Заняття. Ознайомлення з природним довкіллям для дітей 2-ї молодшої групи
Тема: «Новорічні подарунки для лісових звірят»
Мета:
- систематизувати уявлення дітей про зимові явища природи, про життя диких тварин взимку, їх уміння пристосовуватися до сезонних змін, про способи харчування;
- дати поняття про те, що треба піклуватися про диких тварин взимку;
- збагачувати словниковий запас дітей словами відповідно до теми заняття;
- розвивати мислення, пам’ять, мовлення, уяву, увагу, спостережливість;
- виховувати дбайливе ставлення до диких тварин, пізнавальний інтерес до святкування зимових свят, зокрема Нового року.
Матеріал: загадки про диких тварин, ілюстрації-картки із зображеннями Сніговика-поштовика, диких тварин(зайчика, білочки, їжачка, лисички, вовка, ведмедика), подарунків для лісових звірят ( морквинка, горішок, яблучко, рибка, пиріжок, горнятко з медом), віршик про Сніговика.
Хід заняття
Вихователь. Доброго ранку, мої маленькі друзі!
-Чи не забули ви яка зараз пора року?
Діти: - Ні не забули.
- Зараз зима!
Вихователь. А чому ви думаєте, що зараз саме зима?
Діти: - Холодно надворі, йде сніг, дує холодний вітер, мороз, наближається свято Нового року
Вихователь. Я з вами згодна! Саме взимку відбуваються такі зміни в природі і тільки взимку ми відзначаємо свято Нового року. Всі з нетерпінням чекають на це свято. А чому?
Так бо це чарівне свято сюрпризів і подарунків. Саме під час Нового року відбуваються справжні дива і новорічні пригоди.
Малята, ось і сьогодні я хочу розповісти вам про одну цікаву пригоду, яка сталася з одним із героїв цього свята.
Хто ж це? Вам цікаво дізнатися? Послухайте віршик і дізнаєтесь.
Я – веселий Сніговик
І журитися не звик.
Маю очі – дві вуглини,
Ніс червоний із морквини.
Завжди усмішка по вуха,
Шуба з снігового пуху,
Шапка зроблена з відра,
А в руці стремить мітла.
Дітки, про кого цей віршик?
Діти: Про Сніговика!
Вихователь. Малята, сьогодні вранці я отримала посилку від Сніговика. Виявляється, що це незвичайний Сніговик, а Сніговик – поштовик. Дітки, давайте разом відкриємо цю посилку.
(Вихователь відкриває посилку і дістає ілюстрацію із зображенням Сніговика – поштовика)
Що ж там ще є? Лист. (Читає вголос )
Любі хлопчики й дівчатка групи « Дзвіночок»!
Хочу розповісти вам історію, яка трапилася зі мною. Мав я доставити вітальні листівки та новорічні подарунки для лісових звірят. Та коли я збирав подарунки та листівки до своєї поштової сумки, сталася справжня біда. Подув сильний холодний вітер і всі листівки розлетілися. І тепер я не можу розібратися, де чий подарунок.
Малята, допоможіть мені відшукати вітальні листівки та прикріпити їх до подарунків.
Вихователь. Ну що, дітки, допоможемо Сніговику?
Діти: Так!
Вихователь. А щоб відшукати вітальні листівки, треба відгадати наступні загадки. Слухайте уважно!
Хвіст куценький, довгі вушка,
Має в шафі два кожуха.
Влітку одягає сірий,
Ну а взимку – теплий білий.
Хто це? Здогадались?
Діти: Зайчик!(Вихователь дістає з посилки листівку для зайчика)
Взимку спить цей звір в барлозі
І прокинутись не в змозі.
Смокче лапу уві сні
Хто це? Підкажіть мені
Діти: Ведмідь!
(Вихователь дістає листівку для ведмедика)
До пухнастого хвоста
Личить шубка їй руда.
Як рушає полювати
Не виходить зайчик з хати.
Діти: Лисичка!
(Вихователь дістає листівку для лисички)
Рудий м’ячик вправно скаче
З гілочки на гілку.
(Вихователь дістає листівку для білки)
Гостроносий і малий,
Сіренький, тихий і не злий.
Весь із тонких голочок,
Як він зветься?
Діти: Їжачок!
(Вихователь дістає листівку для їжачка)
Гострі зуби, сильні лапи
Дуже схожий на собаку,
І полює дуже ловко,
Що, впізнали, друзі,…?
Діти: Це вовк!
(Вихователь дістає листівку для вовка)
Вихователь: Ой, які ж ви молодці, дітки! Відгадали всі загадки і відшукали листівки для всіх лісових звірят. Тож пропоную вам трішки відпочити. Фізкультхвилинка «Танець лісових звірят»
-Давайте уявимо, що ми лісові звірята:
Ну-мо в коло всі звірята!
Будем танцювати!
Під веселу, жваву пісню
Разом присідати!
А ще плеснемо в долоні,
Повернемося в боки
І по колу всі дружненько
Підемо у скоки!
Вихователь: А тепер, малята, до роботи треба поспішати! У нас залишилося ще одне завдання, потрібно всі вітальні листівки для звірят прикріпити до подарунків для них.
(Вихователь по черзі показує подарунки-картинки)
Вихователь: Ось погляньте, як ви гадаєте, для кого цей подарунок?
(На картинці зображена морквинка)
Діти: Для зайчика!
Вихователь: А цей подарунок (картинка з горішками)?
Діти: Для білочки!
Вихователь: А це для кого подарунок (на картинці - рибка)?
Діти: Для лисички!
Вихователь: А цей для кого? (на картинці – пиріжки з м’ясом)
Діти: Для вовка!
Вихователь: А цей вгадаєте для кого? (на картинці – банка з медом)
Діти: Для ведмедика!
Вихователь: А ось цей подарунок для кого? (на картинці - яблуко)
Діти: Для їжачка!
Вихователь: Молодці! Ви добре впоралися із завданням! Дітки, а скажіть мені, будь ласка, чи всім лісовим звірятам зможе Сніговик передати новорічні подарунки?
Діти: Ні, не всім!
Вихователь: А кому не зможе і чому?
Діти: Ведмедику і їжачку, бо вони взимку сплять.
Вихователь: Які ж ви розумники! Пам’ятаєте як зимують лісові звірі. Та хоча ведмедик і їжачок сплять взимку, але щоб їх не образити, Сніговик-поштовик покладе їм подарунки: ведмедику- в барлогу, а їжачкові- в нірку.
Молодці, малята, що допомогли нашому Сніговику-поштовику правильно підібрати вітальні листівки до подарунків. Тепер він встигне привітати з Новорічним святом усіх лісових звірят.






