Мета: ознайомлювати дітей з проблемою збереження чистоти міста, з правилами поводження з побутовим сміттям, учити підтримувати чистоту й порядок у довкіллі, підвищувати культуру побуту, формувати основи екологічної поведінки; виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища, охайність.
Мета: ознайомлювати дітей з проблемою збереження чистоти міста, з правилами поводження з побутовим сміттям, учити підтримувати чистоту й порядок у довкіллі, підвищувати культуру побуту, формувати основи екологічної поведінки; виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища, охайність.
Обладнання: презентація «», пісня Афлатуна мр3, галявинка, сміттєві відра різних кольорів.
Попередня робота: перегляд фільму «Сортуємо сміття»; дидактична гра «Сортуй сміття», бесіда.
Хід заняття
І. Діти заходять до зали, стають півколом, привітання (з рухами).
«Доброго ранку, рідний наш дім!
Доброго ранку гостям усім!
Доброго ранку сонечку ясному!
Доброго ранку місту прекрасному!»
ІІ. Ігровий момент: лунає пісня:
Вихователь: Діти, а чия пісенька лунає?
Діти: Це пісенька Афлатунчика!
До зали з піснею заходить Афлатунчик.
ІІІ. Мотивація.
Афлатун: Доброго дня вам, шановні гості, любі малята! Ваше місто дійсно прекрасне, але всі ми хочемо, щоб всюди було чисто і гарно, і я запрошую вас до нашого кінозалу, щоб переглянути цікавий фільм про те, що потрібно робити, щоб все наше довкілля було гарним і чистим!
Діти сідають на стільчики.
Вихователь: Ну щож, мої хороші, сідайте рівненько, дивіться і слухайте уважно.
IV. Перегляд фільму, бесіда.
Вихователь: Скажіть, будь ласка, через що вулиці, подвір’я, парки стають не дуже гарними? (П. в. Тому що люди викидають дуже багато сміття).
Вихователь: А звідки береться сміття?
П.в. Деякі люди викидають непотрібні речі просто там, де їх використали.
В-ль: А що треба робити, щоб його було менше?
П.в. Не розкидати.
В-ль: А що можете зробити ви, щоб у нашому місті було чисто?
П.В. Щоб у нашому місті було чисто, я не буду розкидати сміття.
- А я, якщо побачу, що хтось викинув папірці або інше сміття, то скажу, що цього робити не можна.
- А я разом з бабусею прибираю вулицю біля нашого будинку.
Афлатун: Молодці, малята! Ви зрозуміли, що потрібно робити, щоб довкілля було чистим і гарним!
V. Вихователь запрошує дітей на уявну прогулянку до парку (На галявині розкидані пластикові пляшки, папір, харчові відходи)
В-ль: Діти, а чи хотіли б ви відпочити і погратися на цій галявині?
Діти: Ні!
В-ль: Чому вам тут не подобається?
Діти: Тому що тут багато сміття.
В-ль: А що потрібно робити, щоб тут було чисто і гарно?
1. Щоб усюди було чисто, треба нам прибрати,
Все сміття і весь непотріб у відра зібрати.
2. Не тільки зібрати, а ще й сортувати,
Щоб на заводі все сміття переробили,
Нові, корисні речі зробили.
В-ль: Так діти, щоб сміття переробляти - його потрібно сортувати, тому що воно переробляється по-різному:
- в перше відро ми зберемо паперове сміття, з якого можна буде виготовити папір, нові паперові вироби;
- в друге відро ми зберемо пластик, пластикові відходи, їх розплавлять і зроблять нові речі, пакетик для сміття, стільці, столи;
- в третє відро природне сміття.
Дошкільнята разом з вихователем збирають сміття у різні пакети і складають у відповідні відра. Афлатун допомагає.
В-ль: А потім ці сміття потрібно винести в спеціальні контейнери, які стоять у відведених для цього місцях.
VI. Підсумок заняття.
- Що потрібно робити, щоб у світі було менше сміття? (П.в. Не смітити, прибирати).
- Куди потрібно дівати непотрібні речі? (П.в. Складати в окремі пакети, викидати в спеціальні контейнери).
- Для чого потрібно сортувати сміття? (П.в. Щоб його переробляти)
В-ль: Молодці, малята!
Афлатун: Тепер буде чисто у вашому місті.
Галявина, вулиця – глянь, які чисті.
Будете на вулиці біля будинку,
Знаю, не кинете навіть смітинку!