УРОК МАТЕМАТИКИ
1 КЛАС
Тема:
Закріплення знань. Складання й розв’язування прикладів і задач.
Складання задачі, яка містить поняття» стільки ж». Вправи і задачі на застосування таблиць додавання та віднімання. Побудова відрізків, порівняння їх довжин.
Мета:
Закріплювати знання, уміння, навички, набуті на попередніх уроках;
Розвивати уміння та навички складати та розв’язувати задачі на знаходження суми та різниці двох чисел та задачі, яка містить поняття « стільки ж».
Вправляти учнів у розв’язанні прикладів на застосування табличного додавання та віднімання.
Продовжити формувати вміння будувати відрізки та порівнювати їх довжини. Розвивати пам’ять, увагу, самостійність.
Виховувати уміння працювати в групах та парах, застосовувати набуті знання на практиці.
Обладнання:
Пазли із зображенням казкових героїв, «цифри- сніжинки», сигнальні картки, умовні позначки для складання задач, кольорові та прості олівці, лінійки, ручки, зошити.
Тип уроку:
Урок- казка
Хід уроку
1Організація класу.
Привітання.
2.Мотивація навчальної діяльності.
ВЧИТЕЛЬ:
-Діти, ми сьогодні з вами побуваємо у казці. Там на нас чекають пригоди, тому ми маємо взяти із собою всі знання, які здобули на уроках.
А от яким ми будемо подорожувати, ви дізнаєтесь, самі.
ЗАГАДКА
На сметані замісили,
На вікні охолодили.
Круглий бік
Скок-скок
Покотився…
/ КОЛОБОК/
ВЧИТЕЛЬ:
-Діти, Колобок чув від Дідуся та Бабусі, що всі діти мають право на дружбу, спілкування. От і вирішив Колобок знайти їх собі. В казці він зустрінеться… Відгадайте самі.
Вправа» ТАНГРАМ»,
2. Робота в парах.
ВЧИТЕЛЬ:
-Діти, нам час у дорогу. Але трішки похмурий день сьогодні. Де наше СОНЕЧКО?
Давайте розбудемо його,
3. Усний рахунок.
- Рахунок від 0 до 10 та від 10 до 0.
- Діти, СОНЕЧКО ще спить.
_Дівчатка називають парні числа в межах 10, а хлопчики- непарні.
СОНЕЧКО прокидається./ на дошці з’являється малюнок усміхненого сонечка.
ВЧИТЕЛЬ:
-Діти, Сонечко прокинулось, усміхнулось і сказало:
-Вкажу дорогу вам усім.
Напиши лиш цифру 7.
4.Допоможемо Колобку виконати завдання Сонечка.
КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
-Розгорнули зошити, поклали їх похило. Напишіть пів рядка цифри 7.
САМОПЕРЕВІРКА
-Візьміть в руки прості олівці «одягніть» корону цифрі7, яка заслуговує, на вашу думку, бути КОРОЛЕВОЮ.
Тепер зробимо комплімент цифрі7
/ГРОНУВАННЯ»,
5.
-Молодці. З першим завданням від Сонечка ви впорались. А наш КОЛОБОК уже покотився до засніженого лісу, та раптом стежинка обірвалася.
-ВЧИТЕЛЬ:
-Розгубивсь наш мандрівник,
Та почув ВОРОНИ крик:
-Кар! Підказку хочу тобі дати:
Але диктант мусиш написати.
ВЧИТЕЛЬ:
-Діти, Колобок не вчився в школі, і не вміє писати математичні диктанти. Допоможемо йому?
МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ
-Скільки золотих яєчок знесла Курочка Ряба?*1*
-Скільки голів мав Змій Горинич?*3*
-Скільки пір року? *4*
-Це число збільшити на 2 *6*
Тепер віднімемо 0 *6*
-Від першого двоцифрового числа відніміть 2*8*
ПЕРЕВІР СЕБЕ( 1 3 4 6 6 8)
Вчитель:
-Молодці.
Тут і ліс вже розступився.
Колобок наш покотився
Та не знаю звідкіля,
Вже летить сюди Сова.
-Не хочу в ліс його пускати
Треба приклад розв’язати.
6.Розв»язування прикладів
/Самостійна робота в зошитах/Приклади на індивідуальних картках-сніжинках.
4+2= 6+3=
3+3= 4+4=
8+2= 7-6=
ВЧИТЕЛЬ:
-Молодці! Виручили Колобка.
А Сова все за своє:
-Якщо ж маю я нагоду,
То спитаю й про погоду.
-Скільки лап у ведмедя?*4*
-А скільки лап у двох ведмедів?*8*
-Скільки сонечок на небі?*1*
-А скільки обертів навколо Землі воно робить?*0*
Вчитель:
-Тут професорка Сова похвалила Колобка
Ф я хвалю вас, діти.
Так у Колобка з’явився ще один друг.
Фізкульхвилинка
/Танок Сніговиків/
-А нас Сніговики запрошують на «галявину-килимок».
Вчитель:
-Діти, нам час наздоганяти Колобка. Можливо, йому знову знадобиться
наша допомога.
7.Робота в групах. Складання та розв’язування задач.
-ВЧИТЕЛЬ-
_-Ой, дивіться
Хтось там шубку білу має
І під кущиком дрімає.
Хто це?/ЗАЙЧИК/
Зайчисько мовив:
-Під кущем я не дрімаю.
Так задачу я складаю.
Колобку, допоможи
І. Задачу розв’яжи.
/Повторюємо правила роботи в групах
1 група
Скласти задачу за малюнком на знаходження різниці.
2 група
Скласти задачу , яка містить поняття» стільки ж»
8.Складання виразів.
-Діти, поки ми з вами складали задачу, до нас прилетіли незвичайні сніжинки. На них написані цифри. Ми будемо складати вирази і називати назви компонентів дій додавання та віднімання.
Повторимо їх назви.
ДОДАНОК + ДОДАНОК= СУМА
ЗМЕНШУВАНЕ-ВІД»ЄМНИК=РІЗНИЦЯ
Молодці! Поспішаймо далі у дорогу наздоганяти Колобка.
ВЧИТЕЛЬ:
-Що ж герой наш Колобок?
Ось побачив він горбок.
Та не зміг він прочитати;» Взимку мене не турбувати!»
ВЕДМІДЬ
ВЧИТЕЛЬ:
-Ой, Колобку, у нас прохання:
« Мерщій виконай завдання.
З Ведмедем пустощі сумні.
З ним пограєш навесні!
ВЧИТЕЛЬ:
-Діти, чому з Ведмедем не можна грати взимку?.
/взимку він спить/
9. Гра «Мовчанка»
Порівняння виразу та числа.
/діти користуються сигнальними картками./
/7+3…2/
-Молодці! Ми допомогли Колобку дізнатися ще про одного друга, з яким він подружиться навесні.
-Колобочок покотився, та відразу ж зупинився.
-- От же чудо! От дива!
Зустрів він там Сніговика!
-Діти, в руках у нього мітла завдовжки 5 см. Якщо ми накреслимо відрізок такої ж довжини, Сніговик обов’язково подружиться з Колобком.
КРЕСЛЕННЯ ВІДРІЗКІВ
Дівчатка- 5см
Хлопчики – на 1см коротший
ПІДСУМОК УРОКУ
-Діти, в цей час Колобок подивився на небо. Сонечко лягло за обрій. Час було повертатися додому.
-Діти, якби ви були Колобком, з яким би настроєм ви повернулися додому? Намалюйте обличчя настрою Колобка і покажіть свій вибір./діти малюють на зворотній стороні Сніжинки/
-Вчитель:
- Діти, чи знайшов Колобок собі друзів?
-А що б ви йому порадили?