Уявлення про різноманітність речовин і матеріалів у природі. Та які штучні матеріали створила людина з природних речовин. Про використання людиною різних речовин. Презентація має природничу розминку "Чи вірите ви?".
ЯК ЛЮДИНА ЗАСТОСОВУЄ РІЗНОМАНІТНІ РЕЧОВИНИ ТА МАТЕРІАЛИ?
Номер слайду 2
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Чи вірите ви в те, що?.. 1.Речовини можуть перебувати у трьох агрегатних станах: твердому, рідкому і газоподібному. 2.Речовини можуть переходити з одного агрегатного стану в інший, при цьому змінюється відстань між їх молекулами. 3.Речовини не можуть змінювати колір, запах, смак. 4.Усі предмети навколо нас складаються з речовин. 5.При охолодженні і нагріванні речовини переходять з одного стану в інший.
Номер слайду 5
Усе, що існує в природі: різні космічні тіла, а на Землі — тіла живої й неживої природи, складається з речовин.
Номер слайду 6
Речовини складаються з часток — молекул і атомів
Номер слайду 7
Тверді, рідкі і газоподібні Речовини
Номер слайду 8
Люди, використовуючи корисні властивості речовин, створюють предмети, які необхідні їм для життя. Тобто від властивостей речовин залежить їх використання людиною.
Номер слайду 9
Ще наші пращури почали застосовувати різні речовини як матеріали для виготовлення необхідних предметів. Зі шкір тварин вони шили одяг, із каміння — виготовляли вістря списів і стріл, а також перші знаряддя праці. Згодом на зміну кам’яним знаряддям прийшли металеві.
Номер слайду 10
Упродовж усієї історії людства і до нашого часу широко застосовується деревина.
Номер слайду 11
Для виготовлення тканин із глибокої давнини застосовували природні волокна рослинного й тваринного походження. Багато волокон отримують і дотепер із рослин: льону й бавовни.
Номер слайду 12
У наш час створено безліч пластмас та інших штучних матеріалів із властивостями природних: наприклад, деревини, металу, граніту, хутра й тканин.
Номер слайду 13
Всі речовини й матеріали, які існують на Землі, походять від неживої й живої природи. А природа є першопочатком і основою життя.
Номер слайду 14
Гра «Хто більше?» Назвати предмети з металу. Назвати предмети зі скла.
Номер слайду 15
Гра «Хто більше?» Назвати предмети з деревини. Назвати предмети з пластмаси.
Номер слайду 16
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 184–186.; Зошит з друкованою основою Підготуватися до тестової роботи