Всесвітній день радіо

Про матеріал
Всесвітній день радіо — свято, що відзначається щорічно 13 лютого з ініціативи Іспанії. Свято було проголошено на 36-й Генеральній конференції міжнародної організації ЮНЕСКО від 3 листопада 2011 року.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Всесвітній День радіо 

Номер слайду 2

На глобальному рівні радіо як носій інформації для людства залишається найбільш широко вживаним. Завдяки простоті й дешевизні ним можливо охопити найбідніші верстви населення та віддалені райони, де поки що недоступні інші види комунікації. Також радіо — це екстрений зв’язок під час надання допомоги в разі стихійних чи техногенних катастроф. Унікальна властивість радіо в тому,  що воно має великий вплив на настрої суспільства, при цьому надаючи можливість висловитися та бути почутим представникам різних громадських та політичних структур.Ідея святкувати 13 лютого Всесвітній день радіо належить ЮНЕСКО, яка затвердила його в 2011 році. ООН підтримала цю ініціативу в 2013 році.

Номер слайду 3

Необхідність передавати інформацію на великі відстані виникла у людей дуже давно. Для цього використовували всі можливі засоби — від сигнальних вогнищ до поштових голубів. Телеграф, створений в 1832 році Павлом Шиллінгом, а незабаром і телеграфний код Семюеля Морзе відкрили нову еру в засобах зв’язку. Але для передачі великих обсягів інформації телеграф був мало придатний, необхідність кодування уповільнювала процес, до того ж телеграф не був доступним для широких мас населення. Трішки історії

Номер слайду 4

В той же час ще на початку XIX століття датським фізиком Гансом Ерстедом було виявлено взаємодію електричного струму та магніту. Андре Ампер використав результати досліджень Ерстеда в своєму рівнянні для електричного струму. Це був перший крок в електродинаміці, який дозволив Майклу Фарадею в 1831 році передбачити існування електромагнітних хвиль. Продовжив роботу Фарадея Джеймс Максвелл, завершивши в 1865 році теорію електромагнітного поля. 

Номер слайду 5

ВИНАХІДНИКИ РАДІОДо кінця 1800-х років одночасно декілька вчених у різних країнах наполегливо займалися практичними дослідженнями електромагнітних хвиль, які являються основою радіозв’язку.  Тому звання винахідника радіо  важко віддати одній людині.

Номер слайду 6

Генріх Герц. Створенням генератора та резонатора відзначився фізик з Німеччини  Генріх Герц, який у 1887 році за допомогою цих приладів здійснив передачу електромагнітних хвиль на відстань без дротів. Втім, вчений не вважав, що це його відкриття буде мати хоч якийсь практичний сенс. Олівер Лодж. В 1894 році в Оксфорді Олівером Лоджем було продемонстровано передачу радіосигналу на 40 метрів — від однієї будівлі до іншої. Продовжувати роботу над вдосконаленням своїх приладів Лодж не став, бо так як і Герц, не бачив майбутнього для використання цього явища на практиці.

Номер слайду 7

Нікола Тесла. Відомий винахідник, який на той час жив у США та досліджував атмосферну електрику, раніше за інших наблизився до створення приймача електромагнітних хвиль. Ще в 1890 році він описав прилад, який дозволятиме на відстані слухати будь-що — виступи політичних лідерів, музику, пісні чи проповідь священника. В 1893-1895 роках вчений створив приймач та передавач радіохвиль власної конструкції. Прилад Тесли міг переводити радіосигнали в акустичні звуки, так само як сучасні радіоприлади. Але, за задумом Тесли, радіосигнал був лише проміжною ланкою в грандіозному плані передавати за допомогою гігантського резонатора по всьому світу електричний струм, не використовуючи дроти. Наскільки реальною була ця ідея, судити важко, адже, на жаль, Тесла не встиг втілити її в життя.

Номер слайду 8

Гільєрмо МарконіМолодий італійський винахідник Гільєрмо Марконі отримав патент на радіоприймач та передавач в 1896 році через два місяці після першої радіопередачі Олександра Попова. В 1901 році Марконі продемонстрував передачу радіосигналу через Атлантичний океан. Патент на винахід радіозв’язку  Марконі отримав у США в 1905 році, а в 1909-му його нагородили Нобелівською премією з фізики. Між Марконі та Теслою виникла судова суперечка щодо права на винахід радіо.  В результаті судового слідства саме Нікола Тесла отримав офіційне звання винахідника радіо в США, щоправда, вже посмертно. В 1906 році Реджинальд Фессенден провів двосторонній сеанс радіозв’язку через Атлантику, в якому телеграми доходили безперешкодно, а от спроби передавати людську мову або музику не мали успіху. Але вже в 1909-му американець Чарльз Геррольд збудував радіостанцію з технологією передачі голосу. Саме його радіостанція першою почала транслювати музику, також Геррольду належить авторство терміну «радіомовлення». Так, на початку XX століття радіо від перших своїх передач відкрило доступ мільярдам людей до розваг та інформації.

Номер слайду 9

Історія Українського радіо це – дивовижна епоха: сотні журналістів-корифеїв, тисячі радіопрограм, мільйони листів і телеграм від слухачів і незліченна кількість таких важливих, сказаних і почутих слів. Увечері 16 листопада 1924 року з гучномовців, установлених у центрі Харкова, пролунало: “Алло! Говорить Харків! Працює перша в Україні радіотелефонна станція!” Харків’яни, затамувавши подих, слухали, як звучить по радіо концерт.

Номер слайду 10

Так, на початку XX століття радіо від перших своїх передач відкрило доступ мільярдам людей до розваг та інформації.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Чікаленко Ганна Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додав(-ла)
Lavrinenko Tetiana
Додано
30 квітня 2023
Переглядів
304
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку