Конспект уроку з математики
1 клас
Тема: «Закріплення знань про числа 1-9»
Вчитель Бутка О.В.
Тема: «Закріплення знань про числа 1-9»
Мета : Закріплювати навички лічби в межах 1-9, закріплювати знання складу чисел 2-9та геометричні фігури, формувати обчислювальні навички та вміння порівнювати числа, розвивати мислення, виховувати самостійність.
Матеріали: краплинками із цифрами 1-9, хмаринки із краплинками, краплинки із завданнями, конверти із завданнями, парасольки
Хід уроку:
1 . Організаційний момент
- Яка зараз пора року?
- Яку погоду ми часто спостерігаємо восени?
- Чи любите ви коли падає дощ?
Ви знаєте, а я люблю дощову погоду. Люблю дивитись, як спускаються краплинки з хмар, як падаючи на калюжу вони утворюють цікаві бульбашки. А в дитинстві після дощу я дуже любила стрибати по калюжах, напевно як і ви.
Саме тому я запросила веселі краплинки до нас на урок. Але ці краплинки незвичайні, а математичні. Тому що дуже люблять цифри і пропонують нам з ними пограти
Отже, розпочинаємо
Бо дзвінко вже пролунав дзвінок
Починаємо урок
Цифри ми вивчаємо
Ні хвилинки ми не гаємо
2. Усний рахунок
Краплинки хочуть почути чи вмієте ви лічити
- Полічіть від 1 до 9
- Від 9 до 1
- Від 5 до 9
- Від 7 до 2
3. Каліграфічна хвилинка
Напишіть числа 7 8 9, цілий рядок, повторюючи таку закономірність.
4. Математичний диктант
Запишіть цифри 2 4 3 1 5 7 6 8 9. Перевірте
5.Гра « Віднови краплинок ряд»
Краплинки вряд стояли
Та враз усі затанцювали.
Танцювали і кружляли
Та не на те місце стали
- На потрібно поставити їх у порядку зростання від 1 до 9
- Назвіть сусіди чисел 2 4 5 8
6. Гра « Полічи скільки краплинок у кожної хмаринки»
Ви знаєте, що краплинки живуть на хмаринці і коли падає дощ, то із кожної хмаринки падає різна кількість краплинок
Полічіть скільки краплинок у кожної хмаринки і запишіть числом
7. Гра « З якої хмаринки ці краплинки»
А ще декілька краплинок впало на стіл і тепер вони не знають з якої вони хмаринки. Вам потрібно розв’язати приклад і результат підкаже з якої хмаринки впала краплинка
2+3 3+1 4+1 5+1
Коли наші краплинки приєднались до хмаринок чи змінилась їх кількість? Скільки їх стало на кожній хмаринці?
8. Порівняй
Краплинки принесли вам ще завдання порівняти числа
9 9 7 4 4 4 8 7
5 2 2 2 1 5 3 9
9. Фізкультпауза ( в колі)
Ми почали високо стрибати,
Щоб хмаринку упіймити.
Ми хмаринку упіймали
Разом з нею танцювали.
Аж раптом краплинки із неї
На землю упали.
Ми краплинки позбираєм і
На хмарку поскладаєм
10. Гра « Яка число сховалось за краплинкою»
8-1= 3+6= 9-5= 7+2=
11. Гра « Полий квітку»
- Пригадайте, чи потрібна вода рослинам?
- Ось і наші квіточки зараз полиє дощик. Вам потрібно розв’язати приклад і зафарбувати таку ж кількість краплинок
12.Завдання у конверті від краплинок
На конверті: Визнач і запиши довжину відрізка.
В конверті: упізнай геометричну фігуру і розкажи про неї.
13. Гра «Парасольки»
Восени коли падає дощ, який одяг і взуття ви одягаєте?
- Що ще ми беремо для захисту? ( Парасольки)
- За вашу старанність я приготувала для вас парасольки.
- Але щоб дізнатись кому яка дістанеться, ви повинні роз’язати приклади
8-2= 5-1 = 4-2= 6-3=
Підсумок уроку
Рефлексія
Хмаринкам і краплинкам сподобалось побувати у нас і пограти.
- Чи хотіли б ви побувати на хмаринці і помандрувати з нею по небу.
На мить заплющіть оченята і уявіть що ви уже там.
Розкажіть, що ви бачите.
І я бажаю вам, щоб сьогодні уночі вам приснився сон, як ви мандруєте на хмаринці