Заняття-дослідження "Яким є твій спосіб життя сьогодні?"

Про матеріал
Заняття-дослідження "Яким є твій спосіб життя сьогодні?" створено для роботи з учнями-вихованця у циклі заняття екологічного спрямування "Відповідальне споживання". Розробка стане у нагоді для гуртків еколого-натуралістичного напрямку.
Перегляд файлу

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ

ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

КОМУНАЛЬНИЙ ПОЗАШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«СТАНЦІЯ ЮНИХ НАТУРАЛІСТІВ ТЕРНІВСЬКОГО РАЙОНУ»

КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

 

 

 

 

Розробка гурткового заняття

на тему «Яким є твій спосіб життя сьогодні?»

 

 

 

 

         Укладач: Ханченко

         Дар’я Олегівна

         Керівник гуртка

         «Відповідальне споживання»

         КПНЗ «Станція юних

         натуралістів Тернівського

         району» КМР

 

 

 

 

м. Кривий Ріг, 2022


 Яким є твій спосіб життя сьогодні ?

Мета

  • Навчальна: мотивація на вивчення нового матеріалу і його осмислення; самостійна робота і творче застосування знань;
  • Розвивальна: розвивати уважність, аналітичні здібності, критичне мислення, пам'ять;
  • Виховна: виховувати відповідальне ставлення до свого побуту та навколишнього середовища, впевненість в своїх знаннях.

Тип заняття: комбіноване.

Обладнання: бланки анкети, фото та відео екологічної тематики .

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація теми

Завдання 1. Прочитай текст. Працюючи в парах, поясніть одне одному, що саме ви будете робити далі.

 Починаючи роботу, бажано дізнатись про свої повсякденні звички. Це буде визначення вихідного пункту, з якого починаються Твої дослідження.

Вивчення власних звичок відбуватиметься через спеціальне опитування, що називається аудит (перевірка). Заповнення анкети аудиту – це не змагання. У цьому процесі немає «правильних» чи «неправильних» відповідей – тільки чесні і нечесні. Єдина людина, яку Ти можеш обдурити, - це Ти сам! Твої відповіді зберігатимуться доти, доки знову не знадобляться тобі.

Після опрацювання тем курсу гуртка Ти знову звернешся до цих питань. Відповіді на питання анкети аудиту вдруге допоможуть тобі визначити, які зміни сталися у твоїх звичках. Ми не помічаємо тих змін, які з нами відбулися, а іноді забуваємо похвалити себе за те гарне, що ми робимо. Це буде шанс для Тебе і Твоєї команди трохи попишатися собою.

А раптом Ти не помітиш ніяких змін? Ніколи не пізно почати! Використовуй цей шанс і заплануй, що Ти робитимеш наступного тижня чи місяця.

Ніколи не критикуй своїх товаришів за «незначні» зміни. Краще запитай, чи не потрібна їм допомога. При цьому пам’ятай, що всі ми живемо в різних умовах і можливо іншим змінити щось набагато складніше, ніж тобі. Це – не змагання, внесок кожного дуже важливий, незалежно від того, наскільки він великий.

ІІІ. Основна частина.

Завдання 2. Отже, почнемо. Працюючи індивідуально, відповідай на запитання чесно, роблячи олівцем необхідні позначки. Обирай відповідь «так» чи «ні», а там, де стоять цифри, познач одну з них (врахуй, що 1 – ніколи, 2 – інколи, 3 – часто, 4 – майже завжди, 5 – завжди). Не витрачай багато часу на обмірковування. Якщо запитання незрозуміле, звернись до педагога.

Аудит №1

Що я і моя родина робимо з відходами?

 

Я знаю, які відходи можуть бути перероблені в моєму районі

Так/Ні

Ми сортуємо сміття для переробки

1 2 3 4 5

Як економити папір?

 

Я збираю використаний папір

1 2 3 4 5

Я використовую його ще раз з іншого боку

1 2 3 4 5

Що я роблю з органічними відходами?

 

Я знаю, що таке компост

Так/Ні

Я знаю правила компостування

Так/Ні

Ми компостуємо наші органічні відходи

Так/Ні

Куди я складаю свої покупки?

 

Я складаю свої покупки у пакети, що дає мені продавець

1 2 3 4 5

Я ношу із собою сумку для покупок

1 2 3 4 5

Як я і мої рідні чинимо зі старими речами?

 

Ми переглядаємо вдома речі, які потребують ремонту

Так/Ні

У мене є план щодо того, як їх полагодити та використати ще раз

Так/Ні

Я використовую кілька разів пакети, пляшки для зберігання та перенесення чогось

Так/Ні

Як я і моя родина поводимось, щоб у нашій оселі не нагромаджувалось сміття?

 

Перед тим як купити що-небудь я все і добре обмірковую

1 2 3 4 5

Я обираю собі подарунки на день народження та інші свята так, щоб не накопичувати речі, які потім викинуться, як непотрібні

Так/Ні

Я думаю про навколишнє середовище, коли шукаю подарунки для друзів

1 2 3 4 5

Як я і мої рідні ставимось до використання електроенергії?

 

Я вимикаю світло, коли в кімнаті нікого немає

1 2 3 4 5

Я вимикаю прилади, що не використовуються

1 2 3 4 5

Я знаю, що звичайні лампочки потребують більше електроенергії

Так/Ні

Я знаю, де продаються економічні лампочки і скільки вони коштують

Так/Ні

Наша родина вже замінила звичайні лампочки на більш економні

Так/Ні

За допомогою чого я пересуваюсь?

 

Я знаю, наскільки різний транспорт забруднює повітря

Так/Ні

Я використовую велосипед або ходжу пішки, коли це можливо

1 2 3 4 5

Як я і мої рідні ставимось до використання води?

 

Я перевіряю всі крани в моїй оселі та на вулиці, чи вони не протікають

Так/Ні

У мене є план для того, щоб відремонтувати всі протікання

Так/Ні

Я уникаю залишати кран відкритим, коли вмиваюсь і чищу зуби

1 2 3 4 5

Коли мию посуд, то швидко його полощу

1 2 3 4 5

Коли я миюсь, я намагаюсь використовувати якнайменше води

Так/Ні

Коли я поливаю рослини чи город, я намагаюсь не використовувати воду задарма

Так/Ні

Якщо я беру воду з криниці або джерела, я дбаю про його чистоту

Так/Ні

Перебуваючи біля річки чи озера, я прагну зберегти воду чистою

Так/Ні

Як я дбаю про рослини?

 

Я піклуюся вдома щонайменше про одну рослину

Так/Ні

Я посадив/ла, як мінімум, одне дерево

Так/Ні

Я піклуюся хоча б про одне дерево поблизу своєї оселі

Так/Ні

Як я піклуюсь про своє здоров’я?

 

Я намагаюсь купувати продукти з екологічними позначками

1 2 3 4 5

Я вживаю вегетаріанську їжу

1 2 3 4 5

У нашої родини є улюблені місця на природі для відпочинку

Так/Ні

Я знаю гарні місця біля оселі, де можна поспілкуватися з природою

Так/Ні

Я гуляю на природі кожен день

1 2 3 4 5

Як складаються мої стосунки з людьми?

 

Я маю багато друзів

Так/Ні

Я намагаюсь підтримувати гарні стосунки з усіма людьми, що мене оточують

Так/Ні

Що я і мої друзі робимо для громади?

 

Ми прибрали певну територію від сміття

Так/Ні

Ми запланували акцію з очищення території від сміття

Так/Ні

Ми плануємо постійне прибирання сміття в майбутньому

Так/Ні

 

ІV. Підсумок заняття

Завдання 3. Обговоріть результати заповнення питань аудиту у парах. Перегляньте мотивуючий відеоролик. Наступні заняття ви продовжите роботу над цими питаннями.

V. Домашнє завдання.

 Поділіться отриманою інформацією зі своєю родиною. Разом подумайте, до яких змін готова саме ваша сім’я.

 

docx
Пов’язані теми
Екологія, Розробки уроків
Додано
31 березня 2022
Переглядів
331
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку