ЯДС та англійська мова

Про матеріал
Інтегрований урок ЯДС та англійська мова. Материк Австралія, тваринний та рослинний світ Австралії.
Перегляд файлу

Інтегрований урок

 природознавства та англійської мови в 4 класі

Тема. Рослинний і тваринний світ Австралії

Мета:

Природознавство: ознайомити учнів з рослинним і тваринним світом Австралії;

 розвивати мовлення, мислення;

вчити складати розповіді про природу материків і океанів;

 розвивати уяву, зорову пам'ять та фонематичний слух;

виховувати пізнавальний інтерес;

формувати компетентності: предметні: навчально-пізнавальна, логічна компетентність – володіння дедуктивним методом доведення та спростування тверджень; дослідницька компетентність, методологічна компетентність; ключові:комунікативна, мовленнєва, соціальна, загальнокультурна, уміння вчитися впродовж життя, здатність до самовираження.

Англійська мова:

навчальна: відпрацьовувати утворення ступенів порівняння односкладорвих і двоскладових прикметників, вдосконалювати навички читання, практикувати види мовленнєвої діяльності;

розвивальна: узагальнити та систематизувати вивчені ЛО за темою «Світ природи», розвивати спостережливість, послідовно висловлювати свої думки, розвивати навички читання;

виховна: виховувати любов до природи, виховувати прагнення та вміння дбати про природу, про тварин, виховувати інтерес до вивчення іноземної мови.
 

Обладнання: Гільберг Тетяна Георгіївна, Сак Тамара Василівна, підручник «Природознавство для 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів», підручник «Англійська мова 4 клас для загальноосвітніх навчальних закладів» , Карпюк Оксана; карта Австралії, плакати з малюнками та таблицею, компютерна презентація, картки з завданнями.

 

Тип уроку: інтегрований урок (бінарний урок)

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

- Good morning, children! I’m glad to see you!

- Take your seats.

- Let's begin our class. Tell me please, who is on duty today?

- What is the date today?

- Ok, very well! Do you remember, what is the day of the week today?

- Who is absent today?
- Ok. Let's start our work.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні на уроці ми поговоримо про рослинний і тваринний світ Австралії. Але говорити ми будемо не тільки українською, а й англійською мовами.

Today we’re going to visit the most interesting place of the Earth. But what place? Let’s do the puzzle. We’re going to speak about wild animals. We’re going to do some tasks, describe the animals, sing song. And by the end of the lesson you'll be able to guess the puzzle. So, let's start our lesson.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Вправа «Асоціативний кущ»

- Давайте пригадаємо, що ми вивчили на минулому уроці про цей материк

 

 

 

 Австралія

 

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

  1. Розповідь вчителя у супроводі презентації.

- Давайте пригадаємо, як утворювати вищий та найвищий ступені порівняння прикметників в англійській  мові. 

Before our task let's revise some grammar. When describing something we use adjectives. When we compare things we use either comparative or superlative degrees. The comparative degree is formed by adding ending -er to monosyllables and word more to polysyllables, e.g. cheap- cheaper, and expensive- more expensive.

The superlative degree is formed by adding ending -est to monosyllables and word most to polysyllables, e.g. cheap- cheapest, and expensive- most expensive.

Monosyllables - односкладові прикметники

Cheap- cheaper- cheapest

Fast- faster- fastest

Polysyllables - багатоскладові прикметники

Dangerous- more dangerous- most dangerous

Comfortable- more comfortable - most comfortable

Exceptions - винятки: good- better –best

bad- worse- worst

 

2. Робота в парах.

- Перекладіть виділені слова з англійської мови на українську і прочитайте утворений текст.

Австралія - (the smallest ) і найвіддаленіший від інших населених материків куточок Землі. Це - материк на якому ( hot) і мало вологи. (The biggest) річкою є Мурей.

Дерева Австралії скидають не (leaves), а кору. Тут мешкають звірі, які вилуплюються з яєць, качкодзоьб і єхидна. Австралія - (the driest) материк Землі, (deserts) займають близько його половини. До таких умов життя пристосовуються рідкісні (plants) - евкаліпт, пляшкове дерево, а також (animals) - сумчастий ведмідь коала, кенгуру. Різноманітній світ (birds). (The biggest bird)- страус ему. Великими зграями літають хвилясті (parrots).

 

  1. Перевірка виконаної роботи (читання тексту з утвореними ступенями порівняння прикметників)

 

  1. Перегляд навчального відео «Рослини і тварини Австралії»(3 хвилини)

 

  1. Робота в групах

Кожна група опрацьовую певну частину тексту підручника (с. 88-93) : І група – тропічні  ліси, ІІ група – савани, ІІІ група – пустелі. Після опрацювання тексту групи дають відповіді на питання.

 

  1. Вправа «Мікрофон»
  • Які рослини ростуть у тропічних лісах?
  • Які тварини там можна зустріти?
  • Що ви дізналися про савани?
  • Яке дерево вважають австралійським деревом? Що цікавого ви про нього дізналися?
  • Які тварини мешкають у цій природній зоні?
  • Що займає найбільшу площу в Австралії?
  • Які пустелі називають червоним серцем Австралії? Чому?
  • Що загрожує природі материка?
  • Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?

 

  1. Фізкультхвилинка (Пісня «Come along»)

1. Come along,

(the sparrowbird). (3 t.)

Come along, the sparrow-bird,

And hop and hop like me.

2. Come along, (the elephant), (3 t.)

Come along, the elephant

And walk and walk like me.

 

3. Come along, (the kangaroo), (3 t.)

Come along the kangaroo,

And jump and jump like me.

4. Come along

(the golden fish), (3 t.)

Come along the golden fish

And swim and swim like me.

 

V. Узагальнення і систематизація знань

1. Робота над загадками. (учні відгадують загадки і прикріплюють на дошці малюнок-відгадку)


  • Він майже сто метрів за зростом:

На нього залізти не просто!

Із Австралії був він

І до нас завезений.

У нього одна робота –

Осушення болота. (евкаліпт)

 

  • A lot of spots.

A long, long neck

A funny scarf.

It ‘s a … (GIRAFFE).

 

  • Він високо над нами голову несе

І не тому, щоб бачить все,

І не тому, що син царя чи графа,

А тому, що це… (жирафа)

 

  • Стриб скоріш в мішок до мами,

Як скінчила жваву гру.

У мішку несе додому

Мама доню… (кенгуру)

 

  • Lives in seas and rivers..

His hands are like two pincers.

As round as a cab. Who is it? –

It is … (A CRAB).

 

  • Він на дереві висить.

Їсть евкаліпт, багато спить. (коала)

  • So colorful and bright,

Is fond of talking much.

Likes eating carrot

It is … (A PARROT).

 

  • Довгі свої голки

виставляє напоказ.

Це не їжачок, а… (дикобраз)


 

  1. Гра «Третій зайвий» (у супроводі презентації)

Дніпро, Муррей, Дністер

Лев, єхидна, кенгуру

Евкаліпт, пляшкове дерево, орхідея

Пума, коала, качкодзьоб

The Dnieper, the Murrey, the Dniester         a wolf, a koala, a kangaroo                                                                                                                                hot, dry, cold

 

3. Гра «Це цікаво знати»

Описание: Картинки по запросу малюнки-завдання на ступені порівняння прикметників в англ мові 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Кросворд

 

 

 

А

 

 

 

 

 

 

 

 

В

 

 

 

 

 

 

 

 

С

 

 

 

 

 

Т

 

 

 

 

 

 

 

 

Р

 

 

 

 

 

 

 

А

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Л

 

 

 

 

 

 

 

 

І

 

 

 

 

 

 

 

Я

 

 

 

 

 

 

 

  1. Вид страуса, який проживає на території Австралії? (нанду)
  2. Яких свійських тварин розводять в Австралії? (овець)
  3. Тварина, яка має схожий на білячий хвіст? (опосум)
  4. Великий птах, який не вміє літати? (страус)
  5. Сумчасте сліпе звірятко. (кріт)
  6. Сумчастий ведмідь. (коала)
  7. Безголосий птах з довгою шиєю, з чорним оперенням. (лебідь)
  8. Тварина, яка стала дикою, після того, як людина її залишила на цьому материку. (дінго)

VI. Підсумок.

  1. Рефлексія

«Незакінчене речення».

На сьогоднішньому уроці для мене найбільшим відкриттям було… .

Інформація, отримана на уроці, дозволяє зробити висновок… .

Сьогодні я дізнався…; навчився…; зрозумів…; змінив погляд на…; мені сподобалось... .

На уроці мені було… .

Удома я розповім батькам (сестрі, брату) про... .

  1. Оцінювання.

Thank you, very much, children, you were very active today and worked very well. I am really proud of you.

VII. Домашнє завдання.

1.Підручник с. 88-93 – опрацювати, відповідати на запитання.

2. Please, prepare a story about your favourite animal and write down it in your copy-book (5 sentences).

doc
Додано
15 вересня 2021
Переглядів
1184
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку