Одна з перших електронних обчислювальних машин – ЕНІАК – була створена в 1946 році. Вона займала в довжину більше 30 м, важила 30 тонн. ЇЇ обслуговувала ціла інженерно-технічна команда. У кінці ХХ ст. створюються комп’ютери, які можна розмістити на долоні і які дуже прості в експлуатації.
Комп’ютери почали активно заповнювати наше життя після другої світової війни. До 1960 року в усьому світі використовувалися не більше 7 тисяч комп’ютерів. У 1993 р. настав історичний перелом, коли вперше обсяг виробництва персональних комп’ютерів перевищив обсяг виробництва легкових автомобілів і досяг 35,4 млн одиниць.
Нині найрозумніший комп’ютер в світі називається “Стимулятор Землі”, його створили японські спеціалісти з м. Йокогама. Він складається з 640 суперкомп’ютерів і займає площу 4-х тенісних кортів. Лідер у списку 500 найшвидших комп’ютерів нашої планети виконує 35 млрд операцій в секунду. З його допомогою моделюють процеси, які відбуваються на Землі, зокрема передбачають природні катастрофи.
Сучасний комп’ютер пише музику і вірші, малює, грає у шахи, розмовляє. Він практично вміє робити все, що і людина. Сьогодні світ переживає процес бурхливої інформатизації і стрімко зростає кількість інформації. Фантастично розвивається Мережа Інтернету, що робить інформацію доступною практично кожному. Та чи є вона безпечною?..
Комп’ютерний, віртуальний світ є тим самим лабіринтом, де на молодого, недосвідченого користувача чатує небезпека, справжній жахливий “Мінотавр”. Головна проблема сьогодні – це проблема вибору. Як відрізнити потрібну інформацію від непотрібної, глибоку від поверхневої, корисну від беззмістовної та шкідливої?