Закріплення звукових значень букв я, ю, ї, є. Читання букварних текстів з цими буквами. Опрацювання тексту «Київське метро» Диференційований підхід у формуванні вмінь виконувати звуко – буквений аналіз слів та розвиткові читацьких навичок.
Тема: Закріплення звукових значень букв я, ю, ї, є. Читання букварних текстів з цими буквами. Опрацювання тексту «Київське метро» Диференційований підхід у формуванні вмінь виконувати звуко – буквений аналіз слів та розвиткові читацьких навичок.
Мета: Закріпити звукове значення вивених букву різних позиціях , розвивати навички правильного свідомого читання, розвивати увагу, пам'ять, мислення та мовлення, пізнавальні здібності учнів, збагачувати словниковий запас дітей. Виховувати бажання вчитися.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час навчав.
В народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх).
Всі сідайте тихо, діти,
домовляємося не шуміти,
руку гарно підіймати,
на уроці не дрімати,
а знання мерщій хапати.
То ж гаразд, часу не гаєм
і урок вже починаємо.
2. Налаштування на плідну працю.
- Ми будемо сидіти правильно. Це як?(Діти кладуть руки на парти.)
- Ми будемо працювати активно. Це як?(Діти піднімають руки.)
- Якими ви будете на уроці?
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. « Як годиться по порядку все повторимо спочатку».
а) Гра « Мовний пінг –понг ».
- З чого складаються речення? Слова?
- На які групи поділяються звуки?
- Скільки голосних звуків в українській мові? ( 6.). Назвіть їх. ( а, о, у, е, і, и )
- На які групи поділяються приголосні звуки? ( на дзвінкі і глухі ; тверді і м’які )
- Який звук завжди м'який? ( й )
- Яка буква не позначає жодного звука? ( ь ).
- А яка буква завжди позначає два звуки? - Буква ї .
- Назвіть ці звуки. -( й, і )
- Коли букви „я", „ю", „є" позначають два звуки?.
б) Чистомовка
Ра-ра-ра: Дуже рада дітвора.
Арк-арк-арк: Ми поїдемо в зоопарк.
Ро-ро-ро: Доберемось на метро.
Ру-ру-ру: В зоопарку кенгуру.
Нот- нот- нот : Також є там і єнот.
Я –я- я : Є велика там змія.
В’ї – в’ї – в’ї : Там співають солов’ї .
Ра-ра-ра: Закінчилася в нас гра.
в) Робота за таблицею . Розчитування за таблицею.
3. Диференційований підхід у формуванні вмінь виконувати звуко – буквений аналіз слів.
1 група |
2 група |
3 група |
|
|
|
Фізкультхвилинка. «Посмішка» відео
4. Робота над загадками
— Розгорніть буквар на с.126—127. Роздивіться фото. Що тут зображено?
— Як ви здогадалися, що сфотографовано метро? Доведіть свою думку.
/на фото видно підземні тунелі з електричками, ескалатори, красиві платформи з людьми, які чекають транспорт/
— Читання загадк Анатолія Костецького. (1 учень + хорове)
Назвіть відгадку, доведіть свою думку.
— Прочитайте загадку Бориса Вовка. (1 учень + хорове)
— Підкажіть останнє слово. (Метро.)
—Де знаходиться незвичайна залізниця? (Під землею.)
— Чому в загадці сказано, що поїзди пробігають? (Дуже швидко рухаються.)
— Яка станція метро названа в загадці? («Дніпро».)
III. Оголошення теми уроку.
ІV. Робота за Букварем (с. 126–127)
Метро – міська електрична залізниця, що проходить під землею в тунелях, а на поверхні – по мостах – естакадах або по спеціально відведених ділянках вулиці, а також станції цієї залізниці.
Ескалатор – у метро, універмагах та деяких інших великих спорудах механічні рухомі сходи для переміщення людей з одного рівня на інший.
Платформа – рівний підвищений майданчик уздовж залізничної колії на станції або зупинці.
Тунель — горизонтальна або похила підземна споруда, яка має два виходи на поверхню. Споруджується з транспортними, комунікаційними та іншими цілями.
швидко
поїзд
станція
станція
перехід
пішохід
тролейбус
автобус
трамвай
Фізкультхвилинка
Очі вгору, очі вниз.
На сусіда подивись.
Очі вліво, очі вправо
А тепер їх опустіть.
Блимніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд.
3. Опрацювання тексту «Київське метро»
А) Налаштування на прослуховування
Б)Розвиток аудіативних умінь учнів (с. 127 букваря).
Учитель читає текст «Київське метро».
В) Перевірка розуміння перевіряється за запитаннями.
— Про що розповідається в тексті?
4. Читання тексту учнями
Учні спочатку читають текст самостійно пошепки, а потім уголос за частинами.
5. Аналіз змісту тексту
— Що розбудовується разом із Києвом?
— Де мчать блакитні поїзди?
— Чому поїздам ніхто не заважає?
6.Вибіркове читання речень відбувається за завданнями вчителя.
— Прочитайте речення, в якому говориться про:
а) столицю України;
б) блакитні поїзди;
в) швидкість метро;
г) вільний шлях.
7. Розвиток читацьких навичок. Диференційований підхід.
1 група |
2 група |
3 група |
Вибірковий переказ тексту: Поїзди в метро дуже швидко мчать від станції до станції. Це тому, що… Далі діти переказують своїми словами другу частину тексту. 2. Діалог |
Знати і продовжити речення: Тому і самі поїзди … |
Скласти речення з тексту: Під землею поїздам ніхто не заважає. |
8. Робота за фотографіями . Складання правил поведінки у метро.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Із якими звуками і буквами продовжували працювати на уроці?
— Знайдіть і прочитайте слова з буквою Є у тексті про Київське метро.
— Відгадайте ще одну загадку, яку написав Валентин Кириленко. Відгадку назвіть хором.
У вагоні світло, чисто,
За вагоном — темнота…
Довго їдемо під містом,
Раптом поїзд виліта
З підземелля на Дніпро.
Гарне в Києві… (метро)