Взаємодія тіл. Сила. Графічне зображення сил. Додавання сил. Рівнодійна.Динамометр.

Про матеріал

Взаємодія тіл. Сила. Графічне зображення сил. Додавання сил. Рівнодійна.Динамометр. Перзентація з вивчення нового мотеріалу з прикладами розв'язування задач

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Взаємодія тіл. Сила. Графічне зображення сил. Додавання сил. Рівнодійна. Динамометр. Тарас Гайворонський

Номер слайду 2

Актуалізація опорних знань. З поняттям сили в буквальному значенні ми стикаємося на кожному кроці. Задовго до цього уроку ви чули такі вирази: «силач», «сильні почуття», «сильний вітер», «сильний мороз» тощо. Що ж таке сила з точки зору фізики?

Номер слайду 3

Сила. Сила — це фізична величина, яка є мірою дії одного тіла на інше (мірою взаємодії тіл). У фізиці прийнято говорити, що саме сила є причиною зміни швидкості руху тіла. Силу зазвичай позначають символом F (від англ. force — сила). Одиницею сили в СІ є Ньютон (на честь Ісаака Ньютона): [F] = 1 H1 Н дорівнює силі, яка, діючи на тіло масою 1 кг протягом 1 с, змінює швидкість його руху на 1 м/с. Похідні одиниці вимірювання сили:1к. Н= 1000 Н;1м. Н=0,001 Н.

Номер слайду 4

Вимірювання сил. Динамометри. Прилади для вимірювання сили називають динамометрами

Номер слайду 5

Сила — векторна величина. Сили можна зображати у вигляді стрілок. Довжина цих стрілок повинна відповідати модулю сили, чим довша стрілка, тим більше значення сили. Коли говорять про силу, важливо враховувати не тільки її напрямок і значення, а й точку прикладання. Отже, результат дії сили на тіло залежить від її значення, напрямку і точки прикладання.

Номер слайду 6

Графічне зображення сил. Для того, щоб зобразити силу на рисунку, потрібно:- Намалювати тіло (чи його умовне позначення).- Записати значення сили- Вибрати масштаб.- Вибрати точку прикладання сили.- Накреслити пряму, вздовж якої діє сила.- Вздовж прямої від точки прикладання сили в вибраному масштабі накреслитистрілку пропорційну силі.- Позначити силу її умовним позначенням.

Номер слайду 7

Рівнодійна сил. Сила, яка діє так само, як декілька окремих сил,прикладених до даного тіла, називається рівнодійною цих сил. Рівнодійна двох сил, напрямлених по одній прямій, визначається як:

Номер слайду 8

З'ясовуємо умову зрівноваження сил. Дві сили зрівноважать одна одну, якщо вони рівні за значенням, протилежні за напрямком і прикладені до одного тіла.

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Запитання для закріплення1. Дайте визначення сили.2. Якою є одиниця сили в СІ?3. Як називається прилад, яким вимірюють силу? Розкажіть про його будову.4. Чому сила характеризується не тільки значенням, але й напрямком?5. Як позначають силу на рисунках?6. Що таке рівнодійна сила? Як її знаходять, якщо сили напрямлені в один бік?У протилежні боки?7. За яких умов дві сили зрівноважують одна одну?

pptx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Презентації
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
До уроку
§ 20.Сила — міра взаємодії
Додано
9 лютого
Переглядів
150
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку