Тема. ВОЛОГО-ТЕПЛОВА ОБРОБКА ВИРОБІВ ТА ПРАСУВАННЯ ТКАНИНИ
Практична робота «Вправи з прасування тканини для основи й деталей аплікації»
Мета уроку:
навчальна: забезпечити засвоєння учнями знань про сучасні електричні праски, терморегулятор, його призначення, прийоми роботи праскою та вибір режиму прасування; формувати уміння прасування тканини;
розвивальна: розвивати інтерес до технологічної діяльності в побуті (ознайомлення з професією прасувальника);
виховна: виховувати основи культури праці, акуратність під час виконання практичних робіт.
Обладнання, матеріали та наочність: тканини для основи та деталей аплікації, дошка для прасування, електрична праска з терморегулятором та паро-зволожувачем, ємність для води.
Об'єкт праці: основа для аплікації.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Дзвоник на урок — це ще й сигнал до взаємного привітання.
Отже, стали всі рівненько,
Привіталися гарненько,
Настрій на урок взяли,
Працювати почали!
Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Інтелектуальна розминка — гра «Дешифратор»
Із запропонованих літер скласти слово:
НАКАНИТ — (Тканина)
Чому саме це слово зашифровано?
III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ
Минулого уроку ми склали план виготовлення виробу з аплікацією із тканини, а до сьогоднішнього уроку ви мали підготувати тканину для майбутнього виробу. Готуючи цей матеріал до роботи, зазвичай використовують прилад, про який ідеться в загадці:
Гладить все, чого торкається, а торкнеш її — кусається. (Праска)
Сучасні праски використовують не тільки для прасування, а й для волого-теплової обробки виробів.
IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
Тема нашого уроку — «Волого-теплова обробка виробів та прасування тканини» .
V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з текстом підручника
Пошукова бесіда
У тексті підручника на с. 43-47 знайдіть відповіді на питання:
• Що називають праскою? Які є праски?
• 3 яких матеріалів виготовляють підошви праски?
• Для чого призначений регулятор температури на прасці?
• Як вибрати режим для прасування виробу?
• Для чого зроблено отвори на підошві праски?
2. Прийоми роботи праскою
Робота з таблицею с. 49 підручника (пояснення основних термінів «пропрасувати», «відтягти», припрасувати», «спрасувати» з одночасним демонструванням відповідні дії)
3. Ознайомлення з професією прасувальника (с. 105-106 підручника)
VI. ПРАКТИЧНА РОБОТА «ВПРАВИ З ПРАСУВАННЯ ТКАНИНИ» (ІНСТРУКЦІЯ В ПІДРУЧНИКУ НА С. 50)
1. Аналіз завдань практичної роботи
2. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами
3. Правила безпечної праці електричною праскою, організація робочого місця під час виконання завдань практичної роботи
4. Самостійне виконання завдань практичної роботи за інструкційними картками
5. Контроль учителя з метою виявлення недоліків у знаннях та вміннях учнів
6. Поточний інструктаж (індивідуальний, груповий, якщо необхідно)
7. Підбиття підсумків практичної роботи:
• аналіз недоліків у результатах роботи та шляхи їх усунення;
• оцінювання результатів практичної роботи.
VI. РЕФЛЕКСІЯ
Рефлексійне анкетування
1. Яку мету я ставив перед собою сьогодні?
2. Що зробив?
3. Чи досягнув поставленої мети?
4. Чи взяв із цього уроку щось корисне для себе?
5. Чи застосовуватиму набуті знання і навички в майбутньому?
VII. МОТИВАЦІЯ ОЦІНОК ЗА УРОК, ВИСТАВЛЕННЯ ЇХ У ЖУРНАЛ, ЩОДЕННИКИ
VIII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
• Прочитати с. 43-49 підручника, відповісти на питання 3, (с. 50 підручника).
• Підготуватися до оцінювання навчальних досягнень.
• Підготувати тканини для виготовлення аплікації, шаблони, малюнок.
• Високий рівень: розпитати дорослих, якою дошкою для прасування вони користуються й чому.
IX. ПРИБИРАННЯ РОБОЧОГО МІСЦЯ