, бажання підтримувати ближнього у скрутну хвилину

Перегляд файлу

Квест на тему: «Вільні творити добро»

 

Мета: Формувати у дітей почуття доброти,  любові до навколишніх людей,

   допомогти дітям усвідомити, що чуйного, доброзичливого  ставлення

            потребують не лише люди, а й весь оточуючий світ; розвивати       

  потребу робити добро, не чекати винагороди.

  Виховувати в учнів доброту, порядність, бажання підтримувати

  ближнього у скрутну хвилину

Форма заняття: бесіда з елементами гри

Обладнання: картки, наочні матеріали,ілюстрації,  плакати,   

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент.

 Доброго дня, діточки.

Знову в гості я прийшла

Цікавинок принесла

Будьте чемні, милі діти

І тихі, неначе гарні квіти

З вами гратись будем нині

Як у дружній всі родині.

 

2.Повідомлення теми заняття.

-Сьогодні ми з вами не просто будемо закріплювати основні поняття про добро, а й вміти розрізняти добро від зла, встановлювати межі між цими поняттями та дізнаємося, чому потрібно творити добро.

 

Врятує світ краса –

 Завжди так говорили.

 Тепер врятує світ лиш доброта.

 Бо однієї вже краси занадто мало

 Бо стільки всюди зла – людина вже не та.

  Тож люди на землі!

  Спішіть добро творити,

  Щоб нам не згинути у морі зла

  Щоб кожен міг серед краси прожити

  У царстві справедливості й добра.

 

3. Основна частина:

Учитель: - Здавна на землі люди цінували чесність, щирість, відкритість, вчили  своїх діток утримуватися від поганих вчинків, лихих намірів. Зло, як відомо, породжує зло. А от добро пород­жує добро і обов’язково повертається до людини у сто крат більшим добром.  Не давайте злу  взяти над вами перевагу. Щоб люди вас поважали, приязно ставилися до вас, ніколи не забувайте і завжди дотримуйтесь золотого правила вихованості: ставтеся до людей так, як би ви хотіли, щоб люди ставилися до вас.

-   Мудрець сказав:       

      Живи, добро звершай Та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вишу правду віра Людину відрізняється від мавпи й звіра. Нехай ця істина стара: Людина починається з добра.

 

3.1 Складання асоціативного куща “Доброта”.


 

 

3.2 Станція «Добрих справ»

А зараз з допомогою  наших планшетів і картинок спробуємо змалювати портрет  добрих і поганих вчинків.

  1. Гра на станції "Так та погані вчинки" з м'ячиком спрямована на обговорення правильних і неправильних вчинків, формуючи в учнів відповідальність і критичне мислення. Ведучий зачитує ситуацію, а діти ловлять м’ячик і відповідають, чи це "Так" (хороший вчинок) чи "Ні" (поганий вчинок).

1.Ти допоміг однокласнику прибрати після уроку.

2.Ти взяв чужу річ без дозволу.

3.Ти сказав правду вчителю, навіть якщо це було важко.

4.Ти штовхнув друга, бо він випадково зачепив тебе.

5.Ти розказав батькам, що зробив щось хороше в школі.

6.Ти зламав чужу річ і не зізнався.

7.Ти поступився місцем у транспорті старшій людині.

8.Ти висміяв друга через його помилку.

9.Ти допоміг сестрі з домашнім завданням.

10.Ти побачив, що хтось смітить, і зробив зауваження.

Після кожного запитання можна обговорити відповіді дітей, уточнюючи, чому це хороший або поганий вчинок.

3.4 Робота з деревом “Доброти”

На дошці зображене дерево з добрими словами та діями (позначені цифрами та приховані оберненою стороною). Але серед низ знаходять і інші дії та слова, які зовсім не входять в категорію-Доброта.

-Діти, кожен виходе до дошки, по-черзі, та відкриває одну із гілочок дерево. Потрібно зачитати слово чи дію та розповісти,що це означає і чи підходить під добрі та правильні дії у житті.

 

3.5 Обговорення ситуації

На зупинці чимало людей. Ти станеш у чергу, чи проберешся, щоб бути першим?

Ти сидиш в автобусі, а на зупинці до салону ввійшов дідусь (бабуся). Твої дії?

 

3.6  Гра « Так чи не так»

 Учитель:  -  Якщо ви виховані, то  знайдіть у реченнях помилки.

-  Проходити на своє місце в кінотеатрі треба спиною до тих, хто сидить.   

 -  Чемний хлопчик завжди смикає дівчаток за коси.   

 -  Ввічливі діти ніколи не поступаються місцем старшим.   

 -  Виховані діти обгортку від цукерки викидають на тротуар.

-  Усі діти переходять вулицю на жовте світло світлофора.

-  Чемний завжди  поспішає першим сісти за стіл.

 - Вихований не розмовляє під час вживання їжі.

-  Ввічливий не перебиває того, хто говорить.    

- Чемний не забуває вибачитися, якщо когось випадково штовхнув

- Вихований  поступайся місцем людям похилого віку.

3.7 Продовж речення…
Що треба робити, щоб бути:
- добрим? (робити добрі вчинки)
- ввічливим? Завжди поводитися ввічливо.
- Працьовитим? Не лінуватися.
- Милосердним? Виявляти співчуття.
- Щедрим? Ділитися з друзями.
- Розумним? Бути уважним, багато читати, виконувати завдання вчителя.
- Чесним? Не обманювати, говорити правду.

4. Підсумок заходу

Учитель: -  Сьогодні ви протоптали стежку доброти, бажаю вам ,діти, щоб ця стежка перетворилась на широкий шлях, яким ви будете йти впевнено, даруючи усім радість і любов. Я сподіваюсь, що всі ми станемо добрішими, милосерднішими. І ця година доброти переросте у щоденну потребу ро-бити добро. Будьте добрими, людяними, терпеливими, нехай не черствіють ваші душі в щоденних клопотах, бережіть свої серця від усього злого.

На доброті існує світ,

Із добротою пахне хліб,

І мирне небо.

В школу йти, це також вияв доброти.

І до людей любов свята –

Це чистота і доброта.



 



 


 

docx
Додано
12 січня 2025
Переглядів
194
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку