Опорний заклад “Шишацький ліцей ім.В.І.Вернадського Шишацької селищної ради Полтаської області”
Урок інформатики у 4 класі (НУШ):
рідний край
Тема: Віртуальна подорож планетою
Мета:
Навчальна: Ознайомити учнів з поняттям "електронні карти", навчити орієнтується в електронних навчальних картах; формувати екологічну компетентність
Розвиваюча: Розвивати вміння правильно і чітко висловлювати свої думки, увагу, логічне мислення, комунікацію в групах;
Виховна: Виховувати самостійність та відповідальність.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: інструкційні картки для роботи за комп’ютером, комп’ютери, презентація, зошити, підручники.
Хід уроку:
Клас готовий працювати?
Міркувати? Вчасно руку піднімати?
А ще кожен має знати
Що комп'ютер вимикати
Має і дорослий, і дитина
Пам'ятайте щохвилини
Що безпека - перш за все
Бо здоров'я - головне
Діти, давайте повторимо правила роботи за комп’ютером.
Діти, як ви думаєте для чого нам потрібні подані предмети?



-Так, діти, правильно вони нам потрібні для подорожей різними містами, країнами, материками.
-А хто з вас вже кудись подорожував?
-А як саме і з ким?
-Вам сподобалось подорожувати?
-Діти, а ким способом можна ще подорожувати, відвідувати визначні місця не виходячи з дому?
Отож, сьогодні на уроці ми з вам будемо подорожувати планетою Земля, відвідаємо її материки, океани, а також побуваємо в нашій країні, розглянемо її мальовничі міста та подумаємо, чи варто дбати про природу, аби зберегти нашу красиву, неповторну планету
У нашому житті ми багато подорожуємо. Для цього використовуємо звичні для всіх приладдя. Хто їх назве?
Ми сьогодні з вами подорожуватимемо віртуально. Наша подорож здійснюватиметься за допомогою комп’ютера.
Ви назвали мені, що для подорожі нам потрібна карта чи глобус. Люди постійно стикалися з багатьма проблемами. Вони не могли змінити масштаб, ні виміряти точну відстань між країнами, містами. Лише 10-20 років тому, з поширенням комп’ютерів люди вирішили створити щось краще – електронні карти.
Електронна карта - картографічне зображення, створене на основі даних цифрових карт і візуалізоване на відео моніторі комп'ютера (4 слайд)
Це Google карти. В них ми можемо переглядати маршрути, плани місцевості та дороги, пошук за адресами.
Для віртуальних подорожей космосом використовують онлайн програму Solar. В ній ми можемо переглянути планети Сонячної системи, сузір’я.
А для віртуальної подорожі лише планетою Земля використовують програму Google Earth. Тут ми можемо подорожувати океанами, материками, країнами, містами. На уроці ми працюватимемо саме з цією програмою.
Основні можливості безкоштовної версії Google Earth:
- Вимірювання відстані шляху
- Роздруківка і збереження знімків
- Функції пошуку місць і маршрутів, швидкий перехід по координатам
- Огляд місць (міток) - автоматичний переліт
Давайте розглянемо вікно програми Google Earth. Та дізнаємось які можливості надає нам цей сервіс. (5 слайд)
Оглянувши розміщення вікна онлайн програми можна виділити такі елементи, як збільшення і зменшення масштабу.
(6 слайд)
За допомогою рядка пошуку ми можемо знайти будь-яку країну, місто, село, вулицю і навіть будинок. Ввівши у рядок пошуку відповідну адресу.
(7 слайд)
Існує також 2 режими перегляду: 2D та 3D
Режим 3D дозволяє нам побачити рельєф поверхні, гори, низовини.
(8 слайд)
Ви можете визначити відстань між країнами, містами, будинками. Діти, а хто знає скільки кілометрів від нас до обласного центру, до м.Полтава?
Так, тут кілька варіантів відповіді вірних, адже відстань залежить від дороги, яку ви обрали для поїздки. У виборі маршруту в нагоді вам стануть Google карти. Тут є можливість складання маршрутів на авто, піших маршрутів, та маршрутів для пересування громадським транспортом
Перед поїздкою до міста треба добре розм'ятися!
Фізкультхвилинка. (9 слайд)
Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
(10 слайд) От ми і дивилися на рельєф нашого краю, подивилися яким маршрутом краще їхати до Полтави, аби доїхати якомога швидше, але об'їхати пагорби. А що ж ми можемо подивитися в самому місті? Хто знає якими пам'ятками відома Полтава?
Про всі ці пам'ятки ми також можемо почитати на Google картах та навіть самим додати відгук. Зробити свій внесок в компанію Google.
Ось що можна прочитати про Білу альтанку на Гугл картах:
“За легендою, на цьому місці полтавський коваль підкував царського коня, що втратив підкову. Окрім самої архітектурної композиції, поряд розташована ще одна «народна» візитівка Полтави – пам’ятник галушці. Цей символічний знак, присвячений традиційній страві, одразу ж привернув увагу туристів і місцевих мешканців, ставши одним з найголовніших об’єктів для фотографування. Посидіти у ложці поруч із галушками вважається головною «родзинкою» більшості фотосесій” (11 слайд)
Подивилися з вами ми місто Полтава, а тепер час повертатися додому. А по дорозі додому, пропоную подивитися невеликий мультфільм. І як у кожній дорозі ви точно брали с собою пляшечку води, а це значить, що вам буде ще цікавіше його переглядати. https://www.youtube.com/watch?v=91OM9aZLxyg (12 слайд)
(Перегляд мультфільму)
Діти, ви зрозуміли наскільки прекрасна наша земля? Чи потрібно берегти цю красу? І що треба робити із сміттям?
Розв’язування ребусів (13 слайд)
(планета)
(глобус)
(карта)
Зарядка для очей (14 слайд)
Підсумок уроку.
А зараз ми перевіримо яким для вас був урок піднімайте зелену або червону картку.
Завдання на опрацювання вдома: знайти свій будинок на Google картах. Подивитися на нього в режимі “Супутник” і в режимі “Карта”. Та прокласти найкоротший піший маршрут із дому до школи
Я дякую вам за урок. Гарного всім дня. До побачення.