тактична ядерна зброя – це ядерні боєголовки, системи доставки і боєприпаси, призначені для ураження цілей на полі бою чи для завдання обмеженого удару по найближчих тилах. Еквівалент тактичних ядерних бомб зазвичай варіюється від кілотонни до сотень кілотонн.
Номер слайду 3
Я́дерний або атомний ви́бух — некерований процес вивільнення великої кількості теплової і променевої енергії внаслідок ланцюгової ядерної реакції за дуже короткий проміжок часу. У мить вибуху утворюється сліпучо-яскрава куля високотемпературної плазми.
Номер слайду 4
Уражальні чинники ядерного вибуху
Номер слайду 5
Уражаюча дія ядерної зброї розподіляється: Ударна хвиля ≈ 50%;Світлове випромінювання ≈ 35%;Радіоактивне забруднення ≈ 10%;Проникаюча радіація та електромагнітний імпульс ≈ 5%. Таким чином, 85% відсотків енергії розподіляється у перші хвилини вибуху ядерного снаряда. Далі у дію вступає радіаційне випромінення. А отже, стратегії виживання під час ядерної атаки розділяються залежно від того чи застав вас вибух зненацька або у вас був час (хоч би 5-10 хвилин) щоб сховатись в укриття.
Номер слайду 6
Захист при використанні ворогом ядерної зброїВиходити на вулицю можна лише за ГОСТРОЇ необхідності. Перед тим, як вийти: одягніть респіратор, гумові рукавички, гумові чоботи і плащ.
Номер слайду 7
Захист при використанні ворогом ядерної зброїВсі продукти, які є в будинку, загорніть в плівку, покладіть в шафу чи холодильник;Підготуйте респіратор, маску або хоча б ватно-марлеву пов'язку - ними можна захистити дихальні шляхи;Стежте за повідомленнями.
Номер слайду 8
Тривожна валіза
Номер слайду 9
АЛГОРИТМ ДІЙ №1: ЯКЩО ВИБУХ ЗАСТАВ У ПРИМІЩЕННІ, НА ВУЛИЦІ, В МАШИНІВажливо: якщо ви були в дорозі, то під час вибуху зупиніть автомобіль на безпечній частині дороги і закрийте всі вікна, двері, люки та будь які отвори, перекрийте потік повітря ззовні; прийміть захисну позу, керуючись порадами, що зазначені вище, та якнайшвидше дістаньтесь укриття.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
З вулиці – в укриття
Номер слайду 12
Ядерна зброя має різний енергетичний потенціал, тож однозначно відповісти на питання «коли» — не можна. Все залежить від потужності бомби, напряму вітру, вашої віддаленості від епіцентру вибуху. Саме тому так важливо мати з собою засоби зв'язку, щоб знати, коли про те, що сховище можна покидати, оголосять компетентні органи. Проте ви можете самостійно дізнатися, наскільки безпечно поза сховищем, якщо у вас є дозиметр. Безпечним вважається рівень радіації приблизно 0.5 мікрозиверт на годину (до 50 мікрорентгенів на годину), найбільш безпечним — до 0.2 мікрозиверт на годину (відповідає значенням до 20 мікрорентгенів на годину). АЛГОРИТМ ДІЙ №2: ВИХОДИМО ЗІ СХОВИЩА