Захід з технологій для 5,6 класів:
«Країна чарівної намистинки»
Мета: Познайомити з історією виникнення бісеру; видами бісеру; навчити виконувати завдання за зразком; сформувати знання плетіння з бісеру на рівні застосування; навчити самостійно оцінювати результати роботи; закріпити вміння і навички, отримані на занятті. Вчити акуратності, терпінню, посидючості при виконанні роботи.
Хід заняття
Педагог: Доброго дня, діти, я дуже радий вас знову бачити. У мене чудовий настрій, а з яким настрієм прийшли ви?
До нас прийшли гості, давайте їх привітаємо. –
А знаєте, ви не просто привіталися, а подарували один одному частинку здоров'я. - Недаремно народна приказка свідчить:
«Вітатися не будеш- здоров'я не здобудеш»
Діти, розкажіть мені, що ви любите більше всього на світі? (діти по черзі називають те, що вони люблять).
А ось я дуже люблю диво. А ви любите? А давайте ми з вами сьогодні на нашому занятті відправимося в чарівну подорож до країни «Бісероплетіння».(Слайд№1)
Давайте ми спочатку згадаємо назву різних технік плетіння з бісеру, які вивчили.


Педагог: Зверніть увагу на дошку. Ви бачите зображення технік плетіння бісером, назвіть їх.(Слайд№2)
Діти: Паралельне.
Діти: Гольчате
Діти: Колове
Педагог: Правильно, молодці.
Далі давайте згадаємо назву різних намистин.(Слайд№3)
Рубані (циліндричні) -цей вид бісеру відрізняється своїми обрубаними краями.

Сформованний склянний- виконаний зі скла цей вид
бісеру відрізняється великою різноманітністю форм.
Круглий- Це класичний вид бісеру, який знають абсолютно усі.
Паєтки одні з найпоширеніших видів бісеру. Вони схожі на плоскі тарілочки або загнуті по краях.
Вони бувають різнокольорові і різного розміру.
Педагог: Настав час переходити до чарівництва.(Слайд№4)
Відгадайте загадку Бог при хрищенні мені його дав.
Нехай я його ніколи не бачив,
Знаю та вірю, що день і що дня
Він від ворогів захищає мене! (Янгол-Охоронець)(Слайд№5)
Як ви гадаєте хто такий янгол? Це Божий посланець який охороняє людей, він посередник між небом і землею.
У кожної людини від народження є свій янгол – охоронець.
Послухайте притчу:
До людини звернувся янгол:
- Хочеш, я покажу тобі твоє життя?
- Хочу.
Янгол підняв його високо і людина побачила своє життя - дві пари слідів, що йдуть поруч.
- Хто це поруч зі мною? – Запитала людина.
- Це я, - каже янгол, - я супроводжую тебе все твоє життя.
- А чому іноді залишається тільки одна пара слідів? – Запитала людина.
- Це найважчі періоди твого життя ...
- І що ж, ти кидав мене в найважчі хвилини ?! Як ти міг?! - Журилася людина.
- Ні, це я ніс тебе на руках ...
А ще кажуть, що янголи завжди виконують наші бажання, головне щоб бажання були добрими і щирими.
Я хочу запропонувати вам сьогодні сплести маленького янголятка, для того щоб він допомагав вам у виконанні бажань. Кожен може подарувати свої вироби кому-небудь, або можна обмінятися ними. Подивіться на дошку, ви бачите схему плетіння янголятка. Хто з вас хоче прочитати схему і розповісти порядок роботи.
(Слайд№6)
Діти: Схема янгола дуже проста, він робиться в техніці паралельного плетіння, крила ангела - петелька з бісеру, голова велика намистинка.
Педагог: Молодець, все правильно.
Педагог(Слайд№7)
Подивіться на фото, ось такий янгол може бути, ваші янголи можуть бути різного кольору і розміру, головне щоб вони були зроблені з любов'ю і добром.
Педагог: Я бачу, ви втомилися сидіти, давайте трохи розімнемося. (Фізхвил. «янгол»)
Перш ніж приступити до виготовлення, давайте повторимо техніку безпеки при роботі з бісером, дротом і ножицями (промовляємо).(Слайд№8)
- ножиці передавати кільцями вперед;
- на столі повинні лежати з правого боку;
- після роботи закрити ножиці;
- різати ножицями на деякій відстані від очей;
- дріт відрізати ножицями, щоб не поранитися;
Отже, приступаємо до роботи.
2.Основна частина.
Діти виконують виріб.
(Слайд№9годин.)
Демонстрація виробів.
Педагог: Ось прийшов час відпочити вашим оченятам. Гімнастика для очей. (Гімнаст.для очей)
(Слайд№10) Педагог: Наше заняття підходить до кінця. Я дуже вами задоволений, сьогодні ви показали свої знання та вміння. Вам сподобалося наше заняття ? (Відповіді дітей). Я дуже радий, що вам всім сьогодні було весело і цікаво. Давайте зберемо свої вироби, якщо хтось хоче обмінятися або подарувати їх кому-небудь, зробіть це. Наведемо порядок на своєму робочому місці і попрощаємося з гостями.
Спасибі всім і нехай ваш янгол-охоронець буде завжди з вами поруч!
Творчість
Займатися творчістю цікаво і корисно, адже від процесу виготовлення отримуєш велике задоволення.
Моє захоплення - це вишивка бісером, (Слайд Ікона) плетіння з бісеру та в'язання гачком і спицями.
Бісероплетіння підкреслює мою неповторну індивідуальність. Кожен виріб потребує певних зусиль.(Слайд Дерева ) Ці вироби виглядають дуже красиво і оригінально. До того ж бісероплетіння розвиває фантазію, дозволяє самому створювати схеми і способи виготовлення виробів. Як на мене, бісероплетіння-це найкраще хобі.
Також я прищеплюю це мистецтво своїм учням. Творчій початок, безмежна фантазія, і прагнення до прекрасного закладено в кожній дитині.(Слайдфото дітей)
Такі заняття у дітей розвивають посидючість, терпіння, акуратність, фантазію і винахідливість.(Слайд «Цвети») Плетіння квітів з бісеру не тільки формує естетичний смак, але і прищеплює дітям почуття прекрасного, заспокоює і відволікає від телевізора і комп'ютерних ігор.
В'язання спицями та гачком також дуже популярне.(Слайд Вещи)Спицями виходять дуже гарні вироби, такі як шкарпетки, рукавиці, светри, спідниці, шапки і т. д. Дуже подобається в'язати гачком серветки, шарфи, шапочки, сукні, сарафани і навіть іграшки .(Слайд грушки)
Займаючись рукоділлям я відволікаюся від будь яких проблем та отримую задоволення від улюбленого хобі.
Я людина творча:
Хочу – творю,
Хочу – витворяю! (танец)
Візитка
Я вихователь. Я дуже люблю свою творчу працю. Діти є моїм джерелом натхнення, сили й радості. Я твердо вірю в успіх виховання, який складається з дуже простих компонентів: любові до дітей, сили особистого прикладу, справедливості, доброти. Головне в моїй роботі – виховання учня як особистості. Допомогти кожній дитині зрозуміти себе, повірити у свої сили і досягти успіху.
Зуміти запалити в дитині іскорку творчості, бажання, навчити працювати – це успіх а також щастя творчої співпраці.
Вихователь повинен любити дітей, вміти знаходити з ними спільну мову і володіти неймовірним терпінням.
Все це я намагаюся застосовувати в своїй роботі.