Володимир Великий та його реформи

Про матеріал
Презентація розроблена на основі матеріалів підручника «Історія: Україна і світ. (інтегрований курс)» Ірина Васильків, Ілля Паршин, Ірина Димій. Відповідно до модельної програми «Історія: Україна і світ. 7–9 класи (інтегрований курс)» (варіант 2) для закладів загальної середньої освіти (автори: Власова Н. С., Желіба О. В., Кронгауз В. О., Секиринський Д. О., Щупак І. Я.)
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Володимир Великийта його реформи

Номер слайду 2

Згадайте:що таке язичництво, християнство, монотеїзм…Як ви розумієте… — поняття «реформа», «державна релігія»?

Номер слайду 3

Князь Святослав розділив свої володіння на три частини. Його старший син Ярополк княжив у Києві, Олег – в Овручі (новому центрі землі древлян), наймолодший Володимир – у Новгороді (від імені княжича урядував його дядько Добриня). Ярополк Олег Володимир

Номер слайду 4

У 977 році князь Ярополк напав на древлянські володіння Олега. У битві біля Овруча київський володар тріумфував, а його суперник загинув. У Новгороді князь Володимир вигнав посадника, якого там залишив Ярополк, оголосивши братові війну. Володимир скерував своїх людей до Полоцька, захопив місто, знищив місцевого князя та силоміць одружив на собі його доньку Рогнеду. Наляканий Ярополк утік із Києва, але дружинники Володимира його наздогнали та оточили у невеликій фортеці Родень поблизу сучасного Канева. Коли становище обложених стало нестерпним, князь Ярополк прибув на переговори, тут його убили варяги.980 року князь Володимир вокняжився в Києві

Номер слайду 5

Князь Володимир Святославович і війни. Володимир Святославович:значно розширив територію Русі;підкорив землі дулібів і хорватів;встановив (або відновив) правління над племінними союзами в’ятичів та радимичів;упокорив балтійське плем’я ятвягів, для кращого контролю збудував місто Берестя (сучасний Брест у Білорусі); унаслідок переможного походу до Русі приєднано Червенські міста (Перемишль, Червен, Белз та інші) та засновано на Волині місто Володимир. Під час його правління вперше згадуються Змієві вали ― довжелезна лінія укріплень на територіїСередньої Наддніпрянщини. До слова, навесні 2022 року цю оборонну систему не змогла подолати ворожа техніка біля сіл Круглик і Білгородка на Київщині.

Номер слайду 6

Князь Володимир Святославович і реформи. У 988 році за наказом Володимира Святославовича християнство оголошено державною релігією усієї Русі.

Номер слайду 7

Прийняття християнства відкрило нові можливості для культурного розвитку. У Києві спорудили кам’яний храм Успіння Пресвятої Богородиці, відомий як Десятинна церква. Таку назву вона отримала через те, що князь надав десяту частину свого майна і коштів на її зведення та утримання. Відтоді почали сплачувати десятину – окремий податок на потреби Церкви.

Номер слайду 8

На монетах, які почали карбувати в Києві, окрім християнських символів, зображали також тризуб – родовий герб Володимира, що тепер є головним елементом Державного Герба України.

Номер слайду 9

Володимир реформував управління державою. Владу племінних вождів змінив владою посадників – княжих урядовців (зазвичай синів київського князя чи вірних бояр)Бояри ― другі за статусом, після князя, представники правлячої частини суспільства, зазвичай, наближені до князя дружинники або нащадки родоплемінної знатіРазом з єдиною вірою це зміцнювало згоду в державі. Також близько 996 року було схвалено «Устав земляний». Цим розпорядженням визначалося правове становище дружинників, яких князь наділяв землею за несення військової служби. Було розбудовано та укріплено «стольний град» Київ.

Номер слайду 10

Помер Володимир Святославович 1015 р. Він відомий такожяк Володимир Великий, Володимир Святий. Пам'ятник Володимиру Великому у місті Київ. Ворота Володимирського Собору із зображенням Ольги та Володимира. Скульптура Володимира Великого у Івано-Франківську

pptx
Додано
10 жовтня
Переглядів
838
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку