Дана презентація є супровідною у вивченні нового матеріалу. містить основні поняття, ілюстрації до навчального матеріалу таблиці. Допоможе у проведенні лабораторної роботи по вивченню шкал вимірювальних приладів.
1. Фізичне дослідження. 2. Досліди Галілея та Ньютона.3. Основні етапи фізичного дослідження. 4. Фізичні моделі.
Номер слайду 3
Властивості тіл. Фізичні величини. Вимірювання. Засоби вимірювання. Д/З §4
Номер слайду 4
Фізична величина — це кількісно виражена характеристика тіла або фізичного явища. Для зручності кожну фізичну величину позначають певним символом (буквою латинського або грецького алфавіту). Наприклад, об’єм позначають символом V, час — символом t, швидкість руху — символом v.
Номер слайду 5
«Пройшовши кроків триста берегом річки, маленький загін ступив під склепіння дрімучого лісу, звивистими стежками якого їм треба було мандрувати…».
Номер слайду 6
Очевидно, що вибір кроку за одиницю шляху не може бути вдалим, адже довжина кроку в усіх є різною таким чином, зрозуміло,чому люди здавна почали домовлятися про те, щоб вимірювати одну й тусаму фізичну величину однаковими одиницями.
Номер слайду 7
Зараз у більшості країн світу діє запроваджена в 1960 р. Міжнароднасистема одиниць, яку називають Система Інтернаціональна (СІ)
Номер слайду 8
Кратні одиниці — це одиниці, які більші за основні одиниці в 10,100, 1000 і більше разів. Частинні одиниці — це одиниці, які менші від основних одиницьу 10, 100, 1000 і більше разів. Наприклад, кілометр (1000 м) — кратна одиниця довжини; сантиметр (0,01 м) — частинна одиниця довжини.
Номер слайду 9
Префікси для утворення назв кратних і частинних одиниць
Номер слайду 10
Виміряти фізичну величину означає порівняти її з однорідною величи-ною, взятою за одиницю.
Номер слайду 11
У разі прямого вимірювання шукане значення фізичної величиниотримують відразу. «У мене знову підвищився тиск»,— скаржиться жінка після вимірюваннякров’яного тиску. До відправлення потяга залишилося2 хвилини — цей інтервал часу ви з хвилюванням визначаєте за допомогою годинника
Номер слайду 12
У разі непрямого вимірювання шукане значення фізичної величини визначають за певною формулою, підставивши в цю формулу значенняінших фізичних величин, отриманих в ході прямих вимірювань. Так, щоб визначити площуS прямокутника, спочатку за допомогою лінійкивимірюють довжину l і ширину d прямокутника (прямі вимірювання),а потім обчислюють його площу за формулою S=l d .
Номер слайду 13
Для встановлення значень фізичних величин у ході прямих вимірювань використовують вимірювальні прилади
Номер слайду 14
Ціна поділки шкали вимірювального приладу — це значення найменшоїподілки шкали цього приладу. Щоб визначити ціну поділки шкали вимірювального приладу, необхідно різницю двох будьяких найближчих значень величини, наведених на шкалі, поділити на кількість поділок між ними.
Номер слайду 15
Межі вимірювання приладу — це найбільше та найменше значення фізичної величини, які можна виміряти цим приладом.