Заняття для дітей старшої групи "Вода скарб нашої планети"

Про матеріал
Заняття є частиною навчального блоку для проведення Зум конференції чи звичайного заняття. Презентація допоможе провести заняття у форматі дистанційного навчання, що в наш час дуже актуально.
Перегляд файлу

Заняття для дітей старшої групи «Вода – скарб нашої планети»

Слайд 1

 

Мета: узагальнити знання дітей про воду та її властивості , сприяти розвитку пізнавальних інтересів, розвивати мислення, увагу, пояснювальне мовлення, спостережливість, уміння робити висновки, виховувати бережне ставлення до води.

Обладнання і матеріали: презентація

Хід заняття:

СЛАЙД № 2

Загадування загадки.

Відома всім рідина, усі її вживають.

Буває хмаркою вона, сніжинкою буває.

Бува як пара, бува тверда.

Здогадались? Це ... (вода)

Діти, ви здогадались, що мова йде про воду.

Вода є чарівним скарбом і сьогодні ми в цьому переконаємось.

ЇЇ називають колискою життя на Землі, бо саме у воді зародилися перші живі організми.

СЛАЙД 3

Давайте розглянемо ілюстрації і побачимо як людина використовує воду

СЛАЙД 4

Для приготування їжі,

СЛАЙД 5

Для вирощування рослин,

СЛАЙД 6

Для підтримки в чистоті тіла та одягу,

         СЛАЙД 7

          Для підтримки в чистоті житла тощо

Отже, вода справжній надійний помічник.

СЛАЙД 8

         Діти а для чого ще потрібна вода (щоб пити).

СЛАЙД 9

Як людям і тваринам для життя, так і рослинам для росту, цвітіння потрібна вода.

СЛАЙД 10

А щоб сталося без води з квітами, деревами, кущами (Вони б загинули).

З давніх давен люди знали про життєдайну силу води, тому дуже берегли і шанували її.

Запитання до дітей:

СЛАЙД 11

- які Ви знаєте водойми (озера, ріки, моря, океани);

СЛАЙД 12

- чим річка відрізняється від озера (В річці вода тече змінюється);

СЛАЙД 13

- як називається море в нашій місцевості (Чорне море);

СЛАЙД 14

- як називається найбільша водойма у світі(океан)

СЛАЙД 15

Глобус – це куля, зменшена копія нашої планети Земля.

СЛАЙДИ 16-17

- блакитна вона тому, що більшу її частину поверхні займає вода.

ФІЗХВИЛИНКА СЛАЙД 18

Краплі чистої води (підняти руки вгору),

Миють, миють, миють нас завжди (вільні руки кистями наче струшують

краплі),

Ми уміємо вмиватись (вмивати обличчя).

Рушниками витиратись(імітують витирання).

Вода загартовує нас (показують, які вони сильні),

Робить нас здоровими, міцними і дужими (плескають в долоні).

СЛАЙД 19

У нас на столі дві склянки, одна повна води. Уявімо, що це все вода яка є в морях і океанах;

  • яка ж вона на смак (солона);
  • чи придатна така вода до споживання (ні);
  • зверніть увагу скільки води у другій склянці (зовсім мало);

Уявіть, що питної води теж дуже мало на Землі, тому потрібно дуже бережно відноситись до неї.

СЛАЙД 20

Вода буває в різних станах.

СЛАЙД 21

Смак води можна змінити. Якщо в склянку з водою додати сіль – якою на смак стане вода? (солона)

А якщо цукор? (солодка)

СЛАЙД 22

Якщо гілочка надовго залишиться у воді, то вона пустить корінці і потім її можна посадити у землю.

Вода дає змогу рослинам жити.

       Слайд 23

Воду необхідно економити!

        СЛАЙД 24

ВОДА – СКАРБ НАШОЇ ПЛАНЕТИ!

Ми з вами повинні зберігати ПРИРОДУ, яка нас оточує!

 

docx
Додано
3 січня 2023
Переглядів
1884
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку