Як скласти ребус. Як розгадати ребуси. Ребуси на уроках української мови та літератури

Про матеріал
З правилами, відповідно до яких ребуси складаються і розгадуються можна ознайомитися у розділі "Як розгадувати ребуси". Тут піде мова про просту та ефективну методику самостійного складання оригінальних ребусів (без використання генератора). Отже, перш за все, оберіть слово або фразу, яку належить зашифрувати. Напишіть її на аркуші паперу або за допомогою комп'ютера. Оскільки правилами ребусів розділові знаки і пропуски не враховуються, всі букви і слова пишуться злито (без пробілів, ком і т.інш.).
Перегляд файлу

 

 

З правилами, відповідно до яких ребуси складаються і розгадуються можна ознайомитися у розділі "Як розгадувати ребуси". Тут піде мова про просту та ефективну методику самостійного складання оригінальних ребусів (без використання генератора).

 

Отже, перш за все, оберіть слово або фразу, яку належить зашифрувати. Напишіть її на аркуші паперу або за допомогою комп'ютера. Оскільки правилами ребусів розділові знаки і пропуски не враховуються, всі букви і слова пишуться злито (без пробілів, ком і т.інш.).

 

Прочитайте кілька разів написане зліва направо, а потім у зворотному порядку. Спробуйте відшукати знайомі слова, що складаються, як правило, з двох-п'яти букв. Зверніть увагу на можливі збіги слів з назвами нот (перегляньте наш спеціальний довідник). Позначте букви, що збіглися з окремими словами кольоровим маркером, або просто обведіть. Зробіть невеликі виноски нижче або вище написаного почааткового слова та спробуйте схематично зобразити отримані слова. Зверніть увагу, що не всі слова піддаються прямій і зрозумілій візуалізації. У ситуації, коли одне і те ж поєднання букв початкового слова входить повністю або частково в різні слова, позначайте всі можливі варіанти.

 

Далі, позначте у початковому слові фрагменти, що збігаються з прийменниками "на", "над", "під", "в", "у", "за", "перед", "та", "коло", "біля", "при", "до", "від", "з", "по". Зверніть увагу на можливість використання в ребусі букв що стоять як по різні боки від прийменника (АнаБ), так і по одну (наБА). Також позначте фрагменти, що збігаються зі словами "пара" та "пів".

 

 

 

Найбільш складним етапом складання ребуса є пошук слів, які входять у початковий текст частково. Ще раз прочитайте кілька разів початкове слово зліва направо і в зворотному порядку, але тільки блоками по одній, дві, три і чотири літери поспіль. Постарайтеся підібрати слова, що починаються або / і закінчуються цими буквами. Всі отримані слова позначте і зробіть відповідні виноски. Відкинуті літери позначайте комами, відповідно до правил. Так само спробуйте відшукати слова, що входять у початкове слово після видалення (заміни) однієї або декількох букв. Не забувайте, що поганим "тоном" вважається якщо в слові відкидається більша кількість букв ніж залишається.

 

Нарешті, послідовність (як правило, з трьох і більше) букв початкового тексту, яка залишилася невідмічений, можна спробувати замінити зображеннями, що містять такі літери в довільному порядку. У такому випадку у виносці з відповіднім зображенням, пишуть номери використаних букв (наприклад, цифри 7,4,3,9 біля зображення Чебурашки відповідають слову "шуба").

 

На завершення, переглянувши всі зроблені позначки і виноски, відбираються найбільш вдалі елементи, з яких складається ребус. Різноманітність використаних елементів робить ребус більш цікавим, хоча й ускладнює процес розгадування.

 

Вдалим можна вважати ребус, в якому присутні зображення близькі за змістом і характером до початкового слова або фрази. При складанні ребуса обов'язково враховується специфіка цільової аудиторії. Дитячий ребус, наприклад, не повинен містити складних для розуміння зображень, не відповідних віку.

 

 

 

 

 

 

 

 

Нижче перераховано основні правила, за якими складають та розгадують ребуси. Пам'ятайте, що ребус допускає комбінацію двох і більше правил одночасно. Не слід також забувати, що предмет, зображений у ребусі, може мати декілька назв, або мати одну загальну назву і одну конкретну. Вміння правильно назвати зображений на малюнку предмет є однією з головних труднощів при розшифровці ребусів. Рекомендується розшифровувати ребуси по частинах, тобто записати підряд найменування всіх зображених букв, малюнків та цифр, а потім розділити їх на слова та скласти за змістом зашифрований текст.

 

 

правило № 1

Ребус: ВІД І ДО

ребус "ВІД І ДО"

Розділові знаки та пробіли у ребусі не враховуються.

 

  правило № 2

Ребус: МУРАХА

ребус "МУРАХА"

Ребус читається зліва направо, зверху вниз.

 

правило № 3

Ребус: КОСТЬ

ребус "КОСТЬ"

Назви зображених предметів читають у називному відмінку.

 

правило № 4

Ребус: ГРИБИ

ребус "ГРИБИ"

Декілька однакових предметів на одному малюнку читають у множині.

 

 

 

 

 

 

 

правило № 5

Ребус: РИБА, АКУЛА

ребус "РИБА або АКУЛА"

Предмет, зображений у ребусі, може мати декілька назв.

 

правило № 6

Ребус: ТІК

ребус "ТІК"

Якщо зображення на малюнку перевернуте, то його назва читається справа наліво.

 

правило № 7

Ребус: ОДА

ребус "ОДА"

Якщо зліва (внизу) біля малюнка зображено кому (одну або декілька), у такому випадку відкидаються перші літери слова (відповідно до кількості ком).

 

правило № 8

Ребус: ЯД

ребус "ЯД"

Якщо справа (зверху) біля малюнка зображено перевернуту кому (одну або декілька), у такому випадку відкидаються літери в кінці слова.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 9

Ребус: МЛИН

ребус "МЛИН"

Якщо біля малюнка зображено закреслену літеру, це означає, що її необхідно виключити з назви предмета.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 10

Ребус: ІРА

ребус "ІРА"

Якщо біля малюнка зображено закреслену цифру, це означає, що необхідно виключити з назви предмета літеру з таким порядковим номером.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 11

Ребус: МРАК або МАРК

ребус "МРАК" або "МАРК"

Якщо біля малюнока зображено "літеру разом із знаком додавання", це означає, що цю літеру необхідно вставити в назву зображеного предмета".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 12

Ребус: КІНО

ребус "КІНО"

Якщо поруч з малюнком зображено цифру, знак "дорівнює" та літеру, це означає, що літеру із зазначеним номером необхідно замінити на зазначену у тотожності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 13

Ребус: НЕБО

ребус "НЕБО"

Якщо лІтера чи малюнок "перекресленІ", у такому випадку використовується прийменник "не".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 14

Ребус: ВИД

ребус "ВИД"

Якщо предмети, цифри або літери зображені один в одному, то їх назви читаються із додаванням прийменника "у" або "в" (попереду назв або між ними).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 15

Ребус: ЗНАК

ребус "ЗНАК"

Якщо предмети, цифри або літери зображені один на одному, то їх назви читаються із додаванням прийменника "на", "над" або "під" (попереду назв або між ними).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 16

Ребус: ЗАРА (ім'Я)

ребус "ЗАРА" (ім'я)

Якщо предмети, цифри або літери зображені один за одним, то їх назви читаються із додаванням прийменника "перед" або "за" (попереду назв або між ними).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 17

Ребус: ПРИМА

ребус "ПРИМА"

Якщо предмети, цифри або букви зображені один (меньший) біля другого (більшего), то їх назви читаются із додаванням прийменника "біля", "при" або "коло" (попереду назв або між ними).

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 18

Ребус: ЗУБ

ребус "ЗУБ"

Якщо велика літера складена з маленьких літер (багато разів повторених), у такому випадку використовується прийменник "з" (попереду назв або між ними).

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 19

Ребус: ПОЯС

ребус "ПОЯС"

Якщо поверх однієї (великої) літери написана інша (маленька, багато разів повторена), у такому випадку використовується прийменник "по" (попереду назв або між ними).

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 20

Ребус: ІДОЛ

ребус "ІДОЛ"

Якщо малюнок, цифри або літери "рухаються" одна до одної або одна від одної, у такому випадку використовується прийменник "до" або "від" (попереду назв або між ними).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 21

Ребус: ПАРАД

ребус "ПАРАД"

Якщо дві однакові літери зображені "поруч", в такому випадку використовується іменник "пара".

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 22

Ребус: СПІВАК

ребус "СПІВАК"

Інколи у ребусі можна використовувати дріб.

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 23

Ребус: ФАХ

ребус "ФАХ"

Окремі склади ребусу можна зобразити за допомогою цифр, нот, літер грецького алфавіту, хімічних елементів і т.інш.

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 24

Ребус: КІНЬ

ребус "КІНЬ"

Інколи потрібний об'єкт на малюнку позначається вказівником (стрілкою).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 25

Ребус: ШУБА

ребус "ШУБА"

Якщо біля малюнка перераховано цифри, у такому випадку літери з назви малюнка необхідно читати у визначеній цифрами послідовності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 26

Ребус: БАБКА

ребус "БАБКА"

Якщо поруч із закресленою літерою написана інша, то її слід читати замість закресленої. Інколи у такому випадку між буквами ставиться знак "дорівнює".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

правило № 27

Ребус: ОГРІХ

ребус "ОГРІХ"

Якщо біля малюнка зображено "дві цифри між якими зображено стрілки спрямовані у різні боки", це означає, що у назві малюнка літери із зазначеними номерами необхідно поміняти місцями".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ребуси «Великі літературні діячі»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

C:\WINDOWS\Temp\FineReader10\media\image1.jpeg

C:\WINDOWS\Temp\FineReader10\media\image1.jpeg

C:\WINDOWS\Temp\FineReader10\media\image1.jpeg

C:\WINDOWS\Temp\FineReader10\media\image1.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Творчість Франка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

docx
Додано
8 листопада 2019
Переглядів
79126
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку