Закріплення знань про звукове зачення букви Кк. Читання речень, поданих рукописним шрифтом. Опрацювання тексту "Калина".

Про матеріал
Урок на тему: "Закріплення знань про звукове значення букви Кк ("ка"). Читання речень, поданих рукописним шрифтом. Опрацювання тексту "Калина".
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку з предмету «Українська мова. Навчання грамоти»

Тема:

«Закріплення знань про звукове значення букви Кк («ка»). Читання речень, поданих рукописним шрифтом. Опрацювання тексту «Калина»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мандрівка казковим містом Алфавіт

 

(урок-мандрівка)

 

ТЕМА. Закріплення знань про звукове значення букви Кк («ка»). Читання речень, поданих рукописним шрифтом. Опрацювання тексту «Калина».

МЕТА: закріпити знання учнів про букву КК  («ка»), її звукове значення, вчити читати склади, слова, речення  з новою буквою; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; ознайомити з рукописним шрифтом, призначеним для читання; розвивати вміння зіставляти слова за значенням та фонетичними особливостями; виховувати бережне ставлення до природи.

ОБЛАДНАННЯ: таблиця «Казкове містечко «Алфавіт», Фея Фонетика, ілюстрації із зображенням казкових героїв, фішки для позначення звуків, предметні малюнки, звукові моделі слів, аудіозапис колискової пісні «Котику сіренький», веснянки «Вийди, вийди, сонечко», оригамі «Калинка», гілочка калини.

 

ХІД УРОКУ

 

І. СВОРЕННЯ ЕМОЦІЙНОГО НАСТРОЮ УРОКУ

Стали, діти, підтягнулись,

Один одному всміхнулись,

Привітались до гостей: «Добрий день!»

На урок старання не забудьте взяти,

Сіли всі рівненько, будемо працювати.

 

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

  •   У нас урок навчання грамоти. Чому ми навчаємося на таких уроках? (читати, писати)
  •   Недаремно в народі кажуть:

Грамоти вчиться -

Завжди знадобиться.

  •   Сьогодні у нас урок читання і ми помандруємо стежинами казкового містечка Алфавіт, де  зустрінемось з вивченою буквою «К», продовжимо читати з нею слова, тексти і чекає нас захоплююча зустріч з казковими героями та їх цікавими завдання маю поведе нас в казкове містечко Калинка.

 

ІІІ. ПРИЙОМ ОЧІКУВАННЯ

  •          Складемо павутинку слів

УРОК


  • навчальним
  • пізнавальним
  • цікавим
  • захоплюючим
  • ігровим
  • успішним

  •          Я чекаю від вас гарних відповідей, міцних знань. І як завжди на уроці ви

Уважні

Розумні

Організовані

Кмітливі

 

IV. ВПРАВИ ДЛЯ РОЗЧИТУВАННЯ

  1.     Щоб ротик був слухняний, промовимо чистомовку

Ова-ова-ова – звучить рідна мова,

Їна-їна-їна – ніжна, солов’їна,

Ова-ова-ова – мова калинова,

Оду-оду-оду – мова нашого народу.

  1.     Фонетична зарядка

Ось сонечко до нас вітається і на промінцях несе вивчені букви,назвемо їх.

  •          Які з них позначають голосні звуки, а які приголосні? (вимова звуків)
  1.     Біля будиночку з буквою «К» нас чекає Фея Фонетика. (троє учнів біля дошки до слів підбирають звукові моделі, пізніше обґрунтовують свій вибір), інші в цей час відгадують мовну загадку

З «и» він плаває у морі

З «і» мишей ловить в коморі.

і викладають звукові моделі слів.

– Чим відрізняються слова?

Висновки учнів: буква «ка» позначає приголосні звуки /к/, /к/.

  1.     Пройдемось рівненькою доріжкою складів

ка  ко  ку  ки  кі

     ак  ок  ук  ик  ік

  •          Тернистою доріжкою

кла  кло  клу  кли  клі

кма  кмо  кму  кми  кмі

  •          Стежиною слів

Вікно,  коло,  квітка, клас, вінок, кімната.

 

 

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

1) Цікаві завдання.

  •   Розважить усіх у Алфавітному містечку клоун. Ось як він вміло підкидає різнобарвні кульки. Кульки не прості, а чарівні. Завдання в групах (зі складів, що на кульках скласти слова, зачитати їх).

2) Гра з Калинкою. Квітка-алфавітка.

  •   Діти мають пелюстки з назвами (розділові знаки, тварини, міста, овочі, професії, казкові герої, гори). Називай все на «к». Працюють в парі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3)  Ось Барвінок зустрічає і Букварика тримає.

Словника робота

Читання слів до текстів Букваря (хором, по групах)

вінок                       колиска                        Килина                   коло

віник                       колисала                      Клим                       навколо

вікно                       колисанка                    Оксанка

  •   Пояснення значень слів у І стовпчику, знайти спільну частину у ІІ стовпчику слів;
  •          Як назвете одним словом слова ІІІ стовпчика?
  •          Яке спільне слово знайдете у ІV стовпчику?

 

VІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

  1.     Розгляд малюнка. Бесіда.
  •          Кого ви бачите на малюнку?
  •   Де мама повісила колисочку? Яка це пора року? З чого видно? (Цвіте калина)

Вчитель.  Мама дитину колисала й пісеньку співала.

  •          Звучить аудіозапис колискової «Котику сіренький»
  •          Як називається ця пісенька?

По-іншому ще називають колискову (колисанка).

  •          Які слова заколихують дитину? (люлі-люлі, а-а-а)
  1.     Читання тексту «буксиром» за вчителем
  •          Кого колисала мама?
  •          Як звати донечку?
  1.     Вибіркове читання.
  2.     Читання рукописного речення в парах.

Фізкультхвилинка із Сонечком

А ми покличем Сонечко,

Щоб рясніше цвіла калина,

Щоб тішились і розважались діти.

Танок «Вийди, вийди сонечко»

 

VІІ. КРІСЛО АВТОРА

Калина – це символ України. Символ краси.

Коли випікали запашний коровай обов’язково прикрашали його свіжою калино. Калину садили біля криниці, щоб вода була чистішою та смачнішою.

Загалом назву Калинівка носить приблизно 70 поселень на Україні. Близько 400 разів Тарас Шевченко у своїх творах згадує калину.

 

VІІІ. ПІДГОТОВКА ДО ЧИТАННЯ ТЕКСТУ «КАЛИНА»

  1.     Словничок слів
  2.     Бесіда за малюнком
  •          Яка пора року? (літо)
  •          З чого видно? (по одягу дітей, за кущем калини)
  •          Який кущ росте біля хатини? (калини)

Вчитель. Любив калину український народ. І саджав цей кущик біля своєї оселі, щоб не переводився рід, щоб у кожній сім’ї народжувались сини і дочки – сила і краса України.

  1.     Читання тексту. Гра «Бджілка»
  2.     Читання Незнайком
  3.     Виконання логічних завдань.
  •          Роз’єднати слова. Аналіз речення.

Валеологічна зарядка для очей «Метелик»

 

Вчитель. А ще калинку згадують у народних приказках, прислів’ях.

Учні. – Любуйтеся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте.

  •          У лузі калина з квіточками, неначе мати з діточками.
  •          Без верби й калини нема України.

Вчитель. А ще калинка у колискових піснях.

 

Баю, баю, дровець нарубаю,

Чай з калини наварю і дитину напою,

Бо цілющі властивості має калинка.

 

ІХ. ГРУПА ЗДОРОВ’ЯТКО

Не було в народній медицині помітніших ліків від застуди, як калиновий чай. Свіжі ягоди з медом та водою вживали при кашлі, серцевих захворюваннях, для поліпшення травлення.

 

Х. ВІКОНЕЧКО У ЗАВТРАШНІЙ ДЕНЬ

Вчитель. Калинка не тільки красива, а й чарівна. Відцвітаючи, ягідки калинки наливаються соком. Ось її ягідки – намистинки. Осінню на морозі вони стають менш гіркі, а солодкі.

А приклавши калинку (оригамі) до віконечка, воно відкривається і показує, що чекає вас на уроках української мови та навчання грамоти.  Завтра (Буква «р»)

 

ХІ. САМООЦІНКА

  •          Хто працював старанно, був активний на уроці – високо підняли руку.
  •          Хто працював середньо – руку поставили на парту.
  •          Кому небхідна допомога, ще потрібно попрацювати – склали руки на парті.

(Подарунок Калинки – закладка з гарними квітами.)

 

ХІІ. ПІДСУМОК УРОКУ.  МЕТОД «МІКРОФОН»

  •          Чи збулися ваші очікувальні результати?
  •          Що навчились на уроці?
  •          Які цікаві завдання були для вас?
  •          Які ігри сподобались?
  •          Що нове пізнали?

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
1 березня
Переглядів
87
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку