Заняття на тему: Розвиток мислення дітей під час застосування мнемотехніки

Про матеріал
Мета: Продовжувати вчити дітей працювати в групах, спільно виконуючи завдання, домовлятися, радитися, вирішувати спільні питання. Вправляти в умінні ділитися своїми знаннями, досвідом із однолітками про життя рослин, тварин, птахів та їх значення для життя людини, використовуючи коректурні таблиці. Формувати вміння дітей викладати напільні коректурні таблиці та ставити запитання один одному за їх змістом, вести діалог із ровесниками.
Перегляд файлу

Заняття на тему:

Розвиток  мислення дітей під час застосування мнемотехніки

Мета: Продовжувати вчити дітей працювати в групах, спільно виконуючи завдання, домовлятися, радитися, вирішувати спільні питання. Вправляти в умінні ділитися своїми знаннями, досвідом із однолітками про життя рослин, тварин, птахів та їх значення для життя людини, використовуючи коректурні таблиці. Формувати вміння дітей викладати напільні коректурні таблиці та ставити запитання один одному за їх змістом, вести діалог із ровесниками.

Ознайомити дошкільнят із незвичайними рослинами нашої планети, птахами та тваринами-рекордсменами, використовуючи інтерактивну дошку.

Розвивати логічне мислення під час розв’язання мнемо ребусів, головоломок, вміння доводити свою точку зору, використовуючи фрази: Я думаю(вважаю, гадаю, переконана), що це ,тому що , по-перше.., по-друге.... Отже, це ... . Формувати зв’язне мовлення дітей, творчу уяву, логічне мислення під час складання небилиці, описової розповіді та вивчення вірша напам’ять, використовуючи мнемотаблиці. Вправляти малят в умінні ділитися інформацією, вчитися навчаючи інших.

Розвивати дрібні м'язи кисті рук, окомір, зоровий контроль, вміння орієнтуватися в просторі, творчу уяву, логічне мислення.

Виховувати любов до природи, бажання її зберігати, повагу один до одного.

Матеріал та обладнання:

Інтерактивна дошка, мікрофон, інтелект мапа, мнеморебуси, мнемотаблиці, головоломки, коректурні таблиці, предметні картки, навчаючі слайди «Такий незвичайний чудовий світ!», лінійки, олівці, елементи танграма, блоки Дьєнеша, палички Кьюізенера, сигнальні картки, бейджики, ключі, скриня, пісок, , крупа, печиво, аудіо запис «У лісі».

                                  Хід заняття

(Педагог організовує дітей до заняття)

Вихователь: - Доброго ранку усім вам і доброго дня!

Бажаємо всім вам здоров’я й добра.

Хай ваші очки загораються!

Хай ваші личка посміхаються!

А день новий наш починається!

-Діти! Прошу вашої уваги на інтерактивну дошку. Нам прийшло

надзвичайне повідомлення.( Показ слайдів)

-Привіт, мої друзі земляни!

Я-Джмелик ,з планети Юпітер.

А це злий Метеоробін.

Він хоче знищити всю живу природу моєї планети: і птахів, і тварин , і

рослин.

Хто ж може врятувати мою планету?

Це можете тільки ви, друзі!

Доведіть йому, що без рослин, тварин, птахів не буде життя для мешканців планети.

Елексир добра та любові до природи знайдіть, Метеоробіну відішліть.

Благаю допоможіть. А допоможе вам моя мапа.

Вихователь показує інтелект-мапу.

Нам потрібно відповісти на ерудовані питання, розв’язати ребуси, розповісти, що ми знаємо про тварини, рослини та птахів і чому вони необхідні на планеті. Дізнатися щось нове, цікаве. Запропонувати свої варіанти емблем птахів, рослин,будинків для тварин. Знайти ключ від скрині, де знаходиться

Елексир добра та любові до природи та відправити його Метеоробіну.

(Ключі знаходяться в різних ємкостях: у воді, у піску,у крупі і т. п.) Ключів 5, а підійде тільки один.

Вихователь пропонує дітям поділитися на підгрупи відповідно бейджиків: птахолюби, рослинознавці, тваринознавці.

Вихователь: Що ж , любі природолюбці, вирушаємо за ключами. Успіхів вам! Психогімнастика: Але насамперед нам потрібно заспокоїтися та набратися сил. Сьогодні ми будемо говорити про природу, тому я пропоную завітати на лісову галявину.(Аудіозапис співу птахів, шуму листя на деревах)

Ми потрапили до лісу. Чуємо, як співають птахи, шелестять дерева на вітрі, десь близько стукає дятел, далеко зозуля кує. Під ногами шелестить листя.

Пахне свіжістю. Нам добре і спокійно. Раптом ми побачили велетенський дуб, підійшли до нього, обійняли. І просимо : « Дуб, дубочок, дай сили, здоров’я, розуму, щоб ключі нам знайти та Джмелику допомогти.» Ми відчуваємо, як сили наповняють наші ніжки, ручки, тулуб, голівку. Ми сильні, дуже сильні, розумні, дуже розумні, кмітливі, дуже кмітливі, повнісили та енергії.

1Сектор :Цікаві питання! Інтерв’ю за 3 кроки»

- Що ж таке природа?

- Яка буває природа?

- Що ми можемо віднести до неживої природи?

- Чим відрізняється жива природа від неживої?

- Що було б, якби не стало рослин, тварин, звірів на планеті?

- Як ми можемо допомогти нашій планеті та планеті Джмелика зберегти

природу?

- Щиро дякую за такі цікаві відповіді. (Діти знаходять ключ і пробують

відкрити скриню. Але дарма, потрібно шукати інший.)

2. Сектор: « Міркуємо разом(робота в групах)

-Д/\г »Розв’яжи мнеморебус"((н\т «Прес»)

(Вихователь дає дітям завдання розгадати ребус та довести свою точку зору за н/т «Прес»)

 

Хоч у нас чотири ніжки, ми не ведмедики й не кішки.

Ми не коні, хоч на нас

Ви сідали сотні раз.

Завжди самі ми стоїмо

А сісти всіх запрошуємо.(Стілець)

 

Вісім ніг, вісім рук

Вишиваєм шовком круг

Майстер з шовку знає толк

Ви купляйте мухи шовк.( Павук ).

 

Різних 3 відкриє ока

Але відкриє їх не разом.

 

Якщо червоне відкриє око-

Стій! Обережно! Йти не можна.

 

Жовте око-почекай,

А зелене – Йди. Рушай!(Світлофор)

 

ШОВК

 

-Д/г «Розділи килим лініями»

(Педагог пропонує дітям поміркувати та розділити своїх мешканців так, щоб всі були окремо,і тільки трьома лініями)

На чарівнім килимку

Жили дружно квіти,

Треба ж їм біду таку та й зазнати ,діти.

Посварились квіточки

Якось між собою.

Розділіть їх, діточки, бо нема спокою.

**************

Шум і гам із ранку

Від самого світанку

Сороченята сваряться,

Не можуть помиритися.

Щоб сварку припинити

Їх треба розділити.

*****************

В зоо , зоо, парку

Ходять важні там жирафи.

І вовки там є й лисиці.

Тай поважнії куниці.

 

Шум та гам! Шум та гам!

Там проснувсь гіпопотам.

Щоб уникнути нам бійки

Розсели звірят у клітки.

(Діти знаходять другий ключ, але він теж не відкриває скриню)

3 Сектор : Всезнайки

(Робота в групах з лідером за індивідуальними коректурними таблицями.)

Діти обговорюють, що вони знають про птахів(відповідно тварин, рослин), які бувають, де живуть, що особливого, цікавого знають про їх життя, яку користь приносять.

Вихователь пропонує заселити в будиночки , відповідно рослини, тварини, птахи, щоб відправити та збагатити планету Джмелика.(Діти викладають картки у віконечка «будинків»- самостійно створюючи напільні коректурні таблиці).

Діти – модератори кожної групи задають питання один одному щодо

мешканців, які знаходяться на різних поверхах своїх будиночків.

Наприклад, коректурна таблиця до теми «Рослинний світ»

Питання до коректурної таблиці «Рослинний світ»

Як ми можемо назвати жителів цього будинку?(Рослини)

Які рослини поселились на четвертому поверсі? Назвіть їх.

Нагадайте , де вони ростуть.(Фруктові дерева, у саду)

Де сховалися квіти? Назвіть їх. Розкажіть, де вони ростуть.(На

першому поверсі. Пролісок, айстри, ромашки)

В якій квартирі живе квітка, яка першою з’являється на весні?(На

першому поверсі, кв. No1, Пролісок)

Знайдіть кущ символ України.(Другий поверх кв.No4. Калина)

Де ще живуть кущі?( На другому поверсі, праворуч від калини. кв

No5-Ліщина, кв. No6-Шипшина)

Яке дерево росте в діброві?(Дуб. Третій поверх, кв.No9)

Знайдіть хвойне дерево.(Ялинка. Третій поверх кв. No8)

В якій квартирі поселилося незвичайне білокуре дерево з цілющим

соком?. Як називається місце, де росте багато берізок?(Береза,

третій поверх, кв.No7)Березовий гай.

(Знаходять хибний 3 ключ)

4. Сектор “Розважальний”

Фізкультхвилинка з використанням інтерактивної дошки.

5. Сектор «Хочу багато знати»

(Показ слайдів та розповідь вихователя про незвичайних рослин, цікавих

тварин, птахів)

Казка «Такий незвіданий, чудовий світ!»

На незвіданій, чудовій, прекрасній землі, в джунглях жили-були три, не

розлий вода, друзі: Король Лев, Тімон та Пумба. Вони все робили разом:

разом гралися, разом полювали , разом мандрували. Одного разу Тімон питає Пумбу:

Пумба, чи ти бачив щось цікавіше, красивіше, за наші джунглі?

Думаю, що ні. А хотілось би дізнатися , щось цікаве у природі.

Я знаю, хто нам допоможе !- радісно вигукнув Король Лев. Ми повинні

знайти фею Флору, яка все знає про природу.

І друзі вирушили в подорож . Раптом вони почули чарівну музику. То грала фея Флора на чарівній сопілочці. Вона із радістю зустріла друзів і пообіцяла показати та розповісти їм про цікаві рослиних, тварин та птахів. Адже,

Дивосвіт, дивосвіт.

Хто придумав оцей світ?

Землю красную таку

У зеленому вінку,

Всі ці квіти і ліси,

І пташині голоси ?

Ліс і річка, і поля –

Це ж усе моя земля.

Фея махнула чарівною паличкою і друзі почали весело сміятися ...Тому що побачили справжнє диво- квітку Сміху. Хто скуштує насіння квітки, чорненькі горошинки, буде сміятися майже 30 хвилин.

Після чого людина засинає.

Фея розповіла, що рослини бувають і небезпечні. Це рослини-хижаки. А

саме: Росянка та квітка Глечик. Чарівниця здивувала мандрівників

розповіддю про баобаб Чайник.

Баобаб "Чайник" — найвідоміше дерево на всьому Мадагаскарі.

А все через те, що його стовбур та гілля дуже нагадують величезний чайник!

Деревина баобабів м’яка та добре насичена водою, а це якраз «на руку» слонам. Вони легко ламають стовбур та з’їдають його середину, таким чином досхочу напиваючись вмістом.

Друзі були здивовані. – Це так цікаво! Мандруємо далі!

Флора махнула чарівною паличкою і друзі опинились серед цікавих птахів та тварин.

-Чи знаєте ви,- спитала вона, -що страус-найбільший птах на планеті , а

колібрі-наймеший?

НАЙКРАЩИМИ БІГУНАМИ

на короткі дистанції серед птахів України, звичайно, є фазан —

34 кілометри на годину .

НАЙДОВШИЙ ЯЗИК

має зелений дятел —

14 см, він висувається на відстань, що перевищує довжину дзьоба в чотири рази.

Тімон і Пумба були дуже здивовані.

Черговий раз, махнувши чарівною паличкою, красуня запитала:

-Чи знаєте, ви, що крокодили їдять камені?

У це важко повірити, але крокодили і справді їдять камені.

Завдяки цьому вони підтримують баланс на воді та глибоко пірнають.

-А чи знаєте, ви, що найважчою породою серед собак вважається сенбернар, самий вгодований приклад якого у віці 5 років важив 140 кілограмів .

Чи вмієте, ви малювати, друзі?- спитала чарівниця.

А от деякі слони пишуть справжні картини.

Ці могутні велетні одні з найрозумніших тварин на планеті

Вага їхнього мозку 5кг. Слони здатні відчувати радість та горе, їх навіть

можна навчити поводитися зі знаряддями.

Фея Флора побажала друзям запам’ятати все, що вони побачили і почули та розповідати іншим. А саме головне

Пам’ятати:

Природа нам – як рідний дім,

Вона усім, як мати.

Щоб лад завжди був в домі тім,

Про це нам треба дбати.

В природу із добром іди,

Вона ж тобі, як мати.

Й пташки на різні голоси

Співатимуть для тебе.

І в краплях срібної роси

Побачиш чисте небо.

Й віддячить за добро тобі

Земля теплом родинним.

 

Люби і бережи її,

будь гідним її сином !

Тож любіть і бережіть природу,! –промовила Флора, махнула чарівною

паличкою та зникла. Тімон, Пумба та король Лев задоволені та щасливі

повернулися назад у джунглі.

Сектор «Ми-творці»(Мнемотехніка)

(Діти самостійно обирають матеріал та тему).

Опис дерева(куща, квітки);

--- Складання небилиці

--- Вивчення вірша напам’ять .

(Після виконаного завдання, діти – делегати переходять із групи в групу та обмінюються цікавими розповідями).

Наприклад: мнемотаблиця до складання небилиці « Як ведмедик потрапив у космос».

(Малята знаходять 4 ключ.)

7.Сектор “Архітектори”

Вихователь пропонує завдання:

- Створити пам’ятну емблему пташці, використовуючи палички Кьюізенера та схему роботи.

- Створити емблему квітам, використовуючи елементи Танграма та схему роботи;

- Створити казковий будинок для тварин, використовуючи Блоки Дьєнеша та схему роботи.

(Діти самостійно обирають матеріал, кількість фігур, відповідно заданій схемі).

(Малята знаходять останній ключ, відкривають скриню. з’являється Елексір доброти та любові до природи. Передають його один одному , та промовляють по черзі прислів’я про природу.)

Підсумок заняття

Вихователь дякує дітям за допомогу . Робить висновок.

- Як ви думаєте, чи допомогли ми Джмелику та його планеті?

- Що вам сьогодні найбільше сподобалось у нашій подорожі?

- Що нового сьогодні дізналися? Ще про що ви б хотіли почути та побачити?

- Які поради можете дати щодо збереження природи на нашій планеті?

За ваші знання, кмітливість, творчість Джмелик передав вам справжній космічний сюрприз. (Печиво «Космічне»).

 

docx
Додано
1 грудня 2023
Переглядів
238
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку